MUDr. Michal Pavlita. Chodíte k nemu?

bershka
16. nov 2008

ahojte kočky. chodíte niekto k tomuto lekárovi? chcem sa dozvedieť vaše názory. ja som bola doteraz max. spokojná, až na nevrlosť sestričky, ale tá mi je ukradnutá, ale naposledy čo som tam bola, bola tam jedna mamička s bábätkom, ktoré plakalo a dr. vybehol a začal na ňu vrieskať, nech si to decko ukľudní, že sa nemôže sústrediť atď. strašne som bola zklamaná jeho prístupom... ďalej, čo sa týka poradne. objednáva na mesiac dopredu a už sa viacerým stalo, že ich nezobral, ale najprv pobral tie, čo boli objednané a tie "nestihnuté" poradne nechal čakať aj vyše hodiny. už som pomaly v 26 tt a ešte ma stále neobjednali na glukózu. ako s odborníkom som s ním vážne spokojná, je precízny a ochotný, ale nejak v poslednej dobe sa mi zdá, že to kdesi "vázne".
máte s ním skúsenosti ako s pôrodníkom? lebo neviem, kde chodí rodiť budúce matky.

misulienkamisa
3. jan 2024

@tuppuk A tuto u Pavlitu zdvíhajú normálne? Akože nie je problém sa tam dovolať?

vlasta1818
10. jan 2024

@misulienkamisa Ano, tiez som volala teraz po sviatkoch a vybavila som sa v pohode 🙂 Objednana som na termin, aky mi vyhovuje, tak som rada 😀 Neviem, ako to funguje inde, mozno niekto caka aj mesiace na to, kym vobec dostanu termin, tu tento problem vobec nemam.

misulienkamisa
12. jan 2024

@vlasta1818 Tak mesiace som na termín nečakala asi ešte nikde a hlavne teda keď ide len o preventívnu prehliadku. Ale super, teším sa, to som chcela počuť 😀 🙏 Konečne už by som sa mala odhodlať aj ja. Od pôrodu som nebola u gynekológa. Myslíš, že je to veľký problém?

senan
5. feb 2024

@misulienkamisa To akoze sedem rokov si nikde nebola? Akoze ani preventivka? 😨

misulienkamisa
20. feb 2024

@senan No mala som celkom ťažký traumatizujúci pôrod, dovtedy som chodila pravidelne. Ja viem nie je to nič čím by sa mohol človek chváliť, no chcela som nájsť iného ženského, preto som rada že tu písala kočka vyššie, že u tohto doktora sa berie aj na termín.

tuppuk
23. feb 2024

@misulienkamisa No psychika je veľmi labilná vec, mnoho ľudí to nepochopí. Kamoška sa na tohto pána doktora zatiaľ ani raz nesťažovala. Áno berie na termíny, ale veď keď sú nejaké akútne stavy tak zavoláš čo je vo veci a ideš. Nemyslím si že by ťa odmietol.

misulienkamisa
4. mar 2024

@tuppuk Áno, veď aj napríklad niektoré moje kolegyne z práce to nemôžu pochopiť, že čo sa také mohlo stať keď som až takto na to zanevrela, ale tak každý sme iný, každý máme iný prah bolesti, každý sme inak citlivý. Tak to je potom super keď by ma takto vzal, lebo čo som sa stretla tak niektorí s akútnymi stavmi posielali rovno do nemocnice, pretože oni mali v tom čase tehotné alebo odbery alebo preventívky.

vlasta1818
11. mar 2024

@misulienkamisa Fuha tak ked hovoris ze od porodu, pozeram ze uz to je dost dlhy cas. No ono problem teraz ako pre koho? Pre teba ci pre doktora? Doktor by s tym problem nemal mat ziaden, mozno ta tak maximalne upozorni a vysvetli rizika co to obnasa, ale nevidim dovod preco by ta napriklad nemal kvoli tomu vziat vobec.

adagust
24. mar 2024

Ahojte,
k Pavlitovi chodím už viac ako 10 rokov a idem ej veru meniť. Mám pocit, že keď sme ešte plánovali deti, tak ten dojem z neho bol profesionálny... pravdepodobne preto, lebo som bola pacientom, u ktorého chce vyvolať dobrý dojem, aby si "mamička zaplatila" za extra starostlivosť. Teraz posledné roky, čo chodím iba na preventívky a mamografiu, tak začína byť každým rokom viac a viac arogantný.

dida02
3. apr 2024

@adagust možem potvrdiť . Ja som sa momentálne prehlásila ako 1. Krát tehotná k Pavlitovi z dovodu priliš drahej byvalej gynokologičky ( každa návšteva 110 eur )ktorá ale bola velmi super . Šla som k nemu aj z dôvodu že nie všade berú uz tehotné a z recenzii som si povedala že k nemu teda počas tehotenstva pôjdem . Doktor je dosť arogantný a počas prvej návštevy mi vyčital hádam všetko . Tváril sa ako by bol jediný doktor ktorý je dobrý. Nemal cudnost hovoriť mi že mám nadvahu a že by som si mala naštudovať ako schudnut po porode . Že ako je možné že neviem kolko momentálne vážim . Že sa mam zaujmat o svoje zdravie a to teda ja som schudla 20 kíl pred 3 rokmi ale teda sa mi podarilo pribrať za posledné 2 nejaké kila postupne . Myslím že by doktori mali byť empatickejší a nesúdiť ľudí ak nemal ponatia aký živost vlasne žijú . Naštastie sestrička je milá a zlatá . Ako som odchádzala som sa citila uprimne doktnutá a povedala som si že to už vydržím a po pôrode hned zmenim doktora .

senan
4. apr 2024

@misulienkamisa Ved ako ja ta neodsudzujem ani nic, nemyslela som to zle, len mi to prislo az neuveritelne ze si nebola tolko rokov na prehliadke a ze si sa vobec nebala. To si nebola ani po sestonedeli? Ako neviem si to ani len predstavit ako velmi moze byt porod traumatizujuci ked sa ta to az takto dotklo.

tuppuk
15. apr 2024

@adagust
@dida02 A nepomýlili ste si náhodou gynekológa ? Mne sa teda toto na pána doktora absolútne nepodobá. Chodím k nemu teda už roky a tak isto aj moja kolegyňa, máme ho "odskúšaného" či už ako na normálnych prehliadkach alebo ako tehotné. Skvelý prístup, aj zažartuje, ale hlavne viem že nám chce svojím vyšetrením len dobre. Takže ak aj mal nejaké poznámky k tvojej váhe, je hlavné a dôležité myslieť na to že ti to nehovoril preto aby sa ti vysmieval, ale preto že myslí na tvoje zdravie. No a teda ja osobne viem aspoň približne že koľko vážim veď to kilo hore dole nevadí ak sa pomýliš.

misulienkamisa
17. apr 2024

@senan no to ani nechceš vedeiť. ako ten prístup bol strašný, nevládala som a oni tam do mňa hučali ak trafený že nech to tak neprežívam. a to bol pri pôrode môj vtedajší gynekológ ku ktorému som vtedy chodila takže potom som ho už nechcela teda vidieť a aj keď osm sa chcela odhodlať ísť už, tak som sa cítila trápne, lebo som čakala že čo bude mať za blbé komentáre. veď už u neho nie som a prestúpila som tu k pánovi doktorovi, ktorému som to teda všetko povedala a len krútil hlavou. už mám prehliadku za sebou, našťastie som v poriadku a poviem vám že s tak dobrým pocitom som od doktora ešte neodchádzala.

adagust
19. apr 2024

@tuppuk Je to asi úplne bežné, že pri tom istom človeku môžeš mať "rôznu skúsenosť/zážitok"... Tak držím palce, aby tie zážitky zostali len pozitívne.. 😉

Ako som spomínala, mám pocit, že to súvisí s tým, že ma napr. "neukecal na antikoncepciu", a že proste chodím iba raz do roka na povinné preventívky.

Taká ukážka z poslednej návštevy teraz v marci... Na vyšetrení som sa dozvedela, že som mala minulý rok zhoršené výsledky z onko-steru. Sestrička mi vraj volala, ale teda ja o tom nič neviem, tak neviem komu volala. Mala "fajočku" v karte poznačenú 🤷🏻‍♀️ Nato lekár, že ak chodím každý rok, tak sa to odchytí. A potom našiel, že v roku 2015 som si raz dovolila vynechať... a to už som bola akože za nezodpovednú alebo čo... neskôr doma ma napadlo, že to som bola vtedy 3 mesiace hospitalizovaná v nemocnici, ale na tej preventívke ma nenapadlo nato ani reagovať. Bolo to proste celé nepríjemné...

Spravil ten ster a potom ma poslal obliecť sa, že sa mám ponáhľať, lebo má plnú čakáreň. Aj toto akože, štýlom nezavadzaj, mám tu dôležitejšie pacietky ako Teba...

Potom mi nakázal vyzliecť vrch, že akože kontrola prsníkov, pričom ich iba "raz zmačkol" a poslal ma k sestričke. Pamätám sa, že predtým ich reálne prehmatával. Teraz to bolo v rámci celého toho obrazu iba taká otázka, že načo mi vôbec kázal vyzliekať sa, keď sa tak strašne ponáhľal...aby si odškrtol, že sa toho prsníka dotkol? Proste celkový dojem handry u lekára 🤷🏻‍♀️ Ale aspoň som bola vybavená za 10 minút so všetkým 🤣

Ale tak ako som písala, nech to Tebe a kamoške s ním klape naďalej 😉

vlasta1818
26. apr 2024

@adagust Tak to si asi jedna z mála čo má takúto skúsenosť, lebo aj keď si o ňom čítam na nete alebo pozerám recenzie tak žiaden problém. A ja teda nemám tak isto žiaden problém a pri každom mojom vyšetrení si dáva záležať. Tiež som rýchlo vybavená, no ani raz som si neprišla že by som bola pre neho menej dôležitejšia. Kamoška tiež raz vynechala preventívnu prehliadku a nenazvala mi to teda že by ju nazval nezodpovednou. Ako áno svojím spôsobom ju za to sfungal, ale zas ani tak by som to nenazvala. Len ju proste oboznámil že nech si na to dáva väčší pozor, lebo to nie je sranda. A nemenila si telefónne číslo? Lebo toto sa napríklad už aj mne stalo a pozabudla som na to.

adagust
26. apr 2024

@vlasta1818 číslo som nemenila 15 rokov 🙈 ale tak ktovie, naozaj je tam možnosť zlyhania určite aj na mojej strane. Napadlo ma, že som mohla byť vo veľkom pracovnom strese... a keď volala, tak to bolo jedným uchom dnu, druhým von... ktovie... ale toto nebola časť, nad ktorou by som sa pozastavovala. To sa proste stáva... zavolala menovkyni, ktovie... ale ten prístup lekára bol fakt zlý. A to nie iba teraz jeden krát...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre