Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
12. nov 2012

@ellysa tak ale toto je velmi zaujimave lebo ja som vždy platila "len" 70 eur. Pri staršej som tam chodila mesiac pred porodom a pri druhej cele tehu a nikdy som neplatila inu sumu 😕 😕
A to ma staršia 3,5r a mladšia 2r!

ellysa
12. nov 2012

@martinka1981 no tak to je naozaj divné 🙄 , ja som bola poistená v AT, tak neviem, či akože kvôli tomu mi dával viac, ale to je jedno bola som tam len 3x a už nikdy viac 😀 , 2,5 roka to je teda, som to trochu prehnala 🙂

katavinka
12. nov 2012

@ellysa Ty aj bývaš v Hainburgu? Nevieš či je podmienka porodiť v Rakúsku, aby som mala nárok na materskú? Bola som tam dnes, úplne super, asi pol hodku som čakala, fajn lekár naozaj.

lauraa
12. nov 2012

@katavinka v Rakusku ti staci 5 potvrdeni od lekara aj zo slovenska , skor tam ide o to aby si ich mala a je jedno ci v At alebo SK... staci ti skopirovanat slovensku MK pred porodom ...... s lekarkou na sk sa da velmi dobre dohodnut staci ked poziadas a vydanie medzinarodnej karticky poistenca v At a osetria ta uplne normalne na sk bez toho aby si musela niekde nieco platit......Rovnako ako to , kde budes rodit alebo kde budes s dietatom naustevovat pediatra nema nic spolocneho s vyplacanim materskej v at ...

ellysa
12. nov 2012

@katavinka v tomto ti presne neviem poradiť 😖

katavinka
12. nov 2012

@lauraa no len moja gynekologička ma odmietla s rak. poisťovňou.. takže by som si aj na Slov. musela hľadať druhú 😒 Tak to už môžem pravidelne chodiť do Rak., mám to zajedna.. akurát ten morfologický ultrazvuk si budem musieť u nás, lebo ten nehradí poisťovňa a že to stojí 190€

ellysa
12. nov 2012

@katavinka ja som na ňom bola v gyn-fiv v BA, ale dá sa objednať len spolu s 3D, inde ti ho asi urobia aj samostatne a lacnejšie, skús si obvolať tie súkromné centrá ako Koch, GPN, ja som za to tuším do 80 EUR platila aj s tým 3D-tehotenská demencia

katavinka
12. nov 2012

@ellysa mne spomínal nejakého Dr. Čunderlíka.. aby som skúsila u neho. A ešte jedno vyšetrenie tam je, ani neviem čo to je "combined test".. čo to je???

lauraa
12. nov 2012

@katavinka a mas medzinarodnu z GKK? ja som s nou este na sk problem nemala......

ellysa
12. nov 2012

@katavinka čunderlík je kapacita, čo sa týka UTZ, tuším má ambulanciu na Horskom parku, alebo aspoň mal, combined test, je spojený NT screening, ten sa robí v cca 12tt v AT sa to robí spolu aj s krvným vyšetrením, na sk to robievajú osobitne- AFP-test asi v 16tt, ale skús sa skontaktovať s tým Čunderlíkom, možno on to tiež robí s

katavinka
12. nov 2012

@lauraa áno, mám..a okrem obvoďáka som mala s tým problém všade. Ani zubár ma nevzal 😠
@ellysa vďaka, zavolám tam

martinka1981
autor
12. nov 2012

@ellysa akože fakt nechapem 😝 😝 😖 😖

katalo
13. nov 2012

Fakt ten cas bezi.... Nas maly -velky ma uz 3! Ja som dve teho chodila k Loksovi a nikdy som neplatila viac ako 70. ellysa je asi vynimka 😒

ivka03
13. nov 2012

@luckalucka83 Ahoj Luci, ano to fakt, dobre vidis 🙂 Tiez vas velmi radi uvidime, v Hopsasa som este nebola, ale kludne sa tam mozme niekedy vybrat. Ako casto a kedy tam chodis?

ivka03
13. nov 2012

@martinka1981 Dakujem 🙂 Fakt, aj ty mas taky maly rozdiel medzi dievcatami. Ja si este celkom dobre neviem predstavit, ako to budem zvladat o par mesiacov s bruskom, uz teraz mi je Samko tazky. No a potom ked sa male narodi... hmmm, uz rozmyslam, ze ako sa budem starat o babo, ked maly bude niekde nieco vymyslat... To uz by mal chodit... a ja za nim 😉 no to bude este sranda... Ty ako si to zvladla s babami? A hlavne prve mesiace po porode. Pomahal ti niekto?

martinka1981
autor
14. nov 2012

@ivka03 no ja ked som zostala neplanovane tehotna som bola v šoku. Na nervy som bola že ako to zvladnem,Mima bola počas mojho tehu strašne "zla" stale revala(čo ma napokon dodnes 😀 ) a ja som bola nešťastna že ako to cele bude. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo 😉 Mima tym že bola taka malá nestihla žiarliť na babo a brala to ok. Začiatky su ťažke ale da sa zvladnuť. Ja som dokonca 5,5 mes.odsavala mlieko pre Viki lebo sa nam nepodarilo kojiť 😝
Žial nepomahal nikto,akurat sa drahy viac zdržiaval doma ak sa dalo tak to bolo dobre,aj poporodna depka bola menšia 😀 😎 😝
Neboj zvladneš a hlavne ked ti možem poradiť nerozmyšlaj nad tym čo bude a ako bude,aj ked už budeš mať isť do porodnice. Zbytočne sa budeš trapiť 😉

eginny
14. nov 2012

@martinka1981 Ahoj Martinka, mozem sa spytat, kam chodis s detickami k pediatrovi? Potrebujem poradit nejakeho dobreho pediatra.

kociskova
15. nov 2012

@katalo ahoj, som tu nová, tak sa pripájam, tiež chodím k Lokšovi od roku 2010, pri prvom som platila 65,- vždy a teraz pri druhom 70,-, mám rak.poisťovnňu ale na tom nezáleží,má pevnú sumu, iba ak máš rak. poisťovňu tak Ti nejaké percentá preplatí a skúsenosti som zatiaľ mala dobré, len niekedy sa mi zdalo, že ho k niektorým veciam treba tak povediac dokopať, inak nič🙂

ellysa
15. nov 2012

@katalo no baby teraz ste ma dostali, ja musím niekde vyhrabať tie faktúry, možno si už nepamätám, mne sa ale zdá že to bolo určite viac 😕 , každopádne, ja by som k nemu už nešla ani zadara 😝

kociskova
15. nov 2012

@ellysa prečo,niečo Ti dokašlal?

ellysa
15. nov 2012

@kociskova jj dokašľal, ale to je na dlhšie, myslím si doteraz, že ma pri poslednej kontrole, tak citlivo vyšetril, že mi praskla voda a pritom som bola zavretá a krčok ešte 3 cm, on sám mi necelé tri hodiny predtým tvrdil, že určite prenášam, potom som si odsrala 23h pôrod s 11h kontrakciami každú minútu po vyvolávačkách, ale to by ma tak nehnevalo, ako to, že mi zle zaškrkol do tehu knižky, že mám streptokoka a pritom som mala papier z sk, že ho nemám, lenže lekári v nemocnici verili, krížiku v knižke, nie papieru (mimochodom po anglicky z Sk kliniky), takže aj mňa aj malú napchali ATB úplne zbytočne. A celkovo jeho prístup je oproti Urbanovi otrasný,to sa nedá porovnať

ellysa
15. nov 2012

aj teraz keď som ležala v nemocke kvôli hematómu, on jediný bol taký nemrdom a ešte aj druhý slovák ten Karovič, je taký divný, ostatní lekári boli veľmi milí

dani84
16. nov 2012

@ivka03 jeeeeeeeeeeeeeeejjo Ivka, gratulujem 😵

dani84
16. nov 2012

@luckalucka83 @eniii @ivka03 @ellysa @raa2 , kedy dame stretko??? 😉

ellysa
16. nov 2012

@dani84 @luckalucka83 @eniii @ivka03 @raa2 my od stredy ideme do škôlky, takže poobede hocikedy

luckalucka83
16. nov 2012

Kocky kedykolvek 🙂 a kde?

raa2
16. nov 2012

@ellysa ja ma zase veľmi dobre spomienky na dr.Karovica,ten mi 2 deti odrodil a cely pobyt sa o mna zaujímal.dokonca raz cez vecernu vízitu som nebola na izbe,ale v navstevnej miestnosti,tak sa len dosiel spýtať ci sme ok a ze sa zastaví neskôr.Loksu by som tiež uz ani zadarmo nechcela,je to jeden zadavenec,ktorému ide iba o Eura a nie o blaho pacientky.inak celkový pobyt v nemocnici bol super,Slovenky sme boli na izbe,tak mi to rýchlo zbehlo.ked je dobrá partia na izbe človek ani obskakovacky a bolesť tak nerieši 🙂

kociskova
16. nov 2012

ja zase na karoviča nemám dobré spomienky a ani na niektoré sestričky, ale všetci sme iní, niekomu je sympatický ten a niekomu onen🙂

luckalucka83
16. nov 2012

@raa2
Ja som maa tiez Karovica pi porode a super bol, aj sa prisiel potom opytat, ci je vsetko ok 🙂

ellysa
16. nov 2012

@raa2
@kociskova
@kociskova mne neurobil nič konkrétne zle, dokonca mal on službu v nemocnici, keď som prišla s krvácaním a robil mi vyšetrenie, len je taký iný, jednoducho vidno, že to asi nie je rakúska škola, však uvidíme, kto ma bude rodiť, pri malej som mala lekárku, ale veru ani neviem ako sa volala, lebo v podstate ma odrodila pôrodná asistentka, lekárka naozaj len na konci dozerala, a malú som nakoniec chvalabohu vytlačila na tri zatlačenia, to bola už rýchlovka, ale presne každá má oné spomienky, aj sestrička čo je tam slovenka, tá blondínka, keď som bola s Oliv bola veľmi nepríjemná a teraz zasa bola veľmi milá, však každý asi máme aj zlé dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre