Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
13. júl 2015

@sihaweh no tak pozri za necelych 200 mas 1 poradnu, porod ti preplaia komplet mimo par eur 25..cize furt ta to stoji rovnako ako na SK, lebo za manzela 50 a nadstandartny porodny box 150...ale ziadna ucta.
tie kontroly od 1.poradne do terminu moes chodit k svoje dr, u nej mam CTG soji 15 eur, v AT by to bolo tusim 90. dalsia kontrola je iba ak neporodis v den terminu...a tie kadzy druhy den su podla toho ako sa ma babatko ..ake suprietoky atd...je to sice viac penizi ale je to koli bezpecnosti...
napr tu na SK mne osobne ani pocas jedneho tehu nikto nerobil CTG, pri prvej vobec a pri druhej az pocas porodu.
ako ja frut verim ze porodim..a ak nie snad sa bude dat dohodnu ze kazde 4 dni..uvidime

dugyna
13. júl 2015

@lenulienka86 ja ecard nemam...ale zatial ma to vychadza rovnako ako keby idem rodit tu na SK.
ak by som nebodaj jak nejake baby zazmluvnovala lekara a mala nadtsndartnu izbu..tak ma o vyjde rovnako ako keby chodim do hainburgu a ostanem tam 4 dni po porode.cize ona sa ti to stale oplati a ludskost mas v AT gratis nemusis ju kupovat

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna a kde by mi v ba spravili ctg za 15e? Ja som este nebola a musim cakat este 2t kym mi v rakusku urobia... najradsej by som sla aj dnes. Pre istotu.

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova u nas chodim skoro furt s detmi ked nemamju iny termin alebo ze sa nieco vyskytne..
ale ked sme boli v AT bol pondelok a skolsky rok cize starsia v skolke a mladsia chodi 3krat do tyzdna na doobedie do jaslisiek (nam nema kto z rodiny cez prac.den strazit deti..) cize sme to akurat stihli..
ale ak by nemala mensia v ten den jaslicky isla by tiez s nami, s knizkou a hotovo..
ked som cakala tu mensiu starsia chodila s nami vsade...ona ked mas 1 je to v celku ok..len ked su uz dve obcas su zivsie..ale zase si myslim ze aj tak dost v pohode.

no ale napr ak neporodim do piatku...v piatky mensia nema jasle a starsiu nezvyknem davat do skolky..tak bud pojdu s nami obe alebo jedna urcite..

dugyna
13. júl 2015

@lenulienka86 tak mne ho robi moja dr. chodim do Femme na Zaporozsku

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna a na porod, Keby sa nikto nenasiel, si sa nahodou nepytala, ako to je ked dojdete aj s detmi?

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna v tomto je zas cely hainburg na h..o lebo proste dr urban tam ma vybavenie ako spred opic. Cize ziaden normalny ultrazvuk ti nespravi iba taky akoze... ale nic prietoky. A v nemocke maju ctg aj zrejme lepsi ultrazvuk ze snad pozru prietoky a odbiju ta s tym ze ti nedaju termin lebo u nich az po 38tt sa to robi. Bohovy system. A potom chodim po blave a cvakam za to. V rakusku okrem 3 ultrazvukov a 4 odberov krvi ti nedaju ani len moznost ze si to sama chces zaplatit a ze chces castejsie vysetrenie. Cista uganda. Setria na vsetkom.

mirufee
13. júl 2015

@sihaweh ja tiez nemam ecard a som rada za moznost ist do hainburgu, radsej to budem splacat, ako rodit v slovenskej puorodnici. tiez nemam s cim porovnavat, som prvorodicka, len s pribehmi inych. a to mi staci pre moje rozhodovanie 🙂 je nas vela takych, podla mna to stoji za to. nerozhoduj sa podla penazi, tie podla mna neolutujes. skuor ine si zvaz - co ocakavas od puorodu, aby si bola stotoznena so svojim rozhodnutim. drzim palec

sihaweh
13. júl 2015

@lenulienka86 Ja som už CTG jeden krát absolvovala u nás bezplatne. Ale v Hainburgu chcú vstupnú kontrolu urobiť podľa seba, preto nanovo CTG + UZV. Čo aj chápem. Ale hej, keď si to celé zrátam, tak je to skutočne dosť peňazí.

@dugyna No len ty budeš mať ambulantný pôrod, však? To je potom úplne o inom. Ja mám zatiaľ cenové informácie takéto a teda ak sa mám orientovať podľa toho, je to naozaj veľa:
625,-/noc
143,-/FamilieZimmer na noc (nemusí byť)
187,80,-/CTG + UZV
750,-/Epidural (nechcem ho použiť, ale samozrejme to záleží od situácie v akej budem)
2300,-/Sekcia (pevne verím, že nebude treba, ale neovplyvním)
750,-/Narkóza počas sekcie
A to sa cena ešte môže navýšiť v prípade ďalších situácií.

@mirufee A tebe to prosím ako cenovo vyjde? Kedy máš termín? Už si u nich zahlásená, že tam odrodíš? Čo očakávam od pôrodu mi asi naozaj vie splniť iba Hainburg. Aj si poviem, že kašlať na tie peniaze, ale potom vždy príde nejaké ale a som na začiatku. 🙂

dugyna
13. júl 2015

@ivkadracova to som sa nepytala..aj ked mam dost problem. nakolko mam taku mamu ze uz druhy krat mi urobila to ze v den TP porodu odlieta na dovolenku, takze som povedala ze ona uz nestrazi.
Otec je na chate kusok od Ba ale je v pohotovosti, svokra je tiez v pohotovosti, len im v robote davaju llsuzby len na dva dni..cize problem ak bude v sluzbe..susedka mi ich je ochotna tiez postrazit ak by horelo kym pride moj otec..
takze snad sa to nejak vykrystalozuje..
skoda ze tam nemaju nejaky detsky kutik...to by bolo super 🙂
@lenulienka86 to som prekvapena kamoska zije v AT ale nie v haiburgu a dalsia tiez a nespominali mensiu starostlivost..skor som mala opacny pocit. tak skus zavolat do toho Femme. a uvidis mozno ta vezme

@mirufee presne ako pises...radsej splacat. a ja zase tym ze mam dve deti vybavu mam kupovat sa nic nebude..cize to je nasa jedina investicia. ale hovorim keby mam info o tejto moznosti predtym rodim tam uz treti krat.a mozno by som aj prvu odrodila prirodzene a nie sekciou


@sihaweh tak mame asi ine info. pretoze podla mojich info je epidural aj vsetky lieky ci pripadna sekcia v cene tych 625 eru /noc...cize neviem odkial mas tento cennik.
pravdepodobne nejaky stary cennik mas...lebo oto bolo rok ci dva dozadu kedy sekcia stala ine peniaze..
teraz pokila vem je 625 eur/noc..aj v pripade EPI ci anestezy ci sekcie...tak to hovoril aj primar na dni otvorenych dveri.

Pozri ak by si isla normaln na 4 dni to mas 4x625 cize 2500 a poistovna ti prelati 1200 eur.
Ja idem ambulatn ccize mne preplatia skoro cely porod.

ivkadracova
13. júl 2015

@dugyna Akoze keby tam take vymysleli ze sa Ti postaraju o dieta pocas porodu, tak to by bola naj nemocnica v celej europe hadam : )) a kludne by to mohlo aj nieco stat.

lalitagopi
13. júl 2015

@dugyna ahoj 🙂 v akej poistovni si, že ti preplatia celý pôrod (ambulantný) ?

dugyna
13. júl 2015

@lalitagopi union.
a mala y ti to preplatit kazda. pretoze v zakone je napisane ze i porod preplatia za rovnakych podmienok ako na SK ..niekde nie je uvedene ze nesmies rodit ambulatne.nakolko porod jedna zlozka a poporodna starostlivost cize hospitalizacia druha cast...

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna ono co ja viem ci je mensia starostlivost... ved aj na slovensku je mnoho takych lekarov co ti nepovedia o ctg a ani ti ho neodporucia ist urobit a potom o tom ani nevies. Moj doktor mi dal na to vysetrenie normalne vymenny listok, len ma hneva ze proste to mozem iba raz a hotovo od 38tt. Som sa ich pytala ci maju tak plno alebo ze kde je problem. Proste 4 ci 5 poradni co som mala u urbana mi pride malo a mam potrebu chodit castejsie nez raz za mesiac. No a odpoved bola ze nie nemaju plno ale ze u nich sa chodi na ctg az po 38tt najskor.. Teda do terminu iba raz... pri prenasani zrejme tak isto by mi kazali chodit nan. Mozno aj v ba by ma poslali kade lahsie aj s mojimi potrebami. Ale verim tomu ze to vysetrenie by mi spravili aj v 36tt az by som naliehala a potom dalsie dali zaplatit. No uvidim.. ved uz o dva tyzdne som narade.

sihaweh
13. júl 2015

@dugyna Cenník je od 01.01.2015, ale preštudovala som to a nad cenami za sekciu/epi a pod. je uvedené Arzthonorare, neviem teraz v akom význame to je myslené. Hmmmm. Lebo potom tam je aj položka "Geburt incl.medikament.Einleitung" v hodnote 1900,-.
Pokiaľ je ale všetko v cene 625,-/noc ako píšeš, tak to by šlo. A keď nebude VZP robiť drahoty a preplatia polovicu, tak fajn.

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna volala som do femme a neurobia mi ak nie som ich pacientka. Nic na vlastne naklady. Kaslem na to. Proste si musim pockat.

dugyna
13. júl 2015

@lenulienka86 pokial ale citit s pohyby a nemas bolesti ci sa neotvraras predcasne tak to nie je potrebne, neboj vsetko urcite v poriadku.
pri pravej dcere mi nerobili CTG vobec za cele tehotensvo ani raz. a pri druhej az pri porode.takze neboj vsetko bude ok.v knizke mam 9 poradni zapisanych.

@sihaweh no ako na tom dni otvorenych dveri sa nas viac pytalo na ceny..a vela ludi poznamenalo ze je super ze EPIdural je v cene a aj to ze ak by bola nutna sekcia..atd..a viem ze v minulosti boli ceny za seckiu cez 2tis eur...
ale teraz nedvano tu rodila ..idem kuknut nick sekciou tak sa mozeme opytat

dugyna
13. júl 2015

@andromeda10 ahojky ako sa citis? teraz tu riesime ze ci je sekcia v cene 625 eur/noc...nevies nehodou? ci ty si mala ecard si nepamatam...

lenulienka86
13. júl 2015

@dugyna pohyby citim a neotvaram sa. Ale bolesti mam priserne uz druhy mesiac. Ked lezim nic ma neboli. Len ked sa hybem. Ale doktor urban sa iba zasmial ze uz len horsie bude. Nemam rada take jednanie. Lebo vies, pri prvom este neviem ze co je v poho co nie. Ale uz do toho nebudem rypat.

sihaweh
13. júl 2015

@dugyna Andromeda10 má E-Card, ale možno o cenách vie viac. Každopádne teraz tu s priateľom študujeme cenník a ono to naozaj vyzerá, že 625,- je čisto za izbu.
Tie položky, ktoré tam sú rozpísané hovoria jasne - platby za úkony. A to ešte majú rozdelené ak sa jedná o pracovné dni, alebo víkendy. Na dni otvorených dverí, keď boli otázky ohľadom cien, tak aj tak väčšinou odkázali na to, aby sme sa spýtali na prízemí na informáciách. Nehovorili o všetkom. Aby sa mi nestalo, keďže nemám E-Card, že budem za pôrod platiť vyše 3-4 tisíc.

dugyna
13. júl 2015

@lenulienka86 hej pri prvom je to take...ale ano ten prelom 8mes je taky ze aj mna bolelo vsetko a terz sa citim akoby som nebola tehu , iba brusko mi zavadza

lenulienka86
13. júl 2015

@sihaweh to urcite nie. Podla mna ale treba ratat s 1200e a potom ti 600 vratia. Pretoze co ak dojdes vecer a do polnoci neodides. Vtedy platis za 2 dni. Ak to vybavis za par hodin tak len dobre pre teba. Sekcie bez e card tu asi este nik nespominal... hmm

dugyna
13. júl 2015

@sihaweh tak im napis email. my sme sa s manzelom pytali a nam povedali tak...a aj co som ti su pisala s nejakymi babami co maju odrodene od januara ..tak tiez tak pisali..vychdzalo tak tych 625 eur na noc..

dugyna
13. júl 2015

@dugyna posli link na ten cennik.a ak to mas v printovej verzii posli foto.

dugyna
13. júl 2015

@sihaweh posli link na ten cennik.a ak to mas v printovej verzii posli foto.

sihaweh
14. júl 2015

@dugyna Pridávam foto cien. Skúsim tam aj zavolať a zistím info.

dugyna
14. júl 2015

@sihaweh vidim ze to ma prvu stranu odfot aj tu nech vidime zdroj. a cennik by mal byt tiez opeciatkovany a podpisany riaditelom nemocnice...

mirufee
14. júl 2015

@dugyna
@sihaweh
ked to dobre citate, tak pri druhej a prvej triede je napisane "Tagessatz" ako denna sadzba "zuzüglich Arzthonorar", cize PLUS ta tabulka "Arzthonorare", tzn. to sa tyka len tych dvoch, urcite pri tretej triede je v tych 625 vsetko, aj ked teda sekciou som si nie uplne ista, to si nepamaetam, ako to vraveli.
ja mam termin az zaciatkom septembra, tak netrpezlivo ocakavam dalsie skusenosti, co tu baby popisete 🙂

andromeda10
14. júl 2015

@sihaweh
@dugyna Ahojte dievčata citim sa perfektne ani neviem že som nejaku sekciu malu. pekne sa to zahojilo a ani to nevidiet kedze to mam zakryte nohavičkami.
No bohužial vam s tymyto cenami neporadim kedže som to všetko mala chvalabohu zadarmo. inak by som tam asi ani rodiť nešla. ale viiem že na stene mali papier že sa plati na ten den či nov 625e. lepšie je tam ist osobne alebo zavolať sestricke Sloveniek je tam habadej a spytat sa ich.. su velmi zlate už tri som stretla v BA a velmi som sa potešila že som ich videla 🙂drzim palce dievčata s porodmi ja by som si tiež ešte zopakovala a mozno aj ten normalny.. dajte vediet ako ste dopadli všetky 🙂

mirufee
14. júl 2015

@sihaweh u Kocha sa napr. neda zaplatit CTG iba? lebo ja to tiez tak trochu riesim, ale asi sa na to vyprdnem uplne, puojdem iba raz do Hainburgu v tom 38 tt a potom keby nic, tak az na termin puorodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre