Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

canama
15. júl 2015

@dugyna @lenulienka86 prvych 60 dni po narodeni dietata toto osetria aj na zdravotnu karticku matky. matersku stopnu az po 3 mesiacoch, takze to urcite budete stihat, ved sa plati este aj mesiac pozadu...a keby aj nie, je to len pozastavenie, o ziadne peniaze nepridete.

lenulienka86
15. júl 2015

Dievcata, ktore mate odrobene v at a byvate na slovensku... od ktoreho datumu ste zacali poberat 200e slovensky rodicovsky prispevok? Od dna porodu sa ziada alebo od skoncenia rakuskej materskej/ 8tyzdnov po planovanom TP? Co napisem do ziadosti? Ze od kedy ziadam?

ivkadracova
16. júl 2015

Ohladom rodneho listu dietata vs lekarske osetrenie. Nasa Bozka kym nemala Slovensky rodny list iba Rakusky, a uz bolo 60 dni po, tak mala z poistovne karticku poistovne, kde bolo jej identifikacne cislo, teda nebolo tam rodne cislo. Je to plnohodnotna karta poistenca. A samozrejme ze sme boli potom lenivi iste este raz do poistovne, takze dost dlho mala kartu poistenca bez rodneho cisla. I ked sme uz rodny list mali (chceli sme pas : ).

monika155
16. júl 2015

@dugyna co je stebou?uz si porodila??,

dugyna
16. júl 2015

@monika155 nnie moja este drzim pokope....cez vikedny boli kolotoce, v ut odisla zatka a zavarala som, vcera sme boli v zoo a ani kopec k nosorozcom nepomohol...ked do rana neporodim mam o 8 poradnu

dugyna
16. júl 2015

@ivkadracova ? aky pas?

ivkadracova
16. júl 2015

@dugyna normalny cestovny pas, isli sme do turecka

dugyna
16. júl 2015

@ivkadracova jaj aha .kolko mala ked ste sli do turecka? totiz zvazujem v septembri dovolenku lietadlom..

lenulienka86
16. júl 2015

@ivkadracova a do zdravotnej poistovne si sla normalne so svojou kartickou a rakuskym rodnym listom nech jej aspon nieco vystavia? Ja mam e card a zo vszp taky preukaz papierovy z oboch stran modry. Dufam ze mi to uznaju. Nebude sa mi chciet chodit ku detskemu do hainburgu. Najma ked viem, ze po porode 8tyzdnov konci moja e card. 😖

lenulienka86
16. júl 2015

@dugyna ja by som babatko pod tych 20mesiacov do vzduchu nebrala :/ ale to je len moj nazor a som trosku ovplyvnena kedze robim pre austrian.

ivkadracova
16. júl 2015

@lenulienka86 Takze Ty nemas normalne slovenske poistenie, vobec, ani kartu poistenca? No to je potom asi ina sitaucia .. ja som vybavovala Pas a manzel tu karticku poistenca ... tiez som VSZP, takze aj Bozka je.. a volala som mu, a pamata si, ze mal rakusky rodny list, a on si uz nepamata, ze ci tam alebo niekde inde mal potvrdenie od pediatra - asi, ze ju vzala do starostlivosti, ale vystavili nam normalnu kraticku poistenca, len namiesto RC bolo to identifikacne cislo - nimi vygenerovane. Ak treba aj to potvrdenie od pediatra, tak je to zacarovany kruh, lebo ten doktor moze naliehat, ze bez karty poistenca ziadne potvrdenie neda : ) ale mali sme dobru doktorku, zobrala nas a vysla nam v ustrety.
Nemam rada take rady jak Ti teraz dam : )) ale asi bude najlepsie v takomto pripade zavolat do VSZP, abo pozret ich stranku. Ked teda nemas tu kartu poistenca.
@dugyna Mala 4 mesiace ked sme leteli, dobre bolo, aj na more si zvykla uz druhy-treti den, dyna jej velmi chutila, a to boli vlny, sem tam sa napila : )) Akoze hej, teraz by to bolo lepsie ked uz sedi/chodi atd, ale ja som to potrebovala velmi po porode. No a ten pas, treba na to Slovensky rodny list, cize si o neho poziadaj co najskor vzhladom na ich lehoty, na Tvojej lokalnej matrike, lebo to este oni posielaju na tu specialnu matriku, cez dva urady to ide, tak sa to taha, a potom si daj asi zrychlene vybavenie pasu, inac sa nepohnes zo SR : ) .. ja som to LTT stihla pred cestou.
@lenulienka86 Tiez som chcela ist hned po porode, teda po sestonedeli aspon.. nasi ma odhovorili, a lutovala som potom.. lebo by som sa zregenerovala skor. More je na to idealne, aj tak sme cestovali po slovensku, kedze mame rodinu kadetade. V com je auto lepsie? Ked je dieta cely cas na cicke, tak je dobre : ) .. cetsa spat uz nebola taka ruzova, dlho jej bolo. A preco si myslis ze to nieje dobre? Kvoli tej klime? Alebo riziku z cesty? Ci preco?

lenulienka86
16. júl 2015

@ivkadracova kvoli zmene tlaku pri starte a pristavani. Ta klima je nic. To moze max tak prechladnut. Ale zas za 3h asi nie. Skor to pristavanie. Deti az do 3r nevedia vyrovnavat tlak. Ohrozis usne bubienky. Poskosenie moze byt nezvratne. Ano, nestava sa to casto a da sa povedat ze bezne lietaju matky s babatkami. Ale ten rev ked sa pristava tak to nie je zo strachu ale od bolesti v uskach.
Ja sa na to pozeram tak trosku inac, kedze som to mala den co den no a pletky a co sa kde a kedy stalo... aj ked som to nikdy priamo nevidela. Jasne netreba panikarcit. Nestastia sa mozu stat aj na ulici.

Predtym ako som robila v at, som mala vszp a potom som si vybavovala formular na zaklade ktoreho ma vszp kryje kedze byvam v ba. Normalne moj preukaz akceptuju lekari lebo vsetko im vszp uhradi a vszp si potom vymaha tie naklady z mojho rakuskeho poistenia. Ibaze po skonceni matetskej/co je len 2mesiace po porode/ mi rakuske poistenie konci a teda idem naspat na vszp. Lebo v obdobi ked si na materskej poistenie ti hradi stat v ktorom mas trvaly pobyt. To mi zas len vymenia karticku. Teraz zas budem mat spredu zelenu a nie modru. Tak ale este tu je otec dietata. Da sa dieta pripoistit pod otca? On je tiez vszp. Klasicky len slovensky poistenec.

ivkadracova
16. júl 2015

@lenulienka86 Viem ten rev poznam, aj viem preco je .. nasi napr. robili na Cypre, a ich dcerka bola taka, ze jak zapli turbiny, sladko zaspala a pri pristani ju trebalo zobudit : ) .. zato moja origo sestra, ked isla prvy krat a mala 4 roky, tak revala, jej presne zalahovalo velmi, az bolestne,.. ja som tiez taky problem nemala. Bozka vyzera ze tiez nic, chvalabohu.
A to s tym poistenim, prepac, neviem .. kedze mi hradila poistovna bozku 2 mesiace podomnou akosi automaticky .. mozno keby ste neboli svoji? alebo keby si sa nebola schopna starat? urcite by sa to dalo vybavit.. Ale ked budes na materskej nas poistenec, tak to nebudes musiet riesit, prve dva mesiace ako ja, a potom uz vlastna karticka vszp pwe dieta, alebo sa mylim?

monika155
16. júl 2015

@dugyna Aj my sme boli v zoo. A vtedy ked sibola v tom zabavnom parku sme chceli ist aj my,sranda🙂odisla ti zatka a este nic?hmmm Este ta predbehnem🙂)Ja mam poradnu az 24 1den pred termino,m---

dugyna
16. júl 2015

@ivkadracova no super tak budem zvazovat ze by sme isli...v septemrbi 🙂
ako ked mala mensia 2tyzdne boli sme na Orave skoro mesiac, a boli sme s nou Pod sedlom zablat paradicka 🙂 super som sa dala dokopy ..uplne ine ako po sekcii a este doma v teple..
fakt aktivne som si oddychla..niekolko ur sme vttedy dali hriby a podobne...
tentokrat vsak teta predava chatu..takze :(

dugyna
16. júl 2015

@monika155 a skor si mala poradnu ci to bude prva? a tak uvidime 🙂

monika155
16. júl 2015

@dugyna Ano uz som mala 2poradne..jednu vcera a minuilu stredu..

sihaweh
17. júl 2015

@monika155 Ja mám tiež poradňu 24-ho. 🙂

lenulienka86
17. júl 2015

@sihaweh ja idem 23.7 na prve ctg do nemocnice. A na sono.

sihaweh
17. júl 2015

@lenulienka86 Sa pekne striedame. 🙂 Budúci týždeň tam budú mať samé slovenky.

monika155
17. júl 2015

@sihaweh a o kolkej? No ja co som tam bola tak vzdy len slovenky tam boli;) dobry biznis im robime;))) hihi

monika155
17. júl 2015

@dugyna no cooo? uz si sa rozpadla konecne??;))

lenulienka86
17. júl 2015

@dugyna nieze vo stvrtok buduci tyzden ked tam pridem, tak este len vtedy ta tam najdem 🙂

sihaweh
17. júl 2015

@monika155 Mám termín o 09:45 a ty? 🙂 Veru viac sloveniek ako domácich.

hk2013
17. júl 2015

@dugyna prosimta ako je to s preplacanim ambulant porodu? ja som bola v hainurgu asi 17-20 hodin neviem ktore casy maju oni v evidencii a co mi napisu na papiere pre vszp
este som ich nevidela (porod pred par dnami- papiere poslu)
nevies mi prosim povedat cislo zakona ktorym sa toto riadi?
mam pocit ze vszp bude streckovat :( vidim ze sa v tom vyznas tak
som si dovolila sa spytat 🙂 dakujem vopred

ivkadracova
17. júl 2015

@hk2013 psst, pri porode sa nevyrusuje :P

ivkadracova
17. júl 2015

@hk2013 btw, Ty si ziadost vypln sama, a doloz rozpis ukonov .. nikde sa nepise ze "ambulantny porod", casy tam vobec nemusia byt, a mozu im byt ukradnute aj ked tam budu. Manzel specialne vybehaval, lebo VSZP chcela presne ukony. (no preplatenie nam zamietli, lebo sme boli hlupi a nevedeli sme ze je 3 mesacna lehota na podanie ziadosti ododna ukonu.. takze aby si to stihla : )

lenulienka86
17. júl 2015

@ivkadracova takze uz rodi?

ivkadracova
17. júl 2015

@lenulienka86 jezis to ja neviem : ) to ja mam len furt take nemiestne poznamky, dufam, ze ma potom za to nezdrbe : ))

monika155
18. júl 2015

@sihaweh ja o 8:00 ctg a 9.30ultrazvuk.tak to sa vidime;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre