Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

shades3
3. máj 2018

Caute baby, tu mate cennik 👍Ak si vyberiete tretiu cenovu, je porod v cene jedno aky bude, ak vyssiu, tak denny poplatok plus jednotlive ukony... Tak mi to cica vysvetlila...

zuzuliak1981
4. máj 2018

@shades3 toto sú ceny pokial viem pre poistencov v Rakúsku, pre nás platí denná sadzba

sunny_g
4. máj 2018

Z toho cenníka netreba celkom vychádzať. My sme boli celkom 5 dní v tej rodinnej izbe s manželom. Mali sme cisársky rez a epiduralku a aj detský lekár nás vyšetril. Celkom sme platili 3700€ takže to asi ibak rátajú.

chrummka
4. máj 2018

@sunny_g cize uz sa neplatí ani za doprovod na izbe? Lebo ak to spravne chapem 750x5 by bolo tych 3700€, lebo pred tromi rokmi som platila este + 70€ k tej dennej sadzbe, vtedy to bolo 650€ na den.

dzukeles
4. máj 2018

Ja som tam rodila v juli 2017. Platila som dennu sadzbu (uz neviem kolko, nejakych 700€ - teraz uz je zas viac) a 70€ za izbu s manzelom.

sunny_g
4. máj 2018

@chrummka netuším ako to rátali ale pri príchode sme platili za tu rodinnu izbu 170€ za všetky dni a ostatná suma k tomu a dokopy tých 3700

jonkaamisiko
4. máj 2018

Baby ten cennik je platny na tento mesiac. Treba ratat tych 747€. A plati sa od polnoci do polnoci. Family room je navyse cca 130€ na den. A cena za porod, alebo sekciu by mala byt rovnaka.

lula313
4. máj 2018

Ja som rodila 31.3. A platili sme za rodinnú izbu niečo cez 70eur na noc

sunny_g
5. máj 2018

No my sme platili ako píšem vyššie.

jonkaamisiko
5. máj 2018

@sunny_g A kolko ti z toho preplatila poistovna?

dzukeles
5. máj 2018

@jonkaamisiko to je nuveritelne ako zdrazeli za necely rok. V juli denna sadzba 675€ a 70€ za rodinnu izbu

jonkaamisiko
5. máj 2018

@dzukeles Ano viem :/, este v januari bola suma na den 648€.

jonkaamisiko
5. máj 2018

@jonkaamisiko Ale stale lepsie ako v Kochu, kde sa plati za apartman 1000€.

lula313
5. máj 2018

@jonkaamisiko no ale koch je luxusný a v apartmáne máš výhľad na hrad, toto je predsalen stara nemocnica a izba má výhľad na strechu😀

sunny_g
5. máj 2018

@jonkaamisiko ešte nepreplatili čakáme.

jonkaamisiko
5. máj 2018

@sunny_g A vies prosim ta ako je to stanovene ministertvom zdravotnictva? Ja uz som sa 2x pytala v poistovni a vzdy ma odbili, ze si to mam pozriet vo vesniki min. zdravornictva, ale nikde som to nenasla.

sunny_g
5. máj 2018

@jonkaamisiko už som ti to písala na predošlej strane aj s číslom zákona a rozmedzím súm, v ktorých vyplácajú ;)

jonkaamisiko
6. máj 2018

@sunny_g Dakujem, to som mi akosi uslo. :/. Idem to pozriet 🙂

shades3
6. máj 2018

@zuzuliak1981 denna taxa 3.trieda - vsetko v tom. Ak vyssia trieda, tak denna taxa vyssej triedy plus za vysetrenia. Tak mi to vysvetlili... ja dom v AT poistena, takze mne to je suma fuk, ja neplatim nic...ale casto sa baby pytaju, tak som to naschval vypytala.

malula
30. máj 2018

Baby radial som v Hainburgu pre 2,5 rokmi a v auguste mam termin pre cislo dva. Rada by som aj tak isla pozriet na tu obhliadku ze ake su zmeny a novinky, kedy su prosim tie obhliadky v slovencine? Dakujem

shades3
30. máj 2018

@malula bud kazdy prvy alebo kazdy posledny piatok v mesiaci...tusim prvy, ake neni som si ista.. idem tam zas 5/6 na kontrolu, tak mozem pozriet, len mi to pripomen 😂

littleslovak
30. máj 2018

@malula tento piatok, lebo je prvy v mesiaci. maju to na stranke Landesklinikum Hainburg ak sa nemylim tak o 11.00 - treba prist nacas lebo PA odvedie vsetkych do prednaskovej miestnosti niekam inam a potom neskor sa ide hore na porodnicu.
https://hainburg.lknoe.at/fileadmin/media_data/...

malula
2. jún 2018

Baby takze ak by este niekoho zaujimalo to info stretko a obhliadka porodnice tak v slovencine kazdy prvy piatoko 11.30 na 2.posch. vcera som absolvovala ;)

slavka_a_maros
4. jún 2018

@malula sme sa tam stretli 🙂

dugyna
13. jún 2018

@sunny_g prosim ta idem rodit do Haiburgu, rodila som tam v r. 2015, vtedy som platila 645/24h..isla som ambulatny cize iba tych 645 eur. a predtym som bola na vysetreni svtupnom tam 230 alebo 240.
Dnes som pisala o aktualny cennik a termin vysetrenia...poslala mi cennik a ostala som v panike....je tam 747 eur/24h co som pocitala to je ok, vystrenei vsupne cize poradna 230 eur..to som tiez ratala a je to ok.
Ale pistu tu v cenniku ze spontanny porod 1800 eur a ak v noci/so/ne tak 2500 eur???!!
to naozaj....

pripadne poradte baby co se slovensky a rodili ste tam teraz niekedy ci naozaj aj tento poplatok...lebo to teda sa mozem rozlucit s porodom v Hainburgu...
Pisala som im uz aj email...

Vdaka

dugyna
13. jún 2018

@chrummka prosim ta bola si na prehliadke ako je to s tymi poplatkami? ja som uz 35tt cakala som ze budu vyssie ceny zbezne...ale ze poplatok za porod v cennik 1800/2500 eur fuha...

dugyna
13. jún 2018

@shades3 cennik mi poslali na email ale am kde je cena 747 eur za den. je nizsie aj poplatky za lekarske vykony a je tam spontanny porod 1800/2500 eur..to ti ako vysvetlili?... som sa strasne zdesila a chyta ma panika...ze kam pojdem rodit ak mam zaplatili taku sumu...
ja som mala 2 porody na slovensku a treti v hainburgu a na SK uz nechcem rodit...

alenie_
13. jún 2018

@dugyna to máš 747 EUR / deň. Vynásob si to počtom dní, ktoré tam zostaneš a to je finálna suma za všetko. Keď si prečítaš spätne, tak tu nájdeš aj približné sumy, ktoré Ti vráti slovenská poisťovňa.

dugyna
13. jún 2018

@alenie_ to vratenie neriesim to viem v r. 2015 my vratili 590 eur za porod , ja som bola ambulatne.
Ja som sa zlakla ze platim aj tu cenu spontanny porod. nielen tych 747 eur.
Potom kedy sa plati tych 1800/2500 eur za spontanny porod?

Dakujem

jonkaamisiko
13. jún 2018

@dugyna Nas samoplatcov sa tyka 3 cenova kategoria.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre