Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katy1781
19. mar 2016

no ved to ze keby nahodou nieco tak len na tej hranici je problem a ano cez ambasadu vybavit slovensky rodny list preto sim sa pytala ako cestuju tie co idu len do hainburgu rodit ci to vobec niekto riesi lebo dost dlho sa caka tak preto ale i tak dakujem za odpoved

paskolinka
19. mar 2016

@katy1781 ja myslim, ze to takto komplikovane nikto neriesil. proste dieta prepasujes a hotovo 😉

katy1781
19. mar 2016

@paskolinka ved asi ani nic ine mi nezostava 🙂

zuzana6543
19. mar 2016

@katy1781 ked uvidis stat niekoho na hranici, zastavis, otocis sa a ides cez iny prechod 😝

katy1781
19. mar 2016

@zuzana6543 no dufam ze to nebude komplikovane a nikto tam nebude stat 🙂

zuzana6543
19. mar 2016

@katy1781 ja som na bergovom prechode videla niekoho stat realne len ked bol najvacsi "utecenecky boom" a aj to osobne auta nezastavovali (alebo teda extremne zriedkavo) a to som tym prechodom chodievala posledne 4 roky hore-dole skoro kazdy den 🙂

yollanda
19. mar 2016

na hraniciach nikto nie je.

katy1781
19. mar 2016

baby dakujem vam za povzbudenie dufam ze budeme mat stastie 🙂

zuzana6543
19. mar 2016

@katy1781 urcite 🙂 skor by to musela byt sakra smola aby tam niekto bol. a aby vas aj zastavil. a aby to este navyse riesil... 🙂

katy1781
19. mar 2016

no musela by to byt smola fakt

janulka8
19. mar 2016

Babeny,neviete náhodou či sa v piatok 1.4.2016 koná prehliadka pôrodnice v Hainburgu,ak áno,chystá sa niekto,mohli by sme sa tam stretnut?

guinevre
19. mar 2016

@janulka8 Maju akoze otvoreny den, ze sa da ist tam pozriet?

janulka8
19. mar 2016

Každý prvý piatok v mesiaci by mali mat deň otvorenych dveri pre slovenky,len som chcela vedieť ci na 100%,aby sme sa tam zbytocne neprehnali

lucmar2015
19. mar 2016

@janulka8 mali by mat. Pozri na ich stranke. Vzdy sa stretava na druhom poschodi pri vytahoch ;)

zwalsh
20. mar 2016

Milé dievčatá ktoré sa chystáte do H neváhajte. My sme to stihli iba do najbližšej porodnice lebo to bolo veľmi rýchle ele sestonedelie taký otras že som sa z neho s malým spamätávali 2dni. Nielen že si človek neoddýchne ale ešte ho ho oberú o posledné sily. Takze ak ste žeravé a máte zdravé tehu (nepredávajte tu prosím žiadne ak...)!nevahajte za tu pohodu tam to stojí. Prajem v´am krásny porod ako som mala ja s láskou zuzana

pirec1
20. mar 2016

Mozem potvrdit zwalsh ....my sme porodili 11.03.2016 o 21:27 a do nasich historickych povojnovych zariadeni s "ochotnym" personalom ma uz nikto nedostane 🙂

lauraa
20. mar 2016

@pirec1 kde si rodila?
@zwalsh tak ty si to nakoniec nestihla? ja som myslela ze si uz davno u znamich v ba aby ....

ja1985
20. mar 2016

@zwalsh a kde si teda rodila?

pirec1
21. mar 2016

....no sak o com je tato tema? Pôrod v Hainburgu, takze som rodila v Hainburgu 🙂

katy1781
21. mar 2016

baby ja mam este jeden problem ja by som prave opacne chcela ist rodit na slovensko ale neviem ako to funguje s tou e-card na slovenku ci mi to uznaju alebo si musim vsetko platit sama formular e 106 mi rakuska poistovna zamietla nemate niekto o tom nejake informacie nevie sa dopatrat ako to funguje dakujem

zuzana6543
21. mar 2016

@katy1781 preco ti to zamietli? 😳
Ja ten formular sice mam ale ked som zvazovala kocha tak som sa dostala len k tomu ze si to musis dat dopredu schvalit v poistovni, a po pozitivnej odpovedi to klasicky preplatia do vysky ceny v rakusku. Potom som to prestala zistovat a rodila som v hainburgu. Ale kedze mas slovenske obcianstvo tak by to vraj nemal byt problem. Ze to je normalka, ze chcu zeny rodit doma... Ale naisto to neviem, to su info tiez len pozbierane od ludi nie z oficialnych zdrojov...

katy1781
21. mar 2016

@zuzana6543 no ze vraj ak zijem v rakusku tak nemam nerok ze to len ak by som v rakusku robila a zila na svk tak vtedy by mi to dali a teraz ak chce ist rodit na slovensko tak nikto mi asi nic nepreplati

zuzana6543
21. mar 2016

@katy1781 podla mna sa treba ist opytat do poistovne a skusit to nechat predschvalit. Lebo tak ako si slovenky nechavaju preplatit porod v zahranici tak tak isto to podla europskych zakonov musi fungovat aj naopak. Od minuleho roka kedy sa schvalil ten zakon urcite. Len v AT to chcu asi vediet dopredu.
Ano, bez nejakej adresy na slovensku to nejde... :(

katy1781
21. mar 2016

@zuzana6543 ja mam adresu na svk a dnas som bola n apoistovni tak mi povedali ze mozem ist ale ako surny pripad mi to preplatia a na e -card mam ist ale na druhej strane ked som v raksuku prihlasen atak mam zostat tu rodit a 2 tyzdne pred porodom nemam co cestovat to bola odpoved a este ma psoielali k nejakemu posudkovemu lekarov ktory povedal ze neni nutne ma osetrovat ze mam ist na e card ale nezarucuje ze mi to preplatia

katy1781
21. mar 2016

preto sa pytam ze ci nahodou nema niekto s tym skusenosti ze ak by som to riskla tak nestratim tym nic

katy1781
21. mar 2016

a dalsie vec je ze na slovenku od kedy so na materskej v raksuku ma uplne vylucili z poistovne ku datumu od kedy som nastula na matersku neviem tiez preco co za rozhodnutie mi prislo

tehula
21. mar 2016

@katy1781 v AT len byvas, alebo aj pracujes? Na SVK nemas ziaden pobyt vedeny?

paskolinka
21. mar 2016

@katy1781 ak ti zamietli e106, tak to uhrat asi naozaj len na to, ze si bola prave na SK a prislo to na teba. to by ti podla mna preplatit mali, vsak sme v nejakej tej EU ... a europsky preukaz poistenca mas z druhej strany eCard.

zuzana6543
21. mar 2016

@paskolinka je to sice na druhej strane ale plati iba ak je ten europsky vypisany, vyhviezdickovany neplati. Ja som musela prvykrat extra ziadat o ten normalne vyplneny...

paskolinka
21. mar 2016

@zuzana6543 to nedavaju automaticky? tak potom treba asi poziadat ( @katy1781 ) ale nemali by s tym snad robit problem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre