Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

etnicka
17. feb 2009

Hm, zaujimava alternativa, tiez by som sa chcela nieco dozvediet.

sirinka
17. feb 2009

http://www.plus1den.sk/2007/07/23/ine-temy/serv...
ak nie ste poistene v rakusku tak je to podla mna dost drahy spas...

sirinka
17. feb 2009

http://www.hainburg.lknoe.at/de/327/
inac aj ja som o tom uvazovala, hlavne sa mi pacilo, ze sa tam da rodit do vody, ale nakoniec som ostala pri mojom dr...

etnicka
17. feb 2009

nie je to nahodou tak, ze ked mam akutny porod, tak je to zadarmo v ramci zachranenia zivota? Mozem povedat, ze idem z navstevy od znamych a nestihli sme to do BA...

weronique1
18. feb 2009

tiez som uvazovala nad porodom v rakusku, ale bohuzial si to z financneho hladiska nemozeme dovolit 😖
a riskovat, ze ked zacnu porodne kontrakcie, tak poficime do viedne a tam sa budeme tvarit, ze ooo z nicoho nic to na mna prislo, neviem ci je najlepsi napad, lebo ako to byva u prvorodiciek, porod nie je az taka rychla zalezitost a tak sa moze stat, ze ma nalozia do sanitky a odlifruju pekne krasne na slovensko. z hainburgu by to urobili na 95%, kedze je to od nas nejakych 20 minut.

martinka1981
autor
18. feb 2009

No ja som tiež nemala na mysli takyto porod,že "zneužiť" situaciu. Vyhoda je že to je blizko,len nemate niektora info kolko by to mohlo stať? čo som pozerala neake stranky tak všetko je už staršie a nič nove sim nenašla 😒 Moj drahy sa chysta do poisťovne zistiť či niečo nepreplatia,ale ja tomu velmi neverim ☹ Dam vedieť ako to dopadlo...

sirinka
18. feb 2009

martinka max ti preplatia tolko, co stoji porod na sk....a za ten sa plati 7000sk...

etnicka
18. feb 2009

babule, ak mozete, zistite pls. kolko by preplatili poistovne za porod, my uvazujeme teraz nad Ceskom. Nie je to tam take drahe - vyjde to asi ako u Kocha, mozno aj menej. Asi si to zaplatime na mieste v hotovosti a potom si to nechame preplatit v poistovni u nas.

weronique1
18. feb 2009

zdravotna poistovna podla mna porod v zahranici nepreplati vobec - porod je z ich pohladu ako uraz, to znamena, ked nemas sukromne poistenie, ktore ho kryje, tak mas smolu, cvakas si vsetko sama...

a v SR sa predsa za porod neplati vobec nic. 7000 sa plati za zazmluvnenie porodnika a to je vec nadstandardu, ktory so zdravotnym poistenim nema nic spolocne.

etnicka
18. feb 2009

weronique, poistovne musia nemocniciam platit za porody 😉 tak, ako platia za vsetky zakroky a vysetrenia. Zaujimalo by ma, kolko presne to je za porod, za epiziotomiu, za pretrhnutie vaku blan atd. Mozno potom pochopim, preco sa to v nasich porodniciach tak hemzi lekarskymi zasahmi do porodov 😒

etnicka
18. feb 2009

Hmhm, o porodoch sa tam nic nepise, takze co nie je zakazane, beriem ako povolene 😉

martinka1981
autor
18. feb 2009

Tak my sme dnes zistil že naša poisťovna nepreplati nič ale že žiadosť si možme podať 😒 (my mame doveru) Tak s inymi to bude asi tak isto. Inak som niekde čitala že pôrod v čechach nieje taky drahy ako v Hainburgu. Etnička ty kde v čechach si mala na mysli??

etnicka
18. feb 2009

Breclav. Pockaj, hodim sem nejake linky...
http://www.nembv.cz/?p=115
http://aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnice...

Porodna asistentka mi hovorila, ze za porod (normalny) sa plati myslim 11 000 czk a ze ak je cisarsky, tak to stoji viac (ale kolko nepovedala)... Zase si myslim, ze ak by som mala cisarsky, to by mi uz poistovna musela urcite preplatit, lebo to je akutny zakrok.

etnicka
18. feb 2009

Zase ked si vezmete, ze u Kocha sa za porod platilo nejakych 20 000 ci kolko, je to celkom lacne. A zase - to, co tam je standard, je u nas nadstandard az nedosiahnutelne.

martinka1981
autor
18. feb 2009

Tak to nieje vela. A bola si to tam omrknuť?

etnicka
18. feb 2009

🙂 Praveze hej a velmi sa nam tam pacilo. Vsetko, co mam v porodnom plane, je tam standard.

martinka1981
autor
18. feb 2009

Ja som si čitala čo si sem hodila celkom sa nam to pozdava 🙂 len som tam našla aj dosť negativnych nazorov žien čo tam rodili 😒 ale našli sa aj pozitivne reakcie. Tak som si povedala že to nebudem radšej čitať 😀 A ako treba postupovať ak tam chceš isť rodiť? Nemôžu nas trebars odmietnuť???

etnicka
18. feb 2009

Je dobre si vybavit medzinarodny zdravotny preukaz. To sa vybavuje v zdravotnej poistovni, napises ziadost, daju ti taky doklad, ktory funguje ako medzinarodny preukaz a po mesiaci Ti vydaju tu karticku. Je dobre prist tam s peniazmi v hotovosti, keby v porodnici nahodou povedali, ze sorry, musite si to zaplatit a potom poziadat vasu poistovnu, aby vam to preplatila. Aj to sa moze stat. Odmietnut vas nemozu. Tie negativne zazitky som si tiez citala a myslim si o tom svoje. Pokial chce niekto rodit v klude a prirodzene, je to tam idealne. Pokial chce lekarsky vedeny porod, asi to nebude to prave orechove 😉 . PA a sestricky, co som dnes stretla, boli fajn, citila som z nich istotu a laskavost a to je pre mna velmi dolezite.

sirinka
18. feb 2009

etnicka a to na sk sa nenajde ani jedna porodnica, ktora by vyhovovala tvojim narokom?

etnicka
18. feb 2009

zial v dosahu 1.5 hodiny cesty autom nie. Pritom moje naroky su uplne normalne vsade inde na zapad od nas.

martinka1981
autor
18. feb 2009

Etni tak ty si tam bola dnes? Ty si teda akčna 😀 A tiež tam treba chodiť normalne do poradne mesiac pred porodom? Ja sice niesom taka "naročna" ako ty ale tiež mi zaleži na tom aby sa ku mne spravali normalne a aby tam niekto po mne nevrieskal 😒 ,takisto chcem mať partnera pri sebe počas celej doby porodnej čo u nas nieje možne ☹ a tiež aby ma mohol normalne chodiť navštevovať a nie sa pozerať na svoje dieťa cez neake blbe sklo!!! A taktiež je velmi doležita hygiena tej ktorej nemocnice a porodnice a ta Breclav sa mi celkom pozdava...Takže hovoriš že porod v čechach by poisťovna preplatila?

etnicka
18. feb 2009

martinka, teoreticky by mala, pokial by si si ho tam neprisla dat vyvolat. Do poradne sa tam nechodi, az rovno rodit. Iba ak by som prenasala, mala by som sa prist ukazat. Navstevy su tam mozne na vsetkych izbach neobmedzene 🙂 akurat teraz manzel so svokrou chcu, aby sme sli rodit do Anglicka, takze na koniec mozno skoncim tam. Mam z takej dlhej cesty celkom strach...

martinka1981
autor
19. feb 2009

Dobre ranko prajem 🙂 a do poradne by som chodila potom k svojej lekarke? No musime tam isť na exkurziu aj my 🙂

dula_renka
19. feb 2009

Krasny den maminky 🙂 . Pozeram, ze pokukujete za hranice. Popozerala som si tie linky a snivam s Vami 🙂

martinka1981
autor
19. feb 2009

No snivať musime 😉 uvidime aka bude realita 😀 Popisane to tam maju velmi pekne...

dula_renka
19. feb 2009

Martinka, tiez sa chystas za hranice?

martinka1981
autor
19. feb 2009

Je to dosť pravdepodobne. Ideme sa dnes pozrieť na Strečniansku či nahodou už nefunguje byvaly Koch,ked sme tam boli v jan.tak nam povedali že od februara by mali začať tak som zvedava. Ak nie tak pojdeme pozriet tu Breclav, mne sa Hainburg zda strašne drahy a navyše po nemecky viem len zopar slovičok 😀 takže tie čechy mi padli celkom vhod 🙂

dula_renka
19. feb 2009

Martinka v Hainburgu je slovensky hovoriaci personal, dohovoris sa bez problemov. Ale ta cena je pre nas naozaj velmi premrstena ☹ . Este je vraj dobra porodnica v Brne na obilnom trhu, nieco som k tomu nasla http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

martinka1981
autor
19. feb 2009

dakujem Renka,pojdem to naštudovať 🙂 Môj drahy je ochotny tie peniaze v Hainburgu zaplatiť,hlavne aby bolo o mna a malu postarane tak ako ma byť...a že aby sa tam ani on nemusel s nikym hadať 😒 takže tak je to s nami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre