Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivka03
25. sep 2011

@luckalucka83 @raa2
@brudra
@adka77
@jana0706
@ellysa
Tak o pol 4 na namesti 🙂
Lucka, my pri Ungartor par minut predtym 😉

ellysa
25. sep 2011
luckalucka83
25. sep 2011

@brudra
Len si to preloz pekne a pridaj sa k nam 🙂))

luckalucka83
25. sep 2011

@ivka03

Ok, pri Ungartore pred pol stvrtou 🙂))

luckalucka83
25. sep 2011

@jana0706
Juj skoda Jani,
ale ked tak ja mozem aj vo stvrtok a urcite ja ostatne kocky, ak budes mat naladu a chut tak daj avizo 🙂

jana0706
25. sep 2011

@luckalucka83 no skoda ze byvam tak daleko od vas, ale nevadi, ved ked nieco podstatne ohladom porodnice budete preberat, tak mi sem date vediet 😉
a neviete niektora novinky od Danky?

luckalucka83
26. sep 2011

@jana0706
Dnes ju chceme ist s Ivkou pozriet, ma dievcatko, obe su zdrave 🙂)
Skoda, ale nevadi, keby nieco Jani, ja byvam asi tri minutky od nemocnice v Hainburgu tak sa spokojne ozvi 🙂

jana0706
26. sep 2011

@luckalucka83 no super, a uz je doma z porodnice alebo idete za nou este tam?
no tak to ma mozes prist pozriet potom do nemocky ked byvas tak blizko 😉

luckalucka83
27. sep 2011

@jana0706
Tak vcera mi pisala Danka, ze ich uz vcera pustili domov, tak sme ju ani nestihli ist pozriet do nemocnice. Ale ze sa maju super kocky 🙂
Ano ano Jani, ked Ti nieco v nemocke chybne daj avizo, donesiem do piatich minut 🙂)) Kedy presne mas termin?

jana0706
27. sep 2011

@luckalucka83 to je super ze uz su v poriadku doma, ved snad sa Danka ozve ako to cele prebiehalo 🙂
termin mam 13.10., tak som zvedava ci sa babatko trochu poponahla alebo ci si pockam az do terminu..

dani84
27. sep 2011

Ahojte babule, predstavujem vam nasu krasnu dcerku Celine Marie - 23.9.2011, 15:42, 3100g, 48cm 😵

raa2
27. sep 2011

Ahojte dievcata, tak ja som nakoniec nemohla prist, lebo mi matko spal do 1630 a budit som ho nechcela. v noci moc nenaspal, lebo sa mu tlacia zuby, tak chudak place od bolesti ☹ nemala som na vas mobil, tak som sa nemohla ozvat, dufam ze ste na mna necakali. tak snad nabuduce nam stretko vyde. Lenka tebe som vcera pisala smsku, dosla ti? si sa neozvala, tak neviem ci mam spravne cislo, tak som ti uz dneska ani nepisala..

ellysa
27. sep 2011

@raa2 ahojky, joj ja fungujem už na AT čísle, to asi nemáš, napíšem ti ho do IP, nevadí, sedeli sme na zmrzke,pozerali, či nejdeš, ale tak inokedy 😉

mimochodom, baby ďakujem za super poobedie, zlaté ste 🙂 , teším sa nabudúce

yanus
27. sep 2011

@dani84 gratulujem ;)...napis svoje skusenosti, sme zvedave ;)

jana0706
27. sep 2011

@dani84 Ahoj Dani, gratulujem este raz, malicka je naozaj velmi zlatucka, vsetko dobre prajem 🙂 Napis svoje dojmy z porodnice ked ti niekedy vide cas, pa

jana0706
27. sep 2011

baby co ste uz rodili mam administrativnu otazku ohladom uradnych prekladov - vsade pisu ze cudzojazycne dokumenty musia byt prelozene rakuskymi prekladatelmi, ale ja uz mam uradne prelozene nase rodne listy na slovensku...na univerzite ani pri vybavovani pracovneho povolenia mi nikdy nerobili problemy s prekladmi z SK, tak dufam ze ani teraz nebudu, ale keby ste mali nejaku negativnu skusenost tak mi prosim dajte vediet, nie ze to budeme musiet po narodeni babatka este narychlo nechavat prekladat v Rakusku 😒

raa2
27. sep 2011

@jana0706 nie je problem so slovenskymi prekladatelmi, nic sme neprekladali u rakuskeho prekladatela, vsetko je akceptovane zo slovenska.

jana0706
27. sep 2011

@raa2 super, diky moc za odpoved, asi to tam len tak pre istotu pisu..

martinka1981
autor
27. sep 2011

@dani84 gratulujem ,malinka je nadherna 😵
božinku taky drobček,som si predstavila ako sa Viki nedavno narodila a aka babula je už velka z nej 🤐
Inak aj moj drahy sa narodil 23.9. 😉

martinka1981
autor
27. sep 2011

@jana0706 stači zo Slovenska,našťastie nerobia problemy 😉
Už sa to aj tebe bliži,panečku 😉

yanus
27. sep 2011

Dievcata, urobim reklamu p. Boorovej, to je najstarsia prekladatelka hadam na celom svete ;). A najlacnejsia :D.

@jana0706 Takze skus google p. Boorova, sudny prekladatel. Sidlo na Grosslingovej ;). PS.: Zvonit len raz :D:D:D:D

raa2
28. sep 2011

@martinka1981 aj moj otec sa narodil 23.9 🙂
@yanus kolko u nej vychadza A4 ?

yanus
28. sep 2011

@raa2 vies ze si nepamatam, ale tusim za 2 strany rodneho listu som platila 20 EUR a mala som to do hodiny hotove, isla som len nakupit ;)

raa2
28. sep 2011

@yanus to je fakt dobra cena, my sme tolko platili na slovensku, teda za jednu A4 20 eur...

yanus
28. sep 2011

@raa2 ja som uz pocula aj o 30EUR za normo stranu....Ale tak p. Boorova je tak podla mna 90 rocna, ale velmi zachovala babicka, ma dobry biznis na dochodku. Ta este prekladala veci mojej rodine pred 20timi rokmi :D:D:D:D...mozno ju este stihnem do dalsieho porodu :D

evko1
28. sep 2011

@happy8051 Zdravím babulky, rada by som sa zapojila do diskusie, nakoľko aj ja aktuálne riešim tento problém. Som zamestnaná v Rakúsku, mám trvalý pracovný pomer a aj trvalý pobyt, ale problémov s tým viac ako by som si kedy bola predstavila. Predovšetkým čo sa Finanzamtu týka, chcú dokladať nenormálne veci, že nájomnú zmluvu, výdaje na byt na moje meno, poistenie auta v Rakúsku aby som mohla poberať príspevky každý druhý mesiac, ináč mám nárok iba na vyrovnanie 1x ročne aj čo sa Familienbeihilfe týka aj Kinderbetreungsgeldu. Nakoľko som vydatá a manžel pracuje a je poistený a prihlásený na Slovensku, musím sa aj ja na Slovensku prihlásiť, lebo by mohla prísť kontrola na adresu v Rakúsku a to by mohli byť iné problémy. čo ma ale zarazilo najviac, 8 týždňov po pôrode strácam nárok na poistenie aj ja aj dieťa, no nie je to choré???

jana0706
28. sep 2011

@yanus p. Boorova este preklada? mne prekladala vsetky dokumenty pocas vysokej skoly, ale to je uz hooodne davno 🙂 ja som si teraz nasla dobru prekladatelku priamo u nas, je na materskej a nie je draha, takze som spokojna...

evko1
28. sep 2011

Super korektná a rýchla a spoľahlivá prekladateľka je aj pani Naščáková na Cukrovej ulici v BA🙂 Za A4 berie cca. 14 - 15 EUR:

evko1
28. sep 2011

@jana0706 Zdravím, nechcem byť vtierka, našla som túto konverzáciu náhodou a aj ja mám termín na pôrod cca podobný tebe 10.10. tak snáď sa stretneme v nemocnici a tento štvrtok teda 29.9. termín na CTG v nemocnici o 9.00. Náhoda je blbec, možno sa vidíme, o koľkej máš termín, ak by si mala teda záujem spoznať ma? 😉

jana0706
28. sep 2011

@evko1 Ahoj, ja som bola na CTG v nemocnici vcera a idem zase buduci utorok, skoda ze ty mas stvrtky...no je dost mozne ze sa stretneme ak sa deticky vypytaju zhruba na termin...a co cakas, chlapca alebo dievcatko?

evko1
28. sep 2011

Tak to je škoda, akosi som vyčítala, že máš zajtra termín, tak nevadí, možno sa vidíme potom v nemocnici, veď uvidíme, kedy sa naša bábika bude pýtať na svet??? Budeme mať Chiaru 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre