Pôrod v Novej nemocnici v Košiciach verzus pôrod v Šaci

lenemmka
14. apr 2012

Ahojte 🙂 🙂 Kedze sa mi pomaly ale isto blizi termin mojho porodu, chcela by som sa s vami poradit ohlade porodnice. Svoje prve dieta som porodila v Saci, kde som bola spokojna (porod bol uplne bezproblemovy a takisto dcerka nemala ziaden zdrav. problem). Avsak to bolo pred 7 rokmi 🙂
Momentalne cakam druhe babo a povodne som bola rozhodnuta na sto percent pre Sacu, avsak cim viac pozeram diskusie a prispevky..tym viac som zneistena ci je Saca pre mna idealne riesenie. Asi najpodstatnejsi fakt, ktory ovplyvnil zmenu mojho nazoru je, ze v pripade ak by s dietatkom nieco nebolo v poriadku tak Nova nemocnica poskytne babatku ovela lepsiu starostlivost. Myslim, ze aj nemocnica v Saci posiela rizikovych pripadne novorodencov, u ktorych je potrebny odbornejsi dohlad, do Novej nemocnice.
Mamicky, ktore ste boli v tycho nemocniciach v poslednej dobe, neviete mi popisat nejake vyslovene pozitiva a negativa pri tychto nemocniciach?
a v pripade Novej nemocnice. Ako je to vlastne s izbami? Su tam nadstandardne izby? Standardne izby maju samostatne socialne zariadenie alebo je spolocne pre celu chodbu? Je tam podporovane ze babatko je po porode na izbe s mamickou? a ako je to s vyberom lekara? je tam moznost volby? ak ano viete mi doporucit nejakeho dobreho porodnika v Novej nemocnici?
Dakujem velmi pekne za kazdu reakciu 🙂 🙂 🙂

ettie
1. okt 2018

@lana11 ano 😉
Ja som osobne mala nestastie na smenu doktora Boszermeniho... nikoho som zazmluvnovat nechcela ale poza moj chrbat mi ho vybavoli lebo mal vtedy sluzbu...zial.. nastastie mlade doktorky,neviem uz ako sa volali, ale ked videli ze je zle tak sa aspon ony starali.... inak iny gyndosovia/porodnici boli fajn. Za mna este pan doktor Urdzik, Molokac a Knop.
Jedini kto mi po tom fiasku a problemoch nesadol bol Boszermeni,moze byt akokolvek "profesional" ale je to jeden arogantny hulvat... raz na pohotovosti Valko, nastastie tam bol aj doktor Knop.... ale to sa asi vsade najdu taketo smeny v zlozeni dobrych a menej citlivych a chapavych lekarov...

Ja sa rozhodujem tiez kam pojdem casom... Saca je fajn, zaplati si clovek a malo by byt on postarane, navstevy kedykolvek,teraz to tam aj prerabaju? ale v pripade vacsich problemov zial transport babatka a mamina ostava potom... nasa musela tiez na jisku takze som na jednu stranu rada, ze ma nahovorili na novu nemocnicu... ale neviem no v starej nemocnici sa mi viac pacilo ked som tam lezala,aj prostredie aj lekari, nevyhoda je tam s navstevy a beznadejne sa dostat na nadstandart... v novej predsa len aj su fajn lekari aj ked prostredie ako nic moc, ale zase vacsia sanca.mat vlastbu izbu a aj tie navstevy hlavne ked je sekcia... tam napriklad hned davaju na izbu, v starej a saci davaju na jisku a deti nosia, v novej ak je vsetko.ok a ujde sa nadstandart tak moze byt niekto s mamickou a babo je hned na mamine....a ta neonatologia je topka tam no...i ked tiez dakedy zalezi od smeny, ale to asi vsade tak. Sama si nie som este ista kam.ist ;) drzim palce kazdopne

jonki
2. okt 2018

@lana11 ano, nie vsetci su tam na plny uvazok ale vsetci z nich tam odvadzaju porody. Murin asi len svoje pacientky a ked to vychadza na cas ked on sluzi v ambulancii tak asi nedojde.

jonki
2. okt 2018

@ettie myslim ze tebou spominan dr je ten ktory prisiel k mojej porodnicke a zdrbal ju slovami: A tato tu co robi???( myslel mna) Ja som spokoje lezala na kresle, nekricala som, neochkala zial mne ctg nezobrazuje realny stav a on to teda zhodnotil ze asi sa opalujem. Moja dr vtedy mlada zaba mu odpovedala sucho a vecne: tato zena tu rodi a je na osem prstov otvorena.
Mam s nim aj dalsiu zlu osobonu skusenost z nemocnice...tiez z mojho pohladu reagoval neprimerane.
Popravde voci Saci som ja ziskala velmi negat postoj ked totalne odflakli zdravotnu poporodnu starostlivost o mna v r 2010 (porod bol skvely). Odvtedy vravim, ze k tomu aby som z nemocky odisla zdrava mi pekny gauc nepomoze...

ettie
2. okt 2018

@jonki ja som mala 6 hodin nonstop bolesti, neskutocne bolesti a tiez mi neverili, lebo zaznam nic nevykazoval, mala mala ozvy 180-200 celych tych 6 hodin zial bola noc, jemu sa nic nechcelo, nic vyvolavat nebude, za viac ako 24 hodin po odteceni vody som sa neotvorila ani na prst, ini to chceli ukoncit, no zial ten pako stale cakal neviem.na co, na sale priznal, ze nie je Boh..
Vsetci vedeli aj na odddeleni aj kolegovia ze spravil chybu.. kryl si vo vsetkom chrbat zial bola.do toho zaplatena manzelova rodina a dat na neho podnet by bolo dat podnet aj na inu osobu ktora tam pracuje... doteraz je schopna svokra mi vycitat ze som nikoho zazmluvnovat.nechcela a ja zase vycitam im, ze sa do toho starali..zial.mal smenu vtedy kedy mal... myslim, ze keby tam bol ktokolvek iny nedopadlo by to tak.... mozem byt vdacna ze sa malej strebalo aj krvacanie do hlavky aj srdiecko je fajn uz bez nejakeho obmedzenia mozeme fungovat aj ked ma nalez... no dosral to.na plnej ciare... ten tyzden tam bol masakralny.... ako pristup lekarov aj sestriciek.mimo neho fajn.. po tyzdni nastastie domov...mne sa rozpadla jazva mesiac mi ju daval dokopy pan doktor Kanaba a ked si ho zavolal nech sa pride pozriet co sa stalo s jeho pacientkou ani sa nepozdravil a bol ticho pri odchode povedal ze to bolo cele chyba mojho gynekologa :D ked som sa pytala Kanabu len pokrutil.hlavou lebo studoval cely porodopis....

ettie
2. okt 2018

Jaj a odmietla som mu dat hoc len cent tak mozno to.mu sadlo potom uz na nos.... ale to je tiez cele na dlhsie.... neprajem.nikomu nic zle ale.tohto cloveka nechcem.nikdy uz vidiet ani

lana11
2. okt 2018

@ettie moment o ktorom lekárovi tu píšete,??

lana11
2. okt 2018

@jonki o ktorého lekára sa jedná?

jonki
2. okt 2018

@lana11 ten ktoreho spomina v prispevku ettie, Boszermeniho. Nechcem vsak aby to vyznelo ako kritika celej jeho prace. Ja som ho zazila v dvoch pripadoch a v oboch slo skor o jeho prejav ako odbornost.
Napr viem, ze znamej velmi pomohol, ona mala velkeho syna a podla jej slov mala stastie ze rodila prave pri nom.

ettie
2. okt 2018

@jonki ako on je velky odbornik...ale zial nie je ani trosku ludsky podla mna... mozno niekomu vyhovuje jeho atyl ked sa hra na Housa neviem... Moze byt kapacita ale zenu a este k tomu rodicku si vobec nevazi a sprava sa vazne neprofesionalne a arogantne a takeho sme ho zazili viacere uz

lana11
2. okt 2018

Dobre takže k tomu nepôjdem 🙂 dakujem 🙂

jonki
2. okt 2018

@ettie mala som s nim rovnaku skusenost a ani v jednom z pripadov som mu nedala dovod na to aby takto reagoval.

kk240
12. dec 2019

Porod l.pasteura

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre