Pôrod v Nemecku

slavomiraaa
3. jún 2014

Ahojte aký je váš názor ? Som v Nemecku nejaký ten čas a čakáme babo , kt. sa narodí tu. Nechceme tu žiť dlho, plánujeme tu zostať 2 roky a odisť napäť na slovensko. Bude to dobre pre dieta? Nebudeme mat potom problémy na slovensku z občianstvom ? a pritom mam strach rodiť tu, nepoznám tu nikoho len muža ( on bude pri pôrode ako opora) .

marseillka
3. jún 2014

@slavomiraaa ahoj, ja som rodila vo Francuzsku, viem po francuzsky dokopy 60 slovicok cize takmer nic. Mala som priatela pri porode a robil tlmocnika 😀 tiez neviem ci tu ostaneme na trvalo. co sa tyka porodnice a pobytu, tak u mna to bolo tak, ze sa mi pokusali posielat vecer a cez noc anglicky hovoriace ako tak sestricky-AJ zvladam troska lepsie 😉 tak sa to dalo a cez den od cca 10-11 tej do 18 tej bol so mnou na izbe priatel cize nebol problem. Nicoho sa neboj, nebudes prva ani posledna co rodi v zahranici-niekto aj neplanovane...

stardust
3. jún 2014

@slavomiraaa co za problemy by ste mali mat s obcianstvom? Dieta bude mat slovenske obcianstvo automaticky po tebe. Akurat si nechas vystavit nemecky rodny list, apostilujes, prelozis a vybavis slovensky rodny list. Manzel asi vie nemecky, ze? Tak nemas problem, prelozi co bude treba a personalu sa tu fakt bat nemusis 😉

slavomiraaa
autor
3. jún 2014

No a tu je to ešte horšie že musím mať pôrodnú asistentku , kt. ma pripravuje na pôrod a čo tak ohľadom pôrodu my 2 si povieme to si ani prestaviť neviem 😒 😒

stardust
3. jún 2014

@slavomiraaa myslis asistentku na sale alebo chces chodit na nejaky predporodny kurz? Ten tiez nepotrebujes.

lll2010
3. jún 2014

@slavomiraaa ..ak partner moze, tak nech si zaplatte v nemocnici tzv. rodinnu izbu. Neposkytuje to kazda nemocnica,tak sa musite vopred informovat. ( U nas to stoji 30e/den inkl. strava). Obcianstvo bude mat dieta slovenske a ako pise uzivatelka stardust s tym postupom s nemeckym rodnym listom. Inak v DE nie su take "financne" podpory ako na SK. Ak mozem vediet, v ktorom meste budes rodit?

slavomiraaa
autor
3. jún 2014

tak je to tu že asistentka sa stara o mna pred pôrod, keby som mala nejake komplikacie jej môžem zavolať a aj pri pôrode bude pri mne a po pôrode nás bude chodiť kontrolovať domov, ako sa nam darí. ( preplaca to všetko poistovna). a je tam aj ten kurz čo by som mala s nou robit ... 😒 😒 uvidime... muž vie dobre po nemecky ale on nemôže pri mne sediet cele dni čo ja tam budem zatvorená. budem sama

slavomiraaa
autor
3. jún 2014

Budem v Schwandorfe rodiť.

lll2010
3. jún 2014

@slavomiraaa ..to mas namysli asi Hebamme. Nie si povinna to vyuzivat ak nechces. Pri prvom dietati som Hebamme pred porodom nemala, az po porode chodila kontrovat mna a baby. Teraz chodim ku inemu gynekol. a on ma priamo v praxis H., takze to teraz vyuzivam. Ale vedela, by som si to predstavit aj bez nej. Ten predporodny kurz tiez nemusis robit ak nechces, nie je to povinnost. Ja som ho robila, a bolo to o nicom, mne to nic neprinieslo.

lll2010
3. jún 2014

..inak na tom kurze bola jedna ruska, ta tam chodila s mm ( on si musi platit 75e-to bolo) a on jej vsetko prekladal, tiez nic nerozumela.

stardust
3. jún 2014

ovela lepsie je zavolat si v pripade komplikacii priamo do porodnice.

slavomiraaa
autor
3. jún 2014

ano, hebamme ... mám sa s nou po prvý krát stretnúť v sobotu v pôrodnici. Dúfajme že nám všetko povie ohľadom toho.

ushuaia
3. jún 2014

@slavomiraaa ahoj, urcite sa nieje coho bat...ja som rodila v afrike...kazdy bol zhrozeny...nanestastie moj porod skoncil urgentnou sekciou...mam neskutocne skveleho gynekologa, pristup lekarov aky mam tu veru, sa veru tazko hlada v europe 🙂, ja po francuzsky vela neviem, na anglictinu mozem zabudnut...,partner absolvoval kazdu gyn. prehliadku somnou, je na seba velmi pysny- ja tiez nanho..., 🙂 aj porod, len potom na operacny sal ho uz nepustili.Iba gynekolog vedel anglicky...,hospitalizacia trvala 4 dni, co som mohla som si vypytala, inak chodil partner a vzdy som mala pripravene co sa chcem opytat... 🙂 🙂 🙂 Stazovat sa nemozem, a uz teraz spominame iba v dobrom...,vela stastia !

slavomiraaa
autor
3. jún 2014

ďakujem za vaše rady 🙂 🙂 😉 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomiraaa
autor
3. jún 2014

Ako viem sa dohovoriť ale neviem tie odborné veci, uvidíme som blízko česká možno nejaká sestrička tu bude robiť 🙂

ushuaia
3. jún 2014

@slavomiraaa odbornymi vecami sa hlavne netrap...lekar ci porodna asistentka by sa nemali vyjadrovat v odbornych terminoch ked riesia alebo vysvetluju nieco svojim pacientom...viem z vlastnej skusenosti...som zdr. sestra 🙂 , vsetko sa da vysvetlit ,,po lopate,, aby matka pochopila, mozno to zaberie viac casu, ale predsa su tam pre teba... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre