Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
7. okt 2010

@vampgirl
@yanus Happy tušim pisala že 15.10. pojde na ten cisarsky,aspon mne sa tak mari.
No ale aspon sme sa nasmiali teda ja určite,Yanus davala dobre hlody 😉 ...
Pre vela ludi je nepochopitelne že si idem platiť porod v Rakusku ale čo už,aspon sa maju čo čudovať 😀
Aj moja dobra kamoška mi hovori že som sa zmenila odvtedy čo mam terajšieho partnera a keby som nebola s nim tak by som toto alebo toto neriešila a nerobila 😔 ale to som od temy 😝 človek sa meni cely život,no nie?!
vampgirl,tak už si začala,aspon niečo. Ja som zas dnes žehlila ale ešte stale tam mam tie detske veci. Dnes som zas prala Miške tak zas mi pribudne 😝
Inak sa ako citite?

happy8051
7. okt 2010

caute kocvky, vidim ze ma spominate... takze cisarsky sa nekona, pretoze mam gestozu, takze budem cakat na spontanny porod :🙂 xize som stale 2v1 🙂

martinka1981
autor
7. okt 2010

@happy8051 ahoj,takže taketo zmeny sa deju 😕 a si v BA alebo doma?

vampgirl
7. okt 2010

@martinka1981 Ja neviem, co je na tom take nepochopitelne, podla mna clovek rodi iba parkrat za zivot, tak je normalne, ze chce, aby to prebehlo co najlepsie... Napriklad pre mna je velmi dolezite, aby bol partner so mnou pocas celeho porodu, nie len poslednych 5 minut, ako je zauzivane na Slovensku... Je fakt, ze vela sa stretavam s nazorom, ze naco z toho robim vedu, ze ved si treba proste "odtrpiet" par dni v porodnici a nebyt zbytocne narocna 😠 co ma trochu vytaca 😠 na druhej strane ked sa mi nechce s niekym o tom bavit, proste sa vyhovorim, ze to mam preplatene zo zdrav.poistenia a tym padom to ludia neriesia 😉

@happy8051 Tak potom daj vediet, ked to budete mat za sebou 🙂 a drzim palce, nech sa mala rozhybe co najskor 🙂

dasa2804
7. okt 2010

@happy8051 ale to mi nejde do hlavy. Ved prave preto by si mala rodit cisarakom. naviac ked je dalsou indikaciou poloha maternice.

martinka1981
autor
7. okt 2010

@vampgirl napisala si to presne. Niekomu sa zda že sme naročne ale v inych krajinach je to bežne a nikto to nerieši. Neva,aspon sme niečim zaujimave 😉
Pre mna tiež bolo velmi doležite mať partnera pri sebe,teraz je to ine lebo už mame Mišku a ked sa nebude dať inak tak si to tam odkrutim aj sama 😵 ale snad Miška s niekym vydrži a tato bude pri porode aj druhej dcerenky 😉

dasa2804
11. okt 2010

Ahojte baby. Rodili ste niektora v Hainburgu cisarskym? Robi sa v spinalke aj epiduralke? Ako operuje Dr.Loksa?

yanus
11. okt 2010

Dievcata,

tak uz mam dvoch strasiakov, prve problemikyv mojom tehu skoro v 36 tt. Nedostatok zeleza, zacala som brat Aktoferrin (ci tak nejak), z toho som mala tyzden problem so zacpou, az som to prestala brat, teraz mi predpisali dalsi liek, ale tusim ze to o nic lepsie nebude. Okrem toho si vlieciem uz dva dni za sebou nohu ako Zvonar u matky bozej, je to ako stabilny krc, pricom zacina dakde vo vnutornej casti stehna a konci pri prstoch na nohach, pricom na chodidle mam staticku bolest, ci lezim, sedim, chodim (akoby mi po nej preslo auto). Mali ste to uz ? Beriem aj magnezium, ale neslape :(.

dasa2804
11. okt 2010

@yanus Ahoj, mozem ta potesit. Ja beriem zelezo (Sorbifer durules) uz od 2.trimestra. Sorbifer durules je lepsi ako Aktiferrin, lepsie sa vo vseobecnosti toleruje. Hlavne si to davaj 30 min pred hlavnymi jedlami.
Co sa tyka trpnutia nohy, tak mne uz od 2. trimestra trpne prava noha vzdy ked dlhsie chodim alebo sa postavim. Ale nie je to nedostatkom Magnezia. Dietatko prosto tlaci v panve na rozne struktury, cievy a nervy. Na to je najlepsie len cvicenie.
Neboj nejako to uz dobojujes! Dryim palce.

martinka1981
autor
11. okt 2010

Ahojte,
tak malo železa mam aj ja,u mna nič nove,aj pri Miške som brala železo,ale našťastie som nemala z toho problemy. Lokša mi dal Tardyferon,ale poctivo ho neberem,vždy zabudnem 😝

@dasa2804 tušim Meggie2 u neho rodila cisarskym a ona si ho pochvalovala ako velkeho odbornika. A neviem teraz ešte tušim Jenny5 robil cisarsky...

@yanus veru neostava nič ine len vydržať 😉 j sa citim podozrivo dobre,fungujem v pohode cely den,jasne že trošku unava je aj križe a klby bolia ale inak fajn. Asi ticho pred burkou 😀 😝.....posličkovia sa mi už hlasia tak budeme čakať kedy to pride 😔

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 mne robil cisársky rez Dr. Lokša, sama som mu dala na výber 😀 rozhodnúť sa ako robiť sekciu. On sa vyjadril, že jednoduchšie je JEMU robiť v celk. anestéze, lebo mimo iného to i kratšie trvá. Takže bolo v celk. anestéze, hneď po operácii som vstala a rozchodila to. Výborne urobil prácu, jazvy po roku už absolútne nebolo vidno.

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 Dik za odpoved. V celkovej anestesteze? Tomu sa prave chcem vyhnut, lebo je to najviac rizikove. Nevies ci to robia aj v epiduralke?

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 práve Dr. Lokša mi povedal, že z JEHO pohľadu, to je naopak, menej rizikové. Oni Ti to inak urobia ako TY si želáš, aj v epidurálke, splnia TVOJE želanie. Ja som to len urobila naopak, dala som na výber doktorovi 🙂

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 A celkovo ake to bolo? Po operacii, co s laktáciou- rozbehla sa normalne, ako dlho sa ti hojila jazva? Pustili ta 5 dni po porode domov? Aka bola priprava na cisarsky?

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 Celkovo to bolo dobre, laktácia sa rozbehla tuším hneď v ten deň, ale kojila som len 2 týždne lebo potom som dostala ani niekoľkými antibiotikami nevyliečiteľný zápal prsníkov tek prišiel na rad už len Dostinex (ale to nemalo s cisárskym nič spoločné). Šla som domov asi po 5-6 dňoch. Príprava na cisársky aká? Klystíre nedávajú v Rakúsku pred operáciami vôbec iba ak by išlo o operáciu čriev, ak máš to na mysli. Žiadna príprava na cisársky nebola. Iba mi núkali žiletku, že si môžem oholiťpod bruškom, ale nebolo treba, tam až ochlpenie nesiahalo.

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 Super, dakujem. A prijali ta v den operacie, ci este skor?

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 už neviem presne časový sled ako to bolo, v noci mi začala odtekať plodová voda, tak som hneď šla do Hainburgu, tam ma hneď prijali, voda celá odtiekla postupom času, pôrod nepostupoval, tak potom mi sami dali na výber či chcem ešte čakať alebo robiť cisársky

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 Aha, takze to bolo takto. Ja som myslela, ze si mala planovany cisarak. A jazva vyzera dobre hovoris?

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 jazva nevyzerá vôbec. Teda ju nevidno

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 este posledna otazka. To hojenie jazvy ako prebiehalo? A co bolesti tak tyzden po cisarskom?

maggie2
11. okt 2010

@dasa2804 hojenie jazvy prebiehalo normálne. Bolesti som predtým zažila v živote toľko, že jedna jazva po cisárskom pre mňa bola naozaj ničové nič..

dasa2804
11. okt 2010

@maggie2 🙂 normalne je akoze bez komplikácií?

maggie2
11. okt 2010

normálne je tak, že máš zašitý otvor po reze, na ktorom sa tvorí pásik - chrasta - uschnutá krv, hojí sa, steh Ti bezbolestne odstránia, jazva sa neotvára, po zahojení chrasta odpadne, jazvu vidno slabo, po roku už vôbec

vampgirl
11. okt 2010

@yanus Zelezo beriem tiez od Loksu, ten Tardiferon alebo tak nejak, ale tiez tak kazdy druhy-treti den, ako si spomeniem... A uz to beriem tak mesiac minimalne.... to je vraj uplne bezne, nedostatok zeleza v tehotenstve.. Len neviem, ci potom treba brat aj pri kojeni?!?
Ja mam v noci krce v nohach, a obcas dost silne, ale nastastie vzdy zobudim muza a ten rozmasiruje 😀

@martinka1981 @yanus Baby vy mate v stredu kontrolu, ze? Drzim palce, ja az buduci tyzden 😒

martinka1981
autor
11. okt 2010

@vampgirl no veru mame 🙂 som zvedava. Ale šak hadam nič nove nebude. A už budeme chodiť každy tyžden a ešte aj CTG,no netešim sa . To zas budu ruky nohy pracovať v nemocnici s tou mojou ubohou nemčinou 😀 😀 😝

dasa2804
11. okt 2010

@martinka1981 nic si z toho nerob. Ani moja nemcina nie je nic moc, tiez mi je trapne ked mi nieco hovoria a nerozumiem, event sa neviem vykoktat. Ale oni su na slovenky snad zvyknuti 🙂

yanus
11. okt 2010

@vampgirl No keby to bol len krc, tak by to bolo fajn..ale toto je pernamentne, ale nakoniec tepla sprcha a masaz a troska chodze spolu s rozcvickou mi pomohla nevyzerat jak krivkajuce vajce na vandrovke. Ano v stredu mam termin, som zvedava, mam pocit ze mala sa nejako stocila. Uz zacinam mat nejaku nervozitu. Aj na vas ludia tak divne pozeraju? 😝 ( @martinka1981 ) No moja nemcina je dobra jedine po dvoch stamprloch, kedze nepijem tak je to ubohost nad ubohost 🙂, uz viem len prizvuk napodobnit. Co tam od teba chcu? Nejake krkolomne diskusie? :D

@dasa2804 Neboj nic, podla mna doktor vzdy zvazuje viacero faktorov co sa tyka epiduralu, spinalu a celkovej narkozy. Nie kazdy moze vobec tieto veci absolvovat, treba sa opytat, snad ti navrhnu najlepsiu alternativu. Ja to nechavam na prirode a na doktoroch, planovat si neplanujem.

yanus
11. okt 2010

Dievcata, este som sa chcela spytat, ze ako to prebieha na tom CTG v nemocnici. Dostanes nejake doporucenie k niekomu, alebo je tam aj Dr. Loksa? Mam sa tam nejako ohlasovat dopredu? Aky je postup? Kedze nase nemocnice asi funguju trosicku inac, ved vlezies aj kam nechces pri tom chaose co tam vladne.

k8y
11. okt 2010

@yanus Na CTG ta vzdy objednaju na konkretny cas - prve mi dohodol Loksa a dalsie uz som si dohodla priamo v nemocnici. A nerobia ho doktori, ale porodne asistentky. Cele to trva asi pol hodinku, podla toho, ako sa babo hybe. Ked spi, tak ho treba trosku prebrat 😉 Ja som mala dvakrat stastie na Slovenky, s ostatnymi som sa dohovorila anglicky, alebo tiez rukami nohami 🙂 Raz, ked potrebovali vyplnit dotaznik o anamneze, tak zavolali sestricku Slovenku, ktora mi to prekladala. Takze uplna pohoda. Drzte sa baby!

martinka1981
autor
11. okt 2010

@dasa2804
@yanus to ma teši že niesom sama čo nevie po nemecky 😀 ale ja neviem ani po anglicky 😀 ake trapne na dnešnu dobu čoooo??? Neva. Ked sme sa nevedeli dohovoriť tak mi tiež zavolali slov.sestričku volala sa Mišel,len sa to piše inak 😀 dnes som neaka vypatlana....
No ked pojdete/me na CTG treba sa najprv dole zaregistrovať,daju ti papierik,s tym pojdeš hore daš ho tetuške v okienku pred ambulanciou,povie ti aby si si sadla 😀 a potom ťa zavolaju dnu. Ctg robia PA,ale skoro vždy sa prišiel aj Lokša na nas pozreť. Posedite pol hodku,popočuvate babo ako bije srdiečko dohodnete dalšie ctg a ide sa domov. Tu anamnezu si teraz nepamätam či sa pytali vždy,hmmm skleroza...

Jaj tej mojej prvej potvorke sa tlačia 3 zubky naraz tak bola dnes trochu nervna 😒 ale ani som sa nemohla na nu hnevať lebo rano ma pusinkovala kym som neotvorila oči 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre