Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katy213
29. máj 2012

@raa2 si zlatá, vedela som, že sa môžem spoľahnúť 😉 Potom by ma ešte zaujímalo, kde posielaju na vyberanie stehov a kedy..a ci dostanem nejaku prepustaciu spravu pre pediatra resp. gynekologa..

raa2
29. máj 2012

@katy213 bud ti ich vyberu ked budes odchadzat alebo si dohodnes termin a prides na vyber. a prvu noc doporucuje dat babatko k sestram aby si mala este klud...

katy213
29. máj 2012

po cisarskom je to asi naozaj vhodne, kedže sa mamina este aj tak nemôže hýbať.... a nevieš akou metodou sa dokrmuje bábo ak je to nevyhnutne?

raa2
29. máj 2012

@katy213 cez flasku a bud caj alebo mlieko, ja by som na tvojom mieste volila mlieko a vobec sa neboj ze ti bude male odmietat prsnik, ono treba najprv na psniku nechat vytrapit deticky a potom ich nakrmit, tych 10-20 min. na kazdom a potom dokrmit, ja som sas pri matkovi bala, nechala som ho vyrevat a zo zufalstva chudatko nespal, co bol hladny a teraz pri malej som ju ani po 10 minut nenechavala na prsiach ale tak 8 na kazdom a pekne papa a aj matko papal, nemal problem. baby co boli somnou na izbe tak tiez nemali problem. treba len natierat bradavky a davat pozor aby bola spravna technika prisavania, a to sa pytaj, to ti tam pekne ukazu a prilozia.

mahalo
29. máj 2012

@raa2
@dani84
prosim Vas nejdem sa tu s Vami dohadovat o jasnych veciach. Ked si chcete pisat o kocikovani a podobnych zalezitostiach tak ok, vytvorte si vlastne forum. Toho co som si tu musela precitat od temy je tu dost - je to spamovanie a nezodpoveda to teme. Tu sa niet o com dohadovat, ked to nechapate, alebo nechcete pochopit, alebo ste len jednoducho egoisticke, ci lenive vytvorit si temu o kocikovani v Hainburgu tak to je uz o inom. Takze ano nezapajam sa do temy kocikovania, lebo ak si/ste si nahodou nevsimli, toto je tema porod v Hainburgu a nie kocikovanie v Hainburgu. A nezabudnite sa ofucat a este sa nejako nadute obhajovat 😉

ellysa
29. máj 2012

@mahalo a chcela si sa aj niečo konkrétne spýtať,alebo len buzeruješ?

mahalo
29. máj 2012

@ellysa znovu to musim vysvetlovat a este polopatickejsie? Ja si citam informacie, pretoze niektore maminy ktore tu kladli otazky, polozili ich uz aj za mna. Ja som sa vyjadrovala k teme spamovaniu. Fakt, ze kym som sa k tym informaciam dostala, musela som si precitala vela sprav ktore neparia do tejto temy. Neviem co je zlozite na tom pochopit to a nebrat vsetko vztahovacne ako furia(nebrat osobne, neviem ake jemnejsie prirovnanie pouzit). Okrem toho to stanovuju aj pravidla tejto stranky, tak neviem o com sa chete este bavit. Nebavi ma dohadovat sa s ludmi, ktori si za ziadnu cenu nechcu priznat vlastnu chybu a reaguju utokom. Takze zelam pekny den, viac po lopate to uz napisat neviem 😉

ellysa
29. máj 2012

@mahalo aj tebe pekný deň 😀

raa2
29. máj 2012

@mahalo Mozes byt rada že tu nieco je,ak mas problem tak sa chod pýtať priamo do hainburgu,neotvaraj si tu usta,nie sme ziadne furie!!!baby ked porodia,kt nepoznáme sa rade na kocikovanie pridajú.

dani84
29. máj 2012

@mahalo si tu jedina, ktorej nase dohadovanie o kocikovani vadi ... Tak nam nediktuj, o com sa tu mame bavit 😉

mahalo
29. máj 2012

@raa2
@dani84 vidim, ze mate problem s chapanim a navyse ste egoisticke. Precitajte si pravidla fora kde je pre vas mozno zrozumitelnejsie napisane o komentaoch od veci a k teme. Neviem preco je taky problem vytvorit si vlastnu temu a nespamovat svojimi od veci prispevkami do diskusie ktora je uplne od temy ktoru rozoberate. Nuz necakam pochopenie, nato asi nemate ziadnu volu, radsej budete egoisticky zdrziavat inym cas a este sa aj osopene obhajovat. Je to trapne. Kto nechape, skoda mu uz viac vysvetlovat, toto by pochopili aj narocnejsi ludia na mentalitu. Problem je vo vasom egu. Nebudem uz viac spamovat o tom istom. Vy si tu nadalej piste okrem porodu v Hainburgu aj o kocikovani, ci pocasi..ved sukromne temy, ci interne posty su tu len na okrasu..lol!

dani84
29. máj 2012

@mahalo zaloz si vlastnu temu, ked sa ti nepaci 😉 Milo som ti napisala, ze sa staci spytat a nie hned tu utocit na to, co si tu ine baby pisu... A pisat tu o egu a mentalite... Kazda nech sa najskor pozrie do vlastneho zrkadla a nesudit hned ludi, ktorych ani nepoznas a oznacujes ich furiami .

lauraa
29. máj 2012

@ellysa
@raa2
@dani84 piste si aj dalej, nenechajte sa otravit , niekto si tu hlada zamienku na provokaciu asi ......ved ako by sa k vam mohli dalsie baby pridavat ked budete v sukromnej teme , tam si uz naozaj nikto nic neprecita o porodoch v hainburgu..... ved kto da presnejsie info ako baby co tam rodili, len s atreba opytat.... 😉
@mahalo 😅

ellysa
29. máj 2012

@mahalo asi tak, nejde o to, čo si napísala, áno máš pravdu, spamujeme to tu, ale AKO si to napísala, tak sa nečuduj, že reagujeme takto, už prosím ťa nespamuj aj ty, ak máš niečo k veci nech sa páči, ak nie tak už sa prosím ťa neunúvaj...

dani84
29. máj 2012

@lauraa presne tak, suhlasim 🙂

hoogy
29. máj 2012

@mahalo neviem preco sa tu raz za cas najde niekto kto potrebuje provokovat, kocky tu bezne funguju a v pohode poradia. nic nemusis hladat v prispevkoch dozadu. a tym ze sa tu dohaduju aj na stretnutiach je tema ziva a tak pomahaju mamickym ktore maju otazky k porodu. mne vea krat odpisali rychlo k veci..... proste sa opytaj a dostanes odpoved a nezabijaj cas hladanim do zadu. lebo ja osobne by som na to cas nemala.

hoogy
29. máj 2012

kocky otazka, ake dokumenty ste potrebovali do porodnice? sobasny list, kinder-mutter pas a obciansky? a este vecicky pre drobcov na oblecenie a take ze plienky, utierky vam tiez dali k dispozicii ci si mam zabezpecit ? a pytali ste si ich alebo boli volne k dispozicii. dakujem vam

dani84
29. máj 2012

@hoogy ano, myslim, ze stacia tieto dokumenty 🙂 A pre drobca dostanes absolutne vsetko, nic si netreba pytat, plienky sme mali na izbe a oblecko tiez

ellysa
29. máj 2012

@hoogy doklady si už presne nepamätám, ale určite sobášny list, ale ku koncu tehu ti ešte dajú v nemocnici taký lajster, tam by si to všetko mala mať napísané, pre dieťatko absolutne nič neber, všetko dajú, ešte aj dudel, len vecičky v ktorých odíde...
pre seba niečo na preoblečenie potom, ja som nosila normálne tepláky triko, nabalila som si aj normálne vložky a gaťky, tie ich sieťkové som nosila asi len jeden deň, no a nejakú kozmetiku...inak tiež všetko dajú

hoogy
29. máj 2012

@ellysa
@dani84 dakujem kocky, no zacinam asi troska stresovat a pritom mam este casu 😀

ellysa
29. máj 2012

@hoogy jj ešte je kopec času, užívaj si to ešte 🙂

hoogy
29. máj 2012

@ellysa no este si uzivam 😉 ja som aj pri malom mala uz v 32tt zbalenu tasku 😀

ellysa
29. máj 2012

@hoogy no vidíš, ja som ju balila, ako mi odtiekla plodová voda, sa ma sestrička pýtala, keď sme došli do pôrodnice, že odkiaľ sme cestovali, keď nám to od telefonátu, že máme prísť trvalo tri hodiny-xi, sa veľmi čudovala, že bývame 200m od nemocnice 😅 😅 😅 😅 😅

hoogy
29. máj 2012

@ellysa 😀 😀 no hlavne som chcela vediet tie doklady ci este nieco nebudem musiet dat prelozit. lebo sobasny mam prelozeny do nemciny ked sme pobyt vybavovali.

eniii
29. máj 2012

@katy213 ahoj Katy, ja som tiez rodila v Hainburgu, nakoniec neplanovane cisarskym, a tiez len potvrdzujem slova ostatnych bab z tohto fora, rodit tam je prijemny zazitok, velmi dobra starostlivost a pristup k mamickam....
K tomu krmeniu som len chcela, ze ja som sa tiez bala aby si mala nezvykla na flasku ked ju parkrat na zaciatku dostala kym som ja nemala mlieko, tak som jej davala tak ze cez hadicku (oni to tam volaju ze butterfly ak si dobre pamatam 😀 ) kde jeden koniec som dala do flasky s UM a druhy do pusinky dietatka ked bolo prisate na prsniku a tak papala len ked tahala z prsnika 😉

raa2
29. máj 2012

@mahalo moja krasna, sa ty nestaraj do toho co sa tu riesi a uz nas laskavo neber do ust, pisem ti to naposledy. zienky ja mam pocit ze milena dama ani nejde rodit do hainburgu, len spizuje o com sa tu bavime..je to hrozne ked nema niekto co doma robit a len sa hrat na mudru. Inteligentny clovek sa spyta, a necita cele forum.Teda ja osobne by som ani na to cas nemala. a naposledy ti pisem ze ked nemas zaujem citat vsetko zbehni sa informovat o tom co potrebujes priamo do nemocnice a citaj si podmienky fora sama.

raa2
29. máj 2012

@eniii to som ani nevedela ze tam maju.

raa2
29. máj 2012

@hoogy ja tiez som prvy krat uz pomaly v lete bola zbalena a rodila som zaciatkom februara a teraz som sa zbalila den pred odchodom do porodnice 🙂

luckalucka83
30. máj 2012

@mahalo
Ale ze Ta to bavi, sa Ti cudujem

katy213
30. máj 2012

@mahalo nemam v umysle sa tu s niekym dohadovať, chcem len potvrdiť, že kočky v tejto teme su naozaj zlate a neodkažu ťa na prečítanie mnohých strán dozadu ak sa niečo spýtaš,ale veľmi rady a ochotne aktuálne poradia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre