MUDr. Jandová na Kramároch

maca242
1. jan 2014

Ahojte tehulky. Viete mi niektora povedat nieco viac o Dr. Jandovej? Ako prebiehaju tie predporodne kurzy a ako dlho to trva? Chcem rodit na Kramaroch, tak by som to chcela absolvovat tam. Moze so mnou chodit zakazdym aj manzel, ci on bude mat solo kurz, ze moze byt pri porode? A este by ma zaujimalo, kedy ma mozem nahlasit, ked termin mam az v maji. Vopred dakujem za kazdu informaciu. 😉

mammaroma
2. jan 2014

Ahoj, Dr. Jandová nie je lekárka, ale psychologička. Predpôrodná príprava sa začína myslím najskôr v 20. týždni. Je prednáška v knižnici gynekologickej kliniky na 7. poschodí, trvá cca 2 hod. o priebehu pôrodu, organizačných záležitostiach v pôrodnici-ohĺadne platieb za nadštandard a pod. Tam manžel môže, ale nemusí byť. Sedenie kde je aj otecko je neskoršie, až po 30. týždni, tiež tak 2 hod. o priebehu pôrodu, úlohe otecka, zozbiera si údaje pre podklady k platbe za doprovod pri pôrode... Ešte robieva prednášku aj o dojčení a starostlivosti o bábätko, tú tiež odporúčam. Jej mailová adresa je katarina.jandova@kramare.fnspba.sk, pošle Ti podrobné info o čase prednášok aj presne v ktorom týždni. Dr.Jandová takisto vedie aj cvičenie pre tehotné v Petržalke-OZ Brána do života, veľmi dobré. Držím Ti palčeky, šťastné tehuľkovanie a pôrod 🙂

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma Ahoj.Prosim ta ta priprava manzela je povinna?

mammaroma
14. jan 2014

@zuzkat1
Ahoj, ja si myslím, že áno, aj v tehotenstvom preukaze je kolónka kde sa dáva pečiatka. Ale keby to " nestihol ", teda že pôrod by bol skôr ako by sa stihla príprava, tak ho pustia. Ale kľudne sa spýtaj priamo jej, je veľmi milá a ochotná 🙂

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma pisala som dnes na tu adresu co si sem dala... Kolko asi trva kym odpise? Nejak mi zblbol mail a nemam to v odoslanych... Tak keby dlho nepisala asi zavolam.. manzel uz bol so mnou rodit tak si myslim ze ta priprava je zbytocna...

denisafono
14. jan 2014

@maca242 @zuzkat1 mm musi ist aspon 1x Jandova to potvrdi ze tam bol, s tym potvrdenim do pokladne vyplatit sprievod pri porode. Aspon u nas to bolo tak. Nezalezi na tom ci uz bol pri porode alebo nie, aspon tak to bolo ked som tam chodila ja. 1x som bola sama a potom 1x aj s mm. Je to iba prednaska ako to tam chodi, kurzy {cvicenia pre tehotne} sa kedysi robili ona ich viedla ale v r2012 ked som bola ja tehu tak nemali na to priestory takze boli iba 2prednasky. Dava aj peciatku na priepustku z prace aj pre mm.

mammaroma
14. jan 2014

@zuzkat1
No keď som ja bola na príprave, boli tam manželia s takým drobčekom a keď si spísala údaje manžela, dala podklady k platbe, tak ich o chvíľku pustila s tým, že to absolvovali pred uplynulým pôrodom. Dá sa s ňou dohodnúť . Mne zvykla dosť rýchlo odpísať, ale pamätám sa, že hovorila na príprave, že sem tam je služobne mimo. Možno práve teraz?

zuzkat1
14. jan 2014

@denisafono jemu ta peciatka bude nanic☹ nemoze chybat... Dakujem za info. Obe prednasky su povinne? taketo bla bla o nicom neznasam... Absolvovali sme to pred prvym porodom a bola to zbytocna strata casu.

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma pockam tyzden a skusim zavolat. Manzel v januari aj tak nemoze...

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma a to sa plati dopredu? Na antolskej sme platili v ten den ked som rodila a neboli okolo toho taketo ceremonie...

mammaroma
14. jan 2014

@zuzkat1
Ak sa dobre pamätám, táto príprava s manželom je až po 34-36 týždni

mammaroma
14. jan 2014

@zuzkat1
Dostanete papiere a priebežne si to zaplatíte. Ale vždy sa to dá vyplatiť na pokladni pri urgentnom príjme.

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma aha...lebo mne uz dr povedal nech sa jej ozvem.tak asi myslel cvicenie-ale to nechcem.

zuzkat1
14. jan 2014

@mammaroma Dakujem🙂

mammaroma
14. jan 2014

@zuzkat1
🙂 🙂 🙂 Niet za čo, držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

maca242
autor
15. jan 2014

Takze myslite baby, ze mam este cas a mam to riesit az neskor?

katikaba
27. jan 2014

Ahojte,prave mi pisala pani Jandova,ze na Kramaroch su kurzy zrusene,ale vedie kurzy len v Petrzalke v popoludnajsich hodinach
cez spoločnosť Psycheeduca - ide o precvičenie tých úkonov, ktoré využijete priamo pri pôrode (predýchavanie kontrakcií, spôsob nádychu pri tlačení, zadržiavanie dychu, relaxácie, pôrodnícka poloha ap.) + tehotenská gymnastika, zameraná hlavne na ťažkosti, ktoré mávajú ženy najmä v 3.trimestri tehotenstva (proti opuchom nôh, cviky na chrbát, na roztiahnutie hrudného koša, posilňovanie
svalov panvového dna ap.)

- miesto cvičenia - OZ Brána do života, Medveďovej 2-4 (Petržalka - oproti Ekonomickej univerzite cez hlavnú cestu, spoj: napr. autobusy 68, 88 - zastávka Ekonomická univerzita)

Cvičí sa pravidelne v stredu alebo vo štvrtok o 16.00 h. a v piatok o 16.00 h. alebo o 17.30 h.
- cena za 1 cvičenie je 7,- Eur; balík 5 cvičení je za 25,- Eur;
- poplatok môžete platiť na mieste v hotovosti

iva1009
10. nov 2014

Ahojte ja somv 28 tyzdni a chcela by som ist na predporodnu pripravu hlavne aby manzel mohol byt pri porode.Lenze dovolat sa na Kramaroch niekam je katastrofa.Nemate niekto kontakt alebo mail,alebo nejaku radu ako sa spojit vobec s niekym?

jellinga
13. nov 2014

jandova@psycheeduca.sk tu je mailova adresa na Dr. Jandovu, mne odpisala do dvoch hodin 🙂
@iva1009

iva1009
15. nov 2014

@jellinga dakujeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre