Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

pandula
1. máj 2012

@labutka dakujem. no my byvame kamenom dohodit 😅 na bycikli to mam 15km. ako ja si tiez myslim ze ked je vsetko ok tak domov naj ist. tam sa aj dobre mliecko rozbehne atd.

labutka
1. máj 2012

@martinka1981 dakujem. Po anglicky by sme to snad zvladli...
@pandula tiez chcem prirodzeny porod bez zbytocnych zasahov, boli sme kuknut aj v kochu, a odisla som odtial dost sklamana.

pandula
1. máj 2012

@labutka no ja som jeden taky mala ale nie tu a normalne mi z toho praska hlava co sa tu vsetko deje tiez sa chcem stat dulou takze mam dalsie info ako to chodi v nemocniciach a nic pekne. ta banska stiavnica je super uz 2 kamosky mi tam rodili 😵 a kazda chvali. kde byvate? u nas by bola problem trochu doprava

pandula
1. máj 2012

@labutka jaaj v BA jak ja 😝 😀

eniii
1. máj 2012

@pandula ja som napriklad velmi velmi chcela prirodzeny porod (rodila som v Hainburgu) a skusala a vyuzila som tam vsetko - predpripravnu relaxacnu izbu kde som bola cely cas s muzom, viackrat vanu, kde ma obskakovali uzasne Hebamme, aj tu porodnu stolicku, ale po 30 hodinach silnych kontrakcii som si uz pytala vsetko umele - oxytocin, spinal, nic nepomahalo a nakoniec som skoncila pod skalpelom ☹ ale v podstate len chcem dodat ze rodit v Hainburgu je zazitok, mozem len odporucat. Na SK take nieco nemozno zazit.

pandula
1. máj 2012

@eniii ja som rodila v uk cca 36 hodin 😅 super si sa vytrapila. chudatko. no tie prirodzene porody su dlhe dlheeeeee jaaaaaaaaj ale kamoska teraz rodila prirodzene v stiavnici a ona to mala super rychle... tak asi to neni len tym.

martinka1981
autor
1. máj 2012

@pandula hmm,tak ti teraz bude ťažko rodiť na SVK 😝
naozaj sa tu neda dôstojne porodiť a zas ta BS je pre nas z BA daleko.
Ja som rada že som mala tu možnosť rodiť v AT,nelutujeme ani cent.už som to pisala vela krat 😎

martinka1981
autor
1. máj 2012

@labutka neboj,ja som sa nemecky učila len v škole a to bolo daaavno ale pomaly som sa učila aspon neake slovička a dalo sa 😉 ak nie zavolali niekoho kto hovori slovensky/česky. Tam to neni problem.
Tak držim palce.
A ideš teda do Hainburgu či ešte rozmyšlaš?

pandula
1. máj 2012

@martinka1981 no veru co robit. chce to dostupnu porodnicu drahsie ako nadstandart ale stale mozne si to dovoli t a zmenit zakony. porodne babice by sa mali vratit do role. nie gynekologovia ty len rezat vedia ... jaaaj nehadzem ze vsetci su taky ale ako najst spravneho alebo skor natrafit. tiez ta starostlivost v decembri som lezala na kramaroch sestricky docela dobre pochvalujem. ale doktory. hmmmm info ziadne nula bodov na vizity sa kazdy druhy krat vykakali a samoska ma nemal kto pusitt domov.

martinka1981
autor
1. máj 2012

@pandula no každopadne SVK zdravotnictvo je na tom zle a bude ešte horšie 😖 nič dobre nas tu asi v blizkej dobe nečaka 😔
tak som rada že mam odrodene 😎 a teraz sa len modliť aby sme boli zdraví a nepotrebovali chodiť po lekaroch 😝

labutka
1. máj 2012

@martinka1981 stale niesme rozhodnuti, chcem este vybehnut do ruzinova (tam akceptuju pri porode 2 sprev.osoby), pokecat s gyndosom, ci mi vie pomoct s tym, aby som mohla mat 2 osoby na antolskej.
ale s toho co si napisala, sa zase viac priklanam k hainburgu 😅 je to tazke rozhodnutie, ja zvazujem este aj dalsie veci, ktorych sa budem musiet vzdat, ak pojdem do AT.

martinka1981
autor
1. máj 2012

@labutka no ved jasne,akože fakt to stoji dosť penazi a nie každy si to može dovoliť.
Tak prajem vela šťastia a dobre rozhodnutie 😉
a popripade nam daj vedieť ako si sa rozhodla a či sa splnili tvoje očakavania či už v BA alebo Hainburgu 😉

eginny
10. máj 2012

@martinka1981 ahoj martinka, smiem sa ta spytat, ze kolko si musim platit v AT poistenie, aby mi porod aspon ciastocne hradila poistovna? alebo potom to plati poistovna cele? trvaly pobyt v AT mame s manzelom zatial len par dni... dakujem krasne 🙂

martinka1981
autor
10. máj 2012

@eginny ahoj,no ak maš trvaly pobyt v AT ale nemaš tam poistenie tak porod v AT ti preplaca SVK poisťovna ak si zamestnana tu. Teda dufam že nepišem kraviny 😀 ja som si porod platila sama a do tychto veci moc nevidim 😝
ale možno budu vedieť ostatne baby čo tam žiju @yanus @eniii @brudra @dani84

brudra
10. máj 2012

@eginny potrebuješ si vybavit na Sk v poistovni E106 a potom máš celý porod hradení poistovnou, ak máš TP v AT

eniii
10. máj 2012

@eginny ano presne ako pise @brudra na zaklade TP v AT si vyziadas od svojej SK poistovne potvrdene tlacivo E106 a s tym treba ist do prislusnej AT Krankenkassy (alebo len poslat postou, my to vzdy radsej osobne) a tam ti vystavia e-card na zaklade ktorej mozes chodit k doktorom v AT....

eginny
10. máj 2012

@brudra @eniii @martinka1981 dakujem velmi pekne za odpoved. ja vsak nepracujem v AT, len tu mame trvaly pobyt. ale sme s manzelom rozmyslali, ze by sme si tu platili odvody. neviete nahodou, ako dlho by sme museli platit zdravotne poistenie, aby mi poistovna uhradila porod? urcite tu plati nejaka ochranna lehota, tak ako v SR... viete poradit? vopred vdaka 🙂

eniii
10. máj 2012

@eginny my sme rovnaky pripad, mame TP v AT ale pracujeme na SK.cize odvody si platime na SK a dalsi postup je presne ten ako som pisala uz vyssie....

eniii
10. máj 2012

@eginny a na zaklade tej e-card som rodila v Hainburgu, zadarmo... comu som veeeelmi rada, s SK porodnicami sa to neda veru porovnat 😉

eginny
11. máj 2012

@eniii dakujem veeelmi pekne za info, akurat som si bola vybavit ten formular E106. dufam, ze vsetko zvladnem vybavit na vybornu 🙂 hadam v tej krankenkasse nebude sediet nejaka ofucana teta rakusanka a pojde to hladko 🙂 alebo, ake mate skusenosti?

eginny
11. máj 2012

@eniii este sa ta chcem spytat, ci si musela pocas tehotenstva absolvovat vsetky prehliadky a poradne v AT? alebo to staci az cca. mesiac pred porodom? dakujeeeeeeeeem

luckalucka83
11. máj 2012

@eginny
Ahoj,
presne ako pisali baby, staci fomular, odnes to do krankenkassy a do dvoch tyzdnov by ti mala prist domov e-card 🙂 Urcite sa ti to podari vybavit 🙂
K lekarovi ako sa rozhodnes, staci ist ten mesiac pred porodom, potrebujes ist ku gynekologovi v AT, ten Ti da Uberweisung na porod a potom chodis uz len kazdy tyzden do nemocnice na ultrazvuk a pasy, to je myslim od 38 tt 🙂

ellysa
11. máj 2012

@luckalucka83 hallo žena, dnes som ťa videla pred penny, si s nejakým mladým mužom debatovala, ja som bola na križovatke a minule som na vás kývala v Hundsheim, len aby ste vedeli, kto to bol 😀

eginny
11. máj 2012

@luckalucka83 ahoj lucka, dakujem velmi, velmi pekne za infos ;)

eniii
11. máj 2012

@eginny no skusenosti su vselijake, hlavne je blbe to ze vsade ta budu navigovat inak, raz povedia ze potrebuju to a nabuduce zas na tu istu vec uplne nieco ine alebo milion veci navyse, ale vybavit sa vsetko da, len treba pevne nervy 😠
co ja mam info, tak ako pise @luckalucka83 a potom ohladne differenzzahlung od AT na rodinne pridavky potrebujes od AT gynekologa 5 peciatok v MK passe a tiez aj od AT ortopeda a pediatra....

brudra
12. máj 2012

@ellysa jej to si bola ty a my sme rozmýšlali že kto to mohol byt, mysleli sme si že si nás niekto zmýlil, čo si tam robila, mohla si sa zastavit, varili sme guláš 😀

brudra
12. máj 2012

@eniii ty máš tie 5 pečiatky od gynekologa a pediatra ?

p_d
12. máj 2012

Ahojte.. Zatial som len snazilka 🙂 ale tiez planujem rodit v Hainburgu, vraj tam je aj primar gynekologie Slovak (nie som si ista pocula som to) tak ak mate skusenosti prosim napiste mi spravu, dakujem velmi pekne 🙂

ellysa
12. máj 2012

@brudra boli sme sa len previezť 🙂 ,
inak tie pečiatky vám tam môže dať aj SK gynekológ alebo pediater

brudra
12. máj 2012

@p_d ahoj, primar gynekolegie nie je slovak to si zle pocula, ale zato slovaci gynekologovia tam su, skusenost ma asi kazda co tu prispela nejaky prispevok len pozitivny a moze nemocnicu v Hainburgu len odporucit, ale staci si precitat starsie prispevny, myslim ze je tu toho dost popisane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre