Poraďte dobrého pôrodníka v Trenčíne, Žiline, Martine

soldi
15. jan 2013

ahojte, stale sa neviem rozhodnut, kam ist rodit, tak som sa rozhodla to zobrat z druheho konca a to tak, ze si najdem dobreho porodnika a pojdem rodit proste k nemu 🙂

mam celkom slusny predpoklad, ze budem mat velke dieta, minule tehotenstvo som mala aj preeklampsiu, vahovy prirastok 45 kil a tlak 160/110.
chcela by som porodnika, ktory by aj za takychto okolnosti bol ochotny viest prirodzeny porod a neposlal ma hned na sekciu.
takisto by som uvitala prilozenie dietata hned po porode a dotepanie pupocnika.
dakujem za kazdu radu a skusenost.

jankagun
15. jan 2013

ahoj,ja som zo Zvolena a rozhodla som sa rodit v MT,je to predsa len fakultna nemocnica,dobre vybavena,a spravali sa tam velmi milo vsetci(kedze prvy porod bol komplikovany a aj teraz som na rizikovom,nemaju vobec problem si ma tam odsledovat a ani problem s tym ze nie som odtial a musim mat planovany CR-apropo vo ZV ma odmietli odrodit 😒 ) prostredie je vynovene uplne,vyzera to tam super 🙂 konkretneho porodnika Ti ale neviem poradit,zajtra mam dostat mojou gynekologickou kontakty na niektorych gynekologov v ZA a v MT tak Ti napisem potom.

lussi2
15. jan 2013

@soldi ja som rodila v TN, Dr.KOpcan skveli odbornik ma velmi ludsky pristup. Celkovo som bola s nemocnicou velmi spokojna 🙂

vejula
15. jan 2013

@soldi byvam v žiôline, hospitalizovana som bola v Trenčíne a rodila som nakoniec v Martine. Bola som totiž po prvom cisarskom a dieťatko malo velký odhad. Veeelmi som chcela rodiť prirodzene, tak som šla na odporučanie skusiť trenčin tesne pred terminom kvôli tej vahe dieťatka. Tam sa nakoniec zhačili a dali mi termin do kedy ak sa nespusti pôrod tak pôjdem na planovanu sekciu. Tak som sa s nimi rozlučila, s tym, že ak neporodim do spominaneho terminu tak sa na sekciu nedostavim, nech ma nečakaju. Nakoniec som si povedala, že nikomu nič dopredu nepoviem a pridem už na hotové. Tak sa aj stalo. Celu noc som bola doma už v bolestiach rano som prišla do Martina, kde mi ultrazvuk nerobili, čiže ani odhad nevedeli, kedže papiere z trenčina som zo sebou pre istotu ani nebrala. Porodila som sice až večer o šiestej ale všetko dopadlo dobre, ja som porodila prirodzene po prvom cisarskom vyške 161 cm dieťatko o hmotnosti 4,26kg a 54 cm. Takže moja rada znie jednoznačne MArtin. Ak nie martin tak Trenčín a žilinu by som ani nezvažogvala.

sempro
15. jan 2013

@jankagun chcela by som sa ťa opýtať či si nerozmýšlala nad BB? ďakujem

betuska22
15. jan 2013

Ja sa chcem spatat preco chces velke babo rodit prirodzene nebojis sa velkych ran ( roztrhania alebo nastrihu ? ) resp. Niakych inych problemov ?

gabikkas
15. jan 2013

ahoj, ja som 2x rodila v MT, som zo ZA, ale pri prvom teho som si 2x pocas teho odlezala v nemocnici v ZA na rizikovom a stacilo mi...oba porody som mala zajednaneho porodnika a obaja boli super, ten prvy odisiel z nemocnice, inak by som volila zase jeho, ale ten druhy bol este 100x lepsi porodnik 🙂 Vola sa Miro Hasko, bol perfektny, manzel bol pri oboch porodoch a pri tom druhom sa tam citil velmi dobre, take rodinne prostredie, dokonca mu dovolil nakuknut ako to cele prebieha (ten prvy, chcel, aby bol mimo toho, pri mojej hlave) 🙂 malu som mala polozenu na brucho hned, ako vysla von, len na nu polozili plachtu, ale inak sme boli "koza na kozu"...bol to nezabudnutelny zazitok. Prvu mi dali az ked ju skontrolovali, odvazili, oblecenu....Odporucam mudr.Haska, je super.

gabikkas
15. jan 2013

a inak, kamoska pred vianocami porodila v MT chlapca 4290g prirodzne, bez nastrihu a ani sa nenatrhla 🙂 vobec nie je zasita...Hasko vravel, ze on nestriha popredu, len keby videl, ze to inak nejde...mna tiez nestrihal...a mala sa narodila 3840g

jankagun
15. jan 2013

@sempro ahoj.v BB som rodila prvy krat a nikdy viac!!preto som hladala inde porodnicu a vybrala som si MT. v BB mi totalne pokaslali porod,jednak bola sofina pridusena,bez plodovej vody bola uz 18 hodin a stale so mnou nic nerobili a nakoniec na nasu zodpovednost mi spravili CR..po 2tyzdnoch sa mi rez paradne zapalil takze ma museli znovu rozrezat,tak som bola dalsie 2 mesiace s otvorenym bruchom,denne chodit na klystir,nemohla som jest tuhu stravu tak som schudla za prvy mesiac asi 13kg atd..jooj fakt zle spomienky..a to este v lete nesla tepla voda takze sme sa sprchovali v studenej,zaluzie neboli na oknach(rodila som v auguste a teplomer v izbe ukazoval 39 stupnov,tam sa ani spat poriadne nedalo)...ale zalezi vela aj od doktora akeho vychytas...urcite su tam aj dobre skusenosti mamiciek co rodili v BB...ja som asi mala smolu :/

jankagun
15. jan 2013

@betuska22 len moj nazor 🙂 : CR je ovela ovela vacsia rana ako ked sa natrhnes alebo ta nastrihnu!

sempro
15. jan 2013

@jankagun tak to ma veľmi mrzí, ja len že tam je doc. Bielik a jeho tým,tak som si myslela, že to je v pohode ale veru máš riadnu skúsenosť a veru ti ani nezazlievam, že hľadáš inde.

jankagun
16. jan 2013

@sempro no ked Ti poviem o doc.Bielikovi...na neho som bola taka nastvana...uz 5rokov sa liecim-mam MPO esencialnu trombocytemiu,takze si pichavam sama injekcie do brucha kazdy den + dalsiu injekciu do stehien...ked ma hospitalizovali v BB pred porodom cca 2tyzdne,tak ma bielik prisiel pozriet,lebo som bola dost rizikova skrz tych liekov..tak mi povedal ze injekcie nemusim z domu brat ze on mi ich da..na druhy den mi sestricka doniesla injekcie nech si ich pichnem,ja som zbadala ze su ine ako mam doma tak som isla za nou a ona zhrozena ze pruuser,ze ak by som si ich pichla tak sa vnutorne rozkrvacam(samozrejme by ona bola zodpovedna)..isla som teda za nim a povedala mu ze mi dal zle injekcie,a on tvrdil ze nie,tak som si vypytala papier z vizity kde to on podpisoval a predpisoval mi tie injekcie a ukazala to..a potom ma ani raz nebol uz pozriet...este aj v papieroch mi napisal uplnu opacnu diagnozu ako mam,takze keby som sa spoliehala na doktorov tak asi nemam babo a uz tu nie som ani ja. 😒 no cele zle...mozno je doc.bielik dobry odbornik,ale po mojej skusenosti mu uz nemozem verit ako lekarovi..a jeho zastupca ma rezal,dr.Schwarz-ako clovek je mily,prijemny..ale v den porodu bol fuuu,no pripadalo mi to ze nevie co ma robit a preto cakal na druheho lekara ze ci ma má rezat alebo nie..ach

jankagun
16. jan 2013

@gabikkas ahoj chcem sa opytat,ze ci ten dr.Hasko robi aj planovane sekcie,lebo do MT idem teda na isto rodit planovanou,ale neviem ci si mam zajednavat doktora alebo nie..a este ze kolko stoji zajednanie? Dakujem

betuska22
16. jan 2013

@jankagun ano to je to maš pravdu. napíšem ti čo sa mne stalo, tiež som chcela rodiť normálne obe deti aj sa tak stalo, adamko mal 3640 g a 50cm myslím že to je tak akurát babo, doktorka bola velmi milá ešte mi sama povedala že ma kusok nastrihne pre istotu aby som sa neroztrhala, ked skončilo šestonedelie som kukala a nezašila mi kusok toho nastrihnuteho, to som brala ešte tak šak chceme druhe babo tak to je jedno, rodila som betku ta mala 3000g a 50 cm doktorka mi neverila že už rodím a išla spať, bo som tam prišla o polnoci, do o jednej sestrička odrodila malu bo dokt nestihla prísť ani na alarm čo spustila sestrička, roztrhala som sa doktorka prišla kukla z dialky na mna vytiahla placentu a povedala že zašívať nebudeme že som bez zranenie, som bola rada ale po šestonedelí nebolo niečo v poho, diera ako svet sex to 0 bodov, dať si tampon? hmm okamžite vypadol, maternicu mi ťahalo von, behala som ku svojmu gyn.aby s tým niečo robili on tiež nezajem ...až ked som krik spravila že mam 23 rokov a nemienim byť takato doničená tak ma poslal za primarom ten povedal že v poriadku mam prisť na operaciu, ked som tam prišla sa ma pýtal kto ma rodil tak som mu povedala potom sa nahneval a odmietol ma operovať že isto sa mi to stalo doma že neexistuje aby mala doktorka chybu....operoval ma zastupca primára a po oper.mi povedal že dobre že som prišla bo by som prišla o maternicu, musel ma aj z vnutra vela operovať a aj z vonku asi 5 cm....... bolo to zdlhave skoro rok som nespala mm , nemohla som chodiť cez leto na kupalisko, mala som tlaky v bruchu no des, radšej sby som teraz brala asi CR 😠

vejula
16. jan 2013

@betuska22 ale tvoj pribeh nema nič spoločné s velkosťou bábätka, ale s prístupom lekarov. Ja som porodila dieťatko 4,26 kg, mala somm 5 symbolickych stehov, ktore som po tyždni už ani necitila. Bola som po prvej sekcii tak môžem porovnať. A jednoznačne prirodzený bol lepší. Cisarsky bol naročný najmä z psychickeho hladiska. Ale to si ženy, ktore to nezažili nedokažu predstaviť.
Kažá mame iný príbeh, bohužial tvoj je smutný, ale nie kvôli velkosti bábätka, ale kvôli nezodpovedným lekarom, ktorý zanedbali starostlivosť o teba. Ale to sa môže staj aj pri prirodzenom pôrode aj pri cisarskom. To je už o ludoch.
Včera som pozerala spravy a ked som videla toho napiteho lekara na pohotovosti... no comment 😖 Tak sa potom nečudujme že sa deje čo sa deje 😔

jankagun
16. jan 2013

@betuska22 fuu tak to tiez poriadne dorafali..najhorsie je,ze vsetci lekari drzia spolu a len oni maju pravdu a pacient si samozrejme vymysla 😒 dobre ze si tam zasla..mna tiez pustili z nemocky s tym,ze rana sa vraj kraasne hoji..no o dva tyzdne ma tam mali znovu a hned rezali-bez umrtv.injekcie,proste nazivo.....a bolelo ta to dlho? bo ma ten CR(kedze to nemam zasite ale len zrastene) stale boli a to som rok a pol po porode...mi povedal lekar ze ma to bude boliet takch 5rokov intezivnejsie ap otom to prejde..no tesim sa...

vejula
16. jan 2013

@jankagun och, strašne 😔 a teraz budeš mať planovaný cr, či ideš skusiť normalne?

burina4
16. jan 2013

ahoj,ja som rodila v bánovciach tri deti posledné štvrté som sa rozhodla v trenčíne , rodil ma Mudr.Jankovský odnorník na sto percent, ľudský super 🙂

jankagun
16. jan 2013

@vejula no rada by som normalne rodila,ale nemozem..medzi prvym porodom a tymto budem mat rozdiel len 1 rok a 8mesiacov,takze mi gynekologicka povedala ze urcite odporuca planovany CR kvoli tomu,ze pri silnych kontrakciach by sa mi mohli tie jazvy potrhat a duplom ked mam zasitych len 5vrstiev a 2vrstvy su len zrastene..ale mohla som sa rozhodnut sama..no priklanam sa k nazoru gynekologicky,tiez sa bojim ze by sa mi to potrhalo..cim viac mi rastie brusko,tym viac citim vsetky tie jazvy a boli to.. 😒 keby to bolo neskor (o tri-styri roky)-myslim druhy porod tak by som isla prirodzene

jankagun
16. jan 2013

@vejula a ty si mala aky rozdiel medzi porodmi?

vejula
16. jan 2013

@jankagun tak v tom rozdiele medzi pôrodmi by som problem nevidela, poznam dievčata, ktore takto rodili druhe prirodzene po cisarskom. Ale skôr môže byť problem v tej bolesti, lebo to môže byť znamka toho že sa ti jazva oslabuje.
Ono takto, jazva po cisarskom reze sa nikdy neroztrhne len tak z čista jasna bez predchadzajucej silnej pichavej rezavej bolesti. Takže to by si pri pôrode citila, či sa ti tie kontrakcie sustredia do okolia jazvy. ak by si tu bolesť citila, bola by samozrejme nesmierna hluposť to zatajovať. Vtedy treba konať, lebo najdôležitejši je život bábatka a život tvoj. Ale napr mna ta jazva vôbec nepichala ani nerezala a vo väčšine pripadov to takto je.

Ja som mala rozdiel medzi pôrodmi 2.5 roka čiže dosť. Mne gynekolog povedal, že ak chccem rodiť prirodzene tak mam otehotnieť minimalne rok po prvej sekcii. U teba to takmer vychadza, takže tam by to bolo ok. LEn ta bolesť, to by ma znepokojovalo viac. Zvlašť ak je nejaka intenzívna rezava bodava

jankagun
16. jan 2013

@vejula jj mas pravdu,ja tiez mam kamosku co po cisarskom rodila rok a pol a prirodzene.. ja mam od porodu bolesti,ale to su skor krce,proste niekedy sa nemozem chvilu vobec vystriet alebo sa postavit ..to citim ako keby sa mi tie jazvy stahovali a nevedeli sa natiahnut naspat..aj vonku ked som s malou bola na prechadzke tak z nicoho nic krce a musela som si cupnut dole aby to preslo.teraz citim tlaky,ako mi to babo tlaci na to...a preto sa aj bojim..

vejula
16. jan 2013

@jankagun hmmm, tak to neviem čo môžu tie krče znamenať.... Mne dr, vždy tak prehmatam tu jazvu a pytal sa či ma to boli, ked som povedala nie, tak neriešil. Ale viem že niektorym kočkam tu jazvu merali ultrazvukom či sa priliš nestenšuje. Tebe to nerobili?

betuska22
16. jan 2013

@jankagun no už teraz nebolí ale po operaci boli ukrutné bolesti 😖 a najlepšie bolo že na druhý den ma poslali domov 😠

vejula
16. jan 2013

@soldi ozaj, ešte aby som nezabudla, v Trenčíne sa neda zazmluvniť pôrodnik.... Maju to aj na stranke.

jankagun
16. jan 2013

@vejula viem ze to robia ale mne to nerobili,mna to boli aj na dotyk a niekedy mi tak navrie ze je to vidiet cez nohavicky...inak v nemocke davali babam po CR nejake injekcie proti bolesti a kvapky ci co..mne nic take nikto nedal (asi sa bali kvoli tejmojej diagnoze) a to ma zarazilo,tak teraz musim zistit ze co to davaju a ci to mozem.

soldi
autor
16. jan 2013

@gabikkas tak ten mudr Hasko znie super. nevies kolko moze mat rokov cca? da sa s nim dohodnut vopred? a je to Hasko, alebo Haško? 🙂

vejula
16. jan 2013

@jankagun uhm, no mne prvy den po Cr tiež davali tušim ibaAlgin injekčne. Potomsom už nechcela. kedže som dojčila tak som to nechcela prehanať s ibalginom

jankagun
16. jan 2013

@vejula aha,no ja ibalgin nemozem v nijakej forme,tak asi preto hmm...uz som sa dozvedela ze davaju algifen kvapky,aĺenze ani to ja nemozem do frasa..

sempro
16. jan 2013

@jankagun fuha, tak to je teda riadna skusenosť, ja len že poznám veľa žien, čo u neho boli operované a strašne si ho chválili ako odborníka ale aj ako človeka, že má veľmi ľudský prístup atď. No ale veru keby som aj ja mala takú skúsenosť ako ty, tak by som tiež veru nedôverovala ☹ máš pravdu, že nedá sa všetko nechať na lekárov, že sú "odborníci", ale aj ty sama si veru musíš byť tým lekárom a robiť rozhodnutia tak, aby tvoje zdravie bolo o.k. 🙂

jankagun
16. jan 2013

@sempro jj,jasne ze su aj dobre skusenosti,inak by tam asi ti lekari uz neboli.a urcite ma za sebou uz X dobrych porodov 🙂 ..len dufam,ze si nikto nebude mysliet ze tu mamicky odhovaram od BB porodnice,to naozaj nie!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre