MUDr. Nidal Abutuaima

emmina1978
23. feb 2013

Dievčatá, aké máte skúsenosti s týmto porodníkom? Rozmýšľam že sa k nemu nahlásim do poradne, ale počula som na neho aj dobré aj zlé ohlasy. Aké máte s ním skúsenosti? Pozit? Negat? V čom?

sante81
23. feb 2013

odrodil mi 2 deti, mám u neho kartu od kedy prisiel z topolčian sem do Pe, nemôzem na neho povedat krivé slovo. bodaj by takych doktorov bolo viac. keby niet jeho, tak je nasa pôrodnica uz dávno v keli.

veverka84
23. feb 2013

ja som bola velmi spokojna rodila som u neho dve deti.nemozem vytknut nic 🙂 a takisto aj s ostatnym personalom som bola nadpriemerne spokojna 🙂

emmina1978
autor
23. feb 2013

@sante81
@veverka84 a počas poradni ste boli spokojne? Nebral vaše pripadne sťažnosti na ľahkú váhu?

sonula44
23. feb 2013

ahoj mňa síce nerodil ,lebo to bola taká rýchlovka že ma odrodila sestrička na príjme 😀 😀
ale mal službu a bola noc pokým prišiel , na sálu tak ma len zašil 😀
Ja mám le skvelúúúú skúsenosť prišiel zlatý srandoval a to bola noc! z mužom sa dohadoval že kolko má zašiť
aby tam ešte vošiel 😀 kedže nebol žiadny nástrih a pôrodd bol rýchly tak som sa komplet dotrhala šil ma 45min.
minul 2 šitia ale úúúúúúúúúúúžasne ma zašil , fakt pán doktor . to mám za sebou 3 prirodz. pôrody viem porovnať .

veverka84
24. feb 2013

@emmina1978 s touto mladsou ked som bola tak som chodila od 36 tt a teda problemy som mala minimalne ale s tou starsou som chodila na vsetky sona a okrem toho uz od 30 tt k nemu lebo som sa zacala otvarat a teda chodila som k svojej dr a este aj k nemu takze nemam pocit ze by nieco podcenoval praveze naopak.a teda chodila som aj pred otehotnenim k nemu s inym problemom a neni to ako moj gynekolog a nadmieru spokojnost.ked by si chcela vediet viac napis IP 🙂

zuziq82
19. apr 2013

my osobne s nim bohuzial mame negativne skusenosti. viem, ze su zeny, ktorym pomohol ale bohuzial nam na ukor kvantity pacientok a naladovosti odflakol vysetrenia. a nie som jedina, ktora ma problem s dlzkou vysetrenia a s pristupom. ale kazdy mame inu skusenost

punconela
21. apr 2013

@emmina1978 ahoj ja s nim mam skusenosti len dobre vzdy mi povedal na rovinu co sa deje...bol mi pri porode malej pred 4 rokmi v Topolcanoch a teraz mi zase bude v Partizanskom..ja som s nim spokojna na 100% a veela mojich znamych chodi priamo za nim do PE na poradne 🙂

lenocka444
23. apr 2013

ja len odporúčam, je milý, má ľudský prístup k pacientkam (to sa vidí v dnešnej dobe velmi málo), vysvetlí čo potrebujete.... , pri 1.pôrode mi bol dá sa povedať náhodne-to bolo ešte v Topoľčanoch a bola som s jeho prístupom a odbornosťou max. spokojná, preto som sa na neho obrátila aj s 2.tehotenstvom a tiež to bola super starostlivosť a to som k nemu dochádzala vyše 70km, lebo už je v Partizánskom, ale OPLATILO SA!!! Ak by som čakala 3.dieťa určite by som sa obrátila znovu na neho 🙂 🙂 😉

lenocka444
23. apr 2013

@emmina1978 je pravda, že niektoré ťažkosti trochu slovne zmierni žartom, možno to vyzerá ľahkovážne, ale v skutočnosti nerobí z komára somára!!! ak sa mu niečo nezdá, určite to nepodceňuje!!! Myslím, že nie nadarmo sa stal primárom 🙂

lucy56
11. dec 2013

u mna spokojnost, mala som od zaciatku tehu same komplikacie, spinenie hned na zaciatku a k nemu som sa dostala nahodou lebo moj gynekolog nemal vnutorne sono a nedokazal mi v 9tt urcit ci som tehotna alebo co mi je, od zaciatku uplne super pristup,ukludnil ma ked som krvacala, hned nasiel ze je to z hematomu a nie ze potracam ako moj gyndos, nechala som hned u nich kartu v PE a chodila cele tehu na poradne k nemu, nonstop som mala nejake problemy, ci bolesti v podbrusku, skracovanie krcka, tehu cukrovka, vysoky tlak, vsetko vzdy poriadne vyhodnotil poslal na odborne vysetrenie, nasadil liecbu, a mne jeho zartovanie vyhovovalo pre uvolnenie atmosfery lebo mam panicky strach z lekarov a ked niekto aspon zazartuje hned sa citim lepsie, z humorom sa znasaju aj problemy lepsie, a ze maju vela pacientiek a nevysetruje sa dlho je normalne pri pocte zien co sa tam vystriedaju, ale zas on robi sono vzdy ked ide zena a poradnu, co nerobi nikto zo sukromnikov, povie ci je aj babo ok, plodova voda,proste vysetri to co sa ma v danom tyzdni, jedine ze nemaju az take dobre pristroje na vysetrovanie,utz by mohol byt novsi 3D/4D ale to je nemocnica moc mala na to aby asi mali kvalitne pristroje a pri porode super pristup,zartovali sme aj popri kontrakciach, povedal ze do konca jeho smeny chce aby bol na svete, koncil o 15,00 o 14:45 sa maly narodil a presne ako pise niekde hore kocka bola som sita a myslim ze velmi dobre,lebo aj manzel aj ja si to uzivame aj porode co nebyva pravidlo

lucita79
11. dec 2013

@emmina1978 Ja mam tiež dobru skusenost,ked by som znovu išla rodit,tak len snim 🙂

synda11
12. dec 2013

.................

pastelka74
13. dec 2013

Lutujem deň,kedy som prišla do PE rodiť a tento arogantný,zlý človek bol mojim pôrodnikom....nikdy som nestretla tak zlého,namysleného ignoranta ako je on......a je nás viac....naposledy odroil susedu....no katastrofa....tiež lutuje.... 😝 😝 😝 😝

synda11
1. feb 2014

mila pastelka zdielam tvoj nazor...koly nemu som usla rodit do trencina ..vybrala si skvelu doktorku ktora sa o mna ukladne starala.... po porode...denne volala na oddelenie ale i mne ci sme obe v poriadku....bola mila a vsetko mi vysvetlila..po porode som jej vsetko povedala preco som doslova usla....mala som ju mat zaplatenu...ona si vsak peniazky nevzala...dufam ze druheho potomka mi raz tiez pomoze priviest na svet ona...

zenaroka
2. apr 2014

Ja sa pridam... traja doktori videli moje odporucania od ortopedov, ze mam rodit sekciou, no len on jediny trva na prirodzenom... slovna prestrelka riadna, uvidime, co bude teraz v utorok. Ak mi neda riadny termin sekcie, idem inde, nenecham sa mu zmrzacit. Obavam sa toho, ze ma oklame, ze tam pridem a praskne mi vodu, alebo nieco podobne, pretoze povedal, ze ak budem otvorena na 5 cm, skusime rodit prirodzene. Nemam z neho dobry pocit a teda mam schopnost ludi odhadnut!! Vobec mu neverim. Vobecnebral do uvahy, ze moje problemy s krizami mi neumoznia dieta tlacit, ked som sa ledva zdvihala zo sona, povedal mi, ze to na neho hram... ked somapelovala na to, ze mam 150 cm a cakam velke dieta (2 gynekologovia mi to povedali), snazil sa ma s nervami presvedcit, ze ma len tri kila. Podotykam, ze mam este 3 tt do terminu, cize dieta naratie este takych 750 g. Cize v termine podla neho bude mat len 3750 g. Moj gynekoloog hovoril o minimalne 4 kilach. Potom mi povedal, ze casto zena 150 cm vytlaci aj 4 kg decko a zena 180 cm nevytlaci ani 2,5 kg decko... ale zabudol povedat, ze zdrava zena... a este jeden postreh, sono robil asi tak, ze ked som mu povedala, ze ma boli pupok, alebo ta jazva nad pupkom, tak mi tak necitlivo po nich chodil, az mi bolo do placu. A poznamenal, ze zeny su precitlivele... takze teraz sa mam rozhodnut ci mu mam verit, ci ist inam... moj nazor na neho je taky, ze ak ide vsetko tak, ako si predstavoval, je mily, ustretovy a srandovny. Ak sa vam nieco znepaci, koniec.

nykushka6
11. apr 2014

@zenaroka ahoj, ako si dopadla na poradni? ako ste sa dohodli? ja by som uz asi tiez nesla rodit tu v PE, robil mi v hodine 12tej sekciu, ked uz dcerka mala velmi slabe ozvy ...

dejnas
11. apr 2014

z osobnej skúsenosti na neho nemôžem povedať ani jedno krivé slovo.... zažila som ho ešte v TO, prijímal ma v noci na oddelení, priviezla ma sanitka v 9tt.... prístup k pacientke ukážkový, bol skutočne milý.... je to už pár rokov, no stále si ma pamätá a keď sa občas stretneme v TO, vždy sa pristaví a prihovorí...
na druhej strane - počula som nezávisle od seba už viac krát - že priveľmi "tlačí na pílu" v prípade prirodzeného pôrodu a neraz sa potom sekcia koná doslova v hodine 12tej... z toho by som mala trošku obavy

zenaroka
12. apr 2014

baby,ja som nakoniec skoncila v bn. Vsetko super,nebudem spominat doktorov,sestricky,bolest... Len chcem napisat,ze som rodila sekciou,z toho maleho decka,co povedal primar,bol 3,5 kg a 53 cm chlap. Na 3 den po sekcii bolest z chrbtice,seklo ma a lah. Takze si neviem predstavit,ako by som dopadla po prirodzenom porode,kedze pod toto sa podpisalo tehotenstvo a zataz na chrbticu. Som vdacna za moj zdravy rozum,ze som trvala na sekcii.

cicuskam3
12. apr 2014

@zenaroka chod do banoviec uvidis nebudes lutovat. Ja som ta tiez rodila lebo viem ze keby idem sem tak ma necha vytrapit. Som chuda mala som strasne uzku panvu a vedela som ze maleho by som ani normalne neporodila preto som sem nechcela ist

cicuskam3
12. apr 2014

@zenaroka aha teraz citam ze si nakoniec isla do banoviec 🙂

petuskaa1
7. máj 2014

Dievcata pan doktor je uz aj v PD na uliklinike kde kupil gynfereu a su tam spickove pristroje.

slecnamarplova
16. máj 2014

ja mam z neho zmiesane pocity. on je skutocne za prirodzene porody, ked som si po piatich hodinach kontrakcii vypytala epidural tak prevracal oci s tym, ze "epidural za vas neporodi" a vyvolal vo mne taky pocit, ze sa mozem hanbt za to, ze neviem tie bolesti vydrzat. ale na vzdycharni "kaslat" na neho, tam su dolezite sestricky. ked prisiel priamo k porodu - tlaceniu - nemozem na neho povedat jedine zle slovo, ma pristup chladnej hlavy v situacii kedy netreba zenu lutovat ci mojkat lebo treba zabrat do finisu. takze u mna spokojnost, az na to, ze si mohol skutocne niektore poznamky odpustit.

beylliss
23. máj 2014

Najúúúžastnejší lekár akého poznám.Dnes mu vďačím za svoj život!!! A za je skvelý prístup,ľudskosť akú preukazoval počas celej mojej liečby a výborne vykonaných operačných zákrokov mu patrí jedno VEĽKÉ ĎAKUJEM !!! 🙂

tinka9075
29. máj 2014

Pre mňa naj lekár a prístup na 1 🙂 🙂 ja som u neho rodila dvojičky síce sekciou ale som rada že ju robil primár 🙂 🙂 3 týždne po pôrode som bola zase v nemocnici a musela som ísť na operáciu aj vtedy ma operoval primár keby tam nebol on neviem ako by to dopadlo 😖 😖 to že detičky sú v poriadku vďačím primárovi keby som mala ešte raz rodiť tak si vyberiem zase len u neho 🙂 🙂 🙂

bambulka2106
30. máj 2014

@zenaroka ja mam 161 cm a tiez sa mi narodila dcerka 53cm a 3,5kg.a primar ma nechla riadne sa trapit...ja som uz malu nedokazala vytlacit, a nieze by mi spravil teda sekciu,ale on pouzil vakuum :( dodnes mam z toho traumu a pe uz asi nikdy viac.

zenaroka
30. máj 2014

@bambulka2106 presne tomu som sa chcela vyyhnut, kedze smojimi krizami by som ho nevytlacila...

skajkaze
30. máj 2014

Baby je to pravda,že su na neho podané sťažnosti,resp. vedu sa niejake spory voči nemu,pre zanedbanie starostlivosti a pochybení pri pôrode?

beylliss
31. máj 2014

@skajkaze Môžem Ťa ubezpečiť,že to nie pravda! Ale ja mám skôr pocit, že stále sa mu snaží niekto úmyselne škodiť!!! Ja poviem len jedno, keby boli všetci lekári taký on, vyzeralo by naše zdravotníctvo úplne inak! LEPŠIE!!! Jak to tu všetko čítam, tak možem usúdiť len jedno,že stačí, že nevyhovel požiadavkám niektorím fajnovým citlivkám a už sa vedie proti nemu antikampaň !!! Baby trošku si už vstúpte do svedomia, keby ste boli na jeho mieste a niekto by na diskusných fórach na vás kydal toľko špiny, isto by ste boli z toho nadšené, že? Je mi z toho zle.. 😔

zuzanka.j
30. júl 2014

Ja sa nemozem stazovat, vzdy bol mily, odrodil mi dve deti. Vobec ma nenechal trapit, praveze robil vsetko pre to, aby som porodila cim skor. Oba porody boli vyvolavane. A oba trvali len cca 4 hodiny, pricom bolesti boli cca 2,5hod. Takze aj tretie babo pridem porodit urcite do PE 😉 .

vierka26
7. aug 2014

Poznam ho 11 rokov nie osobne ale ako doktora ked som rodila syna teraz mam termin vo februari a cakame 4 babo chodim knemu do ambulancie a obdivujem ho co vsetko musi znasat od niektorych prvorodiciek a nielen on ale aj sestricky .podla mna je to vynikajuci profesional a z neho dlborocnou praxou bez umrtia klobuk dolu.a to ze ma nalady ani sa necudujem sak kazdy den pocuvat to iste ved aj mi sme naladove!!! 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre