Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

betina1984
18. jún 2012

@eniii
@martinka1981
Ja mam dvojicky a este jedno starsie dieta a zvladam to. Je uzasne mat dvojku, si neviem predstavit mat len jedno. Su s tym starosti a roboty, ale je to uzasne, ked sa rozpravaju, docahuju... 🙂

martinka1981
autor
18. jún 2012

@betina1984 ale jasne,všetko sa da zvladnuť len je to naročnejšie 😉
ja mam rozdiel 18 mes. a ked sa spolu hraju (čo byva vynimka) je užasne ich pozorovať 😉

yanus
18. jún 2012

@martinka1981 😎 😀 😎 😀 neprehanaj, ide ti to jedna radost ;)

martinka1981
autor
18. jún 2012

@yanus ale ale,čo mysliš rodenie či starosť o deti 😀 😎 😀 😎

yanus
18. jún 2012

@martinka1981 no obojeeeee 😀 a deti je vzdy doma viacej, zabudas zaratat chlapa minimalne :P.

martinka1981
autor
18. jún 2012

@yanus 😀 😀 😀 však vieš ako to u nas je,plny dom deti,všetkych vekovych kategorii 😎 😀
pošlem ti niečo na mail 😉

luckalucka83
19. jún 2012

Baby dufam, ze ma tu nejaka aktivna prispievatelka neukamenuje, ze SPAMUJEM , ale nedame stretko? 🙂

eniii
19. jún 2012

@luckalucka83 ja som za! akurat na zajtra sme dohodnute s @raa2 na vecer pokocikovat tu po Wolfsthale 🙂 tak dajme nejaky termin na kocikovo po Hainburgu 😉

ellysa
20. jún 2012

čaute baby, tak idem napísať aktuálnu skúsenosť z gyn v hainburgu, som si tam odležala tri dni, dnes ma pustili, všetko je tam ako bolo, dokonca mám pocit, že sú ešte milší a ústretovejší, takže nebáť sa a šup rodiť 😉

zuzana38
20. jún 2012

@betina1984 ahoj aj ja mam dvojicky baby v septembri budu mat tri roky a tvoje maju kolko?
neviem ako ty ale ja mam teda s nimi dost starosti.strasne vymyslaju.ale to je pri detoch normalne.no nestazujem si.aspon viem,ze ich mam ;)

raa2
20. jún 2012

@ellysa ste v ocakavani, ked si si bola polezat?

ellysa
20. jún 2012

@raa2 no áno, som v 9tt, pred týždňom som krvácala som bola za urbanom, pravdepodobne mi praskla nejaká cievka a v nedeľu som zasa začala špiniť, tak sme šli radšej do nemocnice, mám hematóm, ževraj nie je moc veľký a nemal by byť nejaký ohrozujúci, no uvidíme, po mojich skúsenostiach sa budem tešiť asi až keď budem mať bábo živé a zdravé v rukách 🙄

betina1984
20. jún 2012

@zuzana38 ahojky. Moje majú polroka a vymýšľajú už teraz. Som zvedavá, čo bude o pár mesiacov. Ja som s nimi sama dosť často. Ale na striedačku býva doma mama a muž, ktorý majú opačnú smenu. Ale ešte mám k tomu aj tretie dieťa, ktoré mi robí dosť naprotiveň teraz, takže mám veselo...

raa2
20. jún 2012

@ellysa gratulujem cicuska, takze bude februarovcatko?? budem to s tebou prezivat 😵 Neboj, mysli pekne pozitivne a vsetko bude dobre!!

ellysa
20. jún 2012

@raa2 termín mám na konci januára, tak uvidíme, no dúfam aj ja že bude bojovať drobec môj

katy213
20. jún 2012

@ellysa , tak to sú zas pozitívne správy....snáď im to tak vydrží aj v týchto desných horúčavách 😝 🙂 Prajem všetko dobré, aby žiadne ďaľšie pobyty neboli potrebné, hlavne dostatočne oddychovať a pozitívne myslieť 😉

eniii
20. jún 2012

@ellysa jej tak to su dobre spravy, tesime sa s tebou 😉 a presne tak ako pises, onedlho uz budes drzat svoje babatko zdrave a krasne na rukach 🙂

luckalucka83
21. jún 2012

@ellysa
Blahozelaaaaaaaaaam, to je prekrasna novinka 🙂 🙂 🙂

ivka03
21. jún 2012

@ellysa 🙂 mila spravicka, gratulujeeeeeem 🙂

martinka1981
autor
22. jún 2012

@ellysa gratulujem a prajem všetko dobre 😉

katy213
25. jún 2012

ahojte maminy. Ešte ma napadlo, že sa vás popýtam,na jednu vec a síce - či zvyknú dávať v nemocnici pred pôrodom klystýr. Na kurze, čo som absolvovala nám odporúčali zadovážiť si yal a pokial sa bude dať vykonať procedúru ešte doma v kludnejšom prostredí. Na druhej strane nie všetky pracoviská sú za túto metodu, takže myslíte, že sa treba najskôr poradiť s personálom? Aaaaaaaaaa ešte budem trošku vyzvedať 😵 a poprosím o typ na nejakú konkrétnu vec, čo ste počas pobytu v nemocnici postrádali, lebo to nebolo uvedene v odporučenom zozname na zbalenie, ale bola by zmysluplná....vopred ďaakujeeeeeeeeem za odpoveď 😉

martinka1981
autor
25. jún 2012

@katy213 klystir ti robiť nikto nebude 😉 ale keby si ho vyslovene chcela tak asi urobia. kde si bola na prednaške? Na SVK či AT ??
Ja som porodila obe bez klystiru 😎

Mne nechybalo nič,dostala som všetko čo som potrebovala 😉
uvidime čo napišu ostatne kočky....

katy213
26. jún 2012

@martinka1981 kurz som absolvovala u nás - teda Ba a dosť sa líšil aj zoznam vecí, čo si so sebou zobrať, preto som váhala, či mám naozaj všetko nachystané 😨

martinka1981
autor
26. jún 2012

@katy213 stači na 100% len to čo pišu na letaku z nemocnice.všetko dostaneš fakt 😉

vampgirl
26. jún 2012

@katy213 Ked som sa pytala na klystir, tvarili sa rozpacito ze ak vyslovene chcem, tak mi urobia, ale ze inak nevidia dovod 😀 ja som samozrejme na tom netrvala 🙂 je to podla mna zbytocne, telo sa pred porodom vacsinou prirodzene vycisti, aspon u mna to tak fungovalo 😉

Mne tiez nechybalo nic, ale velmi prakticke sa mi zdalo, ze som tam mala pribalene teplaky a tricko, aby som nemusela cez den pobehovat v tej ich sexi koseli 😉 poradila to jedna baba tu v diskusii a zdalo sa mi to dodatocne ako velmi dobry napad 😉 a asi by som si este zobrala so sebou caj na podporu kojenia, tam sice jeden v kuchynke bol, ale ja som mala doma nakupene lepsie....

katy213
26. jún 2012

@martinka1981
@vampgirl - ďakujem babule 😉 , čajík mám veru nachystaný a kraťasy šupnem veru tiež 😉

vampgirl
26. jún 2012

@katy213 Aha a ako citam dozadu, vidim, ze si riesila aj epidural, tak ja teda nie som taka hrdinka ako ostatne baby 😀 (maju moj obdiv 😉 ) a po cca 10 hodinach kontrakcii som TRVALA na epi, aj ked doktor sa ma snazil presvedcit, nech to este chvilu vydrzim 😠
Epi mi pichol Dr Pavlovic, na prvykrat, bez akejkolvek bolesti, v tom momente mi prestali bolesti, o dve hodiny som porodila (bolesti som sice necitila ale tlaky ano, takze na par zatlaceni bola mala na svete) a na epi nedam dopustit 😀 neviem, ci som mala proste stastie, alebo je Dr Pavlovic taky expert na pichanie epi, ale nemala som ZIADNE neziaduce ucinky. Neviem si predstavit, naco by som sa mala zbytocne trapit, ked to ide bez bolesti 😀
Takze to mas pohlad z druhej strany 😉 Drzim palce, nech to vydrzis bez epi, ak chces, ale ak budes mat pocit, ze to je moc, kludne poziadaj o epi, nie je sa coho bat 😉 a tu usetrenu energiu urcite po porode vyuzijes 😉

yanus
26. jún 2012

@katy213 No ja som mala CR, ale tak narychlo neplanovane, cize som si predtym nez som isla do nemocnice dala glycerinovy cipok pre vlastne pohodlie. Ziaden klistir nebolo treba, tie cipky som vyuzila aj neskor.
Mne v nemocnici chybalo bezlaktozove jedlo a este strasnu chut som mala na dzus po spinale. Inak vsetko donesu, alebo ked si vypytas tak aj modre z neba ti poskytnu 😎. Ostatne veci, len k tvojmu osobnemu pohodliu si zober ;).

yanus
26. jún 2012

@katy213 kedy mas vlastne termin?

katy213
26. jún 2012

@yanus 7.7.2012, takže dufam, že sa malý nebude ulievať a budeme to mať čím skôr za sebou 😀 ....ale veď mňa ten smiech asi prejde,že ... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre