Nevyhnutnosti do pôrodnice

effy777
28. feb 2022

Ahojte
Síce tašku separe na pôrod a šestonedelie mám zabalenú ale napadlo ma či nemáte nejaké osobné rady čo je must.
Veľa žien si chvália tie poporodne vankúše, spreje na zahojenie a pod

lulupulu
28. feb 2022

Sprej cicatridina určite, ja som si ho kúpila pri odchode domov ale škoda ze som ho nemala už hneď po pôrode

ukulela
28. feb 2022

@effy777 namiesto uteraka tam dole kuchynske papierove utierky. Osusis, vyhodis, nezasvinis uterakpo kazdej sprche. Ja som prvy den cikala v sprche v stoji... a vzdy sa umyla vodou. Vankus som mala, taky ten cestovny, co sa dava za krk.

lilly2303
28. feb 2022

@effy777 ja som nedala dopustiť na kuchynské papierové utierky a jednorazové nohavičky. Ak nebudeš mať VIP izbu tak si určite odlej do nejakej malej fľaštičky s rozprašovačom Sanitol alebo nejakú inú dezinfekciu na wc dosku. ( nikdy nevieš akú spolubývajúcu dostaneš, ja som mala mladú babu z lepšej spoločnosti, aj po pôrode vyzerala ako z titulky ale hygiena po použití wc jej nič nehovoria, po každom použití wc doska pokvapkana krvou a nikdy ju nenapadlo že by to po sebe mohla aj očistiť 🤦 )

malinoismum
28. feb 2022

Soľ 🤙🏼

noemi155
28. feb 2022

@effy777 odsávačku a určite dobrý krém na bradavky
To je nevyhnutnosť a taktiež nejaké magnezium,magnerot alebo čo uzivas,keď ti opuchnu nohy je to jediná záchrana po pôrode

vevulik18
28. feb 2022

@effy777 hroznovú šťavu, príbor, balzam na pery aj k pôrodu, a nejaké presnidavky, čo si rýchlo dáš keď v noci nespíš a podobne 🙂

effy777
autor
28. feb 2022

@malinoismum a korenie netreba?😄

effy777
autor
28. feb 2022

@vevulik18 také snacky už mám a príbor keďže chcem na antolskej rodiť ževraj majú tak snáď,🙂

effy777
autor
28. feb 2022

@lilly2303 ou 🤦🏼‍♀️ toto som aj na počula že ďalšia vec je že na akú ženu tam narazis. Dobrá rada

petamich
28. feb 2022

@effy777 malu lyzicku 🙂 tu nedavaju ale jogurt bol casto a lovit to tou velkou velmi neslo 😂 ja som zbalila senovku a benedikt a krasne sa mi spustilo mlieko a zial teda potrebovala som aj ten poporodny vankus a sice vravia, ze oblecenie pre drobca nepotrebujes ale mne sa prekakal o 2 rano a to sa mi fakt nechcelo ist pytat ciste oblecenie

banalu
28. feb 2022

Mne osobne cicatridina sprej nerobil dobre, a tiez, mi ho kazdy odporucal.
Inak rychloschnuce uteraky, dve farbicky. Jeden pod nohy, druhy na telo. Lebo po kazdej potrebe treba ist do sprchy alebo vykonat potrebu v sprche a normalny uterak sa nestiha susit. Ja som zobrala kvoli miestu a dakovala som sama sebe, za tento napad 👌 mala aom aj taku vacsiu plienku 120x120 a ked som lezala a vetrala fifinu s pokrcenymi nohami tak som si to prehodila, lebo postel oproti dveram a keby som nemala sama izbu mne by to bolo blbe a zas pod paplonom sa to tak neprevetralo... A dobry krem na bradavky urcite..
Inak pocas porodu som nevyuzila skoro nic z tasky, akurat uterak a zabky 😂. Ja som mala take bolesti a tak casto kontrakcie cely cas, ze som nevladala ani napisat jednoduchu sms muzovi nie to este vyjedat hroznovy cukor ci pustat si hudbu na upokojnie ako hovorili na predporodnej priprave 🤣🤣🤦‍♀️ ale samozrejme, kazdy porod je iny 😉☺️

petamich
28. feb 2022

aaa este mi napadla somarina ale slamka alebo flasa so sosakom, na sale sa blbo pije z flase, ked lezis

effy777
autor
28. feb 2022

@petamich a keď sa bežne takto drobec pokaka tak tam bývajú tie sestričky 24/7? Akože či sú k dispozícii. Ten Benedikt aj senovku mám tiež ževraj je to lepšie ako femibion 3.

effy777
autor
28. feb 2022

@petamich to tiež mám ale ďakujem 🙂🙂 aj dudlik a fľašku malú. Síce som počula že to moc nepodporujú ale kamoška že bez toho nemohla lebo malého nič neukludnilo

effy777
autor
28. feb 2022

@banalu no ja neviem či by mi to v tom stave nebolo jedno aj tá hudba a nejaké aromaterapie😄 skôr ma desia tie pôrodné boxy čo sú jeden vedľa druhého či sa oplatí zainvestovať do " samotky"

zojanka
28. feb 2022

@effy777 za mňa solnička, cumlík, fľaška detská, rýchloschnúce uteráky, balenie tých vyťahovacích vreckoviek v krabici 🙂

registracka
28. feb 2022

Neviem,ako to je na Antolskej, no tu nebolo automaticky mydlo na izbe. Ja som si ho doniesla, nechápala som,ako sa spolubývajúce môžu vrátiť zo spoločného wc na chodbe a neumyt si ruky!!! Pre mňa úplný základ. Inak štuple do uší,až nebudeš sama na izbe :D až by si nahodou nemala svoje babo pri sebe v noci,tak sa ti to zíde. Tmavé uteráky inak,nejaké oblečenie pre bábätko, lanolinovy krém na bradavky,cumel,každá má iné potreby

effy777
autor
28. feb 2022

@zojanka na čo tá soľnička?

bluemoon24
28. feb 2022

@effy777 prenosny bidet, at nemusis po kazdem curani do sprchy, to byla vec, co jsem pouzivala porad. Vlhcene ubrousky, hroznovou stavu, caj pro kojici maminy, nohavicky si spis kup takove ty pro pocuravani, ja jsem mela sitovane poporodni, ale mela jsem akutni sekci a stehy se mi zamotavaly do tech ok a byly nepouzitelne.

bluemoon24
28. feb 2022

@effy777 aj glycerinova cipky jsem mela svoje, kdyby mi nechteli dat

petamich
28. feb 2022

@effy777 hej oni su tam stale v Ruzinove to robili tak, ze nechali pred sesternou nejake oblecenie vylozene, keby bolo treba, len ja napr. som to mala na uplne opacnom konci chodby a kedze som mala co robit sama so sebou, tak som mu to jedno bodycko co som mala dala 🙂

ja som mala dudel a veru zisiel sa mi, mlieko sa mi spustilo az 4ty den, maly rycal od hladu, prikrm tabulkovy a nedali mi viac ani keby co bolo

a solnicka na to, ze to jedlo je take nemastne neslane 🤷‍♀️

effy777
autor
28. feb 2022

@petamich aha mne podľa zoznamu ževraj oblečenie netreba ale užitočná rada určite 🙂 ja cumel beriem lebo zase ak bude chcieť tak prečo nie nebudem ho ani seba trápiť

banalu
1. mar 2022

@effy777 no ja som tam bola jedina rodiaca v ten cas a bolo to super, neviem si predstavit, ze by nas tam bolo viac 😳 takze za mna - urcite sukromny

effy777
autor
1. mar 2022

@banalu síce neviem v akom psychickom a fyzickom rozpoloženi budem že mi to bude aj jedno ale neviem si to predstaviť. Celkom som bola prekvapená že to tak doteraz funguje 😐

zojanka
1. mar 2022

@effy777 neviem ako vo vasej nemocnoci, ale v nasej teda jedlo absolutne nesolili, nebolo hnusne, ale bolo uuuuuuplne bez chuti, ci ryza, maso, zemiaky, polievky,.... pre nna bola solnicka teda nevyhnutnost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre