Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dulkagabulka
8. nov 2013

@giallaaa neviem ti na toto odpovedat..ale spytaj sa priamo tam a daj vediet

giallaaa
8. nov 2013

@dulkagabulka urcite dam vediet. rovnako dufam, ze o par tyzdnov pridam aj podobny pribeh ako si pisala ty, ked si tam bola ako dula. teda jeden som citala 🙂) mozno ich je viac.. ja som rovnako rozmyslala nad porodom s evou. ale dam asi na dojem ked tam pojdem a uvidime ci si padneme do oka s nou, alebo s niekym inym 🙂

martinka1981
autor
8. nov 2013

@giallaaa ak nieste zobrati a chceš mať otca zapisaneho v RL tak ist na matriku u nas spisať tu zapisnicu o uznani otcovstva a dať to preložiť do NJ. Alebo ked pojdete vybaviť RL na urad v Hain.tak isť tam s otcom dieťaťa a priamo tam zapisať.
Ale ja som to robila tak že u nas na matrike som si dala urobiť tu zapisnicu a tu preloženu som si vzala so sebou a potom odovzdala v nemocnici pani čo chodi z matriky 😉

giallaaa
8. nov 2013

@martinka1981 dakujeem

teddynkova
11. nov 2013

@alenka2006 Ahoj, drzim palce s babatkom,... ja som zatial v 16 tyzdni, ale presne som rovnako na tom ako vy.. tak ak niekedy budes mat cas,daj vediet ako si dopadla ...vela stastia 🙂

teddynkova
11. nov 2013

Ahojte dievcata...mam asi otazku odveci. Ked som si vybavovala formular E106 tety mi povedali, ze sa potom musim odhlasis lebo budem na materskej...podla mna to je nezmysel...smiem sa spytat, ako ste riesili potom matersku AT/SK? Kde treba co vybavit a hlavne kedy? DAKUJEM MOOOC 😀

alenka2006
11. nov 2013

@teddynkova Ahoj, vdaka 🙂 Porod v Hainburgu mam za sebou. Maly ma 2,5 tyzdna. Porod bol skvely, bez nastrihu, stresu. Viem porovnat s prvym porodom v Ruzinove, aj s nastrihom. Este v den porodu som po porode normalne sedela! a vecerala. Citila som sa skvele. Odporucam uplne vsetkym buducim mamickam, ktore sa rozhoduju nad porodom v Hainburgu, najlepsia volba!! Ochotne sestricky, 24h k dispozicii, stale sa pytaju ci nieco potrebujete. A strava, ako vo vybornej restauracii 🙂

luckalucka83
11. nov 2013

@teddynkova
Ja som sa neodhlasovala, normalne mi ten formular bezal dalej, ja som mala vtedy doveru, ale viem, ze vo vseobecnej zdravotnej poistovni to tak povedia, vtedy sa kocky nechavali pripoistovat k manzelom svojim.
Ty byvas v Hainburgu?
Pozeram okres PP 🙂 Ja tiez 🙂

luckalucka83
11. nov 2013

@alenka2006
Blahozelam k syncekovi 🙂

teddynkova
11. nov 2013

@luckalucka83 Ahoj, tak to ma veľmi teší, nech sa Vám darí a nech zdravo rastiete do krásy 🙂 Ja bývam v Kittsee, ale pochádzam priamo z Popradu🙂 A ty odkiaľ? Čo sa týka toho nástrihu už som čitala veľa, že tam nenastrihavaju rutinne, a dokonca som začala čítať o balóniku EPI NO. Tak som zvedavá, či to môj dr. v Hainburgu pozna 🙂

teddynkova
11. nov 2013

@luckalucka83 no, lebo predtým mi SK vystavili formulár len na pol roka a musela som si ho predlžiť, ale Ecard som mala hneď na neurčito... takže divný prístup na SK strane.

teddynkova
11. nov 2013

@luckalucka83
jej a gratulujem, dnes mate doma sviatok..🙂

luckalucka83
11. nov 2013

@teddynkova
Ja som tiez priamo z PP 🙂 Byvame v Hainburgu,
tak to niekedy zbehneme na kavu, ozvi sa, ked budes mat kontrolu u Dr.
Ano ano, dnes oslavujeme 🙂

luckalucka83
11. nov 2013

@teddynkova
S tym nastrihom mas pravdu, tuto v nemocnici nenastrihavaju automaticky,
ja som to tu pisala vela prevela krat, ja nemozem pol slova povedat na nemocnicu v Hainburgu, ukazkova starostlivost, pristup, informacie, podpora kojenia , vsetko tip top

teddynkova
11. nov 2013

@luckalucka83 jeeej, tak to je super 🙂 No idem tam na budúci týždeň ale s manželom a večer, tak tento krát asi nie 🙂 Ale určite by bolo super stretnúť sa 🙂

teddynkova
11. nov 2013

@luckalucka83 No pravdupovediac, ja som tam strávila jednu noc. Prvé bábo som potratila. Až na jednu maličkosť, bolo o mna tiež veľmi dobre postarané. Takže verím, že to bude tam oveľa príjemnejšie 🙂

moniqq
14. nov 2013

@lyduska2002 Ahoj, prepac ze som sa neozvala skor. nejako to tu pribudlo, tak neviem ci ti niekto uz napisal. Tu je to tak, ze lekar ta v cca 34.-36. tyzdni neda dalsi termin, ale posle do nemocky. Vlastne aj u mna to tak bolo. A popom zavolas na cislo, kt. je na stranke, co som ti pisala vyssie: 02165/9004-701 a dohodnes si termin na CTG plus ultaschall (ultrazvuk). Tvoj lekar vo W co vravi, dokedyy ta bude osetrovat? Vo W by mohol byt podobny postup, akurat nepojdes do porodnice vo W ale sem.

majka2491
19. nov 2013

@evko1
@evko1
@evko1 ahoj Evko1,viem,že píšem od tvojho príspevku dost neskoro,ale zaujímalo by ma,či si niejaku odpoved dostala?nedopátrala som sa...celkom by ma tiež zaujímalo,ako to vlastne je s tým poistením,ked je žena na materskej...?

evko1
19. nov 2013

@majka2491 ahoj.uz neviem o ktory prispevok celkom slo,ale poistena si iba kym mas matersku to su tie dva mesiace po porode.potom ak mas trvaly po yt na Slovensku musis sa tu poistit,jedine ak by ti slov poist dala pisomne,ze to nie je mozne iba vtedy ta poistia v AT.Ak chces este nieco podrobne pokojne sa pytaj.

majka2491
20. nov 2013

jeeeej evko1,tak to som teda nečakala,že ešte odpovieš,o to viac sa teším😀ja som ale ekonomicky činná v Rakúsku,takže je asi poistenie dalej automaticke presne tak ako aj u nás...a nadalej odvádza odvody zamestnávatel...každopádne dakujem velmi pekne za odpoved...viac menej som sa pýtala koli jednej známej,kedže nám sa ešte otehotniet nepodarilo☹prajem ešte pekný pohodový večer

lyduska2002
20. nov 2013

@moniqq ahojky...no vravel že este pridem teraz začiatkom decembra a potom o dva tyždne na to a potom už asi hainburg...ešte som sa chcela spýtať, čo si tam mam všetko vziat so sebou, lebo na svk dobre že aj príbor si nenosia, tak neviem teraz čo všetko mi tam daju...dakujem krasne inak si velmi zlata...

moniqq
20. nov 2013

@lyduska2002 Cauko! Ano, tak to by sedelo 🙂 Co zobrat? Minimum. Osobne hyg. veci, uteraky sice maju ale odporucam vlastne, zupan, ale postaci mozno aj nejaka mikina, keby bolo chladno. Papuce (mne sa osvedcilo nieco vzdusnejsie, je tam hrozne horuco), pohodlne oblecenie (alebo pyzamo, ale ked som na druhy-treti den zhodila tu erarnu nocnu koselu, kt. si mozes menit kedy chces, tak mne bolo pohodlnejsie obycajne tricko a tenke teplaky, je tam horuuuuco a naviac po porode sa clovek poti a dost to zapacha, takze triciek aj viac...). Ppri prvom som chcela aj malu nocnu lampu, lebo v noci som nevidela na kojenie a ta lampa nad postelou bola hrozne silna. Pri druhom bolo to pohotovostne svetlo postacujuce, tak lampicku nebolo treba. Ostatne ti manzel prinesie, vlozky, gatky, ci hrncek a pribor ozaj netreba, vsetko maju, aj lanolinovu mast davali. a kedy mas termin presne? aj ja som rodila v januari (termin 12.1) a prvy termin v porodnici sam mala po vianociach.

lyduska2002
20. nov 2013

@moniqq no s terminom je to zaujimave podla kramov mam stanoveny na 21.01. ale podla mna to bude určite neskor min.o tyžden...a vraj su najlepšie po pôrode nočne košele,vraj kvôli rozbitému podvozku... 🙂 tak mam jednu len ich velmi nemam rada, ked sa mi lepia stehna o seba.. 🙂 a čitam,že ty si mala pyžamo, asi vezmem aj aj a uvidim čo mi bude lepšie sedieť...a zrejme vela vela. 🙂 a kolko dni sme v pôrodnici,kým nas pustia domov? to je tých 5?

moniqq
28. nov 2013

Ahoj. Tak s terminom, vies asi lepsie ty 🙂 Ja neznasam nocne kosele. S tenkymi teplakmi (alebo volnejsimi leginmi) a trickom nebol vobec problem, aj tak mas tie silonove gatky a vlozky. Tricko som si pri kojeni vyhrnula, alebo aj vyzliekla. ale mozes si nechat ich koselu a dat si len gate. standard je odchod na 5.-ty den. Mna pri druhom pustili uz na 4. ale sestricka brblala, ze musi narychlo robit este testy a vitamin K. A ako si na tom s tym rozhodnutim dohodnutia babice?

nikuska386
28. nov 2013

Kocky ked otec babatka je rakusan ale ja som slovenka mozem rodit v rakusku teda v hainburgu na jeho ecard? Kamoska co zije vo Viedni mi pisala ze ved to bezne vo viedni tak baby robia ale ja nepoznam nikoho osobne s takou skusenostou neviete ci to ide?

jofka
29. nov 2013

Ahojte, dnes bol den otvorenych dveri v Hainburgu, boli sme tam. Je to tam super, pôrodna baba nam vsetko vysvetlila. Budeme rodit vo vani, tak som sa rozhodla, dam vediet co a ako. Ceny su už iné - vyššie. Bola tam aj Helenka Krajčiová, len škoda, že bola taká neprístupná :(

evko1
29. nov 2013

@nikuska386 Ak tam máš trvalý pobyt, alebo ste manželia. Ináč nie, ak tam nie si poistená.

evko1
29. nov 2013

@majka2491 Ahoj, až teraz som čítala tvoj príspevok. Ekonomicky si činná iba na materskej, tie dva mesiace, rodičovský neznamená ekonomicky činná. Znova poistené bude žena, až ked znova začne pracovať v AT.

nikuska386
29. nov 2013

@evko1 trvaly pobyt tu mam ale manzelia nie sme

evko1
30. nov 2013

@nikuska386 no ved ked tam mas trvaly pobyt,tak tam musis byt prihlasena na Socialversicherung,alebo?Na Slovensku tym padom nemozes byt.Ved ked tam mas tr.pobyt ta v SR ani nepoistia a tym padom vyrieseny problem,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre