Pôrod v Mníchove a okolí

stanik55
17. jan 2015

Zdravím Vás, mamicky a buduce mamicky 🙂 Mam otazku , resp. otazky na mamicky zijuce v Mnichove a okoli. Cakame prve babo a v Nemecku nie sme dlho, v maji ma caka porod a neviem co vsetko tu potrebujem vybavit, na ktorom urade zacat, ake doklady potrebujem a tak. Mam uz z toho dost tazku hlavu, kedze ani moja nemcina nie je uplne perfektna, tak sa toho vsetkeho dost obavam. Budem Vam vdacna za kazde info, popripade nejake linky, dakujem 🙂

feist
17. jan 2015

@stanik55 ahoj 🙂 mam podobne starosti.. Ja mam termin v júni,zatial som nezisťovala vobec nic ale uz by asi bolo na čase.nejak sa spolieham ze sa spýtam gynekológa a ten mi vsetko objasni,ale neviem ci to tak funguje 🙂 ale akurat budúci tyzden sa mam stretnúť s kamarátkou co tu žije,tiez nie Nemka, rodila tu, takze hadam bude vediet poradiť..tak sa potom ozvem 🙂

stanik55
autor
18. jan 2015

Dakujem velmi pekne, aj ja ked nieco zistim, tak to sem hodim. A co sa tyka toho gynekologa, tak neviem, ci on bude vediet, napr ake tlacivo kam poslat co sa tyka materskej a tak, ale skusit mozes 🙂 Si priamo v Mnichove alebo niekde v okoli?

kiki68
18. jan 2015

@stanik55 vsetky tlaciva a tieto veci okolo materskej treba riesit na socialke. Hlavne si pozistovat a nastudovat co najviac,aby ste nedopadli,ze budete vsetko obhanat na poslednu chvilu. Tiez sa informovat na krankenkasse ze co vsetko vas caka,co preplatia a co treba doplacat atd. na lekarov sa v tomto netreba spoliehat, nie je to ich starost tieto vybavovacky, cize mozu aj nemusia poradit. Niektori ludia sa na to dokonca specializuju,ze poradia ohladom systemu, ziadosti atd. co kde vybehat.
A myslim,ze v ramci EU to bude podobne ako keby rodite v Rakusku,lebo cert ber,ze ste par km od hranice,ale ste v inom state EU. Samozrejme nejake veci sa mozu odlisovat,ale zaklad bude podobny 😉

feist
18. jan 2015

@kiki68 ďakujeme,musim to nejak rozbehnúť uz 🙂

feist
18. jan 2015

@stanik55 ja som ďalej od Mníchova,este na západ kúsok, Ulm. Ty si v Mníchove?a planujes rodiť priamo tam?ja som este stale nerozhodná,nejak sa tu nevyznám v úrovni nemocníc a chcem vybrať dobru :/

stanik55
autor
18. jan 2015

Ja som 20 km od Mnichova, ale dobru kliniku máme aj v mestečku kde byvame. Ja si myslim, ze tu su nemocnice dobre vybavene a aj pristup lekarov je fajn, aspon z mojich doterajsich skúsenosti. Najviac sa obavam pôrodu kvôli tomu, ze moja nemcina je este chaba a neviem ci budem rozumiet a oni mne.

kiki68
19. jan 2015

tie nemocky su tam taky standard podla mna, ako aj tu v AT, vacsina je taka ako to,co baby opisuju,ze rodia spokojne v Hainburgu. Skor si pozrite ze kde su aj oddelenia pre deticky,co maju nejaky problem po porode, aby ste to mali tiez blizko keby cosi. Tiez asi bude dostatok sukromnych porodnic, kde budete nieco doplacat, ale tak zase zalezi co chce clovek od toho celeho mat. Tiez maju aj oni maminkovske fora,kde najdete rady,kde ist. Pripadne sa pytajte znamych atd. ze kde to je fajn, takych co maju deti tak do 3 rokov,cize info bude stale aktualne.

feist
28. jan 2015

@stanik55 ahoj,toto vyzera celkom uzitocne 🙂 http://www.baby-und-familie.de/Geburt/Formalita...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre