• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrod v Hainburgu

26. novembra 2016 
@yanus mna to len zarazilo lebo my mame trvaly pobyt a podnajom nahlaseny ale je pravda ze sme pripoisteny na manzela :slight_smile: no jasne ze ma neposlu len ci sa treba predtym hlasit :slight_smile: ja neviem tu sa nechodi tie posledne tyzdne do nemocnice na kontrolu ? ja som z tohto este blba lebo sme tu kratko.

@raa2 dufam,ze si sa nenahnevala ja som to nepisala ako podpichovanie :wink:
23. nov 2011 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy od 34tt by si sa mala nahlasit do nemocnice a potom budes chodit na pravidelne CTG vysetrenia, bolo by vsak pre teba dobre, ak by si sa nahlasila k AT doktorovi a ten ti vystavil mukip (mutterkindpass) a s tym budes vsade chodit a neskor ziadat o davky na poistku tvojho partnera na ktoreho si pripoistena.
23. nov 2011 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy nenahnevala, v pohode, ved si nic take zle nenapisala, to len ja som sa vyjadrila tak ako keby vsetci ostatni vedeli o co ide :slight_smile: proste ta suseda nemala poistenie zdravotne v rakusku, tak si to musela zaplatit a vyslo ju to na 1000 eur, s tym ze odisla domov na vlastnu ziadost. jej to ale poistovna zaplatila, lebo doniesla najomnu zmluvu a uhrali to na hranice, ze by ju nepustili zo slovenskej porodnice domov :wink: A ked mas trvaly pobyt, tak mas narok na zdravotne poistenie :wink: ja sa chystam od cca 30 tt zacat chodit k dr. Urbanovi :slight_smile:
23. nov 2011 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@raa2 dr Urban je priamo v hainburgu. no my byvame az v eisestadte len ma laka nemocnica v haiburgu ze tam mozno aspon nejaka slovenska sestricka bude. viem sice dobre po nemecky,ale rodna rec je rodna rec :wink:
@yanus dakujem. my este len skusame,ale chcem byt informovana nie potom stresovat :slight_smile:
24. nov 2011 o 08:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy no co ti poviem, rodna rec je rodna rec, ale ked mi pichli spinal a ja v tej anesteze na stole, tak jedine co ma napadlo bolo rozpravat po anglicky :slight_smile:. Ani po slovensky ani po nemecky som nevedela :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning:
24. nov 2011 o 09:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@yanus :slight_smile: len aby to tak nedopadlo aj som mnou :D ja spinal nechcem tak snad to bude dobre. a daju sa tam aj vybrat polohy na rodenie?
24. nov 2011 o 09:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy ano pri prirodzenom porode mas moznosti polohovania porodu, ale aj napriklad vo vode ;)
Spinal je len pri CR, stale lepsie ako celkovo anesteza, hoci na psychiku je to zaberak :rolling_eyes:
24. nov 2011 o 09:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yanus aha, no to ti verim. ja som maleho porodila za 3 hodiny tak ani neviem ako to bude pri druhom :grinning: snad nie rychlejsie :slight_smile:
24. nov 2011 o 10:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy jeeeeej, co to citam, uz cakate druhe? :dizzy_face:
24. nov 2011 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy
@yanus mna odrodil Karovic, anesteziolog bol slovak, asistent anesteziologa bol tiez slovak a dokonca na pooperacnej sale bol slovak, tak som sa tam citila ako na slovensku :grinning: :slight_smile:
24. nov 2011 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@raa2 aj mna odrodil Karovic - vtipalek je to :slight_smile:
24. nov 2011 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dani84 najprv sa javil dolezito a taky suchar, ale potom uz bol fajn :wink:
24. nov 2011 o 13:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dani84 :slight_smile: no snazime sa tak zhanam info :slight_smile: ved nas chlap bude mat vyse 3 kym sa nam podari:slight_smile: ako malinka?
24. nov 2011 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy nestresuj sa , v eisenstadte je velmi pekna porodnica a vela slovenskeho personalu..... :wink: mas uz dr. v eisenstadte?ja som tam chodila dr .tessarek(rozpraval nieco malo cesky) ale uz zial isiel do penzie...
24. nov 2011 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martina172
Mati ahoj,
ta prednaska nie je povinna, mozes a nemusis na nu ist, tak ako aj epi, mozes a nemusis si ju dat :slight_smile: Ja som napriklad nemala ani epi ani nic od bolesti pri porode :confused:
Neviem, ci slovenska poistovna nieco preplati, to netusim ako to je. Inak robi tam vela slovakov, aj hebamme jedna je slovenka, aj lekari, aj anesteziolog je slovak, tak sa netrap s nemcinou, mozno budes mat stastie a natrafis na "slovensku" sluzbu :slight_smile: Alebo Ti niekto pride prelozit. Tehotensku knizku nemusis nechat prelozit, rodi tam vela Sloveniek, oni to uz pozanju, ani ja som moju nedavala prekladat a ked nieco nevedeli, vysvetlil im to ten doktor Karovic, co kocky spominali. Ta suma je jedno, ci ides cisarskym alebo normalne.
Drzim palce, aby sa Ti vsetko podarilo a aby ste to zvladli a tesila sa s maleho uzlicka :slight_smile:
24. nov 2011 o 14:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dani84
Aj mna odrodil Karovic :slight_smile: taky pohodak :slight_smile:
Dani, kde ste sa boli fotit s malou? Fotky su prenadherne, si ma inspirovala :slight_smile:
24. nov 2011 o 14:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lauraa vazne? joj to som rada:slight_smile: bola by som radsej keby to bol eisenstadt.(asi behnem dnes k susede na kavu ta tam rodila dve deti :slight_smile: ako ja viem po nemecky len sa bojim ci budem vediet vsetko povedat :slight_smile: svagrina ked isla vo svajciarsku prvy krat ku gyn tak tri dni si pripravovala slovicka. a nakoniec to bola slovenka :grinning: preco ide do penez? musis platit cash? neberie poistku ?
24. nov 2011 o 15:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@hoogy ked ja neviem po nemecky a niečo som sa rukami nohami dorozumela tak sa ty dorozumieš tak isto :wink:
neboj sa toho,ja som mala prvy krat z toho take nervy že som tam ani nechcela isť ale muž ma presvedčil a dobre urobil :grinning:
24. nov 2011 o 15:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martinka1981 dakujem:slight_smile: snad to zvladnem.
24. nov 2011 o 15:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, chysta sa niekto zajtra do Hainburg.nemocnice na obhliadku? je posledny piatok v mesiaci... :slight_smile:
24. nov 2011 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@luckalucka83 fotila to jedna zienka z Bergu, je slovenka a fotit chodi priamo k tebe domov, aby si s takym malym babom nikde nemusela. Je perfektna, super pristup a hlavne rychla. Fotky som behom 5tich dni mala hotove. Napisem ti na nu kontakt do IP :wink:
24. nov 2011 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hoogy tak drzim palce pri snazilkovani :wink:
24. nov 2011 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eniii jeeej pozeram, ze zijes v Wolfstahl, vcera som tam bola u kamosky :slight_smile: Ak budes mat niekedy cas, mohli by sme zbehnut na Kaffee...
24. nov 2011 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj @dani84 ano, pomaly sa tam stahujeme, velmi rada na to kafco, daj vediet ked tam budes mat opat cestu :slight_smile:
to by som rada aj nazivo videla tvoju krasnu princeznu Celine, ake paradne fotky uz ma :wink:
24. nov 2011 o 23:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
zienky, @brudra ako? Uz to ma za sebou? :slight_smile:
24. nov 2011 o 23:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dani84 kde vo wolfsthale mas kamosku?
@eniii teba tiez očakávam,ked budes mat čas :wink:
24. nov 2011 o 23:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@eniii jasne, ozvem sa, tesim sa na kafco :dizzy_face:
24. nov 2011 o 23:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@raa2 neviem ako sa ta ulica vola, byva nedaleko tej restauracie FIDI. Ty tiez byvas vo Wolfstahle? Tak dajme vsetky spolu stretko :slight_smile:
24. nov 2011 o 23:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@raa2 ano myslim na to, ze uz ti pridem zaklopat na dvere :slight_smile: len tam teraz chodime vzdy az na vecer po robote ked uz je tma a kosa strasna, ale teraz v nedelu tam ma byt nejaky program ci co, ze bude spievat zbor vianocne songy...tam ideme, muz bude fotit...vidime sa tam mozno? :wink:
24. nov 2011 o 23:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dani84 aj ja, tesim sa :slight_smile:
24. nov 2011 o 23:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok