Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tami_tami
11. dec 2009

trinka a kedy mas nastup do nemocky?

stamion
12. dec 2009

Ahojte maminky, som rada že píšete svoje skúsenosti s popradskou pôrodnicou,lebo vôbec nepoznám ani jedného lekára. Že vraj všetci starý lekári poodchádzali. Ja mám termín 25. februára,ale pôjdem v 38 týždni,lebo mi budú robiť cisarák,tak sa už teším. Malý sa mi neobracia, asi mu je tak dobre,dcéru som mala pred 11 rokmi tiež cisarák,lebo som mala úzku panvu. A teraz mi lekár automaticky povedal že to bude cisarák, ani mi nemerali panvu. Neviete kedy sa meria panva? Nepamätám si už presne kedy mi pri dcérke merali panvu. Ďakujem pekne za odpoveď Monika 😵

robka
12. dec 2009

ahojte
no mi sme uz doma narodil sa nam 2.12 chlapcek Samko vazil 3310g a meral 50 cm......lekara som nemala vybaveneho ale vsetci boli velmi zlaty nemozem povedat jedno krive slovo 😀.....sestricky tiez velmi mile nemala som s nimi ziaden problem.... 😅 vo vsetkom nam pomahali 🙂

tami_tami
12. dec 2009

stamion - zalezi od lekara... kazdy ma svoje sposoby a postupy... mne meral panvu len raz aj to nedavno mozno v tom 35.tt... ja mam termin v pondelok a tiez nikoho nepoznam... 😉 a myslim ze to nijak nepomoze ci poznas alebo nie... ale z toho co viem su vsetci o.k a ak pacientky nerobia problemy a pocuvaju co a ako tak su vsetci vpohode aj co sa tyka lekarov aj sestriciek a celeho personalu kolo teba... a na otocenie ma maly este casu a casu + ak mas istu sekciu tak sa nemusis bat ci sa otoci ci nie... 😉

tami_tami
12. dec 2009

robka vitaj doma a gratulujem k Samkovi - ma krasne miery - aky si mala porod? a mam otazku - treba mat na porod tiez koselu na gombiky vpredu ci moze to byt aj taka kosela -dlhsie tricko ako keby bez zapinania? lebo nad tym uz par dni rozmyslam a neviem.... 😅

veronikapp
12. dec 2009

tami-tami aku len chces 🙂
ale v predu na gombiky je najlepsia, lebo ti bez problemov mozu po porode prilozit babatko k prsniku 😉

robka
12. dec 2009

dakujem krasne...no samotny porod trval dve a pol hodinky co si myslim ze na prvorodicku dobre 🙂....no tiez si myslim ze je jedno aku koselu....suhlasim s veronikoupp s koselou na gombiky je to jednoduchsie 😀

tami_tami
12. dec 2009

vdaka baby - ved preto nad tym rozmyslam - kvoli prilozeniu po porode... 😉

robka - super porod to hej... mala si nejake jasne priznaky ci to prislo z nicoho??? ja som zacala trosicku spinit a pobolieva ma zaroven podbrusko... - v pondelok mam ist na zaznam a prietoky hore na 8.posch. tak som zvedava ci mi povedia konecne aj nieco nove 😀 ale malemu sa este asi velmi nechce 😅

tami_tami
12. dec 2009

robka - aj ja mam v izbe tie nalepky na stene 🙂 len auticko mame zelene 😉

robka
12. dec 2009

tami rano mi odtiekla voda ale len cast tak som isla na pohotovost...urobili mi test ci islo o plodovu vodu a islo len to bolo bez bolesti tak mi pichli vyvolavacku ale ta mi nejako nezabrala tak mi pichli este nieco a za hodinku som dostala kontrakcie....no ja si myslim ze to uz moze byt kedykolvek ja som sa ani neotvarala ani ziadne priznaky ani som si nemyslela ze to uz bude a nakoniec tak rychlo sa to vsetko zomlelo....vela mi pomohli porodne asistentky a lekari fakt su tam vsetci hrozne mily nemas sa coho bat 🙂

tami_tami
12. dec 2009

robka - znie to super tak snad fakt budu vsetci mili lebo uz zacinam mat strach hoc som myslela ze to na mna pride asi az tam ... 😅

veronikapp
13. dec 2009

tami-tami mozem napisat moju skusenost?
pises ze si zacala trochu spinit- tak to uz moze byt kazdu chvilu... Ja som porodila v pondelok. V nedelu este neboli ziadne priznaky. Rano vstanem a - spinenie... Isla som do poradne, nemala som ziadne bolesti, ale tvrdlo mi brusko/ to uz od 27. tyzdna/, doktor ma vysetril. Vraj sa to uz zacalo, ze ak chcem , mozem ist rovno na prijem... Ja som este isla domov- peso od nemocnice na novy juh... Doma som si vsimla ze to brusko mi tvrdne nejak pravidelne, bez ohladu na to ci stojim,sedim,lezim... /pri falosnych priznakoch brusko prestane tvrdnut ak napriklad zmenis polohu/. A kazde 3 minuty!!!!! Ziadne bolesti, len to tvrdnutie. Radsej som sa rozhodla vratit do nemocnice- to ma uz viezol manzel. Zase zaznam, vysetrenie. Pri nom mi praskla voda. A uz to islo. Bolesti coraz silnejsie, od prvych, ktore som zacala citit az po porod, presli 4 hodiny. Vraj luxusny porod...

Urcite mas vsetko nastudovane, co, kedy, ako dychat. Ale! Pri tych bolestiach clovek velmi nerozmysla. Ked ti mozem poradit, rob vsetko co ti povedia. Sestricky su velmi zlate. Niektore mamicky uz nevedia co so sebou a zacnu panikarit. Nepomoze to ani tebe ani babatku. Zatnut zuby a robit co od teba chcu. Netrva to vecne, raz predsa musi ist von 🙂

tami_tami
13. dec 2009

veronikapp - vdaka som rada ze si napisala svoj priebeh... ono to spinenie je take slabe no dnes to trosicku viac bolo no zatial len jednorazovo... brusko mi nezvyklo tvrdnut - aspon o tom neviem ale teraz- vcera a dnes a aj v noci som ho tvrde mala... aj podbrusko ma pobolieva ale vzdy to prejde... dufam ze sa otvaram a je to tym... stale cakam ci mi neodide aj ta zatka ked uz sa nieco objavuje ale zatial nic... tiez som si povedala len klud a pocuvaj ludi v nemocke... aj teraz som zatial kludna kym to nie je jasna krv a neviem sa dockat kedy budem zajtra na kontrole... a tie 4 hodiny - fakt parada - aj ked si neviem predstavit ako zvladnem hodiny v bolestiach... sa bojim ze nakoniec po nich nebudem vladat... 😅

veronikapp
13. dec 2009

tami-tami uplne najhorsia je posledna hodina... Tie bolesti... Ziadna pauza medzi nimi. Ale uz ked sa naplno otvoris, bude to rychle. Neboj, budes vladat. Budes musiet, nemas na vyber. Zvladli to ine, zvladnes to aj ty. A potom ta euforia, ked ti prinesu babatko, povedia ze je zdrave, miery... Uzasny pocit. Od toho stastia som celu noc nespala, a taka som bola unavena. Drzim palce 🙂 🙂 🙂

tami_tami
13. dec 2009

veronikapp dakujem ani nevies ako to povzbudi ked mi napise niekto kto bol konkretne v pp- nemocnici - ze je to fakt uzitocna info - ze viem asi ako a co... inac chodila si na pripravu? lebo ja nie... 😖

veronikapp
13. dec 2009

tami-tami ani ja nie...

stamion
14. dec 2009

Tami drzim palce, nech ti to dobre dopadne,a dakujem za odpoved. Robka a ty mas krasneho syna gratulujem ti!

trinka
17. dec 2009

ahojte, tak aj my sme už traja 🙂)) malá Lilian sa narodila 12.12 o 0:50 a cele to trvalo tri hodinky. Celý čas bol pri mne manžel. Sestričky ako aj lekár boli úžasní! Epi mi nestihli dat 🙂 ked som sa otvorila na tri prsty, tak to išlo velmi rýchlo... asi štyri kontrakcie a išli sme tlačiť. Malá mala obtočenú šnúru okolo krku, takže bol problém ju vytlačiť. Lekár vravel, že posledná šanca a potom sekcia ☹ nejako som to zachytila a z posledných síl zatlačila a... 😀 najkrajší zvuk na svete ... 🙂

stamion
17. dec 2009

Trinka gratulujem ti k dcérke, mala si super pôrod,podľa toho čo píšeš. A keďže si posledná ktorá rodila v popradskej nemocnici tak mi prosím ťa povedz aký sú tam lekári,sestričky poznám tie sú dobré, aspoň boli dobré. Ďakujem ti za tvoju odpoveď.

robka
18. dec 2009

Stamion dakujem krásne, neboj lekári su tiez v pohode aspon ja som natrafila na dobrých.....a tebe trinka gratulujem k dcerke... 🙂

trinka
20. dec 2009

Robka- gratulujem k synčekovi 😀
Stamion- mna odrodil doktor Surgent a bol naozaj skvelý. Pomohol mi ako vedel. S inými som sa stretla len na vizite a to nemas velmi ako porovnat ci spoznať aký sú. Ale ked som tam ležala aj predtým, tak aj mlade lekarky co tam boli boli velmi prijemne. Myslím, že sa nemas coho bat- Popradska porodnica je podla mna na vynikajucej urovni- aspon ja sa nemam na čo sťažovať... 🙂

stamion
20. dec 2009

Ďakujem Vám Robka, a Trinka za odpoveď,veľmi ste ma potešili. Trinka, ja som počula že doktor Surgent už nepracuje na pôrodnici, a tebe bol pri pôrode. Alebo si si ho prosila k pôrodu,tak prišiel?Mne je to podstatne jedno ktorý lekár mi urobí sekciu, ale predsa je to taký zvláštny pocit ísť do pôrodnice po 11 rokoch, to je akoby som išla prvý krát. Držte sa maminky, aj vaše maličké nech sú zdravučké. Prajem Vám pekné sviatky, ja budem oddychovať,už fučím ako lokomotíva.papa 🙂

tami_tami
21. dec 2009

ahojte tak aj my sme uz doma - maly sa narodil tiez v pp- nemocnici - sekciou a to 15.12. -taktiez nemozem povedat krive slovo.... vsetci boli ustretovi mili a v pohode.. 😉

trinka - my sme tam boli zo dva dni asi obe ked si rodila 12. nie? 😉

veronikapp
22. dec 2009

baby gratulujem k deturencom, tak to budete mat ozaj VESELE Vianoce 😀

robka
22. dec 2009

ahojte tami gratulujem tak mas to za sebou 🙂 stihli ste to aspon budete na vianoce doma 🙂 tesim sa na fotky a ako malinky?

tami_tami
22. dec 2009

dakujeme 🙂 fotky su a nie malo len ich treba upravit a nemam este velmi energiu tu sediet... ale ak by si bola na FBtak tam su vsetky 😉 maly je zlaty obcas uplackany ale krasny a uzasny 😉

robka
22. dec 2009

no jasné chapem som aj na FB tak ked budes mat cas tak kludne napis 🙂

stamion
22. dec 2009

Gratulujem tami, tak už to máš za sebou,ty si mala plánovanú sekciu? Lebo sa mi zdá že nie.A ako dlho si bola v nemocnici? A malého si mala pri sebe,alebo ti ho nosili iba na kojenie? A ako zvládaš kojenie? Lebo ja som mala dosť veľké problémy ale to iba preto lebo mi dali prvé jedlo po sekcii vtáčie mlieko a to na večer a mne sa cez noc tvorilo mlieko a ráno mi už malá nemohla chytiť bradavku, tak som išla na tú odsávačku elektronickú,mimochodom inú tam nemali, a sestrička mi to nastavila na veľký tlak tak mi popraskali bradavky, a ešte žeby nebolo málo tak som dostala aj teplotu, tak tentoraz už idem do pôrodnice so svojou odsávačkou žiadnou elektrickou,ale len ručnou.Držte sa, a hlavne oddychuj

veronikapp
22. dec 2009

stamion elektronicku odsavacku tam uz davno nemaju... 😉
zober si kludne svoju.

tami_tami
23. dec 2009

stamion vdaka 😉

nemala som planovanu sekciu - ale mala som mat ako som sa dozveddela... prislo to z nicoho a behom hodiny som bola na sale... - dobry sok no co ti poviem... jedla som naposledy v pondelok vecer, v noci ma chytili bolesti, v utorok rano som sla do nemocky, maly sa narodil 15:07 a prve co som dostala boli ranajky v stredu rano... ale bola som na infuziach cize pohoda... tie mi odpojili vo stvrtok... maleho mi najprv len nosili aby som ho videla kedze som nemohla vstavat ani hlavu dvihat ani nic... k sebe mi ho dali az v piatok a v sobotu nas pustili domov... inac stravu davaju normalnu a ja som mala trosku problem lebo som sa najedla a bolel ma zaludok stale - ked som sa na to pytala tak mi povedali ze mam jest menej - ze oni davaju normalne porcie vsetkym ale ze po operacii - sekcii by som mala jest len po troske... odsavacky neviem kolko maju ale len rucne... ja som si maleho prikladala ale mala som malo mlieka takze mi ju netrebalo... teraz si doma odstriekavam rucne - a dokrmujem nutrilonom zatial... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre