Poplatky u gynekológa počas tehotenstva

cutest
28. jún 2017

Ahojte, chcela by som sa poradit. Vcera som bola u svojej gynekologicky ku ktorej som zatial chodila len na preventivne prehliadky. Je to v Bratislave v Dubravke. Ale vcera som tam sla kvoli potvrdeniu/vyvrateniu gravidity. Nic mi nepotvrdila ani nevyvratila lebo ze je este moc skoro, mam prist o tyzden ale o to nejde. Spravila ultrazvuk a potom si vypytali 10eur. Hned mi aj povedali, ze ak sa gravidita potvrdi tak za vsetky vysetrenia (ultrazvuky, nejake fotky na USB spominala a tak) plati 300eur. Prva splatka 100eur je v 12tyzdni zevraj. Je to normalne, ze je to take drahe? dakujem za vsetky rady 😘

siska53
28. jún 2017

@cutest Ak je to sukromnik,moze byt.. V kazdom.pripade bez ohladu ci ide o sukromneho alebo zmluvneho, ma mat vyveseny cennik schvaleny VUCkom.. Alebo dostupny k nahliadnutiu..

moncicatko
28. jún 2017

ja som bola tehu 2x a neplatila som asi nikdy nic,aj fotku mi vytlacil bez poplatku. Podla mna to normalne nie je,vysetrenia suvisiace s beznou graviditiou su podla mna zahrnute v poisteni. Pokial teda nemas nejaku sukromnicku,co nema zmluvy s poistovnami.

cutest
autor
28. jún 2017

@siska53 dakujem. Je to feminatal. A pozerala som, cennik maju a je to tam aj napisane len ja som sa o to nikdy moc nezaujimala a vcera ked mi to povedali ma to dost sokovalo. Su este aj gynekologovia, u ktorych sa neplati?

piskootka
28. jún 2017

Ja som nikdy neplatila nic u svojho.

zlaticko118
28. jún 2017

@cutest : ako WTF? Do feminatalu som chodila 2015-2016 a pýtali za trimester 80€, tak to dobre zdraželi, ešte že som odišla. U nového doktora platím s tým čo som už zaplatila cca 120-140€ na celé tehotenstvo.

dai
28. jún 2017

@cutest ahoj... no ja platim za kazde vysetrenie 30 euro a porod so vsetkym 800... ale moj lekar je sukromnik... ak mas normalneho statneho tak mimo platenych nadstandartov by si to podla mna mala mat zadarmo...

cutest
autor
28. jún 2017

a viete mi poradit nejakeho gynekologa v BA (ja som z DNV ale v podstate je to asi jedno kam by som dochadzala..), ktory je tiez dobry a nie je taky drahy? a berie pacientky hlavne...

emi16
28. jún 2017

@cutest
Ja z feminalu tiez odchadzam
Tahaju len prachy
Urobili mi kopec stresov pocas druheho tehu
A kopec zlych skusenosti po tehtorocnej preventivke
A ano vela gyn.ordinacii pyta poplatok za kazdy trimester
Lebo maju sono co nieje lacne zabezpecit do ordinacie
Ale tiez platit rozumnu sumu a robit sono babatka podla potreby
Mna tak stredovali pocas tehu, ze mi tvrdili, ze babo musia kontrolovat cez sono
A ja sprosta platila

bluray
28. jún 2017

presne tak pozor na lekarov , tahaju peniaze kde sa da

siska53
28. jún 2017

@cutest ak maju zmluvu s poistovnou,tak platis u takych len nadstandartne sluzby- napr. 3D ultrazvuk,opat-musia to mat v cenniku. Ale bezny ultrazvuk 3x za tehotenstvo a beznu prehliadku nemas platit vtedy.

seagul
28. jún 2017

A na margo sona- poistovna preplaca 3 sona za cele tehotenstvo (2d) takze cokolvek naviac sa moze platit aj ked ma zmluvu s poistovnou.

petjka
28. jún 2017

No ja som v šoku, ešte som nepočula aby si gynekológovia pýtali paušály za trimester. Ja mám tretie tehu. Tri usg v rámci celého tehu majú lekári preplatene od poisťovne. Každé ďalšie ak lekár vykoná si dá zaplatiť, cca 10 eur u nás. Zároveň ja chodím na 3D usg do špecializovaného pracoviská kde platím do 50 eur. Robia tri takéto sona v tehu a každý si môže vybrať či vôbec chce ísť a na ktoré sono.

bienennest
28. jún 2017

@cutest Ahoj, ja zijem v nemecku, ale za potvrdenie o tehotenstve sa tiez plati, zamestnavatel ti vsak tu sumu vrati (treba sa informovat v tvojej firme ako to tam funguje). Takisto sa priplaca ak chces mat ultrazvuk pri kazdom vysetreni.. na vysetrenia sa chodi kazdy mesiac (ku koncu tehotenstva dokonca kazde 2 tyzden).. poistovna preplaca normalne len 3 ultrazvuky pocas celeho tehotenstva, takze to tiez poznam len tak, ze dodatocne ultrazvuky len za priplatok. Takisto ako aj 3Dultrazvuk a ine nadstadartne vysetrenia poistovna vacsinou nehradi.

siska53
28. jún 2017

@petjka ak je to sukromnik bez zmluv s poistovanmi,tak moze..
Ja somsice platilaza kazdu navstevu a mimo tehotenstva som.si mohla zaplatit balik na rok alebo si kazdupotrebnu navstevu tiez zacvakat..

katriona1
28. jún 2017

@cutest i já jsem z DNV a chodím na Kramáre k Dr. Fifíkovi, pri prvním tehu se neplatilo nic, ted se platí jednorázove 60€ za celé tehu a v tom je hlavne objednávání na cas ( pred tím se dost cekalo ) a posílají výsledky sms, sono delá skoro na každé poradni, vetšinou takové rychlé, delá i sám morfologické sono ve 2D, takže nemusís nikam jinam, jedine, že by sis chtela zaplatit to 3D sono, fotka ze sona se už potom taky neplatí, takže jsem byla spokojená a taky mi vyhovovalo, že na Kramárech jsem potom i rodila a na monitory a nemocniční poradnu jsem chodila taky tam, je to na jedné chodbe, jestli bere nové pacientky nevím, ale mužes zavolat, má velmi milou a ochotnou sestričku 🙂

sunsflower
28. jún 2017

aj ja chodim do Feminatalu v Dubravke, a uz mam za sebou aj prvu splatku 100 eur. Prednedavnom som sa tu pytala, ci niekto chodi do tejto ambulancie a co je obsiahnute v takom vysokom poplatku. Odpovedala mi jedna baba, ktora povedala ze vyhoda v tejto ambulancii je, ze robia morfologicky ultrazvuk. Doktor v cenniku tych 100 eur ma, ale nenazyva ho tehotensky poplatok, ale 3D/4D ultrazvuk jeden krat za trimester na vlastnu ziadost pacientky...Co som ja vlastne neziadala, ale hned ma sestricka informovala, ze je to povinny tehotensky balicek, v ktorom su obsiahnute vsetky vysetrenia...

evittam
28. jún 2017

@siska53 Presne ako pises. Ja mam sukromneho gynekologa uz roky. Platim a aj pri tehu som platila akurát 5Eur za objednanie na presny cas, a sono na vlastnú ziadost a nad ramec pocas tehu 10Eur. To je vsetko. Vsetky tieto kliniky len tahaju peniaze z hlupych ludi co sa nechaju okrádat. Bohuzial. Poznam zeny čo daju za preventivku 50Eur a viac a ked som im povedala,ze platia lekarovi dvakrát tu istu sluzbu, nakolko to preplaca poistovna tak, že nevadí hlavne ze ma v cakarni televízor-no co viac dodat. Cim viac ochotnych ovečiek co platia tym lepsie....😉

dai
28. jún 2017

@evittam mozno tie zeny nie su hlupe ale doveruju lekarovi bez zmluvy 🙂 ci take podla teba neexistuje? Ja mam pco a liecili ma dvsja zadarmo gynekologovia tak ze do mna neustale pichali vyvolavacky pri chybajucom menzese - moj terajsi gynekolog je prvy ktory spravil vsetko co mal, vyopwroval mi cysty, zachranil pri porode mojho syna... asi som hlupa ked pkatim ale k inemu nepojdem😉

evittam
28. jún 2017

@dai Nemyslela som to uplne doslovne. Chapem ta. 😉 Nasla si co si hladala....Ale naozaj nepoznám lekára, ktorý nemá vobec zmluvu s poistovnami....A to chodím naozaj aj k špičkovým odbornikom.

evittam
28. jún 2017

@dai A btw. ja som pisala o lekároch so zmluvami a tam o "hlupych" pacientkach".....😉

bevab
28. jún 2017

@dai ak to nie je tajne mozem poprosit meno. Dakujem 🙂

dai
28. jún 2017

@evittam fakt nie?🙂 ja mam tohto docenta - robi prednostu porodnickej kliniky popritom ma sukromnu ambulanciu, toto iste mame aj u ocneho prof. Gerinca - tiez robi na kramaroch ale ma aj nezmluvnu sukromnu ambulanciu...

evittam
28. jún 2017

@dai Ved ja netvrdim,ze taký neexistujú...Viem,ze ano. Ale zatial som ich nepotrebovala a odborníci,ku kt.chodim maju zmluvy a btw. nemam problem si zaplatit ak treba a je to nad rámec poistenia....😉 Len nemienim platit nieco co ma dotycny lekar zaplatene od poisťovne druhykrat len preto lebo ma v cakarni TV.😉

dai
28. jún 2017

@evittam tak to ano... tyto moji nemaju tv v cakarni☹ musim im zato vynadat nabuduce😉

marcipanovatorta
28. jún 2017

@sunsflower aj ja tam chodím. Výhodu považujem v tom, že ma objednajú na čas (čo dnes už väčšinou všade) a aj ho dodržia (+-10 min) a mám to celkom dobre od bydliska. morfo utz robia ale to asi tiež všetci dr. Mne ten poplatok vysvetlila sestrička podobne ako tebe - tehotenské vyšetrenia, (ktoré im aj tak prepláca) poist. Akurát podľa mna splácajú ten prístroj na utz. A keď ti to prepne na to 3D, tak akože máš nadštandard - a to majú v cenníku. Akože, kto si to prísne finančne nemôže dovoliť asi ide inde (tiež by som si vedela predstaviť inak tie peniaze minúť), mne sa to teraz v polke tehu nechce riešiť, hľadať nového lekára/rku, čo mi môže ale nemusí vyhovovať .... ale keď by sme mali mať ďalšie dieťatko (akože ešte veľmi chceme) asi sa tiež poobhliadnem po inej ambulancii, pretože behom roka (otehotnela som 8. Mesiac po prvom dieťatku) ten poplatok vzrástol zo 60 na 100 €

dzukeles
28. jún 2017

Aj ja chodim k sukromnemu, ale toto mi ozaj pride sialena suma 😳 Ja som za cele tehu platila jeden krat 10€ za sono v 16tt. Za sono v 20tt a 30tt som neplatila. Plus kebyze chcem k nemu chodit aj od 36tt do 40tt, tak sa plati 20€. Co je smiesna suma oproti stovkam eur. Takze moja rada - zmen gyndu 😉

cutest
autor
29. jún 2017

ja asi tiez teda idem hladat ineho doktora lebo fakt, naco platime tu zdravotku....len ma to desi lebo neviem ani kde zacat hladat...to si teraz vygooglim ze gynekolog BA a google vyhodi zoznam a ja budem po jednom volat ci ma vezmu a ake maju poplatky? och moj boze :D stoji to za tych 300eur? 😲

emi16
29. jún 2017

Na nete maju vacsinou aj poplatky

zlaticko118
29. jún 2017

@cutest tak 300€ mas uz cast kocika alebo slusnu vybavicku s postielkou. A ked nemas fakt prachy na zvys tak to za tych par telefonatov stoji.

cutest
autor
29. jún 2017

ano ale ako hladam tak hladam tak bud sialene rocne poplatky pytaju co ja chodim na preventivku raz za rok alebo tieto poplatky za to, ze si tehotna...ja uz fakt neviem. V BA neexistuje niekto, kto ma prijatelne ceny a berie pacientky? baby prosim poradte mi, piste mena doktorov...ja premyslam, ze na karamaroch asi bude naj...Mudr Gazo? Cukasova? Gaborikova? Bardosova? viete mi poradit ci su ok a co sa plati a ci ma vezmu? vdaka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre