Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jenny5
18. aug 2010

@k8y a ako ti rastie drobcek?my sme mali vcera poradnu a Deanka ma 4400g a 54cm...a kolko ti spapa?mala vypije cca.120ml a potom je 3hod klud 🙂 co neznamena,ze spi 🙂

kvetinka211
18. aug 2010

@freefamme @jenny5 @martinka1981 Ahojte - tie co ste boli v hainburgu ako samoplatkyne - podpisuje sa s nemocnicou aj nejaka zmluva/dohoda, kde by boli napisane ceny a podmienky? Resp.ak sa nepodpisuje, myslite, ze by boli ochotni nieco take podpisat? Chcela by som sa totiz vyhnut neprijemnemu prekvapeniu s konecnou cenou, aky zazila jenny5 ... Pretoze v tom ich cenniku je to jednoznacne, ze v 3.Klasse sa neplatia lekarske honorare za cisarsky rez, vikend atd., takze fakt nechapem ako to funguje ... kebyze to daju na papier, tak by aspon clovek mohol byt kludnejsi ...

k8y
18. aug 2010

@freefamme @jenny5 inak ja verim, ze existuju aj lahke a pekne porody, hlavne s epiduralkou (ak spravne zaucinkuje), ale aj bez nej (kamoska chcela epidural, ale zo zaciatku mala kontrakcie, ktore ju vobec neboleli a ked to uz zacalo, tak bolo na epi neskoro .. o dve hodinky bola mala na svete... a to nebol iba spomienkovy optimizmus a hormony 😉 ) A niet pochyb o tom, ze je to dobre zariadene - ja som to zazila, akonahle mi dali maleho. Sice som si velmi dobre pamatala tie bolesti, ale vyplavilo sa mi tolko endorfinu, ze mi to bolo uplne jedno a dokonca som ani nevyhlasila, ze uz v zivote nerodim 😉

@jenny5 my sme mali poradnu este 11.8. a maly mal 4440g a 57,5 cm.. Medzitym sme museli prejst na vacsie cislo oblecenia 🙂 takze na priberanie sa nemozeme stazovat. Ale kedze kojim, netusim, kolko toho vypije.
Musim sa pochvalit, ze sme dnes mali zatial najlepsiu noc - maly spal od desiatej vecer do pol stvrtej rano, zaspal o piatej a potom vstal o osmej..som vyspata doruzova 😵 To bol asi darcek k prvemu mesiacu. Vy ste na tom so spinkanim ako? Uz mate pravidelny rezim?

@ellysa Dakujem, dakujem, dakujem 🙂 Presne na to tisenie som sa chcela spytat. Uz som si zacinala mysliet, ze som uplne neschopna, ked maly nezaspi inak ako na prsniku, ale vidim, ze je to "normalne" (kedze cumel odmieta). U nas velmi dobre funguje zvuk motora a vysavac 🙂 Ked som si to precitala, tak som si povedala, ze tu knihu napisala asi nejaka rovesnicka mojej mamy..alebo ze nase babky a mamy boli uplne genialne, lebo toto vsetko robili uplne intuitivne 😉
A Freefamme vlastne napisala to iste..aj tebe vdaka

freefamme
18. aug 2010

@kvetinka211 ahoj, mne nic take nedali ale vopred som mala cennik a nic viac ako bolo v cenniku som neplatila - 3 noci pausal plus Familienzimmer a aus. Ci by boli ochotni sa opytaj kludne, isto odpovedia na email (mne odpovedali za den alebo dva ked som sa nieco pytala). Vsetko dobre 🙂

martinka1981
autor
18. aug 2010

@kvetinka211 my sme tiež nič nepodpisovali a tiež sme platili len 3.triedu a nič navyše. Tiež som bola z toho vyorana kolko Jenny naratali 😝 . Veru opytaj sa,za to nič nedaš 😉

jenny5
18. aug 2010

@k8y fiiiiiiiha,tak maly ti riadne rastie!no a co sa nasho spanku tyka,tak mne mala spi vzdy 2-3 hodky,potom sa budi,papa,zostane hore asi hodinu a pol a potom zase zaspi a tak dokola 24hod..akurat v noci hned po napapani zaspi..zo zaciatku som mavala hrozne migreny z ustavicneho prerusovaneho spanku,ale uz si zvykam 🙂 a ako remiho rucicka?lepsi sa to?prajem vsetko dobre!pa

kvetinka211
18. aug 2010

@martinka1981 @freefamme Dakujem vam za info ... no tak teda neviem, od coho to zavisi ... musim sa tam teda popytat osobne ...

martinka1981
autor
18. aug 2010

@kvetinka211 popytaj a daj vedieť,celkom ma to aj zaujima ako to rataju,či podla toho ako sa im kto pači 🙄
@k8y ja som sa tiež chcela spytať ako sa ma Remi 🙂

jenny5
19. aug 2010

@kvetinka211 ja som platila lekarovi-loksovi extra 1500euro preto,ze prave nemal sluzbu,prisiel sice nie na moje zavolanie,ale ratal si to ako extra pracu mimo svojich pracovnych hodin,plus bola nedela(extra priplatok...ten co mal prave sluzbu-Karovic mi nebol ochotny spravit cisarsky,stale chcel cakat a natahovat to.a to som bola uz treti den v kontrakciach..riadny diletant to je.to uz aj na SK ked nepostupuje porod,po 12hod spravia automaticky cisarak..tak som si ho musela zbytocne zaplatit,co malo byt automaticky a bezplatne vykonane..ja som dost sklamana z toho hainburgu..

jenny5
19. aug 2010

a navyse,ked mi vytiahli malu,vsetci videli,ze bol najvyssi cas ukoncit porod,kedze bola zelena plodova voda,mala pridusena..takze nemalo to byt ratane ako cisarak na objednavku,co je uplne o niecom inom..ale peniaze su peniaze,vsak..takze nielen na Sk mame skorumpovanych doktorov..a amaterov.vidno,ze su to slovaci,aj ked sa tvaria ze uz pochytili zahraniciarske maniere 🙂 uz som sa nadtym povzniesla,som rada,ze aj ja aj mala sme zive a zdrave,kaslem na tie peniaze.ale hainburg uz asi druhykrat eeee

maggie2
19. aug 2010

@jenny5 ahojki chcem sa spýtať či je tam stále primár Dr. Mick a resp. či si sa s ním stretla a ako na Teba pôsobil. Ja som tam dlho nebola od pôrodu a tak nemám problem. Karovica nepoznám, ale je pre mňa nepochopiteľné že nechcel robiť sekciu. Veď na požiadanie máš na to právo. Aké boli pocity z Hebammen? Dík vopred za odp.

maggie2
19. aug 2010

@maggie2 Ja by som to riešila sťažnosťou na tvojom mieste. Hneď na prízemí je Anwaltskanzlei, resp. ak nechceš osobne majú dotazníky treba to tam napísať. Nesmie sa nám to takto v Rakúsku psuť, treba tie veci riešiť, lebo skončí to nakoniec ako na Slovensku.

maggie2
19. aug 2010

@jenny5 omylom som si poslala, patrilo to Tebe, takisto som sa pomýlila namiesto slova "problem" malo byť "prehľad" sorry

kvetinka211
19. aug 2010

@jenny5 dakujem velmi za upresnenie, predtym som stale nechapala ako ti mohli nauctovat tak vela. Ten Karovic je tiez slovak? Lebo som si ho googlovala a nasla som gynekologa v BB Roosveltovej, ktory sa vola rovnako - takze mozno odtial prisiel. No teraz som uz z toho uplne paf, ze kde ist rodit ... Koch zatial nedostavany, velke bratislavske porodnice vysoko nepredvidatelne a ako citam tak ani hainburg neni garancia normalnej starostlivosti 😒 Tak neviem ci je lepsie travit 1. dobu porodnu bez manzela na chodbe, hadat sa so sestrickami ak nemaju svoj den, byvat v plesnivej izbe, pripadne este aj bez babatka ak je zrovna plny stav, ale mat dohodnuteho spolahliveho doktora. Alebo mat prijemne prostredie okolo seba, garanciu ze manzela nevyhodia, sprchu, zachod atd. ale sancu ze aj tak skoncim u slovaka ktory prave skusa nove postupy a este za to dam vsetky uspory ... no tazka dilema 😨

maggie2
19. aug 2010

Tak som si na nete našla aktuálny stav : http://www.hainburg.lknoe.at/abteilungen/frauen... ako to tam teraz je. Neviete niekto čo je s Dr. Mickom? Išiel do penzie?

maggie2
19. aug 2010

http://www.hainburg.lknoe.at/patienten-und-besu... to je kontakt priamo na ombudsmanku ak je nejaká nespokojnosť či problém. Píšu, že s dôverou sa tam dá obrátiť a je to samozrejme ZDARMA.

happy8051
19. aug 2010

baby a je tu niektora poistena v AT? ja mam poistenie ale vobec neviem, ci budem nieco platit a ak ano, co a kolko... 😠

maggie2
19. aug 2010

@happy8051 ja mám poistenie v Rak. NEBUDEŠ PLATIŤ NIČ, pretože pôrod ako jediný z úkonov a s tým súvisiaci pobyt v nemocnici je oslobodený od akýchkoľvek nemocničných poplatkov (ktoré sú inak cca 14 eur na deň). Takisto pôrod sekciou je zdarma aj na želanie. Iba ak by si chcela privat nadštandard izbu tak za tú sa platí ak je k dispozícií

martinka1981
autor
19. aug 2010

Ten Karovic tam musi byť novy,lebo jediny slovak tam bol Lokša,aspon min.rok ked som rodila ja. No asi sa snaži zavadzať slov.postupy 😒 😠
@kvetinka211 ja osobne som bola spokojna s Hainburgom a peniaze nelutujem. A je teda dobre vedieť že cisarsky ti musia spraviť ak si to ty želaš,popripade ich postašiť že sa budeš sťažovať. myslim si že Jenny bola vynimka ktora potvrdzuje pravidlo ☹

maggie2
19. aug 2010

@martinka1981 ani ja si iného Slováka nepamätám, určite tam nebol keď som tam rodila - ale to je už dávno. Každopádne ak nebude vstriecny k pacientkam (ak je to o ňom pravda) tak si ho na vedení podajú. Rakušanky nie sú také zakríkle a vedia sa oficiálne sťažovať.

martinka1981
autor
19. aug 2010

@maggie2 no moj muž by sa s nim tiež nenaťahoval 😀 take rodeo by tam snad ešte nezažili. No ale prave tomu sme sa chceli na SK vyhnuť 😝 takže ma vobec neteši že sa tam niečo take stalo 😒

ellysa
19. aug 2010

ahojte, tak pozerám,že už ani v hainburgu to nie je najružovejšie, ten druhý slovák mal službu aj počas môjho pôrodu, ale rodila som už s rakúskou doktorkou, inak aj pri prepúšťaní ma vyšetroval a mne sa zdal celkom milý ale tak to bola iná situácia 😒 , ja som mala práve pocit pred pôrodom že ma všetci do toho cisárskeho strašne tlačia
@happy8051 ja som pripoistená k mužovi a neplatili sme nič

kvetinka211
19. aug 2010

@martinka1981 ja by som praveze bola rada, kebyze to skusia prirodzene, kym sa len da, takze cisarsky by som vopred neziadala ... samozrejme nie na ukor bezpecnosti babatka ... ale tie 3 dni co pise jenny, to uz je dost extrem ... no ale na druhej strane nechcem krivdit tomu doktorovi, kedze som tam nebola osobne a nie som porodnik ... V kazdom pripade takato negativna skusenost ma dost zneistila .. dufam, ze ostatne, co vas to caka budete mat uz len pekne zazitky

maggie2
19. aug 2010

@jenny5 inak teraz som si ešte raz prečítala Tvoj príspevok, ale v prípade ak si samoplatca, tam je jedno či je cisársky na želanie "objednávku" alebo je nevyhnutne a náhle vplyvom okolností lekármi namieste indikovaný. Ako samoplatca musíš platiť sekciu osobitne tak či tak v oboch prípadoch, majú na to normálne oficiálny cenník. Ten lekár na želanie považujem trochu za luxus, pretože osobne by som nemala problém sa dať odrodiť , resp. urobiť sekciu tými, ktorí majú práve službu. No neviem, neprislúcha mi viac hodnotiť, prajem všetko dobré.

kvetinka211
19. aug 2010

@maggie2 Sice je asi jedno ci je cisarsky na zelanie alebo z nutnosti, ale v tom cenniku pre samoplatcov je to tak, ze su tie 3. triedy. V 3. by malo byt vsetko zaratane v tom dennom pausaly, v 1a2 sa cisarske, kliestove porody, porody v noci, vikendy atd. platia zvlast ako honorar pre lekara. Asi je to ale inak, ked si clovek na ten ukon vyberie konkretneho lekara.

martinka1981
autor
19. aug 2010

Mne tiež Lokša na začiatku hovoril že v 3.poplatkovej triede je zaratane všetko a samoplatcom odporučaju prave ju. No buduci tyžden mam u neho poradnu tak sa na to popytam,ak nezabudnem 😉
@kvetinka211 no v každom pripade by to zneistilo asi každeho. Ale tym že ja to tam mam odrodene a celkom fajn tak dufam že aj druhy porod bude ok. Jenny si naozaj vytrpela dosť ☹ ale z tych porodov čo tu baby popisali to je asi jedna neg.skusenosť 😒 . Tak neviem,maš ešte dosť času na rozmyslenie 😉

kvetinka211
19. aug 2010

@martinka1981 to by bolo super, kebyze sa ho popytas ... ja sa tam asi v najblizsej dobe este nedostanem ... no, mam o com rozmyslat ... hoci minule mi stacilo stravit hodinu na chodbe na kramaroch a bola som pevne rozhodnuta pre hainburg 🙂

lauraa
19. aug 2010

pekny vecer vsetkym v tejto teme......nechcem nikomu brat iluzie ale 3 poplat. znamena ze ste rodicky ako vsetky za ktore zaplati poistovna v Rakusku a cisarske na zelanie tu tiez asi velmi nefunguju, ved je to operacia s rizikami ako kazda ina a tiez k nej aj tak pristupuju....a nie len jenny ale aj ine dievcata si vytrpeli v Hainburgu dost nato ze si za porod este aj zaplatili...... a hlavne K8Y, drzim jej palce, aby jej babätku nezostali nasledky z porodu v Hainburgu...... to iste sa jej mohlo stat aj na sk , ja nechcem obvinovat teraz porodnicu v Hainburgu, ved kazdy si zelame pre svoje babätko to naj.......
vsetkym mamickam zelam vsetko dobre.... ci uz v porodnici Hainburgu alebo na Sk.... a hlavne zdrave babätka...... 😉

jenny5
19. aug 2010

@kvetinka211 hej,Karovic je slovak...a vraj koch bude do konca roka dostavany,takze to je tiez moznost..no mas fakt dilemu..hebammen su zlate,i ked za laktacne poradenstvo maju 0 bodov,esteze som si poradila sama.no a s lekarmi to dopadlo tak,ako to dopadlo.ale primar bol tiez mily..ale za tie peniaze to absolutne nestalo,ani vybavenie ziadne extra,dokonca ani sprcha na izbe nebola..a to sme platili 620euro na den iba za izbu,ty kokso............

maggie2
19. aug 2010

@lauraa sekcia nie je o nič rizikovejšia než rizikový pôrod. Ak rodička VÝSLOVNE si želá sekciu, musia jej ju urobiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre