Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Poistovňa Dôvera a pôrod v nemocnici Vyškov

Pôrodnica Vyškov
trwska
21. máj 2019
Ahojte. Je tu nejaká z Vás, ktorá rodila vo Výškové a ma poisťovňu Dôveru? Mám pár otázok.
kosticka30
12. jún 2019

Ahoj, rodila si nakoniec vo vyškove prosím?

3mata3
4. júl 2019

Aj mňa by to zaujímalo

trwska
autor
4. júl 2019

@kosticka30 ahoj, nie. Nakoniec som to nestihla lebo maly sa vypýtal o dva týždne skôr. Ale druhé sa chystám určite tam čo by čo bolo 😃

babistatka
13. aug 2019

@trwska Ahoj, asi úplne oneskorene, ale znova sa pripravujem na pôrod, tak sem občas zájdem a hľadám nejaké info. Každopádne prvé bábo som rodila vo Vyškove a mám Dôveru, bolo to asi 2,5 roka dozadu. Išla by som znovu, ale obávam sa, že pri druhom to už nemusíme stihnúť..

trwska
autor
18. aug 2019

@babistatka preplatila ti to poistovna? Alebo si to musela najskôr zaplatiť zo svojich a potom žiadať o refundáciu?

babistatka
18. aug 2019

@trwska nemusela, vo Vyškove to majú tak, že poisťovne si to vybavia medzi sebou, takže úplne bez starostí. Jediné čo sme platili na mieste bola samostatná izba, bol tam so mnou aj manžel a jeho strava.

trwska
autor
18. aug 2019

@babistatka a riešila si to ako? Akože si isla okolo a chytilo tá to tam? Lebo ja keď sim sa v poisťovni informovala tak mi povedali že nech si to zaplatím a iní mi to preplatia lebo že za iných okolnosti ml to môžu zamietnut

babistatka
18. aug 2019

@trwska my sme tam boli najprv na dní otvorených dverí, to bolo super a boli tam viaceré Slovenky, bolo nám to takto vysvetlené a teda aj reálne to tak bolo. Potom sa to vo Vyškove robí tak, že 10 dní pred termínom ideš k nim na kontrolu (poradňu), tam s tebou spíšu aj všetky papiere, čo je skvelé, lebo keď už prídeš rodiť majú o tebe všetky info a nemusíš riešiť nejaké hlúpe otázky. No a potom prídeš až keď rodíš. Ja som prenášala a to mi vysvetlili tak, že týždeň oni kľudne nechávajú prenášať a ak by to bolo viac ako týždeň mám sa hlásiť. Presne deň predtým ako som sa mala hlásiť, to našťastie prišlo. Samozrejme odrodili by ťa aj keby ideš len tak okolo. Ja som tam išla hlavne kvôli čo najprirodzenejšiemu pôrodu a nestresujúcemu prostrediu a teda za mňa skvelý výber. Bola som spokojná v rámci možností. Teraz mám ešte stále dilemu, že kam ísť, ale Vyškov to už asi nebude, cesta 2,5-3 hodiny..

trwska
autor
19. aug 2019

@babistatka viem všetko, ja som tam tiež bola, mala som spísané papiere ale dieťa sa mi narodilo o dva týždne skôr. Teda som to nestihla tam. Preto ma zaujímala tvoja cesta a vlastne či si tam bola ubytovana

babistatka
19. aug 2019

@trwska jaj, tak škoda, že ste to nestihli.. Verím, že si mala napriek tomu príjemný pôrod. Neboli sme ubytovaní pred tým, vyrazili sme, keď som mala pocit, že sa už niečo deje, prišli sme okolo 5 ráno a malý prišiel na svet okolo 14.30. Oni aj povedali, že ak by som bola odtiaľ, tak by ma možno ešte poslali domov, ale keďže vedeli, že sme veľa cestovali, už nás tam nechali. Inak sme vychytili tú veľkú miestnosť vzadu s vaňou a všetkým, ale vôbec som to teda nevyužila.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli