Pôrod v Martine

martinusik91
24. okt 2013

Potrebovala by som vediet ako to tam chodi.Boli ste si pozriet nemocnicu pred porodom?Ako to tam je s epiduralkou?Treba si ju dopredu zajednat? Dakujem 😉

povuma
24. okt 2013

@martinusik91 ja sa este len chystám, ale tu su aj fotky, aj je tam telefon, kde sa možeš na všetko spýtat http://www.unm.sk/index.php?m=806
V prípade záujmu o poskytnutie nadštandardných služieb je k dispozícii sestra -manažérka, ktorá Vám osobne počas pracovných dní podá všetky potrebné informácie: č.tel. 043/ 4203 241

blahowoman
24. okt 2013

Ahoj. Ja tam rodila 2x. 1x v 2004 a teraz 2012. Je tam pekne,porodnica od 2004 zrekonstruovana. Su tam 2 al.3 izby VIP za tjtore sa priplaca inak ste 2 na izbe. Je tak kupelna so sprch kutom a umyvadlom. Toalety su na chodbe spolocne. Deticky vacsinou uz hned po porode ostavaju pri mamicke. Jedine ak si velmi vycerpana tak zoberu aj na noc. Personal je zvacsa mlady a mile sestricky. Epiduralka,manzel pri porode vsetko sa plati dopredu. Ako na to? Treba ist na porodnicu na 2posch. Tam sestricke pov.co chces epiduralka a tak dalej .vypise ti taky papier,a ty to pojdes zapl.dopredu na vratnicu. Pokial toto nemas,nic ti nedaju aj keby si pov.ze to POTOM zaplatis. Takze tolko

martinusik91
autor
24. okt 2013

@povuma no to som pozerala len neviem ci epiduralka je nadstandardna sluzba 😒 ale tak ked tam zavolam a opytam sa vseobecne tak mi hadam neotrhne hlavu 😀 inak nadstandard nechcem.a ty si z martina? kedy tam tak pojdes?

martinusik91
autor
24. okt 2013

@blahowoman takze aj keby som tam isla teraz v siedmom mesiaci tak si to mozem dopredu zaplatit uz ? a netreba aj nejake poucenie pri tej epiduralke?

povuma
24. okt 2013

@martinusik91 ja som z MT a pojdem tam len rodiť 😀 , inak ak ma nepošle moj doktor, tak ani netreba snád...ja nechcem nič, ani epidural, ani manžela pri porode...epidural si musíš zaplatit vopre, porodnica je na druhom poschodí... 😉

martinusik91
autor
24. okt 2013

@povuma ja som na rizikovom este mam na to asi cas ale bojim sa ze do januara nevydrzi maly tak aby som to mala poistene radsej skor 😉

povuma
24. okt 2013

@martinusik91 ved sa nič nestane, povieš, že si mala cestu okolo, a že to chceš mat už na poriadku, kludne tam zbehni 😉 😉 😉 popýtaj sa na všetko, na to tam su... 😎

martinusik91
autor
24. okt 2013

@povuma ja som zo ziliny a tam som lezala dva tyzdne a uprimne musim povedat ze mi stacilo 😠 rovno som povedala ze tam rodit isto nepojdem.este sa poradim na poradni s gyn a zabehnem tam pre istotu 😉

ferianca
24. okt 2013

@martinusik91 ahoj .. ja som tam rodila pred dvoma rokmi a dufam ze cca za 3 tyzdne este aj budem ... personal v pohode ale vyrusila som ich v noci tak sestricky boli trochu "hnusne" izby super a hlavne co mi velmi vyhovovalo boli navstevne hodiny od 6:00 - 18:00 ak budem mat inu skusenost urcite sa s nou s tebou podelim 🙂 🙂 🙂

povuma
24. okt 2013

@martinusik91 čo viem, tak velmi vela báb chodí zo ZA rodit do Martina 😒 , takže oni su na to zvyknutí 😵

ingmiriama
24. okt 2013

@martinusik91ja nie som z Martina bola som tam sa spýtať ako to tam chodí veľmi ale veľmi milé sestričky som sa popýtala poukazovali a potom som si išla zaplatiť epidurál a manžela pri pôrode ....neboj sú tam veľmi milé sestričky 🙂

martinusik91
autor
24. okt 2013

@ferianca tak drzim palce aby ti to dobre dopadlo a ak budes mat cas potom mozes prosim ta napisat ako bolo? 😉

martinusik91
autor
24. okt 2013

@povuma no to asi hej 😀 aj moje dve svagriny tam boli rodit ale to bolo uz min 8 rokov dozadu. vzdy boli spokojne

martinusik91
autor
24. okt 2013

@ingmiriama ty si tam bola o kolkej je lepsie ist rano alebo poobede? ja by som najradsej isla v sobotu len neviem ci by mali na mna cas

loknicka
24. okt 2013

rodila som v MT pred tromi mesiacmi - nemam sa na co stazovat... akurat ako pisala ferianca - tiez som prisla nad ranom a sestricka nebola moc mila... ale potom uz bolo vsetko v pohode. dobry personal a prijemne prostredie 🙂

ingmiriama
24. okt 2013

@martinusik91 ja som tam bola medzi 13:00-14:00 asi tak no bolo už dávno 2011 a však sa opýtaš či majú na teba čas či nie ja som chcela rodiť do vody len oni sestričky ma odhovorili

martinusik91
autor
24. okt 2013

@ingmiriama a preco ta odhovorili?

ingmiriama
24. okt 2013

@martinusik91 že je jeden pôrod do vody za rok radšej aby som si dala epidurál ja som sa bála zošívania

martinusik91
autor
24. okt 2013

@ingmiriama a kolko pred terminom si sa tam bola pozriet?

cinnamon111
24. okt 2013

@martinusik91 Ja som prvú dcéru rodila v ZA a už by som sem tiež nešla. Radšej MT. Mňa by len do budúcna zaujímalo, či s tým nie je problém...to normálne prídeš na príjem a vezmú ťa - nevadí im že si zo ZA ?

ingmiriama
24. okt 2013

@martinusik91 mesiac pred pôrodom

ingmiriama
24. okt 2013

@cinnamon111 myslím si že nie stým problém moja dr z PB mala dovolenku pred mojím termínom pôrodu napísala mi odporúčací lístok som jej povedala že chcem rodiť MT išla som tam a tam som začala chodiť na pásy prenášala som týždeň a nik mi nič nepovedal

ingmiriama
24. okt 2013

@martinusik91 mne dokonca dali aj papier čo si mám tam zo sebou zobrať čo tam budem potrebovať

martinusik91
autor
24. okt 2013

@cinnamon111 no co som pocula a citala tu na forach tak im to nevadi a su na to vraj zvyknuti vraj tam nechodia len zeny zo ziliny ale aj z inych miest...ja ked som videla ako sa tam chovaju k zenam a ako to tam vyzera tak som si povedala ze aj keby som mala ist zase na pohotovost koli babu tak pojdem rovno do martina

cinnamon111
24. okt 2013

@martinusik91 To ti verím, ja som si tiež čo to odležala v nemocnici, než som porodila.... ☹ ☹ ☹ Správanie od personálu som až také hnusné nezažila, celkom sa to dalo....ale tá nemocnica, WC-ko, plesivé steny na izbách, 😢 😢 strašné niečo

martinusik91
autor
24. okt 2013

@cinnamon111 no personal nekomentujem radsej a tiez niektorych doktorov... ten pristup je tam hrozny ked si uz vybrali hentaku pracu z ludmi tak sa maju podla toho k tym ludom spravat... ked chceli byt nevrli a hnusny mali ist do kie za pas tam by to nikomu nevadilo a nie ze na oddeleni rizikovej gravidity aby sa zeny bali aj nieco opytat ze ako to dopadne 😠

loknicka
24. okt 2013

kludne aj zo ZA mozes ist rodit do MT - robi to tak vela zien. aj ja som tak rodila...

cinnamon111
24. okt 2013

@martinusik91 a ským máš takú zlú skúsenosť ? Sestričky, či Dr ? Sestričky boli podakotré nervóznejšie, ale Dr. sa dali

martinusik91
autor
24. okt 2013

@cinnamon111 no sestricky tam boli take ludske len dve ostatne boli bud ze im bolo totalne jedno alebo vrcali ked nieco clovek chcel no a doktori tí boli celkom fajn ja som mala zlu skusenost len z jednou doktorkou koli ktorej som prezila najhorsi den pocas celeho obdobia ako som tehotna

blahowoman
24. okt 2013

@martinusik91 to neviem,ja som nemala. Vsetko ti vysvetlia tam. Staci,ked si to zaplatis ked zacnes chodit na pasy. A keby si sluzby co si zaplatis nevyuzila. Vratia ti peniaze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre