Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
4. sep 2012

@daimon v BA na Záhradníckej , ja som tam chodila celé tehotenstvo s malou a sú veľmi dobrí, dokonca aj Urban sa ma pýtal, kam idem a hovoril, že aj on ich odporúča v BA

daimon
4. sep 2012

@ellysa dík, no combined test úspešne za mnou, waw super foto a CD k tomu, len mi dávalo ruky pred tváričku : )Na morfo sa objednám do ginfiv, lebo v neusiedl,že 140 e-

eniii
14. sep 2012

ahojte baby, dlho sme sa tu nedohadovali o kocikovani ze? 😀 zeby sme nejake konecne take velke spolocne dali este kym nemrzne? 😅
@dani84 @raa2 @ivka03 @ellysa @brudra @luckalucka83

a @ellysa bude chlapceeeek? 🙂 jeeeeej parada!

adripat
14. sep 2012

@adripat ahoj, ako? tak uz mam termin na 2.10. Dnes sme boli na prvom CTG a vybavovacky okolo vsetkeho. Dost dlho to trvalo, stravili sme tam cele doobeda. Na buduci tyzden mam ist este na chirurgiu kvoli tomu pruhu a tam posudia, ci mi to spravia zarovno s cisarskym alebo radsej az potom. Uz mas termin?

adripat
14. sep 2012

@yanus ahoj, ako? tak uz mam termin na 2.10. Dnes sme boli na prvom CTG a vybavovacky okolo vsetkeho. Dost dlho to trvalo, stravili sme tam cele doobeda. Na buduci tyzden mam ist este na chirurgiu kvoli tomu pruhu a tam posudia, ci mi to spravia zarovno s cisarskym alebo radsej az potom. Uz mas termin?

yanus
14. sep 2012

@adripat mas IP ;)

brudra
14. sep 2012

@eniii to by bolo super sa konecne stretnut, len ja som buduci tyzden bez auta mam ho v servise 🙂 jedine ze by sme kocikovali v Hundsheime, ale mozem len pondelok, stvrtok, a piatok 🙂

luckalucka83
14. sep 2012

@dani84 @raa2 @ivka03 @ellysa @brudra
Kocky ma sme na vychode, ked sa vratim, podam hlasenie 🙂

raa2
16. sep 2012

@eniii mozeme sa v utorok vidiet?mas nieco?

ellysa
16. sep 2012

@eniii jj bude Viliamko 😀 , ja som trochu v šoku ale môj lieta dva metre nad zemou, 10 vriec oblečenia po malej môžem dať na výstavku a kupovať nové 😅
luckalucka83 @dani84 @raa2 @ivka03 @brudra

baby ja môžem zatiaľ hociktorý deň okrem stredy a piatku poobede a pondelok doobeda a budúci týždeň tiež ešte hocikedy, aj mi je jedno kde

raa2
16. sep 2012

@ellysa golfky nebudes predavat?tie sa mi pacili,by som o me mala zaujem, ak sa daju dat na lezato 🙂

raa2
16. sep 2012

@ellysa ved to je prijemne ked mozes nakupovať 😉 Ja by som nakupovala malej ako diva,skoda že z toho tak rychlo vyrastie.tiez mam vela handier po Matikovi,ale sú farebné,tak sú celkom použiteľné 🙂

eniii
16. sep 2012

@raa2 ano ano, mozem v utorok, povedz si kedy, tak navecer? 🙂

ellysa
16. sep 2012

@raa2 nie ten si nechávam a kupujem ešte nejaký hlboký 😉, musím po rodine pozbierať všetky zvyšky a potom podokupujem, pri oliv som už aj kočík o tomto čase mala a teraz som sa ešte k ničomu nedopracovala, nejak nestíham :D

raa2
16. sep 2012

@eniii dobre,mozem. Prisposobim sa.Dufam že sa uz stretneme!! Pršať by nemalo 🙂

katush25
20. sep 2012

Ahojte babenky, rada by som sa Vás popýtala ako je to z preplácaním účtov zdravotnej starostlivosti pocas tehotenstva a samotneho porodu? Citala som na forach ze zdravotna poistovna by mala preplatit do tej výšky čo by musela preplácať tie vyšetrenia akoby boli vykonávané na slovensku - cca 30%, no vcera som sa bola priamo informovať na zdravotnej poistovni a volala som reviznym lekárom, no tí mi to zamietli s tým, že tehotenské vyšetrenia a porod sú plánované veci, takže že si ich treba tak naplánovať aby rodička bola na slovensku. Vopred dakujem za odpoved a za kazdé info ..pekný den

martinka1981
autor
20. sep 2012

@katush25 ahoj,nooooo tak toto je problem velky na SVK 😖 za porod ti nepreplatia nič. Ale za ambulantnou zdrav.starostlivosťou možeš vycestovať,čiže ak by si mala gyn.v AT tak ti preplatia niečo. ja som chodila do poisťovne a v kuse mi všetci tvrdili že to je moj "luxus" že chodim v AT k lekarovi a mam si to cvakať 🙄 oni absolutne na pobočkach nemaju paru o tom že taketo niečo je možne a dokonca ani revizni lekari to netušia čiže ťa odbiju!!!
Neviem aku maš poisťovnu ,ja som mala v tom čase Doveru a to su total debili tam,muž sa tam musel s nimi pohadať a nakoniec nas odpoklonkovali do petržky do tej vyškovej budovy oproti Auparku ale tam tiež nevedeli o tom ALE aspon nam prebrali dokumenty a poslali na centralu do Nitry. No a z celkovej sumy čo som zaplatila v AT okolo 300eur alebo viac,už si nepamätam mi ledva zaplatili 94 eur! Čiže toto si treba vydobiť a bojovať za svoje prava,lebo na SVK su uradnici neznalí zakona a toho na čo ma poacient narok 😔 😔 😔

eniii
23. sep 2012

@katush25 no moja vlastna skusenost bola ze este minuly rok ked som bola vo vseobecnej zdravotnej a dala som si spatne preplatit 2 vysetrenia u sukromneho gynekologa co som chodila k Loksovi v AT, tak zo 140 Eur mi preplatili asi 35 Eur 😀 hah...no a dalsie som si dala uz preplacat z unionu a to bolo tiez v podobne "vysoko zavratnych" vyskach 😕

martinka1981
autor
23. sep 2012

@eniii však sa potom nečudujme že je zdravotnictvo na SVK v takych srajdach s prepačenim ked lekarom tam poistovne preplacaju takto zavratne vysoke davky 🙄 🤐

lauraa
24. sep 2012

@eniii preco na sk ? ty nemas v at poistenie?

eniii
24. sep 2012

@lauraa ja som zamestnana na SK, cize aj poistenie si platim tam, ale mam ecard, takze ked chcem tu k lekarovi tak zadara s ecard, ale gyn. Loksa je sukromnik takze tam som si to plne hradila a dala sice preplatit do krankenkassy ktora si to preplaca so slovenskou poistovnou ale vratili mi fakt minimum... 😨

lauraa
25. sep 2012

@eniii aha tak je to...

anduk
8. okt 2012

@eniii @lauraa @yanus kocky, citam ze sa vyznate, prosim vas o radu - ked mam na SK poistenie vo VSZP (ako zamestnanec, t.c. na RD), ale trvaly v AT, od VSZP si vypytam ten formular E 106, AT poistovna mi vyda e-card, a nemusim sa tym padom odhlasovat z VSZP? stale mi ostane aj SK preukaz poistenca, na ktory mozem fungovat aj na SK? dakujem za pomoc 😉

eniii
9. okt 2012

@anduk ano, vo VSZP si vypytas potvrdeny formular E106 (ale pozor, oni ta budu nutit odhlasit TP z SK, tym padom prides o obciansky atd.) ja mam union a oni s tym problemy nerobili..a na zaklade E106 ti AT Krankenkassa vystavi e-card, ale priprav sa ze este tych papierov AT bude od teba pytat trosku viac...nepamatam si to uz vsetko 🤐 ) a mozes chodit k lekarom aj na SK aj v AT... prijemne vybavovanie prajem 😅

anduk
9. okt 2012

@eniii dakujem za odpoved, aj za mile prianie - urcite si to vybavovanie strasne uzijem 😀 😝

yanus
10. okt 2012

@anduk Presne ako eniii pise. Len doplnim, ze TP na SK vam nikto brat nikdy nemusi, je to len velky omyl uradnikov na SK. Vramci EU mas narok na viacero TP, avsak jedine centrum rodinnych zaujmov. V VSZP nemaju pravo ta o nieco take ziadat a SK Rep. nema pravo ti TP brat ;). Taktiez aj tvoje dieta ma narok na poistenie v oboch krajinach (pobytu i prace) tak ako ty ;).

anduk
10. okt 2012

@yanus dakujem za povzbudivu odpoved, snad v poistovni natrafim na menej iniciativnu pracovnicku 😅 keby si nahodou mala cislo vyhlasky alebo kde sa to uvadza ze mozes mat viac TP / 1 centrum rodinnych zaujmov, bola by som ti vdacna, sem s tym 😉

lusisia
28. okt 2012

Ahojte maminky, som tu nova. Som v 35tt a vcera sme sa boli pozriet do nemocnice v Hainburgu(po snure tour Slovenskych porodnic) a tak sme sa zalubili, ze ideme tam.

Takze Vas chcem poprosit ako je to s preplacanim ambulantneho porodu a potom tie vsetky papierovacky po narodeni dietatka....

Asi ste to tu uz rozoberali, no je tu vyse 130 stran a mne sa nic nepodarilo najst....

Dakujem pekne!!! ;)

martinka1981
autor
28. okt 2012

@lusisia ahoj,za porod nedostaneš nič zo slov.poisťovne! Za neake ambulantne vyšetrenia možeš žiadať do vyšky čo stoji vyšetrenie na SVK. Ale horibilne sumy nečakaj,je to skor almužna.
Do porodnice si vezmeš tvoj a mužov rodny list preloženy do NJ sudnym prekladatelom a aj sobašny list ak ste manželia ,tak isto preloženy do NJ sud.prekladatelom.
Do tyždna ako sa narodi mimino dostanete(resp.si pojdete vyzdvihnuť na matriku v Hainburgu) rodny list dieťaťa ,ten date zase preložiť sud.prekladatelom ale do SJ (odporučam notarom overenu kopiu dať prekladať) a s tym na prislušnu matriku v mieste trv,bydliska. Potom budete čakať na SVK rodny list s ktorym budete vybavovať prislušne pridavky na dieťaťa. Dovtedy ho možte nahlasiť a vybaviť čo treba s AT rodnym listom a dodatočne doložite potom SVK rod.list.

Vela šťastia v Hain.porodnici,poslednou dobou to tam ide akosi dolu vodou 😔
Ale ja sa sťažovať nemožem,ale rodila som cca pred 2r . Snad ti tu kočky niečo poradia 😉 čo rodili nedavno.

luckalucka83
28. okt 2012

@martinka1981
Mati preco to tam ide dolu vodou? Ja som este zatial nic zle nepocula, stale same chvaly, dokonca som tam viezla v lete v noci kamosku, ktora rodila, a stale super pristup 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre