Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

petra1985
18. nov 2009

tie podlozky su dobra vec no.. my ked sme to pospinili tak sme si pytali a okamzite nam doniesli dokonca sa chodili aj pytat ci nepotrebujeme novu bo ako lezat na pospinenej podlozke cely cas ta diki na vizite by to teda vyzeralo odkryjes paplon a tam ... no vizitka sestier ja uz len trosku som mala spinavu a som isla pytat.. by som sa pozrela na to, ze nechcu davat.. vsak na co to dostavaju?? Zeby si brali domov? Akurat...

queenka drzim palce 😉

olienka12
18. nov 2009

peti si bola v starej? ja idem do monobloku proste dostala som poradene,ze sa mi to zijde aj doma 😀
katka ano mam vsetko,este si mozno kupim novy zupan. a na ctg sa treba objednavat pokial viem,ale este mas mesiac cas 😉

petra1985
18. nov 2009

olienka no ja v starej som bola tak to je ine asi zalezi od sestier 😉 zijde sa to to je pravda.. moja pediatricka to ma aj na lehatku kam ukladam malinku holucku xixi..akurat to ma chybu, ze sa to posuva no 😉

katka22r
18. nov 2009

noo ja tie podlozky mam tiez a do porodnice uz vsetko ja mam zupan tiez som chcela novy ale ten co mam doma ani poriadne nevyuzivam tak berem ten a potom kupim novy...no este 4tyzdne do ctg ale mne gynek.povedal ze od 35tt ale svagrinka mi vsetko zisti neviete niektore viac ako to je s tym ctg v monobloku ako a kedy sa objednava,myslim kolko do predu a kde sa potom vykonavaju poradne?v tej ambulancii co je aj pohotovostna-?

juliakocka
18. nov 2009

ahojte kočky...som z Prešova, vo februári mám termín a chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s pôrodnicami, kde mi odporúčate ísť... rodiť v starej, alebo v monobloku...podotýkam, že známosti nemám ani v jednej a podplácať lekárov sa nechystám...dakujem

katka22r
18. nov 2009

ahojko julka asi tak myslim🙂ak nie prepac..no kazda porodnica ma asi aj dobre aj zle stranky ale zvacsa ide do novej,ja idem tiez,som prvorodicka takze poradit ti neviem ale ak precitas starsie prispevky su opisane porodnice...ja idem do novej len kvoli cistejsiemu prostrediu,kvoli wc ze su na izbach a kvoli tomu ze babenko mozes mat pri sebe cely cas,no okrem noci tam ich beru aby si sa vyhajkala aj ty...

anavila
18. nov 2009

caute baby, ja neveim co mam robit. Ci ist do strarej alebo do monobloku. Uz osm bola rozhodnuta pre strau a teraz neveim. Rodila som pred dvoma rokmi v Krompachoch a bola som celkom spokojna co sa tykalo mna, boli velmi mili, a postarali sa o mna ukazkovo, ale o malu sa postarat nevedeli, nasa detska doktroka sa strasne zlosti v akom stave jej posielaju z Krompach deti - nezahojene pupceky, nevyliecena zltacka a pod. Aj u nas to tak bolo. Pustili nas s vysokou zltackou na 9.den a potom sme aj tak museli ist este na tyzden do nemocnice.
Ja sa fakt neviem rozhodnut. Nikoho v PO nepoznam, ani len sestricku ani upratovacku, no bojim sa pravdu vam poviem. ☹

katka22r
18. nov 2009

moja ani ja nikoho nepoznam v po a zasa dajaku dialku sa mi cestovat nechce tak by nas ani navstevovat nechodili:(...ja idem naisto do novej...zacni chodit na predporodne pripravy ja sa akurat chystam a tam spoznas aspon porodne asistentky a porodnikov,,,je tam fajn 🙂

babulko
18. nov 2009

Ahoj mamicky,tak zo svojej skusenosti ozaj vrelo odporucam monoblok 🙂

queenka
18. nov 2009

ahooojte:D taak a zasa som doma 🙂 bola som na CTG ...tak oproti tomu co som bola w nedelu tak uz zaznamenalo aj kontrakcie ale ze zatial je wsetko w poriadku takze ma poslal domow s tym ze w nedelu pridem a znowa sa uwidi:D aj som rada ze som doma ale na druhej strane uz by som to chcela mat za sebou 🙂

katka22r
19. nov 2009

och moja ja ze uz rodis🙂)pocuj quennka v ktorom tyzdni ta prvykrat objednali na ctg do monobloku a kolko dni sa treba objednat do predu?a kde ti robili poradnu tam v monobloku alebo si chodila k svojmu gynek?dakujem ti

queenka
19. nov 2009

katka....ja som bola prwy krat na CTG w 39 tyzdni....w podstate w nedelu jak som pisala ze idem a newiem ci ostanem...a wcera mi robili znowu....tam je napisane ze kedy sa robi CTG ale teraz newiem presne lebo ja ked idem do nemocnice tak stale len za primarom adamom a on mi powie ze co a ako ale zajtra idem znowa tak ti mozem pozriet ze ako to tam je...wiem ze ked prides na 9 poschodie tak tam pri wytahu na dwerach je zwoncek a tam powies ze ides na CTG ..ale ja som stale objednana takze newiem ako to presne je...zistim ti?

katka22r
19. nov 2009

noo hej viem kde je ctg tak ak sa ti podari zisti mi a aj cislo na nich aby som nemusela chodit osobne si zlata dakujem

queenka
19. nov 2009

oks jasne zajtra ti potom dam wediet:D noo owsem ak neostanem w nemocke 🙂

katka22r
19. nov 2009

no snad nie ale ja ak ta tu nenajdem tak budem vediet ze si tam

queenka
19. nov 2009

ale co by som dala zato aby mi uz doktor powedal ze idem rodit:D uz sa widim doma s malou 🙂 lebo tento posledny tyzden je naozaj nocna mora...nepsim w noci absolutne ..stale wstawam cikat a mala kope akope nech si lahnem akokolwek...uz jej howorim ze nech uz ide won a ona nie a nie 🙂 w pondelok mam termin tak dufam ze nebudem pretahowat lebo uz newiem ci dalsie dni wydrzim...ja to uz mamm z casti za sebou ale teba to wsetko este len caka takze pewne nerwy:D ja uz niekedy aj od tych nerwow placem:Da manzel ma potom stale upokojuje a rozweseluje:Dzwlastne stawy 🙂

katka22r
19. nov 2009

nooo ja si este veruze pockam uz teraz sa mi to zda dlho

queenka
19. nov 2009

no mne ako wecnost:D tych 9 mesiacow je dost dlho .aj ked w podstate zo zaciatku to nieje nic hrozne skor ten koniec a ten posledny tyzden katastrofa:D

katka22r
19. nov 2009

noo sak mi daco o tom pis a moja nebolela ta dakedy panva?

queenka
19. nov 2009

mna boli teraz uz wsetko:D krize chrbat uz to ani newnimam:D akurat kontrakcie mam zatial bezbolestne..obcas ma pichne ale zwladam to zatial:D

katka22r
19. nov 2009

a kde ta picha dole?to su kontrakcie?lebo mna sem tam pichne dole ale nie vzdy a nie casto

olienka12
19. nov 2009

ups pardon to je na staru
http://www.fnsppresov.sk/pacientom/0651/0734/ skus tu zavolat na novu nemaju na ctg na nete, tu by ti mali dat.

queenka
19. nov 2009

no tiez by som rada wedela ci su to kontrakcie 🙂 tak pod bruskom ma pichne na 5sekund a potom to prejde hned...newiem sama 🙂

olienka12
19. nov 2009

queenka ked pridu kontrakcie,tak to rozoznas...

anavila
19. nov 2009

moje kontrakcie boli take, ako bolest pred kramamy, ani som nevedela ze su to kontrakcie, az ked sa to nedalo vydrzat, a stupnovalo sa to, tak som isla. Ale od zaciatku som to mala kazdych 10 minut. Nebolo to take hroZne, cakala som horsie ovela. Take na nevydrzanie to bolo az na stole v nemocnici.... asi po 3 hodinach od ich zaciatku

queenka
19. nov 2009

no ja som zatial nepocitila ziadne silne bolesti a mozem powedat ze citim ze mi twrdne brusko aj na CTG ked som bola tak mi powedali ze mam kontrakcie a ja ze nic necitim iba ze twrdne mi brusko ale ziadna bolest..a sestricka mi powedala ze to je dobre ze nemam bolesti ze do 3cm ked budem otworena a nebudem mat bolesti tak budem mat dobry porod:D kiezby mala prawdu:D ze niektore zeny citia bolestiwe kontrakcie uz od zaciatku preto lebo su wiac citliwe a ze kazdy mame iny prach bolesti takze je to indiwidualne:D

anavila
19. nov 2009

uf, neviem ako to je, ale hlavne nech je to uz za nami, ked budes rodit, vsetky tvoje poznatky a vedomosti o tom a pripravy pojdu bokom, realita je celkom ina ako teoria, aspon v mojom pripade to tak bolo. Kazdy porod je iny, a ktovie cim prekvapi tento... ale hlavne nech uz mame pri sebe zdrave deticky!!!!!

queenka
19. nov 2009

noooo tak weru len nech wsetko dobre dopadne..aj ked si wytrpime hlawne nech su deticky w poriadku 🙂 tak teda zajtra idem opat a ktowie mozno uz ostanem w nemocke:D tak drzte palce 🙂

katka22r
20. nov 2009

ahojte queenka uz asi ostala v porodnici co??🙂olienka dnes som sa bola objednat na ctg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre