Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

yanus
20. nov 2010

@happy8051 No dnes malej ten prevoz sposobil spavu nemoc, taktiez jednu periodu medzi kojeniami nespala, lebo stale chodila bud vizita alebo ju kupali. Cize vobec sa nechce zobudit, pocucka si 5 min a potom len spi. No hroza. Musim sa pripravit a vybavit na vsetky mozne varianty. Som zvedava co bude cez noc.
Dakujem za tip, skusim kupat o siedmej, ked ju kupali rano v nemocnici tak bola uplne mimo az do vecera 🙂

vampgirl
22. nov 2010

@yanus
Tak co, ake su prve dni doma?
My sme to mali po navrate z nemocnice podobne, nechapem, preco tam kupu rano, mala mala uplne prehodeny rezim, cely den prespala a v noci bola hore... S nocnym rezimom to mame podobne ako happy, kojime o deviatej, potom cca o jednej, stvrtej-piatej a potom siedmej-osmej, podla toho, aka je hladna... Este by som sa asi nic nesnazila minimalizovat, vraj nejaky mesiac treba, kym sa ustali aj produkcia mlieka, tak radsej aby si mala dost... Ja mam stale pocit, ze mam malo, tak pre istotu davam tak ako ty z oboch po 20 min a cez den aj budim po cca dvoch hodinach...
Inak stikutku mame aj my strasne casto, a trva strasne dlho, kym prejde! 🙂 Citala som, ze ked babatko stikutalo casto v brusku, zostane mu to aj po narodeni, nieco na tom asi bude 🙂

@martinka1981
@yanus
Uz ste boli vybavovat RL? Je lepsie ist priamo na tu osobitnu matriku, alebo staci na matriku podla trvaleho pobytu?

yanus
22. nov 2010

@vampgirl No zdravicko mamicka 🙂. No my sa mame velice fajne, po tom tyzdni v nemocnici mam pocit ze "doma je doma" ma daco do seba. Kedze som mala vsetko pripravene, dokonca den pred som este utierala prach a vysavala, tak som prisla do cisteho (okrem toho riadu, co moj stary nebol schopny spratat 😠 ). Tak pekne spinkame a papame a najnovsie grcame. Zacala tak pahltne cucat, ze na to zacne kaslat a pogrcia sa, potom stikutka a znova sa napapa, takze mlieko nazmar, obcas mam pocit ze aj decko jej vybehne. Plienky nemam na prebalovanie ale na grcanie 😀. No mame to ale problemiky co? 🙂 Ako strava? Mas dietku, ja nemam este odvahu jest nieco ine, velmi jednoducho sa stravujem a pijem len caj a vodu.
No my uz mame AT rodny list, dnes rano sme ho dostali, teraz nas caka vybavovanie na zdravotnu tu v AT a vsetky veci na matrike, socialke a zdravotnej v SVK. Tesim sa 🙂. Mne sa zda ze matrika to posiela na osobitnu matriku, ale Martinka vie lepsie.
Juj ale sa tesim na p. Boorovu znova 😎

martinka1981
autor
22. nov 2010

@vampgirl
@yanus čaute maminky 🙂 stači to odniesť na normalnu matriku a oni to pošlu na osobitnu. Akurat tam bol dnes drahy odniesť preloženy rod.list. Doveru jaksik nestihol ale to tak nesuri,a ešte som ho vyslala do soc.poist.ale to ani neviem či tam bol. Rozhodnutie o materskej som ešte nedostala,ale volala som tam a vraj už mi pridu v dec.peniaze. poslali mi len papier že mam narok na materske,no aspon niečo. Vampgirl ty si ako na tom?

No deťurence nam daju zabrať čo? 😉 A hlavne vam čo mate prve,ja som už taka zabehnuta 😀 skočila som z jedneho vlaku do druheho 😅 . Viky spinka,papa ale sem tam aj poplače. ma tu šoky z Mišky,ta tu vrieska,pišti,stale jej nakuka do košika ani spať ju v klude nenecha....potvorka jedna.

adka26
23. nov 2010

Yarus,

Chcela som sa spytat ma jedno. Druhe babo, dievcatko som rodila v Hainburgu cisarskym, nakolko bolo prve cisarskym nelpanovanym kvoli nepostupujucemu porodu a nepomeru medzi panvou a hlavockou. Ale to je len vraj. Nikto mi totiz nevedel povedat aka je ta max. velkost babetka co mozem porodit normalne. Podotykam ze rozmery panvy mam v norme ale prvy syn mal skratka 4150g a 52 cm.Obvod hlavicky neviem, lebo v blave sa nemeria.
Potom dva roky na to , dcerka , planovanym cisarskym v Hainburgu. Predpokladalo sa ze bude tiet vacsia a preto sme sa rozhodli pre cisarsky. Ona vsak bola podstatne mensia : 3400g a 48 cm a obvod hlavicky 35cm.
Rozmyslame nad tretim babom, no rada by som min. pockala do terminu , ake velke bude a ci sa nevypyta na svet aj same. je to mozne v Hainburgu? Dr. Walder mi vtedy hovorila ze sa moze aj po 2 cisarskych skusit normalne, ale asi je to skor vynimka. Ci nie? Mali ste uz takyto pripad ?
Dakujem velmi za odpoved
Ada

yanus
23. nov 2010

@vampgirl Ahojki, ani som sa vtedy neopytala ako ste dopadli v nemocke s tou kontrolou zltacky. Moja je zevraj ok, ale ma taky nadych trosku aj v ockach. Myslis ze mam zavolat doktorovi, alebo to sa v strebe? ako vy?

vampgirl
24. nov 2010

@yanus Zdravim, mamicka 😀 My mame zltacku vraj OK, ked sme odchadzali z nemocnice, mala hranicne hodnoty, ale ked sme boli o tri dni na kontrole, uz boli tie hodnoty nizsie, tak povedali, ze vyzera byt OK. Ale citala som, ze plne kojene deti mozu mat tuto zltacku az dva mesiace, kym sa uplne vstrebe, a ze to nie je problem. Tak ak je mala aj mierne zlta, ale v nemocnici ti nic nehovorili, tak by to malo byt ok. Zvlast ak dobre papa a nie je malatna alebo letargicka.
Stravu zatial mam velmi dietnu, malu obcas trapi brusko tak sa nic neodvazim jest poriadne, ak to takto bude do Vianoc, uz sa tesim 🙂
Ty budes chodit k pediatrovi v Hainburgu alebo v BA?

@martinka1981 No pre nas prvomatky je to teda poriadna zmena, ved si mozno spominas 🙂 Matersku ja mam z Belgicka, a im stacil rakusky RL, takze by to uz malo byt vybavene, na SK riesim iba ten slovensky RL. Poslem teda muza na nasu matriku a snad ho neposlu prec 😉

yanus
24. nov 2010

@vampgirl No nam nic nepovedali, ale mne sa zda trosku zlta. Na tej sprave o dietati (mne poslali postou) si mala aku hodnotu uvedenu? No budem chodit tu v AT, kvoli prispevkom, musim splnat tieto veci.
Ja jedavam max dietne, zatial ziadne vetriky nastastie, postupne zacnem skusat, niektore zeny jedia skoro vsetko a nic sa nedeje, kym sa jej nenastrartuje traviaca sustava pockam.

@vampgirl @martinka1981 Dnes bol drahy u pani Boorovej, najprv skonstatoval, ze by si mala prat veci, ze "vonala" dost abstraktne a potom zratal kolko si musi tetuska zarobit k dochodku priemerne no rucky nozky bozkavam 🙂.

yanus
24. nov 2010

@martinka1981
@vampgirl

poslite mi email do IP, nech si tie nase slecny ukazeme ;)

vampgirl
24. nov 2010

@yanus Mne zatial ziadna prepustacia sprava o dietati neprisla! Som zvedava, ci pride... Ale ked sme odchadzali z nemocnice, mala 19-20 (neviem, akych jednotiek 😒 ) a potom v stredu jej merali na troch miestach a mala 14, 17 a 16, tak povedali, ze OK...

Hehe, u pani Boorovej sa dvere nezavru, moj muz tam bol minuly tyzden, ma dobry business 🙂

martinka1981
autor
24. nov 2010

@vampgirl
@yanus my už mame AT RL na matrike,som zvedava ako dlho im to bude trvať,ešte aj sviatky do toho 😒trhať sa nebudu 😝
Inak mne tiež prišla sprava poštou,aspon viem čo sa kedy so mnou dialo 😀od prasknutia plod.vody do narodenia Viky ubehlo 45 min. 😀že aka rychlovka 😀 😝ale už neprosim dakujem.
My už mame asi všetko vybavene,už len čakať na SK RL a potom pokračovať 😝

yanus
24. nov 2010

@vampgirl @martinka1981 No pani Boorova je stara klasicka, mala som sa lepsie ucit 😝 😝 , zeby som do 100 rokov prekladala.
Martinka, vy si davate tempo, parada, bodaj by ten urad si dal nacas. V hainburgu uplne parada, dostali sme kopec poukazok na zlavy od meste Hainburg od okresu k narodeniu, plno informacnych materialov, obcas mam naozaj pocit ze to AT je ako disneyland. Martinka na tej socialnej poistovni, oni chcu vsade separatne overenu kopiu RL, kvoli dochodkovemu, nemocenskemu atd atd.? Alebo si to nebodaj vedia vydistribuovat medzi sebou? 😎 😎 (co ani neocakavam tolku sofistikovanost🙂).

martinka1981
autor
25. nov 2010

@yanus no ešte aby overenu kopiu chceli! Normalne len prefotene a potom tak isto len SK RL prefoteny. a kvoli dochodku tam treba dať take tlačivo,da sa stiahnuť z ich stranky.

lauraa
25. nov 2010

@yanus ale ved to ste snad dostali vsetky pri narodeni dietata nie??????????? a gynekolog vam nedal nic?

lauraa
25. nov 2010

asi to v Hainburgu funguje trosku inak, lebo ako citam tak vam prepustacie spravy posielaju postou.... u nas som dostala spravu spolu s potvrdenim o pobyte hned pri oddchode z nemocnice ......Kazda nemocnica asi funguje inak...

yanus
25. nov 2010

@lauraa No co sa tyka dokladov, tie som odovzdala na sekretariate nemocnice, spolu napriklad s prihlasovanim trvaleho pobytu (co je v nasom pripade v AT), tieto doklady spolu s RL ma pockali potom na matrike, samozrejme ze promptne dva dni po nasom prepusteni. Pricom ma v nemocnici informovali, ze spravu o rodicke a o dieti mi bude zaslana, pricom sprava o rodicke bola taktiez separatne zaslana porodnikovi, cize ma exemplar on aj ja. Ano urcite nemocnice funguju inac ako na SVK a taktiez vramci AT tiez nemusia byt identicke >>>CHVALABOHU 🙂. Myslim, ze v tomto pripade je to uplne jedno.

jojci29
25. nov 2010

Ahojte,mozte mi napisat ake doklady su potrebne k RL ?Lebo bola som na matrike na Sk a tam mi povedali ze sa este nestretli s tym zeby potrebovali v rakusku prelozene RL rodicov ze staci sobasny list.Tak ako je to?a preco chodite vsetci prekladat tam v rakusku ved staci aj na Slovensku nie?Je to lacnejsie.Ked som vybavovala pracovne povolenie tak som mala vsetko zo Slovenska.1 decembra idem na poslednu poradnu k Urbanovi tak zbehnem pre istotu na urad sa poinformovat.

lauraa
25. nov 2010

@yanus ved prave ja byvam , pracujem a rodila som v At......preto sa cudujem ze vam spravy posielaju postou , nedostali ste vsetky poporodne boxy, teda to co ty spominas , sme klasicky vsetky rodicky dostali uz pri porode, este len ked mi vystavil doktor matersku knizku som dostala hned v ordinacii Babybox kde vlastne bolo vela info a vela poukazok na zlavy, skoro do vsetkych obchodov DM, Bipa, Babywalzer, KIKa........ Spravu od lekarov som dostala pri prepusteni z nemocnice do ruk, rovnako ako bola zaslana mojmu gynekologovi a detskemu lekarovi nakolko sa ma uz pri porode pytali ,ktoreho detskeho lekara sme si vybrali.....rodny list ,potrebne papiere prisla pani z matriky osobne za mnou na izbu si ich vyzdvihnut.....preto asi ina nemocnica ine zvyky....

yanus
25. nov 2010

@lauraa Veru tak, je to mozne, vravim ze neriesim a je mi to v principe jedno. Je to o politike danej nemocnice, neviem posudit co je lepsie. Ja som dostala uz nejake poukazky a info v nemocnici a dalsie veci na matrike, mozno to maju nejak inak dohodnute, dolezite je vsak to, ze clovek dostane to co ma. Hlavne ze su deticky zdrave a chuti im papat 🙂.
PS.: V Hainburgu je jeden pan pediater, ktory sa prisiel sam predstavit. Martinka a Vampgirl byvaju v BA, cize ich sa to netykalo. Zalezi od pripadu k pripadu, treba sa spytat este dalsich bab.

yanus
25. nov 2010

@jojci29 k RL v AT alebo na SVK? V AT trebalo nase prelozene rodne listy plus cestne prehlasenie resp. sobasny list plus v mojom pripade potvrdenie o trvalom pobyte v AT. Na SVK je to klasika, rodne listy, sobasny list (to iste resp.). Preklady som si nechala robit u 100 rocnej pani Boorovej v BA, vychadza to najlacnejsie 🙂. Je to len zla predstava, ze sudny preklad ma byt spraveny v AT. Je mozne ze v AT akceptuju SVK rodne listy bez prekladu, ale to negarantujem. Slovaci neakceptuju nic, dokonca ani medzinarodny RL, asi by potrebovali dalsie koliecko v mozgu naviac a to stoji stat peniaze.

jojci29
25. nov 2010

@yanus Pytala som sa na rodny list v AT.Citala som tu na fore ze vsezky davate prekladat RL a mne sa vysmiala na matrike ze to pocuje prvy krat a budem prva ktora da prelozit RL.Tak ma domotala.V rakusku mam len prechodny pobyt.Spytam sa na urade.Mala si vybaveneho lekara?Ak by som chcela cisarsky da sa s nimi dohodnut aj bez toho zeby som si zaplatila mojho gynekologa?Alebo ako to tam chodi?Vacsinou chodili baby k Loksovi aj si ho volali k porodu.

thaja
26. nov 2010

Ahojte,

tak ja teda nestiham, par dni tu nie som a toooolko novych informacii a nove mamicky🙂)) Vsetkym Vam gratulujem k babinkam....Ohladne prekladu RL a sobasneho listu, pani z matriky v Hainburgu mi odpisala na mailik, ze oficialne by mal byt prelozeny slovensky sobasny list a rodne listy uradnym prekladatelom v Rakusku, ale ze samozrejme akceptuju aj preklady robene uradnym prekladatelom na Slovensku. Takze stacia preklady zo Slovenska.
Ohladne CR na poziadanie tiez nemam presne info, viem len, ze nie je problem s poziadanim o CR. S preplacanim si ale nie som ista, moj gynekolog tvrdil, ze ak je to na poziadanie, treba preplacat, ale tiez si nebol uplne isty. V zdravotnej poistovni BGKK mi povedali, ze zalezi na dohode medzi pacvientom a nemocnicou....vo stvrtok 2.12. rano ma termin v Hainburgu na ultrazvuk a CTG, tak sa skusim popytat....
Prajem vsetkym pekny dnik a vela radosti s babatkami....

yanus
26. nov 2010

@jojci29 Nemala som vybaveneho doktora, chodim k Dr. Loksovi a on mal sluzbu v ten den CR. Pricom mi bol CR indikovany, aj ked stale mi dal na vyber, ze mozeme to skusit vyvolavanim, ale ze trapit ma nechce. Takze zazmluvnenie tak nebolo. Ak by si priamo chcela cisarsky, tak si myslim ze dohoda je mozna, ale nie som si ista, zatial to bola moja prva skusenost, takze nic negarantujem. No pana doktora Loksu, si nevolali k porodu, teda vacsina zien, skor to bolo o tom, ze sa dohodli na termin vyvolania v den jeho sluzby, alebo na cisar, popripade tam pan doktor bol vtedy kedy oni rodili a zasiahol. Povacsine sa stara o svoje pacientky a pride aj ked sluzbu nema. Moj postreh.

yanus
26. nov 2010

@thaja Dakujeme 🙂. Ano mas dobry pohlad na vec, je to mozne ze vyziadany CR, nemusi byt preplacany, ak nie je indikovany, zalezi podla mna isto aj podla toho ci ides cez poistku alebo si samoplatca. Kazdopadne, treba sa opytat ;).

jojci29
26. nov 2010

@yanus ide o to ze ja chodim k Urbanovi a vacsina dievcat ktore rodili v Hainburgu chodilo k Loksovi.Takze neviem ako to chodi tam.Ale myslim si ze by ma nenechali sa nejako trapit prirodzenym porodom ak by bol CR menej rizikovy.Lebo zda sa ze maly je dost velky.Uvidim co mi povie na poradni.Ja som poistena v rakusku.
Zda sa ze budem potrebovat prelozit tie rodne listy.Aj som si myslela ale nekompetentni uradnici vedia zneistit.
Dufam ze vsetci lekari su tam dobri alebo prinajmensom budem mat stastie na personal.Citala som ze je tam nejaky novy lekar ktory je ee.

yanus
27. nov 2010

@jojci29 Myslim si, ze vsetko sa da poriesit, ved sa spytaj 🙂. Vsetko sa da dohodnut, podla mojho nazoru. Novy lekar nebol mne sympaticky, ale to neznamena, ze tebe tiez nebude, je to vec nazoru a pohladu. Ja ti drzim palce, neboj, vsetko dobre dopadne ;)

jojci29
28. nov 2010

@yanus dakujem za info.Ved uvidim ked zacnem chodit do nemocnice na kontroly.Myslim si ze tam netreba vybavovat lekara vsetci sa postaraju rovnako.Teda aspon dufam ze to nieje ako na Sk.ale co som chodila doteraz k lekarom v rakusku tak vzdy boli mily a ustretovy a spravili si svoju robotu ako mali.

ellysa
30. nov 2010

@jojci29 ja som tiež chodila k Lokšovi, ale myslím, že mi spomínal, že v AT je CR aj na vyžiadanie, ale nie som si istá, však sa spýtaj Urbana, určite bude v pohode.

jojci29
30. nov 2010

@ellysa vcera som bola na poslednej kontrole u Urbana.S mm sme sa dohodli ze uvidime ako sa vyvinie situacia a podla toho zariadime CR alebo spontanny.Ved hadam ak by bola indikacia na CR tak v rakusku nebudu tak okolkovat ako na SK.Dakujem za rady babule.Inak chcela som sa osobne opytat na urade ako je to s dokladmi a prekladmi a oni maju uradne hodiny do 11:30 a my sme mali poradnu o 15-ej.Takze smola.Ale asi tam poslem mail,hadam odpisu.
Buduci tyzden sa objednavam v nemocnici na CTG,uz sa to blizi.Nema niektora z vas termin zaciatkom januara ?

martinka1981
autor
2. dec 2010

Ahojte babule,
nahodou ste tu niektora nechodila cele tehu ku gynek.v AT? Pytam sa kvoli tomu porodnemu na SK že či nebudu chcieť aby som davala prekladať Lokšovu pečiatku kedže je v nemčine 😖 ? Neviete niektora ako to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre