Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

saimaa
13. feb 2017

mne tiez robili ctg tu na svk (porod na svk) iba 1x, vstupné, pri porode (39tt). Preto sa pýtam, že ci si náhodou neodmietala aj v porodnici... Bolo by to teda dosť neobvyklé, zatial nepoznám nikoho, kto by ctg pocas porodu v porodnici odmietol, ale nebolo by to zas také nevídané, čo sa týka prevencie. V zahraničí pri pôrodoch doma tiez nemajú PA ctg, a sledujú babatko doplerom...

lukamka
13. feb 2017

@zuzuliak1981 aj ja som to tak mala CTG v 38tt+uzv a potom v 39tt zas to CTG.
Keď som prišla rodiť, pozrela ma PA na koľko som otvorená, naložila CTG pasy kým sa mi púšťala vaňa a potom som si odcupkala tlačiť do vody

alenie_
13. feb 2017

@lucinka511 Ty si tam nerodila, tak nezavádzaj. Ctg mi v Hainburgu robili, prenášala som 2 týždne a robili mi ho každé dva dni od termínu. Sono maternice mi robil môj gynekológ aj po pôrode v Ružinove, aj po pôrode v Hainburgu. Nerobili mi to v pôrodnici ani v jednom prípade.

alenie_
13. feb 2017

CTG odmietajú mamičky z dôvodu toho, že nie vždy ukazuje presné hodnoty. Dieťa môže byť už príliš nízko, pásy môžu zle merať, je to bolestivé keď matka musí ležať. Našťastie v Hainburgu sa dá robiť CTG, teda mne ho robili už počas pôrodu postojačky, keďže ja som práve ten prípad, kedy mi poležiačky bolo fakt zle. Rovnako som bola Hainburgu vďačná za polohovacie rodiace kreslo, kedy som si mohla zvoliť polohu na pôrod aká mi vyhovovala.

lucinka511
13. feb 2017

@alenie_ v Ruzinove robia sono.hned na 3 den po porode.urobia vserky potrebne vysetrenia babatka aj sluch a na 4 den sa ide domov.takze v Ruzinove urobia.to co maju.

zuzuliak1981
13. feb 2017

@lucinka511 áno, robi sa počas pôrodu, podľa mňa väčšinou ozvy idú dole, keď sa rodí v ľahu, lebo sa bábätku dostáva menej kyslika, a/alebo ked je žena v strese, podla mňa bežná situácia na Sk :-/

saimaa
14. feb 2017

@zuzuliak1981 presne tak☹

cucovia
15. feb 2017

@lucinka511 ak myslis ultrazvuk maternice po porode, mne ho pri vyšetrení pred prepustením robili.. Rodila som v decembri..

cucovia
15. feb 2017

@lucinka511 rovnako ctg mi robili od 36.tt na každej kontrole, do termínu som tam chodila každý tyzden, potom v den termínu, po termine po 4dnoch, následne 3, potom uz prisiel konecne den D😁Neviem preco zavádzaš takýmito info, ked si tam nerodila ako pise @alenie_ Ak mas voči porodnici v Hainburgu takú averziu, vyber si inu, ale zda sa mi nefair zavadzať nepravdivými info dievcata, ktoré maju reálny zaujem v Hainburgu rodit..

cucovia
15. feb 2017

@xlolax80 rodila som sekciou 3.krat (Ružinov, Koch, Hainburg), ani jedna vsak nebola plánovaná. Co považujem za velke plus Hainburgu oproti ostatným je, ze ti dieťatko po vybratí prilozia na prsia, bonding teda aj po sekcii😊 Síce nie na tak dlho ako po prirodzenom porode, ale lepsie ako vobec. Kym ma zasili, dcérku vyšetrili, umyli, potom sa o dcérku sa staral manzel, kym ma priviezli.

xlolax80
16. feb 2017

@cucovia super. diky za odpoved. a potom si ju mala cely cas pri sebe hned ked ta dali na izbu? ako to bolo s tym rozchodenim po sekcii? a kolko dni si tam musela ostat?

dhaarma
20. feb 2017

@lucinka511 prosim ta uz sa pakujes..evidentne si v zlej skupine 😉 Zle pripady sa stavaju aj v spickovych nemocniciach a dokonca casto aj vinou personalu. Urcite percento deti z celeho SVK vo vaznych pripadoch prevazaju do BA..teraz mau vsetky zeny z celeho Slovenska rodit v BA?
A sono maternice? Si predstav, ze mne ho teda rodili pri prvom porode na Antolskej a vraj vsetko ok. No nebolo urobene dobre a ja som este po 600nedeli bola hospitalizovana a robili mi akutnu kyretaz. To len pre priklad toho, ze nikdy a nikde nmas ziadnu zaruku.
Zeny co chodia rodit do Hainburgu to robia v najlepsej viere, pretoze chcu mat prirodzeny porod a co najkrasnejsi zazitok pre seba, ale aj pre svoje dieta! A to je na SVK zial este stale nemozne. Ak ti to nevadi a si spokojna s nasim otrasnym porodnictvom, tak nech sa paci..ale tu len zbytocne spamujes a strasis 😉

lucinka511
20. feb 2017

@dhaarma ale neribia tam sono.nieje pediater. no na co mi je taky porod.ked zakaldne veci tam nefunguju??? a priroodzeny pkrod mozes mat aj v Kochu.a aj v tkm Ruzinove.boze.s tym prirodzenym porodom.ste dost otravne.hl vec vsetky bojujete za prirodzene oirody ale epiduralke sa niktora nebrani.

dulkagabulka
20. feb 2017

@lucinka511 obávam sa, že si mýliš vaginálny a prirodzený pôrod. Prirodzený na SK zažiješ iba výnimočne. Ak si poučená o svojich právach a stojíš si za svojim. A aj to musíš naraziť na vstriecny personál.

kattyy3
20. feb 2017

@lucinka511 nemas pravdu rodila som tam a sono maternice nerobia iba ak si porodila bez nastrihu a sitia tak ako ja v opacnom pripade kazdej jednej robili, prirodzeny porod urcite v Ruzinove mat nebudes tam som tiez rodila a kedze to ide ako na beziacom pase nikto nema cas ta non stop sledovat nechat ta bez utlmovakov ci vyvolavaciek a chodit sem a tam na chodbe pri salach ci ti napustit vanu a pustit relaxacnu hudbu, podat homeopatika tak nic z tohoto tam urcite nezazijes aj keby si chcela a pediater tam sice kazdy den nieje no ak v nemocnici ostanes doporucovany cas lekarom minimalne raz ci dva krat ho tam najdes a porobia vsetky potrebne vysetrenia. Jednou vetou slovenske porodnice zial sa este maju co ucit a to nehovorim o spravani personalu ci konforte a zodpovedani kazdej jednej otazky co ti je nejasna. Nedam dopustit na Hainburg bol to uzastny zazitok a v zivote som si nemohla lepsie vybrat

dhaarma
20. feb 2017

@lucinka511 Prirodzeny porod nemozes mat nikde na SVK ani v Kochu. Epiduralka pre mna nepatri k prirodzenemu porodu a nevyuzila som ju, len zaujimavost. Sono tiez nerobia v automaticky kazdej zene a v kazdej nemocnici. Mne kazdopadne robili a bolo to zbytocne ako som napisala vyssie.
Zazila som porod na Antolskej a napriek tomu ze bol rychly a bezproblemovy, nemam na to zrovna nadherne spomienky ako by som mohla mat, keby bolo keby..druhy porod som zazila v Hainburgu a bolo to nadherne. Urcite to chcem zazit znovu, stoji to za vsetky peniaze sveta a nebojim sa zlych koncov, lebo neverim na nahody a viem, ze zle to moze dopadnut hocikde. Kazdopadne rozumiem zenam ktore pre svoj pocit bezpecia, ktory je pri porode vlemi dolezity, potrebuju okolo seba specialitov a spickove vybavenie, chapem to a neodsudzujem to, rovnako ako neodsudzujem zeny, ktore to nepotrebuju. My zeny by sme mali byt v tom za jedno a volat po lepsich podmienkach aby to raz mohlo vyzerat aj u nas ako v zahranici a mohli obe typy zien rodit na jednom mieste..teda dostojne, krasne a prirodzene pokial si to tak praje, pritom v spickovo vybavenej nemocnici. Lebo to nie je o tom bud, alebo..a tieto zmeny si nevyzdauju financie, ale zmenu v ludskom pristupe..a hned budu zeny rodit s radostou aj na SVK.

lucinka511
21. feb 2017

@kattyy3 relaxacnu vanu? ta by mi bola na nic.kedze ja som pri kontrakciach naj lezala v posteli na boku ani pohyba take tie ktavinky nepomahali.takze je jedno.ci som lezala v kontrakciach v hein akebo ruzinove.Vyvolavacky ti nik v Ruzinove nedal.to je nezmysel ani oxy....a lre na je dolezity oediater aby bol hned nie na 3 den jedna bab tu pisala.poros v heinburgu.ziaden pediater.dieta infekcia a do tyzdna unrelo.nestali by sa to pri adekvatnej starostlivisti.

kattyy3
21. feb 2017

@lucinka511 stat sa to moze kedykolvek a kdekolvek a moze tam byt aky chce odbornik, lekari su len ludia a nie stroje a chyby sa robia je to bezne...vidis kazda sme ina ja som nemohla cely ten cas pocas kontrakcii co trvalo dva dni ani nahodou lezat to bola katastrofa mne pomohla relaxacna vana, prijemna hudba, napoj a mile slova porodnej asistentky ktora so mnou celu noc prekecala a az to mi pomohlo otvorit sa a prirodzene bez oxytocinu bez epiduralu porodit krasneho syna...nikto neberie nikomu svoj nazor a ani nikoho neodsudzujem iba by bolo krasne keby sme aj my mali rovnaku moznost porodu na slovensku ako je tu v AT . Ale to je o nazore ja ti tvoj neberiem.

lucinka511
21. feb 2017

@kattyy3 nestalo by sa to.kebyze dieta ma riadnu starostlivosy.to bolo zanedbanie.

zuzuliak1981
21. feb 2017

Myslím, že všetci pochopili Tvoje dôvody, aj nastrahy Hainburgu. Nikto Ta tu nepresvedčia, ani sa s Tebou nechce hádať. Trochu sa to tu podľa mňa zapĺňa neprinosnymi prispevkami a je veľmi ťažké tu najst informácie pre ženy, ktoré by chceli ísť rodit do Hainburgu.

steigrula
21. feb 2017

@lucinka511 vy sa asi doma velmi nudite.. toto je skupina pre mamicky ktore CHCU!! rodit v Hainburgu. Z Vasho postoju proste citit ze tam nerodila nechcete a ani nebudete..tak preco tu zbytocne robite zlu atmosferu najdite si inu skupinu kde mozte plytvat svojim casom a zbytocne nespamujte..su tu buduce mamicky ktore sa chcu dozvediet cenne informacie o porodnici v Hainburgu a nie citat vase natahovacky..je 100ludi 100chuti vas nazor si tu uz kazda mamicka precitala tak je zbytocne to dalej komentovat.Prajem pekny den

paskolinka
21. feb 2017

takto dievcata, toto zase nie je fer, obuvat sa do niekoho, kto hainburg nevidi uplne ruzovo. toto nie je skupina pre tych, co chcu rodit v hainburgu, je pre vsetkych, ktori o tom uvazuju alebo ich tema zaujima. ak niektore mozu stokrat napisat o tom, ake to bolo uzasne a prirodzene rodit v hainburgu, tak niekto moze stokrat napisat, ze tam nie je pediater - pre zaujimavost pediater nie ze nie je v nemocnici, pediater nie je v celom hainburgu, dochadzaju tam par dni v tyzdni lekari z inych miest. akekolvek komplikacie sa vozia do mistelbachu alebo do viedne. pre zaujimavost nas previezli do mistelbachu so zltackou, boli sme tam 4 dni a ze ten cas som tam stretla dalsie dve mamicky, co rodili v hainburgu. takze to nie je ziadna rarita. tento porod vysiel moju slovensku poistovnu na viac ako 6500 eur. ako samoplatca by som ja rozhodne do hainburgu rodit nesla. co sa tyka personalu, mozem potvrdit, ze ako v hainburgu, tak v mistelbachu su velmi mili ludia. v hainburgu vela slovakov, v mistelbachu vela moravakov. ja by som chcela upozornit hlavne prvorodicky, aby dobre zvazili, ci pojdu rodit do hainburgu. moze to vypalit super, ale moze to vypalit aj tak, ako som dopadla ja - sice nakoniec dobre, ale... ani porod v hainburgu neznamena prirodzeny bezkomplikovany porod. mne tam dali aj oxytocin, aj tlacenie na brucho bolo, bonding nebol, lebo ma hned po porode viezli na operacku. za vsetky tieto zasahy som lekarom vdacna. treba si uvedomit, ze aj takto moze vyzerat porod a neviem, ci si kvoli vidine uzasneho porodneho zazitku treba komplikovat zivot rodenim v zahranici. ved nech uz porodime tam ci onam, porod je len bolestny zaciatok, vsetko pekne pride potom.

steigrula
21. feb 2017

Je tu mamicka ktora porodila dvojicky ? Mala

steigrula
21. feb 2017

Je tu mamicka ktora porodila dvojicky ? Chcela by som sa len informacne par otazok opytat 🙂 Dakujem

dhaarma
6. mar 2017

@paskolinka porod je len bolestny zazitok? Ako pre koho 😉 Takze nie, nie je.

paskolinka
6. mar 2017

@dhaarma presne tak, ako pre koho. takze ano, je.

lukamka
7. mar 2017

@paskolinka tak ja som mala šťastie, môj nebol bolestný
menzesy som mala horšie... asi preto, že pri pôrode som vedela, že si idem po babatko

monika155
7. mar 2017

Tiez si myslim ze skupina je pre mamicky co chcu rodit v Hainburgu...Alebo aspon uvazuju a nie tu davat zlu atmošku buducim maminkam😊😊

paskolinka
7. mar 2017

@lukamka ved prave, cele je to o tom, co pride po porode - babatko. porod bez babatka po nom, by asi nikto nezveleboval. ak si mala bezbolestny porod, tak to si asi prirodny ukaz a dobre pre teba. osobne nepoznam zenu, ktora pri porode nemala bolesti.

dhaarma
19. mar 2017

@paskolinka takze nie nie je, pokial ma platit teda logika, tak tvoj prospevok nie je logicky. Porod moze byt, ale nemusi byt len bolestny zazitok. Ty si napisal, ze je LEN bolestny zazitok, co nie je jedno a to iste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre