Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

snubenci08
8. dec 2010

@maggie2 no tak to mas pravdu...ale pocula som uz par sprostych narazok na slovensku zabrzdenost ☹

maggie2
8. dec 2010

@snubenci08 no ľudia sú všelijakí, treba ísť dopredu a s pozitívnou mysľou

snubenci08
8. dec 2010

@maggie2 chcem sa spytat ty uz mas dieta ci tiez cakas`??? 🙂

maggie2
8. dec 2010

@snubenci08 už mám 🙂

jojci29
9. dec 2010

@snubenci08 Ahoj ja mam termin 9.1 a rodim v Hainburgu.Ty chces este stale v Mistellbachu?

jojci29
9. dec 2010

Chcem sa spytat ako je to s vyrovnanim rodicovskeho prispevku?Musim najprv po porode zaziadat v AT kde mi ho odmietnu alebo hned podat ziadost na SK a dodatocne ziadost v AT na doplatenie?Co ma caka vlastne po porode za vybavovacky v AT?Na SK mam pozistovane.Ohladon zdravotnej -budem poistena 2 mesiace v AT potom treba ist na WGKK po potrdenie dokedy som poistena v AT.Ale kedy tam mam ist?Po uplynuti tych 2 mesiacov alebo pred?Nechcem zostat nepoistena ja ani moje dieta.
A este otazka.Pracovny pomer mam na neurcito a ako by to bolo ak by som este pocas materskej znovu otehotnela?Kde by som bola poistena a odkial by mi isla materska?
Ake su podmienky ziskania pridavkov na dieta?
Vela otazok ale uz som toho tolko pocitala ze som z toho jelen.Dakujem za odpovede.

snubenci08
9. dec 2010

@jojci29 ahoj...no chcela by som...ale ak by som mala nejake bolesti silne ze by som nemohla vydrzat alebo nieco ine by sa prihodilo tak porodim na slovensku...co sa tyka toho rodicovskeho...o ten poziadas len na slovensku kedze v rakusku sa nic take nedostava...a aj keby sa dostavalo tak porodis dieta so slovenskym obc. takze mas narok len na slov...odkial si?
🙂

lauraa
9. dec 2010

@jojci29 napis sirinke je v takej istej situacii ako ty , len rodila na sk a isla z materskej na matersku.... pocas wochengeld si poistena v AT , hned po porode musis doniest ,poslat potvrdenie o narodeni dietata na krankenkassu aby ti mohli vypocitat dlzku tvojich wochengeld .... za deti plati poitenie na sk stat takze poistis dieta na sk.... nato aby ti priznali rodinne, musite mat trvaly pobyt v AT....

jojci29
9. dec 2010

@lauraa takze s potvrdenim o porode si vypytam aj potvrdenie pre zdravotku na SK dokedy som poistena v AT.Nevies do kolkych dni tam musim ist a da sa to vybavit mailom alebo postoualebo musim osobne.Lebo matersku som poslala mailom a nasledne original postou.Ja som bola od zaciatku freigestellt.Co som sa ja informovala tak dieta je prve 2 mesiace pripoistene pri mne cize v rakusku.Ja som nemyslela rodinne tie viem ze dostanem raz za rok v danovom zuctovani ale prispevok na dieta z Finanzamtu.Tam su ake podmienky?
@snubenci08 mam narok z rakuska nakolko som tam zamestnana akurat to nedostanem kazdy mesiac ale raz za rok.Ja som skor myslela ci nechces ist do Hainburgu,preco Mistellbach?

snubenci08
9. dec 2010

@jojci29 mam to blizsie o 40km...ty si myslela matersku???...ja som myslela prispevok pri narodeni dietata 🙂

jojci29
9. dec 2010

@snubenci08 prispevok pri narodeni v rakusku nieje a dostanem ho na SK.Skoda ze nie Hainburg mozno by sme sa tam stretli.Matersku som tiez nemyslela skor rodicovskw pridavok a pridavky na dieta.

snubenci08
9. dec 2010

@jojci29 aha tak to ano...to dostanes tam...ja som chcela ist povodne do hainburgu...no neviem este uvidim

yanus
10. dec 2010

Ahojte dievcence zijuce v AT,

chcem sa spytat, ci mate skusenosti so soor-om? Na preliecenie predpisuje len pediater lieky alebo da sa kupit nieco aj v lekarni priamo? Viete mi poradit?
Taktiez viete nieco o tom, ze v Hainburgu v nemocnici nemaju ultrazvuk, cize nerobia v 1 tyzdni ultrazvuk klbikov, pricom ostatne nemocnice to maju? Pricom nas nik o tom neinformoval, pride mi to trosku pritiahnute za vlasy.

Dakujem.

lauraa
10. dec 2010

@jojci29 prispevok z Finanzamtu su rodinne pridavky..... tie ti vyplatia raz rocne spätne....rovnako ako rodicovsky prispevok z krankenkassy.....normalne nemocnica pri prepusteni dava automaticky spolu s prepustacou spravou potvrdenie pre GGK, ale dievcata v Hainburgu pisali ze im posielali prepustacie spravy domov postou , tak teda sa informuj hned po porode v Hainburgu ako to je....staci to poslat postou na GGK,automaticky ti obratom poslu potvrdenie ako dlho budes dostavat wochengeld...ci je dieta automaticky poistene s tebou neviem lebo nasa mala je od narodenia poistena s otcom, nakolko ma lepsiu poistovnu, takze som to neriesila....

lauraa
10. dec 2010

@yanus u nas robi klbiky kazdy pediater,aj ked uplne prvy krat jej robili klbiky 2 dni po narodeni v porodnici a potom sme tyzden nato sa museli hlasit u detskeho a myslim ze ten robil klbiky v 6 tyzdnoch ale nie som si ista musela by som pozriet do MKP...na soor kupis aj v lekarni bez lekara ale ak si si nie ista a nemas daleko do Hainburgu zabehni za laktacnou na porodnicu.....

yanus
10. dec 2010

@lauraa Ahoj, dakujem pekne za info, na klbiky sme uz objednany, hoci do Brucku nas uz pred sviatkami nezobrali, tak ideme do Neusiedlu 20teho. K pediatrovi este predtym na kontrolu.
Nepoznas co je dobre na ten soor? Citala som o roznych pripravkoch ako Diflucanom, gencianova violet, candibene spray, Nizoral atd.?

jojci29
10. dec 2010

Ozaj a chcela som sa spytat v nemocnici vysetruju aj prietoky lebo doteraz mi ich este nerobili a v 38tt som sa objednavala len na nahlasenie na porod a sono s CTG?Co mam zobrat do porodky pre maleho?Nemyslim ked nas pojde manzo zobrat ale co ste potrebovali pocas hospitalizacie?

lauraa
11. dec 2010

@yanus porad sa v lekarni, mne dala nieco laktacna na porodnici....gencianovu violet som tu nevidela pouzivat a asi ju tu ani nekupis....ale v lekarni ked povies co potrebujes urcite ti poradia s vyberom....
@jojci29 z akeho dovodu si dostala freistelung? a dali ti ho hned na celu dobu alebo si musel a2 krat k amtarzt?
Prietoky ti urobia na sone..... tam vlastne sleduju ako je vizivovane babätko cez snuru...... 😉

yanus
11. dec 2010

@lauraa v lekarni mi odmietli dat nieco bez predpisu, tak si musim ist vystat radu k pediatrovi, uvidime...alebo pojdem daco kupit na SVK.

maggie2
11. dec 2010

@yanus kĺbiky pozerá ortopéd v Bruck an der Leitha, zavoláš si o termín, nečaká sa uňho dlho, v pohode.

vampgirl
11. dec 2010

@jojci29 Pre babo v porodnici nepotrebujes vobec nic, vsetko ti daju. Prietoky v nemocnici standartne nerobia, pokial viem, iba CTG.

yanus
12. dec 2010

@maggie2 Dik Maggie, uz sme tam volali, pred sviatkami maju v Brucku plno, tak nas zobrali do Neusiedlu.

lauraa
12. dec 2010

@vampgirl a sono ti nerobili????? ved prave na sone sa vysetruju prietoky a je to dost dolezite vysetrenie....
@yanus skor ako pojdes pediatrovi chod na porodnicu...

yanus
12. dec 2010

@lauraa aha, len k comu mi to bude? Ako myslis poradit sa s laktacnou poradnou? Ak ano, tak to je v Hainburgu velmi slabe popravde, mam taktie pocit, ze ten soor sme si doniesli so sebou cez cumliky a flasky s cajom.

lauraa
12. dec 2010

@yanus ak nemas daleko do porodnice skoc za laktacnou nech sa nato pozrie a nieco co ti da a lebo ti predpise lekar z nemocnice nieco na jej odporucanie a nemusis k pediatrovi s malym ved vsade su chore deti ahlavne u pediatra v cakarni.... niekde tu baby pisali ze vytieraju pusinku sodou bicarbonou , vyvar vsetky cumliky a flasky, a ak kojis pozri sa ci nemas aj na prsiach kvasinky....ja mam nemocnicu cez cestu takze akykolvek problem zasla som na porodnicu za sestrou co sluzila na stillzimmer a vzdy mi poradili, dokonca som tam bola aj zo zapalom prsnika, oni maju na oddeleni nieco co sa zaraba do vody , ja som tam vtedy dostala taky prasok len neviem ako sa to volalo , lebo mi toho nasypali do sacku, riedila som to doma vodou a za par dni bolo po probleme....

martinka1981
autor
24. dec 2010

Prajem vam všetkym krasne Vianoce a vela darčekov 😉

thaja
28. dec 2010

Ahojte,
tak som to stihla do Vianoc🙂)) Z nemocnice som sa vratila tesne pred Vianocami....Vsetkym Vam dodatocne prajem krasne prezitie Vianoc a vsetko len to najlepsie v Novom roku.....Moj pokladik - Alex sa narodil 18.12., 3650 g a 52 cm a mozem skonstatovat iba tolko, ze porod v Hainburgu bola velmi stastna volba....vdaka uzasnemu pristupu vsetkych porodnych sestier (mna rodila Hebamme Fr.Strobl a neskor Hebamme Janka a bola neskutocne zlata) , doktorov aj ostatneho personalu bol porod naozaj krasnym zazitkom....Manzel si to hadam uzival este viac ako ja, i ked som si myslela, ze "psychicky nevydrzi" byt pri porode, bol cely cas a dojatim sa tak rozplakal, ze na tu chvilku nikdy nezabudnem a vzdy placem aj ja, ked si na to spomeniem🙂)) Na otazku, aky to bol pocit byt pri porode, odpovedal: citil som sa ako doma v obyvacke🙂)))

martinka1981
autor
28. dec 2010

@thaja ahoj,gratulujem k synčekovi 🙂
Velmi ma teši že si spokojna s porodom v Hainburgu. Je to naozaj uplne ine ako na SK. Personal je velmi mily a ochotní. Hebamme Strobl je velmi mila a sympaticka. O mna sa starala zo začiatku ked Hebamme Suzanne bola pri inej maminke a vela krat som mala na nu šťastie pri CTG. Aj ked po nemecky viem len malinko s nou sa mi komunikovalo najlepšie 🙂
Takže parada,mate doma krasny vianočny darček 🙂
Ak budeš mať čas a chuť popiš rtošku tvoj porod 😉

yanus
29. dec 2010

@thaja Gratulujem k vasemu stasticku, som rada, ze sa ti tam pacilo, tiez mam na to len pekne spomienky. Aj ked so mnou na operacke nikto nebol (mali nedostatok personalu, den pred sviatkom, zeby ho nemal kto ratovat keby odpadol :D:D:D ). Uzivajte si prve dni a tyzdne, velmi to leti.

yanus
29. dec 2010

@martinka1981 A ja som myslela, ze myslienka, alebo pocut o porode Ta desi???? :D:D:D:D:D Ale faktom je, ze tento zazitok bude asi pekny 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre