Pomôžte určiť termín pôrodu

25. feb 2022

Ahojte, pomôžete mi vypočítať termín, lebo mam viacero a pocitovo mi to nesedí.
Mala som extrémne dlhý (30 aj 70 dní) a rôznorodý cyklus a samozrejme viem dátum poslednej menštruácie.
Plus pravdepodobný termín nechráneného sexu z ktorého sme počali.
Dátum ovulácie netuším ale ak z neho teda prebehlo oplodnenie tak pridať koľko?
Max 3 dni?
Posledná m 10.5.
Nechransny styk 28.5

bucko555
25. feb 2022

Každú chvíľu

petamich
25. feb 2022

je to uplne jedno - termin porodu je beztak orientacny a cokolvek medzi 38-42tt je "normalne" - my ti to tazko vypocitame, nikto z nas to vajicko nesledoval na vlastne oci a kym sa ti dvaja nasli, spojili a vajicko doputovalo do maternice tak to je x dni rozptyl 😃
ja osobne som mala termin porodu podla MS 17.7., podla USG zrealnili 10.7., lebo som ovulovala skor a dieta som porodila 19.7. 🤷‍♀️ cize som vlastne 9 dni prenasala a prenasala som vlastne?
takze sa orientacne riad terminom poslednej MS ak by bol ustreleny a ovulovala si kadeako, tak by ti termin zrealnili podla velkosti plodu ma UTZ v 12tt

ak si mala iba ten jeden styk a na 100% vies, ze to bolo ono tak si od toho odpocitaj 14 dni a ten si hod do kalkulacky ako "den poslednej MS" - lebo tak to pocita tym, co maju standardny 28 dnovy cyklus

basska_b
25. feb 2022

Ja som mala pri dcerke poslednu MS 11.5., snazili sme sa 24-28.5., museli mi vyvolavat porod 7 dni po termine... nakoniec sa narodila 10 dni po termine. Cize 25.2. Dnes ma narodky. Poterminove gravidity mame v rodine... fuu to ta ale dako dlho nechavaju

diamond007
25. feb 2022

Od 28.5 si prirataj 280dni. To je priemer 🙂

Nerátam to presne na dni ale +- by som rátala 28.2
Menstruaciou by som sa neriadila.
Ja som mala nechraneny styk 23.12 a narodila sa 23.9. (presne na 280den).

xiaomi_
25. feb 2022

Zadané datum oplodňující soulože: 28.5.2021
Váš předpokládaný termín porodu dle oplozující soulože je: 19.2.2022

diamond007
25. feb 2022

@diamond007 ale je pravda, tehotenstvo končí v rozmedzí 270-290dni (norma)... Nestresuj sa, máš ešte podľa mňa čas týždeň.
Ja som druhú prenášala 13dni a narodila sa sama, prirodzene, bez zásahov. Mám z teba pocit že chces dať dieťatku čas, daj mu koľko potrebuje 🙂 držím palce

autor
26. feb 2022

No mne hodili lekari termíny 17 26 28..
Clovek už je nervozny🙄

janakucirko
5. apr 2022

V prvom rade, ano vsetko medzi 37+1 az 42+0 je terminove.
Najpresnejsi termin urcenia “veku” plodu a teda terminu porodu je urceny z usg v 10-11.tt tehotenstva (vtedy si bola bud v poradni u svojej gyn alebo na prvotrimestralnom screeningovom usg) a to preto, ze dovtedy sa vsetky plody vyvijaju cca rovnako rychlo a ich “vek” je dany hlavne genetikou. Okolo 9. tyzdna sa vytvori placenta a odvtedy je cez nu plod vyzivovany, tam uz je vplyv dalsich faktorov okrem genetiky, napr. aj funkcnost placenty, prietokov v cievach, vyzivou matky /aj fajcenie,alkohol/, atd atd. Takze do toho 10.-11.tt je to napresnejsie ake “stare” je babatko, potom by sa to uz nemalo az tak velmi brat do uvahy a spravne by sa nemal upravovat termin porodu (max. niekolko malo dni), lebo mensie babatko neznamena ze potrebuje byt dlhsie vnutri (ked uz je realne terminove) a naopak vacsie babatko neznamena ze je uz “hotove” (pritom je len vacsie ale nezrele- chybaju mu 3-4 tyzdne). 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre