Pôrod na Antolskej - skúsenosti s pôrodníkmi

sant1n1
11. máj 2018

Ahojte,
prosím kto z Vás už rodil na Antolskej? nejaké skúsenosti s pôrodníkmi a tak? 🙂 alebo sa aspoň chystá a má nejaké info 🙂 Prípadne ktorý pôrodník je najlepší?
Ja by som mala rodiť u MUDr. Maršíka, máte niekto s ním skúsenosť ako s pôrodníkom? 🙂 Je lepšie si pôrodníka zazmluvniť alebo to nechať na náhodu?
Ďakujem..

janka2305
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myela
6. júl 2020

Pre aktualne rodicky chcem napisat moju pozitivnu skusenost z koronaobdobia, rodila som na Antolskej 13.6.2020. suhrn je ze bol prijemny personal a cele jedno oddelenie prerobili na nadstandard cize sa tam aj da dostat.
Prvy porod som mala prirodzeny, druhy nutna sekcia, tretie som teraz chcela zas prirodzene. Nie velmi silne kontrakcie som mala 4 hodiny, potom sme uz prisli a oznamili mi ze som vobec neni otvorena, ale kontrakcie mam pekne. Tam som mala rusko. muza nachvilu pustili na tu vysetrovnu kde mi robili monitor a ma pozreli. Keby som nebola po cisarskom, poslali by ma este domov, ale tym ze som mala cisarsky (male riziko roztrhnutia maternice v jazve pocas kontrakcii) ze si ma tam nechaju a zatial kym sa zacnem otvarat ma dali na cakaciu izbu kde bolo wc a kupelna, ale ja som len lezala lebo uz mi zacali silne kontrakcie a odtiekla voda a v tych bolestiach by som sama teplu sprchu nedala. Po hodine ma zas pozreli vo vysetrovni a uz som bola na 3-4 prsty, tak som mohla volat muzovi ze uz moze dojst ze ma presunu na porodny box kde uz moze byt somnou. Tam som vacsinu presedela na fitlopte opierajuc sa o muza. Kvoli jazve som nemohla mat epidural aby som citila pripadne roztrhnutie maternice a tak mi potom dali ze si mozem dychat rajsky plyn sama podla potreby z takej masky, ale ja som z toho necitila ziadnu ulavu, nemala som pocit ze to nieco robi. Rusko som mala stiahnute pod ustami, lebo som tam bola len s muzom sem tam dosla sestricka alebo lekarka pozriet ako sa otvaram, tak vtedy som si ho vytiahla na usta, pod nos. Ked som sla uz rodit tak som si rusko nechala na brade stiahnute nech mozem dobre predychavat, nikto mi nic nepovedal. Babatko mi polozili na hrud, nechali dotepat pupocnik ako sme chceli, poutierali ho a hned mu dali ciapocku a prikryli mi ho dekou a bolo cely cas na mne asi hodinu a pol, potom uz ked muz odisiel tak ju odniesli (mala som pocit ze babatko nechaju na maminke len kym tam ma muza alebo niekoho ako dozor aby vycerpanej maminke nahodou nepadlo lebo ako muz odisiel tak volali na novorodenecke aby po nu dosla sestricka). Aj na izbe sestricky boli prijemne, na izbe sme si dali rusko len na vizitu a na chodbe bolo treba mat, okrem jedenia za stolom. Pekne izby s modernym soc zariadenim, na okne sietka ale boli aj tak komare z chodby furt nalietali, treba raid. Na izbe je aj prebalovaci pult a moderne polohovatelne postele s dobrym matracom a prebalovaci pult. Na izbe sme boli dve, platila som 20€ za den a na stvrty den na obed sme sli domov. Urcite antolsku mozem odporucit.

sonnenshein
6. júl 2020

Rodila som v aprili u Dlhopolceka, a ze top. Staroslivost, ochota, jednanie, a aj porod na jednotku s hviezdickou. Sestricky boli skvele, dokonca aj tie zenske, nie len detske.
Lekar skvely, porodom a kontolou po 6nedeli so mnou v podstate mohol byt vybaveny, ale nebola som este uplne ok, takze si ma objednal este na jednu kontrolu, vsetko "v cene" oficialneho zazmluvnenia. Nikdy som necakala viac ako 5 min, vybavil mi nadstandardny box aj izbu, chodil pravidelne pozerat, a vdaka nemu som porodila absolutne prirodzene, na dve zatlacenia, a bez jedineho stichu.

braria
20. dec 2021

@myela Ďakujeme veľmi pekne, zíde sa trochu na upokojenie aj pozitívne niečo počuť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre