Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

andromeda10
23. máj 2015

Manzel mi robi v rakusku takze obidedve budeme hlasene na neho takze mozeme chodit aj v rakusku dokt. Noo uvidime. My uz musime zohnat na svk doktorku uz sa nam to krati 🙂

lenulienka86
23. máj 2015

@andromeda10 aaa jaj presne. Som zabudla na to. Jasne na muza. Ja by som najradsej chcela vyuzivat rakuske zdravotne poistenie aj pocas karenz
Ale to mi nebude mozne. Tusim neda sa ani platit si. Kedze len v 1 clenskom state mozem byt poistena.
Inac na to ctg v hainburgu objednaju uz aj v 36tt? Ked sa im v 35 ozvem o termin... ide o to ze by som chcela aspon 2x sa tam ukazat. Teda sa trosku zoznamit. Lebo nemyslim si ze vydrzim az do 40tt 🙂

andromeda10
24. máj 2015

No ja mam poistenie v rakusku a cez tu E 106mozem chodit aj po svk dokt.nieco mam preplatene nieco si musim zaplatit.no ja tak ide v 36tt5 az v 37tt v podstate

monika155
24. máj 2015

@lenulienka86 mozes byt pripoistena na msnzela ked tam robi.Ja som tam nikdy nerobila a tiez som poistena tamm

lenulienka86
24. máj 2015

@monika155
Nerobi. Takze mi ostane iba slovensko.

mirufee
25. máj 2015

@dugyna
@monika155
mna teda urcite hrozba zltacky nezastavi pred odchodom z nemocnice
inak s tymi vysetreniami som dostala aj taky tip, ze tu odberovu karticku (papierik) na odber z paeticky mi muozu dat aj na novorodeneckom s tym, ze pediater spravi odber a posle to do BB, plus vypise vymenne listky na jednotlive vysetrenia, ale este som sa nepustila do sondovania, co by bolo lepsie alebo je to jedno - myslim ci nemocnica alebo pediater

dugyna
25. máj 2015

@andromeda10 juj drzim palceky.si sa objednala k slovenskej PA? no zisti tie rodne listy nech viem 🙂
@monika155 je to na tebe ale zbytocny strasiak robi

dugyna
25. máj 2015

@mirufee ja zltacku neriesim to je len typicke postrasit zltackou tu na SK. laicky maminy takto strasia ak chcu na SK spravit ambulatny porod...cize typicke pre pediatra ktory sa chce vyvliect so svojim povinnsoti aby postrasil zlatackou.
ak totiz vies pediater je prve navstevy vykonat u teba 🙂 lenze pobavme sa tom ktory pediater to na SK robi???

ja planujem ist domov 🙂

a ysetrenia si asi dohodnem na 4 den priamo na antolskej to bude asi najjednochuchsie..ak budu teda ochotny...ked zistia ze som rodila v AT.
druha varianta je v AT a nechat si preplatit tu

mirufee
25. máj 2015

@dugyna ja som pocula ze baby chodia do nemocnice, tak snad nebudu mat problem, vsak aj zdravotna starostlivost bude hradena - z Tvojho poistenia zatial, tak snad natrafis na niekoho, kto sa dobre vyspal ten den, vsak das dufam vediet ;) ja este napisem pediatrovi, ale keby nie, tak antolska mi je tiez najlepsia, sa tak trosku zveziem na Tvojom badani, kedze si o par tyzdnov predo mnou, ja to len zacinam vsetko riesit a sledujem diskusiu
a strasenie, to je ako tie dobre mienene rady, co pocuvam uz teraz - jednym uchom dnu, druhym von, ja viem, preco robim, to co robim 🙂

dugyna
25. máj 2015

@mirufee ja pediatricke volat nemusim lebo ta nema ani pocitac a robi co naordinujem..proste odkedy nam zomrel PAN pediater nahle cca ked mala mensia 4mes...tak si riesim deti sama...lebo takeho pediatra bohuzial uz nenajdem asi :(
cize kdeze nema pocitac tak nem urcite pristroj na meranie "zltacky" a urcite nerobila odber krvy z paty...lb ma problem aj z klasickym :(

je to smutne ako vsetkych strasia vsade...ako vsetko funguje na prachoch z poistovne a bodovani atd :(

andromeda10
26. máj 2015

Dnes sme boli v nemocnici na prve predporodne vyšetrenia. Drobec je stale hlavičkou hore tak štvrtok mam pohovor s primárom ohľadom cisaru. už mam aj papiere aj brožurky tak možme isť študovať 🙂

edulkobaby
28. máj 2015

@andromeda10 Poloha KP sa riesi cisarskym aj v Heinburgu? Som nakukla do tejto temy, lebo som myslela, ze tam by to odrodili prirodzene.

lenulienka86
28. máj 2015

@edulkobaby rozpravali o tom, ze mozes si na to skusit trufnut. Nikto ta ale nebude presviedcat ani nahovarat a sama sa musis rozhodnut.

andromeda10
28. máj 2015

Dnes zaciname 38tt. Sekcia naplanovana 2.06.pondelok idem uz do nemocky ze ma daju do vane a skusia malu rucne otocit dole hlavickou ak tak zostane budeme cakat kym sa vypyta sama na svet a ak nie utorok uz bude s nami. No uvidime. Zajtra ma cakaju predoperacne vysetrenia 🙂

lenulienka86
28. máj 2015

@andromeda10 drzim palceky. Iste sa to podari. A az by bola sekcia, aj tak sa tes ze uz o par dni pomojkas svoje babatko. Vela bozej milosti.

dugyna
28. máj 2015

@andromeda10 zvazujes teda skor sekciu alebo ako prvorodiecke ti ju odporucili. kolko si platila? ci ty si vlastne na manzela poistena saK? nechces rodit KP ci oni neoporucaju. nech je ako je drzim palceky. ja som prvu mala KP sekciou a druhu som porodila prirodzene.
a tie rodne listy ako?
@edulkobaby su tu kocky ktore rodili druhe babo v hainburgu KP a uplne pohoda. ale podla toho co hovorili na dni otvorenych dveri tak to zavisi aj idnividulane podla nalezu, zeny...

andromeda10
28. máj 2015

Noo pytali sa a ja to.moc nechcem riskovat.istota je istota.neplatim nic hradi to.moja rakuska poistka nie manzelova.jeho az ked pojdem na matersku.no a ze to sa skor robi druhorodicka. Rodne listy uz mam doma prelozene. V nemocnici by som nala byt nejakych 5-6dni.dakujem pekne

djamilia
28. máj 2015

ahojte baby. ja mam termin porodu 2. september a dnes vecer som sa prvy krat docitala viac o moznosti porodu v hainburgu. postupne - dufam- preluskam vacsinu novych prispevkov k tejto teme a budem sa rohodovat medzi porodmi na Antolska, Koch, Hainburg, Breclav. Moj prvy porod bol planovany cisarak (lebo KP) na Antolskej, a druhe dieta by som chcela rodit vaginalne. Nemusi to byt porod eno nuno super prirodzeny, jedine co ziadam je individualnejsi pristup,a nie automaticke ukoncenie cisarskym. po nemecky moc neviem, tak sa trochu obavam. Drzim vam vsetkym palce.

lenulienka86
28. máj 2015

@djamilia a teraz mas zatial aku polohu?

djamilia
28. máj 2015

@lenulienka86 neviem, dr. nespominala a ja som sa zabudla spytat 🙂

any395
29. máj 2015

Dávam do pozornosti, všetci sú vítaní 🙂
BRATISLAVA - zajtra 30.5. o 10hod. - prednáška Všetko o pôrode a o 16hod. II. prezentácia nového združenia IPASK.
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
SP.NOVÁ VES - utoroky - pravidelná PFP na pôrod a v piatok 5.6. o 17hod. prednáška Všetko o pôrode.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

dugyna
29. máj 2015

@andromeda10 ale aspoň ti dali možnosť otecenia.mne rovno naplanovali sekciu
@djamilia ja som mala prvú sekciu pre KP na antolskej a druhé prirodzene na antolskej a tretie pojdeme do haiburgu.ak chceš môžem ti k tomu viac cez IP.

andromeda10
29. máj 2015

Ja som bola dnes na tych predoperac.vyšetreniach a som spokojna rychlo som sa vybavila nie ako na svk na všetko čakaš tri hod. pondelok nastupujem tak som zvedava aj na izby, jedlo a tak. a rano ma čaka perličkovy kupel vo vani, infuzka na uvolnenie maternice a ide sa na otačanie baba. ak to nepojde otočit sa operuje a ak sa ju podari otočit ideme domov. lenže teraz mam dilemu čo chcem už by som ju rada mala utorok pri sebe ale aj rada rodila normalne a nemusela byť rezana 🙂) uvidíme nechame to na osud a na drobca ako sa ona rozhodne 🙂
@dugyna

dugyna
29. máj 2015

@andromeda10 jasne ale tak super ze tam mas tu moznost a nechceli pockat do terminu ci sa otoci alebo?
lebo niekedy sa deti otocia priamo v den porodu. no drzim palceky nech to dopadne pre vas co najlepsie 🙂

martinka1981
autor
30. máj 2015

@dugyna pediater je povinny myslim prvu navštevu absolvovať u vas doma. Ja som s tym problem nemala. Naša pedina prišla..aj ked sestrička už pri druhej dcere chcela aby sme prišli mi do ordinacie. No to isto...som povedala nech pride dr že ja sa nebudem po porode s dvomi deťmi niekam trepať.A prišla 😉

dugyna
1. jún 2015

@andromeda10 myslim na Vas zdrzte sa a nech to dopadne pre vas najlepsie 🙂

ivkadracova
1. jún 2015

@dugyna @mirufee
Ahojte Holky, myslim ze ste par okdazov dozadu spominali starostlivost o dieta v Hainburgu. Resp. porovnavali zo SVK. Moja skusenost je, ze sestry sa starali viac-menej iba po porode (po bondingu) - umytie, zakladne merania, vysetrenia, opytali sa ma, ci chcem dat atb, ci chcem K vitamin atd, vsetko som si mohla vybrat, milo sa ma opytali ci mi ju oblecu, alebo si ju obleciem sama. O tom ze mam prikladat dieta ku prsniku mi povedal praveze doktor, nech na to nezabudam. A rano sa ma to este opytal ci to pravielne robim, aby sa to mlieko rozbehlo. Este v noci po pordoe sa ma PA snazila poslat vymocit a vystolicovat. Kontrolovali to aj rano. Dalsia starostlivost o dieta bola, ked sa ma opytali na druhy den doobedu, ci ju prdsa len nechcem dat vysetrit na klbiky, a este nieco, co si nepamatam.
Zltacku som neriesila, poobede som odisla na rvers, chceli sme byt vsetci spolu doma, a na druhy den som isla ku pediatricke uz u nas v BA, ktoru nablizku nasiel Manzel. Ona vsetko skontrolovala, aj tu zltacku, a aj nam odporucila tie zakladne vysetrenia na Kramaroch, ako odber z paty, nefrologiu, a neviem uz ake sa vsetky robia. Patu sme isli poriesit do Hainburgu, a ostatne som postupne v priebehu par mesiacov vybavila na Kramaroch.
Celkovy dojem bol v Rakusku dobry, ale neviem ci som to tu aj nepisala uz davnejsie, ze Laktacnu poradkynu som tam teda nezachytila, a okrem tej rady doktora - prikladat, som nemala ziadnu navigaciu, vsetko som sa snazila naucit sama. Aj som sa naucila, len som mala iste komplikacie, a ked som si po par tyzdnoch zavolala laktacnu domov, zistila som, ze vlastne vsetko robim dobre, iba som nervozna, kvoli tym problemom, a dieta je nervozne zo mna atd. Takze aj na ukludnenie a usmernenie je laktacna naozaj velmi dobra pomoc, ako hovori @canama, a taktiez to odporucam. Tiez sme boli dat prerezat uzdicku pod jazykom, ale uz neviem ci na radu tej laktacnej alebo googlu : ) to si uz nespomeniem. Na kramaroch to bola 1sekundova zalezitost, ani nestihla plakat, a hned potom pila mliecko, ziadna krv.. pomohlo velmi.
A na vysetrenie pred porodom som sa ja neobjednavala, rovno som prisla, ale mne bolo jedno kto tam bude. No a potom dosla rovno na porod (o tejto komedii radsej pisat nejdem : )
Drzim palce..

andromeda10
1. jún 2015

@dugyna ahoj dakujeme zachvilu uz pojdeme.odvcera ma silno boli hrdlo; plny nos, bolest krku a hlavy tak snad ma tam daju doporiadku 🙂 a uvidime zajtra ako dopadneme🙂

dugyna
1. jún 2015

@ivkadracova tak to si mala aku starostlivost wau. to tu nehrozi. :(

andromeda10
1. jún 2015

Ahoj no som tu napichali ma infuzkami hlava uz neboli ani hrdlo iba mam plny nos.a zajtra rodime rano cisarom.tak sa neviem dockat bambulky;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre