Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

hanka787
10. okt 2018

@dulkagabulka to neni vovec pravda , ja som nemala nikoho zazmluvneneho

chrummka
10. okt 2018

@dulkagabulka toto aj mne spominali, ze do počítača, no taka som si po slovensky zanadavala ze koli takej somarine otravuju, ale ked som povedala nie, aspon nesomrali, nevyhrazali sa,smrtou, ziadna manipulácia, cize ma nedostatky aj hainburg ale ta komunikácia je uplne inde oproti sk, vzdy mi oznamili, ked nieco isli urobit, povedali preco to robia a ci súhlasím...na,sr uz len na kontrole to bolo vsetko take len sucho oznamujuce, ked som odmietla hospitalizáciu hned ze ci som si vedoma,ze dieta moze zomriet a daka pani tiez odmietla a ze,potom doma porodila...a na otazku preco narusaju plod obaly bolo ze dany lekar to robi ked,je zena na 8-9 cm otvorena ze uz len to drzi dieta, tak som aky to ma vyznam ked sa to dieta o chvílu narodi, ze ci nemá stres,potom, tak sa,mi snazil nahovoriť ze to je to iste ako,ked zene nahle praskne voda, no neviem, dost o tom pochybujem ze je to iste...

chrummka
10. okt 2018

@bianka532 ja,som vyslovene žiadala nekupat iba utriet, a ani dcerusi ani syna v hainburgu nekupali, rešpektovali to ved vobec neboli špinavý, vonali este dlho neskutocne uzasne, a praveze,obaja boli uplne cisty kedze tu ani plodove obaly nenarusaju ak voda neodtecie, a pri oboch mi plodova voda odisla par minut pred ich narodenim.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dulkagabulka
10. okt 2018

@hanka787 možno si mala šťastie. Popis čo som tu dávala je z veľmi kratkej minulosti. Keby si natrafila na MUDr z opisu, a chcela napr. inú polohu, nebolo by ti vyhovene.

saimaa
10. okt 2018

presne tak. štastie. zhoda dobrych okolnosti...

alenie_
10. okt 2018

Trochu ale odchádzame od témy Hainburg, keď sa bavíme o Kochu dámy.

anett52
15. okt 2018

Prepacte baby, ale v com ste rodili? Myslim oblecenie, ci si doniest nejaku dlhu koselu, ci to tam dostanem? Mozno pre niekoho hlupa otazka, este som nerodila a neviem si predstavit ako to bude potom vyzerat, ked budem chciet mat malu na sebe tie 2 hodky povedzme a s vyhrnutou koselou po bradu, ci ma len prikryju aby to nebolo take zahanbujuce. Mozno si poviete ze to v tej chvili nebudem vobec riesit, ale tak chcem byt pripravena a vediet ako to asi prebieha. Alebo sa mam sama nejako presunut na svoju izbu a tam uz mat svoje sukromie, alebo ostavam ten cas na sale? A tie co ste mali rodinnu izbu, kolko sa teraz priplaca za nu? A mozem sa potom, trebars po jednom dni, z nej prelozit na obycajnu izbu? To ked uz nebudeme potrebovat ocina aby bol snami v kuse, ale my budeme chciet ostat trebars dalsie 3 dni.

littleslovak
15. okt 2018

@anett52 uprimne, nosit si nemusis nic. Iba ak chces. Ja som nemala ani jednu nocnu koselu so sebou ani jeden uterak (daju ti male na umyvanie, normalne na ruky a tvar aj osusky). Kosele maju dva typy tzv anjelickov (snurky vzadu) a este klasickejsie s gombikmi v predu (asi do pol kosele, ked rozopnes, vies v nej kojit). Vlastne len papuce. Neskor tricko a teplaky - to bolo moje hodenie sa do gala ked prisla ina navsteva ako otecko. Ak nechces vlastne oblecko tak si vezmi napr zupan aby si si ho prehodila cez koselu ked pojdes z izby. Ja som tam bola ked boli este tie horucavy takze zupan mne nebolo treba.
Odporucam drzat sa toho zoznamu co davaju. Fakt si so sebou nebrat zbytocne veci. Vsetko tam maju. Aj pre babatka. Ak nieco nie je na izbe neznamena to ze ti to na poziadanie nedaju (klobuciky, odsavacku, cievku na dokrmovanie, dudlik... UM). Na chodbe stale k dispozicii ovocie. Vody dostanes tiez kolko treva. Jedla bolo vzdy vela a chutne. Navstevy mi nemuseli nosit nic, iba jednu hroznovu stavu som si nechala doniest a jedny keksy (mala som na ne ale strasnu chut).
S izbou neporadim, boli sme na obycajnej.

anett52
15. okt 2018

@littleslovak super dakujem 🙂 A v com si rodila ty, v tej anjelikovej, ci gombikovej? Teda co je na tento akt praktickejsie. Mala si tiez bonding?

littleslovak
15. okt 2018

@anett52 ani v jednej, mala som sekciu. Ale na salu ma viezli v anjelikovej, tam ma z nej vyzliekli a potom po ma do nej obliekli. Na izbe az vecer som sa prezliekla do tej gombickovej. (ta anjelickova je lepsia podla mna, lebo ju mozes rozviazat vyzlecies si rukav ale zvysok mozes mat obleceny a zostavas stale zahalena) Maleho mi dali na chvilku a zvysok casu bol s tatom.
Ak by si mala este konkretnejsie otazky kludne mi napis ip.

chrummka
16. okt 2018

@anett52 ja som mala myslim tu co sa vzadu zapina, ale ked si vezmes vlastne babo, zvysok ti bude jedno naozaj, ale rozumiem otázke, 2 hodiny po pôrode ostavas na porodnej sale, ja som bola na tej chodbe aj chvilu lebo potrebovali pripraviť porodnu salu na dalsi pôrod, alebolo mi to jedno, mala som dceru, abola som v koseli tej ich a zakryta paplonom, cize svoje urcite netreba nic, ja somsom mala tristvrtove teplaky, take gajdave a tielka akoa domace oblečenie na den a pyzamo kratkegate a tielko, ja nemam rada kosele, ani nemám. teplo je tam stale, cize zupan netreba vobec, a pre babatko mas vsetko, ak nieco treba sa opytat. Rodinna izba je cislo 3 klasicka dvojposteľova ked som rodilaja mali velmi plno, bola obsadena tak ma dali na izbu c 5 to je taká malicka jednolozkova, s wc a sprchou, ale čisto vsade bolo, toto bolo prebabo v skrinke, uz iba postel tam bola, a stolik a dve stoličky, muz so synom mohli chodit za nami ako chceli.

anett52
16. okt 2018

@chrummka fiha, akoze vedela som ze tam maju pripravenych vela veci pre babatko aj maminu, ale ze az tolko toho ... Super, ja som len chcela vediet co natiahnut na seba na porod, kebyze chcem trebars aj do vane zaliezt aspon na chvilu (ak bude volna). A nepamatas kolko si platila za tuto jednolozkovu izbu na den?

chrummka
16. okt 2018

@anett52 s tou vodou neviem ako ja som chcela obe deti do vody, ale nevydalo ani jedno, pri prvom mali nieco s vanou aa pridobre druhom bola ta miestnost obsadena inou zenou. Skus sa opytat, do vane by som si asi vzala bud tielko jedno na tento ucel ale skor naha, lebo vyzliekat totak aa obliekať pomedzi kontrakcie to by sa mi nechcelo urcite. Nič som neplatila kedze mali tak plno ze ma nemali kde dat, a to sa mi este ospravedlnovali ze to je mala,izba a ze ked sa niečo uvolni presunu ma, ale ja som sla domov uz cez den, cize skus sa opytat ako je to s touto izbou.

anett52
16. okt 2018

@chrummka dakujem 🙂 S tou vanou uvidim ako to bude, vela citam ze byva obsadena, takze dost ziadana. Mozno vo februari tam nebude taky naval. Isla by som sa tam esteraz pozriet asi v decembri a opytat sa este nejake veci. Naposledy to tam prerabali tak nas nikde nepovodili. Nejake nove novorodenecke oddelenie chystaju od novembra.

alenie_
16. okt 2018

Ja som rodila dvakrát 2013 a 2018 a nebola vaňa obsadená. Oni Ti všetko podajú priamo do rúk, odrodíš pravdepodobne v tej na zapínanie vzadu, potom sa prezlečieš do tej krajšej, už kojacej. Ja som sa druhýkrát nestihla prezliekať, rodila som v čom som prišla a prvýkrát som bola vo vani, takže to som bola úplne nahá. Ale v tej miestnosti je prítmie, tam je to veľmi príjemné. Volajme to "vzdychačka". Tam Ťa presunú aj po pôrode na dve hodinky s oteckom. Tam som teda aj ja bola dvakrát. Za rodinnú izbu sa pripláca myslím 80 eur/ nepamätám si to presne/ ale to sa bavíme o tom, keď máš poistenie. Neviem ako je to pre samoplatcov.
@anett52

anett52
16. okt 2018

@alenie_ toto som potrebovala 🙂 Proste som si nevedela predstavit ten priebeh, odkedy dojdem a co vlastne robit. Ale vidim ze sa pekne postaraju, bo ja som taky stresmen ked neviem dopredu co sa bude diat 🙂 A ta vana v ktorej si bola aj ty, teda v tej vzdychacke, do tej sa aj rodi, alebo maju na to este nejaku inu?
Poistenie ak myslis e-card, tak to nemam. Myslim ze niekto tu uz spominal 150 € za tu rodinnu izbu, len som chcela vediet ci je to stale aktualne, alebo sa to uz zvysilo.

alenie_
17. okt 2018

@anett52 vaňa tam je iba jedna pokiaľ viem, to je ta miestnosť kde je gauč, monitor, kreslo, postel, fitlopta, rebriny, aromalampa, proste všetko pripravené na prvú fázu pôrodu. Porodiť som išla vedľa na sálu a potom ma do tej miestnosti vždy dali na tie dve hodinky. Tam som mala aj veci všetky položené a po tých 2 hodinkách som sa presunula už na svoju izbu. Inač rodinnú izbu nepotrebuješ, teda neviem načo by si ju chcela, muž tam cez deň môže byť s Tebou na izbe v podstate koľko chce a večer si aj tak potrebuješ oddýchnuť. Teda ja som to nikdy nepochopila, načo tam sú manželia. Ale tak neviem sa vžiť do cudzej kože, ja som si dosť pospala a oddychovala za tie posledné tehotenské dni som toho s bruchom moc nenaspala :D a na to som muža nepotrebovala. On tiež musel oddychovať, psychicky :D

lukamka
17. okt 2018

@anett52 k tej vani a ostatným technickym veciam ešte pre predstavu: nás si vyzdvihla hebamme pri vyhahu (volal jej vrátnik- vždy sa musíš najprv nahlásiť na vrátnici) odviedla nás rovno na tu pôrodnú sálu, aj s vecami a taškou, ja som si najprv na vyšetrenie vyzliekla len legíny a nohavičky a bola som ešte chvíľku vo svojom tričku, potom mi hebamme navrhla vaňu, vo vedľajšej miestnosti, (manžel teda pozbieral moje oblečenie a topánky a išiel s nami) tak som sa vyzliekla do športovej podprdy a tu som mala cely čas aj vo vode až kým malá vyplávala. (Miestnosť s vaňou je len jedna) Krátko po pôrode aj tak musis ist von a placentu rodis už na posteli ktorá je hneď pri vani. Až tam som si vyzliekla tu podprdu aby bola malá úplne koža na kožu. No a po bondingu sa spýtajú či môžu babo vážiť a teba nahú odprevadia do sprchy, alebo na wcko. To je tiež v rámci miestnosti, nebehas naha po chodbe ;) Vratis sa na tu istú posteľ a s tou ta odvezú na izbu, nabalia ti tam aj tvoje oblečenie a topánky 🙂
Mne dali tu kosielku zapínaciu spredu mala som ju len do rana, a tiež tie sietkovane nohavičky - tie máš aj s vložkami vzdy k dispo aj na izbe - nemusíš nosiť. Ráno som si už dala svoje legíny a kojo tielko, na izbe je brutaaaalne teplo

anett52
17. okt 2018

@alenie_ ja neviem, mozno zistim ze ta rodinna izba je zbytocna. Chcela som aby aspon prvu noc bol manzel s nami, ak budem zo vsetkeho vyhukana. Navyse neviem az tak dobre po anglicky (nemecky len uplne zaklady), tak mi pomoze vsetko pochopit ak vychytame len rakusanov. Potom sa uz prisposobim a jeho poslem domov nech zaraba 🙂 a staci ked nas pride len pozerat poobede. A to ak je mozne tak sa aj presuniem na nejaku spolocnu, neviem kolko mamiciek je tam najviac na jednej izbe.
@lukamka vyzera ze si spokojna s tou vanou 🙂 Ak sa mi podari, mozno tam ostanem aj ja.
Vo februari neviem ako s teplotou, pisu ze je dobre si pribalit hrube ponozky, ale tak pochybujem ze by bolo na izbe co i len trochu chladno.

lukamka
17. okt 2018

@anett52 mne sa vo vode super uľavilo, neviem to síce porovnať, lebo som zatiaľ rodila len raz 😆 ale myslím, že to nebolo len tou vodou. Mala som skvelú hebamme, masirovala mi kríže a hrádzu, vďaka tomu som porodila do 50 minút od príjmu a úplne bez poranenia. Na izbe sme boli dve, snažia sa slovenky dávať spolu

anett52
17. okt 2018

@lukamka to je super info, ze slovenky spolu. Ktoru hebamme si mala ak sa smiem spytat? A viem ze je to individualne, ale porodit na prvykrat do hodky, to je asi sen kazdej maminy 🙂 Teda neviem ako dlho si mala kontrakcie alebo bolesti predtym, kym ste nedosli do nemocky. Toto este musim zistit aj ja, ze kedy sa vybrat do porodnice. Svokra ma strasila, ze ona bola v nemocnici 5 dni kym porodila. Tak nerada by som tam nabehla pri prvom pichnuti, to by sme aj skrachovali 😀

littleslovak
17. okt 2018

@anett52 potvrdzujem, slovenky sme boli spolu. A inak prvu noc sme s malym uplne celu prespali. Cize nikoho nebolo treba, ale rozhodni sa ako budes ty viac v pohode ci s muzom ci bez. Ak to ma pomoct celkovej psychickej pohode tak chod do toho. A to ja som bola po sekcii a akekolvek presuny boli este narocne (nechali mi aj kateter aby som nemusela na wc v noci).
Co sa tyka dorozumenia, vacsina zmien mala aspon jednu slovensku sestru, tusim len raz boli cely den rakusanky. Odporucam ale dopredu si mozno spisat frazy/slova ktore by si mohla potrebovat.
A k tomu pobytu, ak ti odtecie voda budes musiet ist do porodnice. Co ak sa ti ale porod nebude rozbiehat? Ja som to tak mala. Jasne ak ti odtecie voda o 23.00 tak hodinu pockaj, kedze sa to uctuje vzdy od polnoci do polnoci. Ale inak neodporucam otalat. Najma ak by si mala kontrakcie uz kazdych par minut. Porad sa s hebamme na prehliadke.

anett52
17. okt 2018

@littleslovak presne tak to aj chcem urobit, porozpravat sa este s nejakou hebamme nech da instrukcie. Lebo som pocula ze voda niekomu odteka aj po kvapkach, cize aj niekolko dni. Neviem ci je to tak mozne, ze to skratka nie je uplne zjavne. To by ma mali oboznamit asi aj na tom vysetreni, ak stihnem aspon to jedno pred porodom.
Tu hodku do polnoci by som tiez pockala ak by sa dalo, viem ze potom uctuju dva dni 🙂 A s tou izbou mate mozno obe pravdu, ci to nebude zbytocne, ked tam s nami aj tak moze byt ocino az do vecera, iba na noc odide. Nuz mozno prehodnotim. Fakt vdaka za rady ❤

lukamka
18. okt 2018

@anett52 mala som Evu Bauer, mala útla 40-tnička, je Rakúšanka a hovorí aj anglicky. Aj môj muž ma z nej taký pocit, že presne vie čo robiť a pritom veľa nezasahovať. K tomu odchodu do nemocnice: mne reálne doslo, že mám kontrakcie tak o 13:30 (porodila som 18:05), predtým ma viackrát popreháňalo vďaka čomu sme vôbec neriešili klystir - vraj sa veľa žien takto čistí pri rozbiehajúcom pôrode.
Potom som sledovala takú babskú fintu od pôrodnej asistentky z kurzu: už sa mi to osvedčilo pri xy kamoskach:
Keď sa začne krčok otvárať a všetka energia a prekrvenie sa centruje do panvy, začínajú chladnut chodidla, najprv len spodok, potom cele chodidla, členky a postupne vyššie. Keď máš chladne nohy nad clenky je to zvyčajnej už cca 5cm, ja som mala chladne lýtka pri prijme a nález už nad 8cm 😉 inak práve pre tento jav rodí veľa žien v ponožkách aj ked na sálach je brutálne teplo. Plus na kontrakcie je super appka ktora vyhodnocuje za teba tie rozostupy a ty sa môžeš sústrediť na seba. Ja som z domu odchádzala s intervalom ā 3minuty. No a hlavne... uvidis, že sama budes vedieť, proste to budeš cítiť ;)

anett52
19. okt 2018

@lukamka pekne napisane 🙂 Dufam ze budem vtedy dostatocne pocut svoje telo, nech ide vsetko prirodzene ako ma. Evu poznam z pocutia (citania) a mat ju pri porode musi byt vyhra. Je to asi najlepsia PA, ale verim ze aj ostatne dovedu dostojne kazdu zenu do stastneho konca.
Mozes napisat tu appku na kontrakcie? Znie to velmi zaujimavo 🙂

lukamka
19. okt 2018

@anett52 napríklad toto: contraction timer, len vždy tuknes buď ty, alebo koho mas pri sebe keď začne a keď skončí kontrakcia a máš bez počítania prehľad aké mas intervaly, odkedy atd, dokonca ta to samo posle už do nemocnice 😆, lebo fakt ta žena keď rodí, tak je úplne v inom svete a nevie ani čia je, nie to este niečo počítať 🙈

anett52
19. okt 2018

@lukamka paradna 🙂 Mam rada tieto vychytavky, vsak preco si neulahcit zivot ze 😎
Ja na svoj starucky android som si nainstalovala tuto

lilien32
2. nov 2018

Chcela by som sa opýtať, máte niekto tel.kontakt alebo mail priamo na ambulanciu kde robia CTG vyšetrenia? Alebo kde sa treba objednať, Mne bolo iba povedané že tam mám zavolať 35. týždeň a dajú mi termín, ale nenašla som na stránke nijaké tel.č., iba čo je na kliniku. Prosím poraďte mi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre