Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

lenkabu
5. feb 2010

latvia má v mnohém pravdu,já už jsem psala že hromadné vizity s roztahováním nohou před 20 lidma nemám ráda a nedovolila bych to. na druhou stranu říkám.........kdo jdete rodit do fakultní nemocnice,víte že tam budou studenti,a měli byste je nechat se aspoň podívat. máme volbu a do fakultky nemusíme. a ti studenti vás budou jednou léčit nebo vaše děti a ve zdravotnictví se prostě učí na lidech jak jinak?

co se týká chování pacientů..........jsem sestra a no comment. byla jsem slušná na každého,ale myslím si že to není moje povinnost ve chvíli kdy mně pacient posílá do prdele nebo fyzicky napadá. tady u mně jednoznačně platí "jak se do lesa volá..." jako sprostá jsem nebyla nikdy ale nemusím být empatická za každou cenu 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
5. feb 2010

snezienka, nekomentujem, zbytocne, aj tak mas svoju pravdu

latvia
5. feb 2010

len si mi este nepovedala, co strasne ti lekari na tej vizite povedali, alebo sa nejak hnusne chovali...alebo som to nedocitala, tak mi to prosim skus napisat este raz, nech som v obraze ako ta ponizili

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
5. feb 2010

aha, tak tebe len vadi ze ti pozeraju medzi nohy...no, zial, na gynekologii to inak nejde.....skor si myslim ze mas teda problemy sama so sebou , lebo je nieco ine ukazovat susku z medicinskych dovodov ako ju ukazovat z inych....gynekologa teda tvoja suska nezaujima jak chlapa, kuka na rany....ale to si musis uvedomit sama....
a ano, ta intimita je limitovana financiami, kedze nieje cas a niesu ani peniaze na to aby sa kazda jedna racila rano presunut na vysetrovnu aby tam mala sukromie....niesi sama na oddeleni, len pre info, gynekologovia vacsinou od 8.uz operuju, vizita kazdej pacientky osamote na vysetrovni by trvala aj 2 hodiny

latvia
5. feb 2010

🙂 a dakujem ze si ma hned hodila do vreca tych atrogantnych a necitlivych doktorov, vela mojich pacientov by ti kvoli tomu vyrazilo zuby 😝 😀

evita_ij
5. feb 2010

kdo se stydí, zaplaťte si nadstandard, já byla moc spokojená a přiště ho chci zase!

latvia
5. feb 2010

evita 😉 😉 toto je to prave orechoveeee, to vravim furt, len niekto chce mat nadstandard bezplatne....
len niektorym vadia lekari cumiaci medzi nohy, nie dalsie zeny navyse 😝 aspon tak som to pochopila

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
5. feb 2010

snezienka, ja som az nadmieru empaticky clovek, to mi ver, len ma stvu take fifiny ktore sa vedia stazovat na take blbosti ako je sukromie pri vizitach!! ja som empaticka k chorym ludom a ludom ktori sa boja o svoje zdravie a zivot, pre nich urobim cokolvek, tych co sa boja ukludim, dokonca som ochotna sediet s ludmi do 11 v noci ked sa potrebuju vykecat aj ked by som ich mohla raz dva vybavit...ale rozlisujem choreho nestastneho cloveka a cloveka ktoremu nic nieje len ma svoje komplexy lebo sa nevyhovelo jeho pohodliu...

romana29
5. feb 2010

Pokud kolem mě nebude pět chlápků, co se budou postrkovat jako puberťáci a smát se, tak mi vůbec nevadí, když někdo bude chtít vidět to, co stejně pak bude vidět celý svůj profesní život.
Po prvním porodu se o mě staral prima mladý doktor, který zaučoval dalšího, ten se ale jenom díval, asi bych byla mírně nejistá, kdyby chtěl taky dělat stejná vyšetření jako už hotový doktor, ale někde se to ti medici musí naučit, ne? Takže byl na ultrazvuku, byl u prohlídky, u vizity, ale nikdy na mě ani nesáhl, takže mi byl šumák 🙂.Ale je fakt, že jsem rodila jen v normální nemocnici.
Když jsem pak byla s malým v nemocnici, ptali se mě, zda souhlasím s tím, aby se o něj případně starali holky ze zdravky, souhlasila jsem. Ale za ty tři dny tam nepřišla ani jedna.
Nepamatuju se jestli se něco podobného podepisuje i při nástupu do porodnice.

latvia
5. feb 2010

romana, to je jasne, ak doktor alebo medik urobi nieco co ta fakt ponizi, staci uskrn, vtedy plne suhlasim.....ale doktori sa nerehnia a ani divne nekukaju ked zena roztiahne nohy, tak proste nechapem preco zeny pouzivaju slovo PONIZENIE...ponizenie je nieco uplne ine!!

latvia
5. feb 2010

mne tiez nebolo prijemne ked som chodila na poradne a stale tam bol niekto iny a furt niekto iny ma vysetroval odspodu a kukal...a to ma vsetci poznali!! ale nebrala som to ako ponizenie, proste je to sucat ich prace a inac sa to proste neda, musi sa tam kuknut a musia sahnut dnu

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
5. feb 2010

snezienka, ja som uz vysvetlila co chapem ako ponizenie , aj romana to napisala presne tak ako som to myslela....tak pouzivaj lepsie slova, lebo ponizenie a tvoja zvysena citlivost na nieco, nieje to iste....
a rodila som, bola som citlivejsia, ale trochu triezvo rozmyslam....ty nechces pochopit ze gynekologom je jedno co mas medzi nohami, je to proste len tvoj pocit....gynekologia je o kukani sa dolu, ci uz jednym alebo viacerymi doktormi...zazila si aby sa ti niekto zasmial ked si roztiahla nohy? myslim ze aj niektorym doktorom nieje prijemne ked sa musia kukat zenam medzi nohy, ale proste je to sucast zivota...

latvia
5. feb 2010

a vies, ak by si mala pri porode problemy a babatko by nebolo v pohode, ani by si si neuvedomila ze mas pocit "ponizenia", bolo by ti to jedno, a kedby to tvojmu babatku mohlo pomoct, aj uskrny by si si priala....proste mi pride tato tema odveci ked si predstavim matky ktore prisli o dieta pri porode a maju ine starosti...

leishmania
5. feb 2010

ja zo strany zatial medicky mozem napisat moju skusenost v ruzinovskej nemocnici, praxovala som ta aj statnicovala...pocas praxe nas dr brali na porody max po 2, mali sme vyhodu dievcata, nepamatam kedy sa tam podarilo dostat chalanovi medikovi, aj dievcatam samnohokrat nepodarilo na porod dostat, a to tam bolo max 2 medicky, co myslim, ze moze byt tej mamicke pocas 3. doby jedno, nakolko je ten gynekolog, porodne asistentky, mota sa tam novorodenecka sestra a novorodenecky lekar...

k tym vizitam, chapem ze niektore zeny su citlivejsie na to rozkrocit nohy, aj ked ja osobne po porode pred tolkymi ludmi (este k tomu kolegami!) by mi bolo asi sumafuk o kolko viac ludi - doktorov, nie okoloiducich, sa tam mrkne...treba si uvedomit, ze to nerobia pre zabavu...

posledny postreh z mojej statnice, ked na nas boli mamicky velmi neprijemne, nie na vsetkych ale tak 1/3 z nas si to na praktickej statnici odniesla este aj od mamiciek 😒 ja tiez, a to sme sa ich ani nedotkli, ani sa im nikam nekukli, len sme vyplnili take prijimacie formulare, popytali sa s cim dosli, ako odpovede som dostala nieco typu "to vas nemusi zaujimat" "tak toto vam fakt nepoviem" a pod...a mojim pristupom to ozaj nebolo...a z doktorov co som tam spoznala, bolo 95% k pacientkam vzdy milych...vynimky su vsade...

luciauk
5. feb 2010

latvia, musíš pochopiť, že naozaj to pre niekoho je ponižujúce a zahraničie neznamená len plno prachov a súkromné kliniky. ja som rodila na obyčajnej štátnej.
čo sa týka tých výrokov, ked to tak velmi chceš počuť, tak dobre...nemenujem, lebo je celoslovensky známy. kapacita!
"čo si nevymeníte tú krvavú podložku?!"
"už ste mali byť pripravená a bez vložky!"
počas pôrodných bolestí "bez zvukov!"

evita, práve takýto prístup nikam nevedie...platiť si za nadštandard...ked si v obyčajnej izbe, tak na teba aj upratovačka zjape a na nadštandarde sa ti do zatku pchajú, lebo sa boja, či nie si primárová príbuzná...úbohé ☹

leishmania
5. feb 2010

luciauk uplne chapem taketo pripady, zazila som 2 doktorov, u ktorych keby som bola ako pacientka po porode asi ma rovno chyti poporodna depresia 😀 ale to clovek moze natrafit barskde na debila...

luciauk
5. feb 2010

s tým správaním pacientov máte pravdu. je to na oboch stranách. a ja proti medikom nič nemám, ide mi vyslovene o princíp slušného správania a slobodnej voľby. je trápne, ak sa k pacientovi správajú milo a on len tak frfle a odmieta medikov 😠

latvia
5. feb 2010

luciauk, pozor, ja som nepovedala ze spravanie ako tej kapacity je ok !!!! pytala som sa snezienky ako konkretne ju niekto ponizil, nepisala zeby sa k nej niekto takto spraval!!

luciauk
5. feb 2010

ja netvrdím, že podla teba je to ok. ja sa len čudujem, že stále nechceš pripustiť, že tu je problém. nechcem sa už hádať, vidím, že ťa to trápi a uráža, lebo ty taká nie si. ale ten problém sa sám nevyrieši. a tak isto na úradoch a v obchodoch, ako ste spomínali. ale tu sa hovorí o zdravotníctve. minule sme sa o tom bavili s mužom, lebo sa chystáme na slovensko a musíme sa na to troška psychicky pripraviť. aby sme zasa nemali šoky 😉

latvia
5. feb 2010

luciauk, nepochopila si mA zrejme.... v tom, ze na vizitu pridu viaceri doktori, SLUSNE sa chovaju a BEZ nejakych uskrnov sa pozru pacientke medzi nohy aby zhodnotili jej stav, teda fakt problem nevidim....to, ze sa niekto chova vulgarne k zene a ponizi ju slovne alebo inak, to berem ako problem a viem ze takito dr su v kazdej nemocnici....dufam ze uz je jasne co som mala na mysli 😉

latvia
5. feb 2010

a sama mam strach vratit sa na slovensko 😝

luciauk
5. feb 2010

myslím, že sa chápeme, len v pár vetách sa nedá všetko správne napísať a potom sa človek zamoce. stále sa vyhovárať, že nie sú peniaze, nie je čas, nie je toto hento...veď aj v zahraničí bolo zdravotníctvo biedne po vojne...veľa je v ľuďoch a slováci sú skrátka zachmúrení hundroši 😀

apropós, mne sa po treťom pôrode nikdy nikto nepozeral medzi nohy, iba sa ma opýtali, či sa cítim ok a či to chcem skontrolovať. ako treťorodička to predsa viem posúdiť.

latvia
5. feb 2010

po vojne sa nikto nestazoval na lekarov 😉 boli radi ze ich ma kto osetrit 🙂
a nieje to vyhovaranie, ze niesu peniaze, ani cas, je to proste fakt...ked ma lekar zvizitovat svojich a ist 7 hodin operovat, nema proste cas pekne sa s kazdou porozpravat....

luciauk
5. feb 2010

a to treba zmeniť 🙂

latvia
5. feb 2010

ano, suhlasim, prijat viac lekarov, jedni dudu operovat, dalsi sa budu podrobne zaoberat pacientami

latvia
5. feb 2010

a kazdy sa ohana pravami pacienta, ale malokto akceptuje aj povinnosti pacienta....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre