Pôrod v Bojniciach 2013

mezu
11. okt 2013

Ahojte kocky, som v 31.tyzdni, chystam sa prestahovat do Prievidze spolu s mojim partnerom a potrebovala by som vasu pomoc a cenne rady! Nepoznam tam zatial ziadneho gynekologa, spolahliveho pediatra, no v neposlednom rade by som potrebovala poradit ohladne vyberu porodnice. Zvazovali sme Trencin, no zda sa nam to daleko, mame obavy z presunu. No rovnako tak mam obavy z porodnice v Bojniciach, ci v Handlovej a preto by som ocenila vase rady a skusenosti, velmi by nam to pomohlo. Vopred srdecne dakujem!

andrejka2424
11. okt 2013

V Handlovej sa už dá rodiť?Keď som rodila pred 3 rokmi,bola tam pôrodnica ešte zatvorená.V Bojniciach by som už nikdy v živote nerodila.Nemyslím si,že som náročná...ale 14 hodinový pôrod na konci ktorého sa menili smeny a vyfasovala som staré nepríjemné fuchtle,ktoré keď ma počuli ako stále vzdychám(nekričala som) neustále do mňa dačo hučali v štýle že každá z nich to už má za sebou a vedia o čom to je,pri tlačení malého sa mi mladá taká chudá doktorka venovala spôsobom,že riešila s asistentkami,aký bol víkend,jedna z nich sa mi zvalila na brucho,na čo som zvrieskla(vyrazila mi dych)..o tej bolesti radšej nehovorím a ešte mi vynadala,že čo kričím a viac mi na brucho neľahla a nakoniec prišla iná doktorka(čiernovlasá,krátkovlasá) a malý šiel von kliešťami...Ak už chceš rodiť v Bojniciach,radím ti po 1,...zaplať si nejakú normálnu doktorku-najlepšie Bakovú...tá bola super,ale rodila som 2 hodiny po tom ako je šichta skončila.po 2.nebuď tam sama,inak sa budú chovať,keď tam budeš mať partnera a po 3.dohodni sa,že po nástrihu keď ťa budú šiť,tak to chceš lokálne umrtviť...keď mi prišli počas šitia ukázať môj malý poklad,vôbec som sa netešila,nevenovala som mu pozornosť...skučala som od bolesti..cítila som každé vpichnutie ihly,bol to otras.Na oddelení šestonedieľok bola polovica sestier arogantných a neochotných,akurát na novorodeneckom boli naozaj zlaté,milé sestričky.

mezu
autor
11. okt 2013

@andrejka2424 uffff, dakujem za podelenie sa o tvoju skusenost... Nechcem mat predsudky, no bohuzial tak nejak sa obavam, ze by to mohlo prebiehat. Urcite by som si to chcela predtym nejak "zabezpecit",aspon mam jedno odporucanie na doktorku, dakujem este raz!
Mimochodom o porodoch v Handlovej mam len info starsieho data, aktualne nemam sajnu, ci sa tam da rodit, alebo nie....

andrejka2424
11. okt 2013

a ešte jeden tip mám pre teba čo sa týka pôrodu:mne úplne úžasne pomáhalo pri kontrakciách sedieť v sprche na fit lopte a horúcou vodou si sprchovať bruško,aj kríže:necítila som ani z polovice také bolesti,ale bacha ak budú mať opäť pokazenú hlavicu sprchy..aj za to som bola spucovaná ako sopliak,že všade bola voda,aj keď si myslím,že mali ísť radšej pindať inštalatérovi...veľa šťastia pri pôrode a nenechávaj to na náhodu...Bojnice sa podľa mňa nemajú čím chváliť...my sa snažíme o druhé bábo a to pôjdem na 100 % do Ban.Štiavnice.Nemám to ani ďaleko,keďže už nebývame v PD.

mezu
autor
11. okt 2013

Tvoje skusenosti nezneju prilis povzbudzujuco:( Kazdopadne som ti vdacna za vsetky tvoje tipy a rady... Drzim palce nech vsetko dopadne na jednotku 😉

michaelka5
11. okt 2013

ja som rodila v Bojniciach v roku 2009 a 2012, v oboch pripadoch musim pochvalit aj personal, aj sestonedelie...prvý krat som mala so sebou Dulu aj muza, a druhy krat len muza, ale zaplatenu dr. Mifkovu. lebo porod mal byt koncom panvovym-ritkou🙂...vsetci ma strasili ze to bude dlhe a namahave...porodila som bleskove a rýchlo, bez kontrakcii(teda tie som mala ale asi len 3 a malý bol vonku)...je to o prístupe, ked tam nepojdes ako majsterka sveta, ale budes milá, aj oni budud milé k tebe. kazdy podod je svojský, je jasne ze aj lekári maju svoje dni☹ , ale ja sa fakt nemam na co stazovat. dokonca pri tomto druhm asistoval aj obavaný primar...a nakoniec mi na vizite potriasal rukou, a vsetkým povedal ze som najvzornejsia rodicka aka tam bola...asi mal dobrý den a naladu...ale fakt bol príjemný a ludský...mas pravo da tam ist pozriet, dohodni sa s muzom a chodte si porodnicu obzriet.🙂

tajka1986
11. okt 2013

@mezu ahoj, v Handlovej sa rodiť nedá, tu už pomaly zdochol pes 😀 ale odporúčam ti ZH, ja a moje známe sme tam rodili a boli sme spokojné. Hlavne ak zvažuješ epidurál, bojnice takýto "luxus" neponúkajú 😉

mishelka88
11. okt 2013

Ahoj chcem ti napisat akurat len tolko ze ja som bola spokojna pred 3mesiacmi...prijala ma Bakova a odrodila Mifkova a bola som spokojna...aj ked som nakoniec rodila cisarskym,,bo som sa vobec neotvara...vies s prepacenim vysrat sa na to ako to tam vyzera a ake su nedostatky keby boli ozaj taky zly tak tam nerodi nik...Ja som mala vybaveneho lekara v PE ale nesla som tam aj ked ho kazdy vychvaloval do nebies a som spokojna akrat ozaj nebud sama neni to dobre hlavne pre teba...Vzdy je lepsie ked ta ma kto drzat za ruku 🙂 a sprcha pomahala velmi aj mne 😉 a na novorodenickom su fakt uzastne sestricky vzdy na noc mi zobrali malu aby som sa vyspala a nabrala sily...a nosili mi ju len na krmenie takze supeeer 😀 Tak drzim palceky nech sa uz rozhodnes akokolvek

mezu
autor
11. okt 2013

@tajka1986 tajka si z PD? Bola si pred terminom porodu uz v nemocnici, alebo ste sa presuvali po odteceni plodovej vody?

mezu
autor
11. okt 2013

@mishelka88 tiez si hovorim, ze vsade sa rodia deti, ze velakrat zalezi aj od toho, aky ma personal den🙂 Vsak sme ludia.... Moj partner chce byt sucastou porodu, tak verim, ze sama nebudem a ze to vsetci spolocne zvladneme🙂
Som zvedava ako budem rodit ja, lebo na zadnej strane maternice mam myom, je uz relativne velky (uz sa to bohuzial neda odmerat-nevidno ho, tak mi bolo povedane), tak som zvedava, ako sa to zachova pri kontrakciach....
Kazdopadne vam vsetkym dakujem za prispevky a zelam veeeeeela stasticka a zdravia kazdej z vas a vasim ratolestiam 🙂

vieraft
11. okt 2013

@mezu Ahoj, ja som sa tiez pristahovala do Prievidze, pred 2 rokmi som rodila v Bojniciach. Pred porodom som sa obratila na Mudr. Lanyiho, ktory je teraz aj mojim osetrujucim gyn. chodila som k nemu posledny mesiac tehu, aj som si ho zaplatila k porodu a nemozem sa stazovat. Rodila som v sobotu doobeda, na porodnici boli 2 mile sestricky, uplna pohoda, dobra nalada. Cely cas kontrakciii som stravila tiez v sprche na fitlopte, vysla som odtial iba vtedy, ked ma zavolal dr. , ze ma ide pozriet. Mm som pri sebe nemala, bol doma so starsimi detmi. Porod bol rychly, tiez sa mi sestricka zvalila na brucho, aj ked to bolelo, pomohla mi tym malu rychlejsie vytlacit - mimochodom mam 3 deti a pri vsetkych sa mi tak zvalila sestricka na brucho a to som rodila kazde dieta v inej porodnici. Sitie po porode bolo tiez v pohode, nehovorim, ze to nebolo neprijemne, ale nic extra bolestive, trvalo to len par minut. Malinku mi hned priniesli na prilozenie. Cely porod hodnotim ako uplne pohodovy (od prichodu do porodnice - bez kontrakcii, isla som len nan beznu kontrolu, lebo moj dr. mal sluzbu a mne sa uz blizil termin - az po porodenie babatka preslo len 2,5hod.). Na sestonedeli boli aj mile sestricky, aj horsie, hlavne su uplne vystresovane z primara, ale dalo sa to aj tam vydrzat. mala som zaplatenu nadstandardnu izbu najma kvoli tomu, aby mm s detmi mohli byt pri mne neobmedzene, ale sklamalo ma, ze ostatne navstevy za mnou do izby nemohli, napr. moji rodicia byvaju od nas 100km a mohli prist len na chvilu do tej navstevnej miestnosti. Novorodenecke oddelenie - uzasne sestricky, aj dr., ktoru som poznala este z porodnice v Handlovej, tam som rodila syna predtym. Takze ja sa celkovo nemozem stazovat, teraz som znova tehu a zas pojdem do Bojnic. Zelam aj tebe, aby to prebehlo bez problemov a nech mas rychlo doma ten nadherny vonavy uzlicek.

tajka1986
11. okt 2013

@mezu ja som z handlovej, do nemocky som išla po odídení hlienovej zátky /keďže som ako prvorodička nevedela že to nie je nič zlé/ doplašila som sa keď som videla krv a už sme šli 🙂 v porodnici na mňa síce kukali čo tam robím, ale už ma domov neposlali a malá sa narodila na druhý deň doobeda.

mishelka88
11. okt 2013

neboj hlavne aj ked su aky su...nic nepodcenuju u mna sa rychlo rozhodli aby sme boli ok aj ja aj mala a co si viac priat...a priatel cakal vedla na mna a na nasu malu ktoru si mohol hned vystiskat ako ju umyly a dali do poriadku 🙂 a co je hlavne tak to je dychanie,,,ja som bola taka stresacka ze som na to zabudala a namiesto toho aby som to predychavala tak som sa zatala a to neni dobre,,,ale t 🙂 ta nestrasim len radim...neboj to daaas ja to vravim kazdej ze ked som to zvladla ja zvladne hocikto lebo ja som stresacka ako svet 😀

janula18
11. okt 2013

ja som prvého syna rodila v bojniciach, maximálna spokojnosť, dvojičky sa narodili v Žiari, a už by som tam nikdy nešla

lenadka
11. okt 2013

@mezu Bojnice sú úplne v pohode 😉 Rodila som tam druhú dcérku. Všetci mali dobrý prístup, nikto nebol nevrlý /až na Dr. čo ma nevyspatý príjímal v noci/. Nikto sa mi nezvalil na brucho - asi by dostal odomňa inštinktívne päsťou do zubov! 😀 Pôrodnica organizuje aj také prepôrodné kurzy - určite choď na ne, je to viac prednášok, cvičenia a aj prehliadka pôrodných sál a oddelenia. Budeš vedieť čo od teba pri pôrode očakávajú, ako to bude prebiehať - budeš pripravená spolupracovať a budeš vedieť čo a prečo od teba žiadajú a aj sa opýtaš na to čo budeš potrebovať objasniť. Veľa nespokojností vyplýva z nezhôd keď sa ľudia nepochopia 😉 Partnera môžeš mať pri sebe, je tam sprcha, fit lopty, rebriny a možnosť vziať si dulu k pôrodu si zatiaľ každá len chválila - pomôže viac ako chlap pri pôrode. Ak by sa mi posťastilo tretie dulu k pôrodu chcem 🙂
Prajem ti veľa šťastia, mysli na to že pôrod je cesta k bábätku, takže keď to začne - jupí o chvíľu ho uvidíš a budeš mať v náručí 🙂 😉

cherry1981
11. okt 2013

@mezu V Handlovej uz porodnice nieje, rodila som tam svoje prve dve deti a bola som maximalne spokojna. Tretiu dcerku som uz nestihla porodit v Handlovej, tak som zvazovala Bojnice, Ziar, Partizanske, velmi som sa bala ist rodit do Bojnic, po tolkych negativnych skusenostiach inych mamiciek co som si precitala. Ale nakoniec som sa aj tak rozhodla ist do Bojnic bola som maximalne spokojna viac ako v Handlovej. A tiez som sa strasne bala. 😉 😉

mezu
autor
12. okt 2013

@cherry1981
@lenadka
@janula18
@mishelka88
@tajka1986
@vieraft dakujem baby! Naozaj si vazim, ze ste sa so mnou podelili o vase skusenosti.... Myslim, ze je dobry napad absolvovat predporodny kurz a tym padom si utvorit svoj vlastny nazor a nachystat sa na to, nemat zbytocne predsudky, ale ani nasadene ruzove okuliare.
Pacil sa mi aj typ na dulu.... Urcite sa popytam po nejakej sikovnej🙂 resp. Ak mi date odporucania,budem povdacna.
Kocky a pediatra by ste mi vedeli odporucit? Viem, ze si ho musim zabezpecit este pred porodom, aby som ho vedela nahlasit po narodeni malinkej🙂

@lenadka mas uplnu pravdu, napisala si to krasne, porod je cesta k tomu, aby sme mali ten nas poklad coskoro v naruci, to je priorita....

Pekny vikend vam vsetkym 🙂

lenadka
12. okt 2013

@mezu moje deti majú MUDr. Matuškovú, má ambulanciu v Chrenovci, neviem či by ti to nebolo od ruky, ale chvália si ju, ja som tiež veľmi spokojná, chodia k nej s deťmi až z Novej Bane, Prievidze, lebo im to stojí za to. Ja napr. neviem doteraz kde je v meste pohotovosť poriadne, ona slúži každý deň aj večer hodinu, na telefóne je non stop a keď treba príde keď je to nutné mimo ordinačných hodín aj k deťom domov - už som to veru zo 3x využila cez víkend. Vyšetrí, donesie lieky a nemusíš s chorým dieťaťom nikde ísť, zlatá žena 🙂 😵 🙂

luci137
12. okt 2013

@andrejka2424 presne ! ja nechapem čo s tým maju,ledva som sa presuvala,,dýchala a furt ma riešili a nielen mna ale aj ostatné že je vsade voda....ved to sa neda preletiet do sprchy a von...mne velmi vadilo ze sa tam nedalo ničoho chytit v tej sprche dost sa aj šmýkalo....strávila som tam 5 hodín :( mne tiež vraveli ze mi ta horuca voda pomoze ale skôr mi tam po chvílke došlo zle.

alibi34
16. nov 2016

porod v Bojniciach - urcite nie ! Obzvlast ak ste prvorodicka. Rodila som tam nedavo 2016 a bola som vemi sklamana z pristupu sestriciek na sestonedeli ( okrem dvoch starsich sestier ktore boli velmi zlate ) tie ostatne sa spravali akoby som mala vsetko vediet a najlepsie by bolo keby som sa vobec nic nepytala a len prikyvovala. Veru sme si aj s "kolegynou" tiez prvorodickou poplakali ked sme sa snazili kojit a ked nam to akosi neslo a sestry boli z toho nervozne - pretoze to nie je vec ktoru si mozete dopredu nacvicit . Boli velmi neochotne a ked uz sa snazili akoze pomahat tak sa spravali akoby sme boli uplne hlupane. Hoci na predporodnej priprave nam sestra povedala ze nam budu pomahat a treba sa len pytat, domnievam sa ze prave to bol ten problem. Chapem ze ich je na oddelenie malo, maju obrovsku zodpovednost a nemozu byt stale pri pacientkach, pretoze odbiehaju k porodom - no pokial ich ta praca nebavi tak tam nemaju co robit, pretoze ked dve a to uz starsie sesty mozu byt usmiate, chapave a vludne tak mozu byt take aj ostatne. Musim podotknut ze sestricky na porodnici ( tiez som ale pocula ze nie vsetky ) ako aj Mudr. Mifkova boli uplne uzasne za co im velmi pekne dakujem ! Mudr. Mifkova ma velmi pekny a mily pristup k pacientkam co je pri porode velmi dolezite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre