Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  sunny_g
  8. jan 2020    Čítané 97x

  Ako sa zamieňa LÁSKA

  Vo svete je toľko ľudí, ktorí sú nešťastní vo vzťahu z dôvodu, že on/ona nie je na mňa dobrá, málo ma miluje, ak by ma miloval, toto by nerobil.....a podobne. 

  Ľudia si často pletú lásku s vlastnením, pocitom moci nad druhým, túžbou po tom, aby bol taký, akú máme o ňom predstavu, prípadne ho chceme žmýkať, aby nás urobil šťastným. 

  No zakaždým je prítomné pravidlo, že tento sťažovateľ sám nie je ochotný urobiť nič. On len čaká, len chce, aby sa svet okolo zmenil a on sa do neho pohodlne posadil a nemusel nič. 

  Vzťah ale o tom nie je. Je o láske, ktorá je bez podmienok, nenúti a nepotrebuje dôkazy, nepožaduje a akceptuje druhých takých, akými sú, nemení a nehnevá sa keď má druhý iný názor. Láska skrátka je, alebo nie je a jedine vnútri nás. Nikde inde a v nikom inom ju nenájdeme. Nikdy nebudeme šťastnejší, keď budeme čakať, že ten náš manžel, či manželka nás bude ľúbiť od zajtra viac. Nemožno milovať predstavu o partnerovi. 

  Manželstvo či partnerstvo je o tom, čo môžem ja doň priniesť s čím sa podeliť a čím ho obohatiť. (Nie čo si z neho vezmem). Nie je to výmenný obchod - milujeme, pretože chceme, nie preto, že nám za to niekto niečo sľúbi.

   A toľko ľudí na to zabúda. Skúsme si to pripomínať a naše vzťahy rozkvitnú ❤️