Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna fiha, tie varixy mam aj ja .. ale vraj od tiahy maternice .. takze sa mam na to pripravit hej? moze to nejak ovplyvnit priebeh porodu? moze to mat vplyv na kontrakcie? ich silu, alebo budem ich citit? citala som ze vraj to mierni aj bolest..
ja som rozmyslala ze doma mi vana nevyhovovala, ale tak tam je ta vana mega, tam si tu polohu mozem navolit.. takze uvazujem aj nad tym, ked tam zas nebude natresk rodiciek..

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna trochu ma trapi, co som si tu vo fore precitala.. ze vraj iba jedna osoba moze sprevadzat, popripade sa mozu prestriedat ... neviem ako takto dam tandemove kojenie, nebudem dcerku nutit, ale mala som taku malu predstavu, ze by to bolo pekne zblizenie surodencov.

dugyna
12. júl 2015

@ivkadracova no zavsi ci mas problemy teraz...ja som odkedy sa mi urobili citievala komplet cely podvozok a nohy som mala vs trasnom stave , uzivala som aj detralex 3x1 tbl..a magnezko kolic krcom..lebo som mala krace az do noh do lytok..z tych varixov...

lenze ako som mangnezko vysadila..sak trebalo uz...potom dosiel aj detralex a nejak som si este nekupila dalsi detralex uz neberem asi 2tt..ale zase nohy su teraz ok akoby sa zlepsili a aj pysky su lespie vyrazne..ak by bol problem urco ho opat kupim...

ale teraz to vyzera byt vseko ok...a aniball tlacim bez problemu nemam krc...obcas mam ale to uz nie je krc z varixu ale sko rzo zatlacenia nervu jak je mala uz nizko a povolilal mi trochu panva..

tak verim ze problem pri tlaceni nebude. ale teda aj toto maju apisane lebo napr ak max varixy nesmu robit nastrih aby ho nezasiahli a nekrvacala si zbytocne.

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna A teraz ked neurobia nastrih a sa to dotrha? Ja som naozaj uzsia ako pred rokom 🙂 Ako to maju teda poriesene?
No mam take problemy, ze po sexe mi to cele napuchne a boli to aj niekolko hodin, najma v stoji.. Alebo ked dlhsie sedim, tak to dost boli, alebo strpne, nie je to dobre. Som sa uz bala, ze nebudem moct robit sedave zamestnanie .. moja gyn ale povedala, ze sa to po porode este moze upravit - ak ma teda pravdu, ze je to tou tazkou maternicou, fakt mam velke brucho. Nabeh na krcove zily v nohach som mala vzdy, mozno mi tie zily trosku viac teraz vidno, krce v lytkach mavam, pre mna to je sucast zivota, dakedy viac dakedy menej.

dugyna
12. júl 2015

@ivkadracova co si chcela tandem po porode alebo ako? no u nas to bolo tak ze starsia bola u nasich a ked sme prisli z porodnice, manzel siel hned pre nu..a spinkali pri sebe..ale nepamatam si ci prve kojenie spolocne mali este vecer albo az rano...ale baby maju k sebe straaaaasne blizko..som stastna ze sa spolu kojili ..sak tak mi aj odisla voa ze starsia si vypytala prso a odisla voda..
teraz mi mlieko vsak odislo cca 16tt..ale uz riesia ktore prso je koho..🙂
teraz to tiez tak planujeme idem ja a manzel a potom sa uvdia za par hodin.

no ak mas varix je riziko ze by ta strihla do drahy varixu..preto sa nestriha a nechava sa spontanne natrhn lebo ze tam je nizke percento toho ze by ti zasihlo varix a potom ta zasiju...

a co citam tak mas presne ten problem..preto som dopredu povedala ze mam krce..a mozno bude treba pichnut lebo nebudem vediet pre ne tlacit..presne po sexe cela spchune a zvacsi sa a mam krce ked stojim...ale povzbudim ta u mna funguje ze ak je sex vecer..rano mam krce uz len minimalne..ak vsak rano tak si musim sadnut furt na tvrde..lebo krce az az do neskoreho poobedia..

hej hore sa o po porode da dokopy..nohy ako komu..
riziko je napr ze ak mas varixy. na piskoch mozu prechadzat na krcoh-skorej sa otvrarat(niektore su preto na rizikovom) a pripadne dalej dnu..
mna vsak ked naposledy kukala dole som bola plne zamknuta...ale tak mozno aj to magnezko co som uzivala..

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna V 36t ma pozerala a krcok uplne tvrdy jak dabol, ze vraj to este mesiac nevyzera na porod .. ano sex vecer je vyhodny v tom ze rano ma to uz neboli : )) Ale tak ja to beriem ako pozitivnu bolest vzhladom na predchadzajuci prezitok (o:
Ano, vemli som si priala tandem este tesne po porode, naraz, s prvym prisatim maleho, dajmetomu zeby nemuseli pichnut potom oxitocin, a placenta vystreli sama, to su take moje detske predstavy, o kt. moj otec hovori, ze zeny rodia tak ci tak, iba chceme byt zaujimave : ) ale to mi vobec nevadi. Jeho zena je ochotna prist s Bozkou a dotrepat sa dnu. Len neviem ako ten sprievod.. Dakto musi ist dnu s Bozkou, nemoze tam byt sama, ktovie v akom budem stave. A teraz ked hovoris tak ktovie aka budem ne/dotrhana : )

dugyna
12. júl 2015

@ivkadracova este som zvazovala ze ak by prisli krce tlacit na tej stolicke..kedze mi na to pomahalo sediet na tvrdom. a viem ze ktosi spominal ze mal hemeroidy a ze pri porode to bolo super ta stolicka...
a ty cvicis s aniballom? lebo to mas super nacvik

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna inak Ty vies preco by sa teraz nemalo kojit? Nejaky zasadny problem? Jedna doktorka mi povedala ze vo vysokom stadiu sa uz nema kojit, ale nevedela vysvetlit preco .. som spomenula Teba ; ) (anonymne samozrejme) ze tak si kojila, ze az Ti praskla voda :P, a ze v pohode, a ze ja som nic nenasla o tom ze byto skodilo. Tak ako je to teda? Okrem vyzivy mojho tela, moze to nejak ovplyvnit tehotenstvo, ci cas porodu? Podla mna aj ano, ale zeby mi to vadilo..

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna hej mam epi-no, zatial som stihla 1x cvicit : ) iba 6,5cm. Tu stolicku som tiez pred rokom vyskusala, a to sa mi teda nepacilo, najmenej zo vsetkych moznosti.

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova tak bolest za predchadzajuci zazitok :P aj ja sa to tak snazim vnimat.ale radsej uz vecer ...lebo posledne som mala krce v nohach este o 17h poobede.

s tym kojenim som taku blbost este nepocula..to zase p.Dr.nejku famu rozsiruje. kojit by nemala zena ktorejej sposobuje kojenie nejake zdravot.problemy ak je na rizikovom, pripadne ak ma pocas kojenia kontrakcie...atd ak na to nie je padny dovod a zene a dietatku to vyvohuje mozu sa kojit az do konca...vela pripadov je inak prave takych ze voda zenam odisla ked sa dieta prisalo....
cize pokila to tebe a malej vyhovuje tak je to ok

co sa tyka tandemu po narodeni...pozri vzdy to mozes mat tak nachystane a ak nie lahko len povie muz ze teda nie...a myslim si ze toto by neratali ako sprievok k osobe...sak manzel by im zabevolal a vybehol pre malu na chodbu..to je nalpsie ak to PA povies na tej poradni ze mas taku tuzbu a myslim ze ti bez problemov vyhoveju...

podla mna to zaviedli aj koli turkiniam ze chcela chodit cela rodina rodit.

fuha to fakt 6,5cm? no ja som na prve dala 21cm...mala by si mozno 2krat denn skusist..alebo aspon ze ked ho nevytlacis tak ho len vnutri nafukovat na vacsi objedm (v referenciach to jedna kocka tak robila ona netlacila-len ho nafukovala)

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna 6.5 priemer je cca 21 obvod: ) ja to vzdy naapriemer pisem.. haha 6.5 obvod by bol 2.07 priemer, aj penis je hrubsi: D

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna Dakde si pisala ze si dala 28cm nie? Cize 8.9cm priemer.. to si zatial neviem predstavit, cost som to citila aj pri 6.5

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova vidis citam a navsimnem SI ze poses priemer...vsetci pisu obvod.
Na prvom cviceni som dala 21 cm.ale max.mam 30 cm

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna no moj ciel bol tych 10cm co je vlastne maximum, no k tomu som sa nikdy nedostala, ani si nepamatam kolko bol moj max pri cviceni pred tym .. 9.5 to mas pekne maximum, ved viac ani nepotrebujes .. a vobec sa ti ani kusok nenatrhlo? ani prasklinka? ja som uz take veci citila aj pri menej

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova ale ano tych 29 ked som dala prvy kra bolo troska krvy..neviem ci zo zatky..alebo nieco.ale min.stvrtok som dala 29,5 cm a vtedy som mala prasklinu vnutri vonka.pysku..hradza ok.cize teraz som ncevicila PIA,SO, NE ..myslim ze uz je to ok a dnes pocvicim uvdime ako to pojde hrotit to nebude..
ale ten stvrtok som ani nebola moc naladena a jedno s druhy...cize sa mohlo stat..co uz ale citala som ze kocky co daval obvody 28-29cm vpohode bez nastrihu ci potrhania porodili deti s hlavickami 34..jedna tusim 37cm..
cize parada...tam zapracuju hormoby co ti to tam uvolnia a druha vec ze aj hlavicka bude splostena..
Ako ja si myslim ze ten nastrih mozno fakt pri mensej bol zbytocny..zo zaciatku cvicenia som presne take stipanie citila aj pri 22cm..a netrhla som sa nikde..

ako celkovo mam za sebou inak 14 cviceni., dnes pojdem 15te

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova no tak 28cm uz vyplujem ani neviem ako :P, 29,2 cm uplna pohoda
a 30 s detcetnym tlakom ale uplne ze vege oproti tomu co bolo predtym.
3 dni pauzy sa fakt oplatilo a dnes uz ani raz stipanie nic..cize pohodicka paradika..najlepsie cienie za celu dobu 🙂

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna akoze klobuk dole : )) Ty si uz fajne roztahana ako africke matky, alebo aky narod to bol, ze si tam kokosove orechy strkaju.. na seycheloch som take kokosy roznych tvarov videla. Myslim ze za pripravu Ti daju 1* :D

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova hej hej citala om ze v africkych krajinach a na ostrovoch si davaju nejake dreva dnu roznych tvaroch a velkosti.
a to som este cvicievala celu dobu bez lubrikantu..lebo mi nebolo netre..jedine dnes som pouzila..takze dufam ze aj malu tak vyplujem a hotovo..
kedze druhy porod od zaciatku tecenia vody tvrval 8,5h , tak som zvedava kolko bude tento...

a aj polohu uz mam asi vybratu takze dufam ze to bude vsetko tae super..🙂
len ktovie ako bude velka malicka naposledy 22.juna mala odhadovane 3kg..

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna no ja ti prajem nech vsetko pojde ako ma .. evidentne pojdes skor ako ja : ) i ked stat sa moze vsetko.. som zvedava potom na Tvoju skusenost a pocity z Rakuska .. Ty by si mohla vytvorit taku porovnavaciu tabulku, SR - dva porody a AT jeden porod, a nalepit to na kazdu nemocnicu v BA : )

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna sikulka 🙂 to ja sa nechytam... ale este mam nejaky ten cas, tak snad kus povolim dovtedy... fakt som uz velmi zvedava, ked napises ze uz si doma 🙂 a ze to bolo super.
Nateraz chodievas na slovensku kazdy tyzden na kontrolu? Ci uz castejsie? Lebo pozeram ze uz si 40tt. Ti aj nieco vraveli v hainburgu ze kedy najneskor musis znova prist? Ci s takym niecim neratas?

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova no ja som tiez zvedava jej tabulka je dobry napad
@lenulienka86 kazdy tyzden chodim na ctg k svojej Dr.inak Len tlak meta a moc SI robim doma.zajtra mam ctg u svojej.a AK neporisim v piatok o 8 h ctg v rakusku a o 9 sono.piatoj mam Tp. A potom Sa tam chodi kazde 2 dni na kontrolu

sihaweh
13. júl 2015

@dugyna Prosím ťa, po CTG a UZV, čo sú kontroly každé 2 dni, ako píšeš, to už sú bežné gynekologické? A nevieš, či aj to je spoplatnené, prípadne za koľko?

ivkadracova
13. júl 2015

@lenulienka86 Tato tema by sa mala premenovat na "podme as do Hainburgu uzit porod" : )
@dugyna Mna tie kontroly kazde dva dni odradzali.. Tebe sa to chce?

lenulienka86
13. júl 2015

@ivkadracova joooj by som si tam vedela aj hocico ine uzit nez porod. Ja nebudem mat s cim porovnat 🙂 a popravde co sa tyka budovy a toho mala co som tam uz zazila, tak mi nepride nejak luxusne. Ale mas pravdu... toto leto som nebola nikde na zahranicnej dovolenke a tak sa budem snazit si to tam uzit tie 4dni ako v hoteli. Haha. Brala by som uz aj o tyzden keby idem. Vsetko ma boliiii.

ivkadracova
13. júl 2015

@lenulienka86 Az na tu zlu postel to pre mna bolo ako hotel, jedlo chutilo aj manzelovi ked dosiel, som ani nevladala tolko jest..

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova tak odradzaju ale sú koli ditat..len keby toľko nestali.furt mam ešte čas porodiť a potom snáď sa dohodnem nejak s nimi ze 2 dni tu a na 4 u nich
@sihaweh samozrejme ze platis ak nemas ecard.sono a ctg stoji 187,8

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna ja som prave kvoli dietatu nechodila, ani ku nam ani do hainburgu, kazde take vysetrenie ma stresovalo. Teraz to inac vnimam, ale zas som leniva tam tak casto chodit, nevladzem..

sihaweh
13. júl 2015

@dugyna Cenu za sono a ctg viem, myslela som, že sa jedná o nejaké iné vyšetrenia. Nuž, keď si zrátam zopár kontrol v tejto sume…..to je krása. ☹ Ľutujem, že nemôžem mať E-Card.

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna a vysetrenia s dietatom pri sebe su tam v pohode? Ci Ty si deti dakde nechala? U nas si uz hadam zvykli ze chodim (asi jedina v nasom centre) na vsetky vysetrenia s deckom.. ale ako to vnimaju v Rakusku?

lenulienka86
13. júl 2015

@sihaweh ale tak zas ctg a sono ti spravia aj na slovensku. To nemusis zakazdym chodit. Ved este si zarataj zakazdym nejakych 10e na benzin pokial ides z BA a vyjde ta porod nenormalnu sumu. Ja kebyze nemam ecard, tak ani o porode v hainburgu neuvazujem. Iba ak by som bola velmi majetna haha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre