Pôrod v Břeclave

pufa
30. máj 2013

Milé mamičky a cakatelky, kedže nemám odvahu rodiť v Bratislave, uvazujem nad pôrodom v Breclavi. Mám o tejto porodnici sprostredkovane pozitívne informácie, ale nepoznám nikoho kto by tam rodil alebo to mal v pláne. Na konikovi som tiež nenašla žiadne info. Budem rada ak sa od vás dozviem podrobnejšie informácie. Chystám sa tam osobne až začiatkom júla.

katkag2
14. jan 2015

@jeromeklapkajerome dakujem za info, zda sa, ze maju velmi normalny pristup.

lucia_ma
17. jan 2015

@jeromeklapkajerome ahoj znovu sa k tebe vraciam 🙂 len chcem teda dodat ze uz sme sa rozhodli a to jednoznacne pre breclav a to hlavne po navsteve breclavu osobne.. to by som doporucila aj ostatnym mamickam lebo naozaj len tak je mozne ziskat predstavu a pytat sa na vsetko co vas zaujima.. lebo kazda zena ma iny porod ale co je asi hlavny rozdiel ze v breclavi si mozte povedat ako veci chcete.. teda ako u mna je ten bonding dolezity - tak to bude ako chcem.. teda mat malu koza na kozu 2hod. po porode, aj ked ju na tu chvilku vysetria.. to je ok) ale myslim ze inak si vsetko dolezite opisala - sukromna porodna sala, vana k dispozicii, vlastna porodna asistentka, muz celu dobu pri tebe a hlavne teda ochota vychadzat ti v ustrety.. teda potom je to uz na mamicke ci ma konkretne predstavy co by ako chcela.. to sa neda porovnat s kramarmi.. nemaju na to ani moznosti ale ani ochotu..
ale teba by som sa chcela spytat - kedze si pisala ze si tam chodila aj do poradne - ci aj to bolo potom sucastou fakturi ktoru si platila na konci? a tiez ti to cele preplatila poistovna? ja som len zacala pripravu na kramaroch.. ale rodit tam nechcem, tak tiez zvazujem ze rovno uz do breclavi na pripravu.. len neviem ci aj to preplaca poistovna? dakujem!!

majusqwa
4. apr 2015

@jeromeklapkajerome prosím ťa ešte, doklady ste potom ako vybavovali (rodný list, žiadosti na upsvar a pod.)? lebo každý mi povie inak

jeromeklapkajerome
6. apr 2015

pre luciu
Ahoj neviem ci uz nahodou nemas aj po vsetkom,uz som tu davno nebola.
Na monitore v breclavi som bola 3 krat chodila som od 35. tyzdna a cena bola zaratana vo finalovej fakture,ktoru sme platili pri odchode.

pre majusqwa
Cesky rodny list nam prisiel postou asi do tyzdna. Manzel ho hned zaniesol na matriku do nasej dediny a za asi 6 tyzdnov nam volali,ze ho mame hotovy.Tetuska na matrike hovorila ze to obycajne trva asi 3tyzdne ale u nas boli prazdniny a vsetci mali dovolenky.
Zdravotnu karticku aj vsetky tie poplatky co sa vyplacaju si vybavis aj s ceskym rodnym listom,len sa nenechaj odbit,lebo zo zakona mas na to narok.A da sa to aj s ceskym rodnym listom

majusqwa
20. apr 2015

@jeromeklapkajerome dakujem 🙂 zaujimave. mne teta na upsvare tvrdi, ze cesky RL mi je nanic, ze musim cakat na slovensky. takze naozaj vdaka za info

purplelife
20. apr 2015

ja len tak pomimo...v Ruzinovskej nemocnici robia 2hodinovy bonding koza na kozu, staci poziadat

jeromeklapkajerome
21. apr 2015

pre majusqwa
nam tvrdili to iste, nedaj sa odbit, vybavili sme vsetko aj doklady aj prispevky

lin123
21. apr 2015

ahojte, od ktoreho tyzdna sa chodi do poradne v breclavi? a kde tam?

lin123
21. apr 2015

@jeromeklapkajerome ahoj, vies mi poradit prosim,že od ktoreho tyzdna sa chodi do breclavi pred porodom na poradnu a kde sa treba hlasit? a este by ma zaujimalo, ake veci si treba so sebou doniest do porodnice. Dakujem.

stastnamimi
27. apr 2015

@jeromeklapkajerome ahoj,len ti chcem napisat ze tvoja skúsenosť co si tu popisala mi dost pomohla s rozhodnutim ohladom porodnice,mam to do Skalice a do Breclavi cca narovnako ale jednoznacne sa chystam do Breclavi. Som v 37tt, tak buduci tyzden uz zajdem na kontrolu tam 🙂 a potom sem tiez napisem Moju skusenost pre ostatne cakatelky.

lin123
27. apr 2015

@stastnamimi ahoj, ja len pre info, hovorila som s doktorkou z breclavi a vravela, ze tam nemusime chodit na poradnu,nakolko by sme si to museli hradit zo svojho,ze staci prist v termine porodu alebo ked sa spusti porod...stacia im vysledky z poradni u nas na SK.

stastnamimi
27. apr 2015

@lin123 ahoj, dakujem za info ja by som tam aj tak zasla lebo mám nejaké zdravotné problémy tak nech aspoň o mne vedia a prečítajú si správu od mojej gastro dr.

lin123
27. apr 2015

@stastnamimi jasne, tak je to lepsie, ja tam tiez pojdemv 38.tt, lebo som už po sekcii a pravdepodobne opat velke babo, tak nech ma prezru

janulienka1122
27. máj 2015

Tak ja som sa tam bola osobne vcera pozriet, spravili sme si s manzelikom maly vylet. No odchadzali sme uplne nadseni....kazdeho, koho sme stretli, sa nam venoval s usmevom na tvari a to pocnuc pani na informaciach. Prisli sme neohlasene a venovala sa nam vrchna sestra, trpezlivo odpovedala na vsetky nase otazky a poukazovala nam porodne saly..... verim a dufam, ze sa mi podari ist tam rodit 🙂

lin123
27. máj 2015

@janulienka1122 tak to ste mali naozaj šťastie, že ste si pozreli aj priestory, my sme tam boli dvakrát a ešte sme to šťastie nemali. Vždy mali pôrody. Ale máme tiež z nich výborný pocit. Už tam chodím na poradňu.

stastnamimi
27. máj 2015

@lin123 kedy máš termín? Ja dnes ale zatiaľ sa nič nedeje tak už chodím každé dva dni na poradnu 🙂

lin123
27. máj 2015

@stastnamimi 6.7., tak mám ešte čas,ale bola by som rada,keby to išlo, zatiaľ tam chodím len raz do týždňa.

stastnamimi
27. máj 2015

@lin123 tak drzim palce 🙂

lin123
27. máj 2015

@stastnamimi ja tebe tiež. Drz sa!

majusqwa
27. máj 2015

@stastnamimi daj potom, prosim ta, vediet, som zvedava 🙂

janulienka1122
4. jún 2015

@stastnamimi a @lin123 dajte potom vediet, ja mam termin az v septembri......drzim vam palce dievcence 🙂

stastnamimi
4. jún 2015

@janulienka1122 tak my už sme doma z porodnice, všetko v poriadku a nad mieru spokojna so vsetkym v pirodnici Breclav 🙂 🙂

janulienka1122
4. jún 2015

@stastnamimi jeeej, uprimne zavidim a tesim sa, ze to mate za sebou 🙂 prajem vela zdravicka a radosti 🙂 xxx

lebera
10. júl 2015

Ja tiez zvazujem rodit v Breclave, termin zaciatok septembra. Boli sme sa tam pozriet a velmi sa mi pacilo, porodna asistentka velmi mila, usmiata, dopodrobna vsetko vysvetlila, priestory krasne, ciste, pokoj, takmer nik tam nebol, neda sa porovnat s nemocnicami v BA. Co sa tyka poradni mesiac pred porodom, tak vraj V Cechah maju iny system, ze tam nemusim chodit, az priamo na porod. Tak sa chcem spytat, tie, ktore chodite na poradne do Breclavu, v pohode vam vysli v ustrety, ze vas vzali? Platite si za to?

stastnamimi
10. júl 2015

@lebera ja som chodila až od 39 tt tam do poradne,platila som to spolu keď nas prepustili domov.
Vyšli mi v ústrety vo vsetkom,pôjdem tam rodit znova 🙂

janulienka1122
11. júl 2015

@lebera ja tiez planujem rodit v Breclavi, termin mam v polovicke Septembra. Ano, v Cechach sa o tehotne staraju gynekologovia, do porodnice idu az v case porodu, maju to trosku inak ako my. Takze tam v podstate staci prist, ked porod zacne. Tiez sme sa tam boli pozriet, bola som uplne nadsena a vobec nepochybujem, ze by ma nezobrali, ked tam prideme 🙂 Ja to mam vymyslene tak, ze sa budem tvarit, ze idem rodit v jednej z nasich skvelych BA porodnic, tam budem chodit na tie poradne, ako treba a modlim sa, aby mi to vyslo, ze v den porodu sadneme do auta a ficime do Breclavi :D Bratislavsku porodnicu mam ako plan B, v pripade, ze by slo o predcasny porod (ktory mi tak trochu hrozi :/ ) alebo, ze by som sa necitila na cestu a slo by to nejako moc rychlo. 🙂 velmi si tam prajem ist rodit, no nie za cenu ohrozenia zdravia mojho a babatka. Tak len dufam, ze to vsetko vyjde tak, ako som sa s malickou dohodla :D

lin123
11. júl 2015

Ahojte. Rodial som v Breclavi a spokojnost. Rozhoden odporucam.
Do poradne tam staci chodit od 38.tt ale netreba, staci prist v den terminu porodu alebo ked sa porod zacne. Ja som chodila od 38.tt nakolko som bola specificky pripad. Vsetci velmi mili, ustretovi, ochotni...max.ludsky respektujuci pristup.

bestinka
27. júl 2015

Chystate sa niekto 1. Septembra na prehliadku porodnice? Teda aspon tak mi to vychadza, ked tie prehliadky maju mat kazdy prvy utorok v mesiaci...

janulienka1122
28. júl 2015

@bestinka ja som tam sla bez ohlasenia a nebol ziaden problem s obhliadkou 🙂 hned sa nas ujala vrchna sestra, ktora nam vsetko poukazovala a zodpovedala vsetky nase otazky ;) takze ak to nemas velmi daleko, ja by som to riskla 🙂

bestinka
28. júl 2015

@janulienka1122 tak som z Ba, takze cca hodina cesty...a hlavne, chcem tam ist s muzom, ten nema volno a toho prveho je u nas sviatok, a u nich nie, tak by mi to celkom vyhovovalo. Ale dik, je fajn vediet, ze sa tam da ist aj inokedy kuknut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre