Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

queenka
20. nov 2009

ahojteee:D nie neostala 🙂 ale mam dobru sprawu..w utorok mam prist rano o dewiatej rowno na porodnu salu takze asi mi bude wywolawat pretoze termin mam uz w pondelok 🙂 takze predpokladam ze 24.11 sa nam narodi emka:D juuj tesim sa:D

olienka12
20. nov 2009

Jeej queenka,drzim prsty, my sme tiez cakali Emku hehe nakoniec sa z nej vyklul Danielko 🙂)))

queenka
21. nov 2009

aale nesranduj:D nam to traja dokotri powedali a bola som aj na 3d tak dufam ze emka bude:D wsak wsetko mame ruzowe...kocik..postielka...wsetky wecicky:D tak to by som bola riadne prekwapena keby sa narodila emka s chwostikom 🙂 wed cely cas ju emka wolam tak musi byt .D

katka22r
21. nov 2009

queenka drzim palce

queenka
21. nov 2009

katka..dakujem pekne:D budem potrebowat:D este 3 dni juuuj 🙂

katka22r
21. nov 2009

ale uz budes mat potom...

queenka
21. nov 2009

tak to teda hej:D wed uz sa newiem dockat kedy malu uwidim :D 🙂 stale si predstawujem ako bude asi wyzerat 🙂

katka22r
22. nov 2009

noo tak to hej ani ja sa uz neviem dockat ale co uz ja to mam este daleko...potom urcite napis aky bol porod a ci sa tam nachadza elektricka odsavacka na mlieko...dik...inak babenky co ste uz rodili v monobloku ako to je tam s navstevamy a ukazovanim dietatka najblizsim?

petra1985
22. nov 2009

juuuj baby ja odporucam doniest si vlastnu odsavacku do porodnice

queenka no vidis ani si sa nenazdala a... 🙂 drzim palce

queenka
22. nov 2009

dakujem petra 🙂 a preco wlastnu odsawacku???

petra1985
22. nov 2009

ta mne nechceli velmi poziciavat.. a predsa je lepsie mat vsetky veci svoje jak prosikat si tam o nieco uz aj kvoli hygienickej stranke.. a aj tak ti ju bude este treba 🙂

olienka12
22. nov 2009

katka v monobloku je to s ukazovanim deticiek lahsie ako na starej porodnici a navstevy mozu dojst kedykolvek,ale na tvojom mieste by som si rozmyslela s navstevami v porodnici,kedze je nebezpecenstvo chripky a podobnej pliagy... na navstevy budu mat dost casu ked pridete domov,predsalen ine prostredie.
Ja som uz oznamila kazdemu,ze do porodnice za mnou moze polovicka a mama,kt.mi bude nosit polievku,ked dojdem domov,nech sa paci,ale v nemocnici nech mi daju pokoj 😀 😀 😀
zaujimave je,ze rodina kt.ta nevidi 2/3 mesiace si dava za povinnost otravovat akurat ked si v porodke... 😉 😀

queenka
22. nov 2009

no co sa tyka nawstew tak ja budem rada ked pride za mnou ktokolwek:D predsa len tam budem sama cele dni takze nawstewe sa potesim aspon mi skor prejde cas 🙂 a co sa tyak chorob tak tu mozes dostat aj tam...w nemoocnici lezi kadekto a ci ides na wc alebo do bufetu ci na obed to je jedno....moj nazor...samozrejme kazdy ma iny 🙂

katka22r
22. nov 2009

noo tak ja sa na navstevy tiez velmi tesim a ktovie co sa bude rozsirovat v januari jaka chripka ci co zasa dojde...hm a ja praveze navstevy prve dni doma nechcem ziadne a to uz kazdy vie..tam sa uz o nas nik nepostara a na vsetko budeme samy....takze tak ale ako napisala queenka kazdy ma svoj nazor 🙂

queenka
22. nov 2009

no jasne ked budem doma tak prwe dni si budem chciet oddychnut a budem rada ze som doma:D ale w nemocnici proti tomu nic nemam:D inak nam wypoli elektroku na hodinu a som bola sama tak som tak rozmyslala ze w podstate uz len jeden den a ideeem:D a tak ma napadlo ze dufam ze nebudem mat na izbe niejaku neprijemnu mamicku....a kiezby bola a spon w mojom weku aby sme sa aspon porozprawali ked uz nic ine 🙂 a ani newiem co somnou budu robit ten utorok...lebo mi powedal ze rowno s wecami na porodnu salu mam ist tak newiem,...ci mi da wywolawacku alebo ako?, a wlasatne ta wywolawacka sa kde picha???

olienka12
22. nov 2009

queenka bud ti daju tabletky do posvy alebo infuziu alebo injekciu je to rozne 😉

queenka
22. nov 2009

😖 juuuuj infuziu??? no dufam ze nie lebo to asi neprezijem...mne ked beru krw tak wzdy odpadnem....uz len ked widim ihlu je mi zle ☹

olienka12
22. nov 2009

moja ked ides na normalny porod tak oxytocin davaju infuziou. Tiez po porode babatka na porod placenty davaju infuziu s dacim na rychlejsie porodenie... takze infuzia urcite,ale ved to je pohoda to nebudes vnimat tak...

queenka
22. nov 2009

ou ou ou 😕 staci ze to wiem...ale toto som fakt netusila ja som myslela ze to tabletka bude...tak teraz mam este wacsi strach 😨 a trwa to dlho??teda ci tu ihlu tam budem mat dlho...??

maja402
22. nov 2009

queenka - ja som mala infuziu pocas celeho porodu.. cca 6 hodin.. ale to som si ani neuvedomovala, ze ju mam.. tiez chytam z ihiel paniku... neboj, zvladnes to.. 😉

olienka12
22. nov 2009

queenka myslim,ze infuzka bude najmenej co ta bude trapit 🙂 neboj zvladas,zvladli ine a kolko ich bolo... hlavu hore mysli na tu radost potom 😉

jespera
23. nov 2009

Ahojte, chcela by som pridat svoju skusenost z monobloka a zo starej porodnice, snad to niekomu pomoze v rozhodovani.
Monoblok - dosla som tam rano o piatej s krvacanim, kde ma privitala rozospata a zahundrana sestricka, ze sa mam prezliect a automaticky ostavam tam, pretoze s krvacanim ma nikto nepusti domov. Prisla som na ambulanciu - kde ma cakala druha zahundrana sestricka, preco som neprisla skor / a to som prisla hned ako som zbadala v noci krv..., ale to akoby nikto nepocul/, pol hodinu ma spovedali ci fajcim - proste vypisovali nejaky blby dotaznik, natocili mi ctg, a prisiel lekar - netvaril sa o nic prijemnejsie, ale co uz - neriesila som to, vysetril ma a zhundral ze je tam nalez a to bolo tak vsetko - mala som si asi domysliet co to znamena, na otazky ze co sa deje - alebo co z toho bude - odpovede som sa nedockala, prisiel dalsi lekar - ten bol uz trosku viac pri zivote.. ostala som tam, kde mi nasledne chodili sestricky podavat injekcie a infuzie, Boze chran ked som sa opytala - co to je a na co toje, lebo to na mna pozerali ako na vraha a len zhundrali - to je pre babatko, to su antibiotika ..ale nikto nic...Rano doktorka Stosekova povedala ze ma prevezu do starej porodnice nakolko je tam JIS pre babatko - ze pockame za sanitkou, sanitka dosla o jedenastej, a to ze sme sa nemohli dostat z budovy - lebo nesli vytahy, a neviem co - to uz ani neriesim. Previezli ma do starej porodnice - kde prvych 15 minut som lezala na chodbe, lebo ma nemal kto prebrat a sanitari ma chvala Bohu nemohli nechat len tak na chodbe. Nakoniec ma prebrala doktorka /radsej nebudem menovat/ - odznova ctg, sono - vysetrila a sup na izbu. Kde mi dali pod postel dreva aby som mala ako tak hore nohy, kolotoc s injekciami pokracoval aj nadalej. Lenze tu mozem povedat ze su sestricky starsie ako v monobloku ale viacej ochotnejsie, aj ked cest vynimkam.
Moj pobyt koncil porodom - super personal je na pooperacnej izbe v starej porodnici, velmi ochotne a mile zienky, len skoda ze som tam bola iba 24 hodin, pretoze prichadzali dalsie sekcie a trebalo uvolnit miesto.
Takze som lezala na sestonedeli - najkrasie boli rana, preco? O piatej plnou rychlostou vpali do izby sestricka merat teplotu, skoro sme dostali infarkt, pretoze prisla fakt ako tank, o 15 minut dosla prva upratovacka, ktora vystrieka umyvadlo savom - uzasna vona ked este spite..., o dalsich 15 minut dosla dalsia ktora umyla zrkadlo, za chvilu dosla dalsia co umyva stolik, dalsia co dezinfikuje policky,dalsia pride vyniest kos, dalsia umyt podlahu - uzasna produktivita prace!!! potom praktikantky ktore vas vyhodia z postele lebo vam idu upravit postel - aby na vizite bolo vsetko ok..., potom pride vizita, potom opat niekto vpali do izby a zareve ze su ranajky, a to medzitym este chodi sestricka na izbu k pacientkam - infuzie, injekcie...ale samozrejme sa to nikdy nezaobide bez trieskania dveri, a silnym hlasom bla bla...no proste strasne lutujem tie zeny, ktore su tam aj dva mesiace - nie je tam sanca na akykolvek spanok...A to nehovorim ako vsetky sestricky kmitaju ked ma byt vizita - zrazu treba menit aj postelne pradlo, zrazu im vadi konvica na stole...ale to ze sa nedaju zavriet okna /inac uzasne taha/, nikoho netrapi, lebo nemocnica ma 2 stolarov, ktorí su zial na marodke - takze smola.
Urcite co vam bude vadit je ten kazdodenny buchot a trepot, a budicek od piatej.....
Este doplnim info z porodnej saly - porodna sala vyzera ako pitevna skoro - vsetko stare, skarede - je tam jedno lehatko - kde momentalne rodila nejaka zenska, mna dali vedla nej a pripravovali na narkozu, to ako mi zavadzali cievku na mechur, a ake mali blbe komentare preco mam nohavicky este na sebe, a preco neroztahujem nohy ako mam ....to vam ani nebudem pisat, proste to uz treba vediet - no zial ja nerodim kazdy den, a nevedela som co ma caka nakolko nikto mi nepovedal - dajte si to dole, lahnite si - urobime to a to.....nie ved na co, a to ze bola uz v kontrakciach a bolestiach a zostrasena - rodila som dost skoro - to nikoho nezaujimalo...ked ma doviezli na salu mala som si presadnut z lozka na lozko - tak si predstavte - mate zavedenu cievku v mechuri,kontraktcie.. a pri vas stoji 2 metrovy chlap ktory nie je schopny vam podat ani ruku aby ste nespadli a este zhundre ze sa treba vyzliect /bola som este v koseli/, boze chran aby mi niekto pomohol....v duchu som sa modlila, aby cim skor napichali a aby som uz spala a nevnimala tych sprostych a zachmurenych ludi, ktori so mnou nakladali ako kus za kus - doslova...ale prezila som a som tu.. Sekciu mi robil doktr. Kyseli - uzasny clovek a lekar, zachranil mi dieta a to je hlavne, on bude jedina dobra spomienka na nemocnicu...
Vsetkym prajem aby porod mali krajsi ako som mala ja.
Co sa tyka wc a sprcha - celkom pohoda, da sa.
Strava - typicka nemocnicna, len mi hrozne vadilo ze jedlo bolo stale studene - s vynimkou ranneho mlieka, to bolo teple.

katka22r
23. nov 2009

no jespera tak to nemas najkrajsie zazitky ze?super no...a teraz ides rodit do akej porodnice?mas uz teraz aj svojho gynek.?no ja ked som bola v 12tt na pohotovosti v monobloku dokt.mal niejaku operaciu pol hodky som s krcmy sedela v cakarni a ked prisiel povedal len ze mi ma sestricka pichnut nospu ze on ma dolezitu operaciu a to bolo vsetko pozrela som nanho ako blazon a on odisiel...a to bolo vsetko cize asi tak

olienka12
23. nov 2009

baby a naco mate usta, ja by som spravila taky cirkus,ze by lietali jak spinave pradlo.... ide o vas zivot a zivot vasho dietata!!!

katka22r
23. nov 2009

noo ked nemas ani sancu nieco povedat tak nemas...kazdy ma ine usta

queenka
23. nov 2009

jespera....no tak to si ma teraz welmi nepoteslila ☹ werim ze si to nemala lahke a to sprawanie sestriciek ma dost udiwuje pretoze oni su tam od toho aby nam pomohli a powzbudili a nie aby sa takto sprawali ako ku tebe....takyto ludia by wobec nemali robit taku dolezitu pracu wed je to pre tu psychiku tej mamicky dost zle...ja zajtra idem rano tak dufam ze ku mne budu mat iny pristup a tiez ako howori OLIENKA tak ked sa mi nebude nieco pacit tak si otworim usta pretoze ide o nas ziwot a ja som hrozne citliwy clowek a wsetko ma wie rozplakat takze dufam ze budu mat dobru naladu..teda dost lekarowi aj platim nakolko ide o prednostu Adama pri ktorom budem rodit....tak baby potom wam powiem a drzte mi palce:D 🙂

katka22r
23. nov 2009

budeme na teba mysliet nebojaj sa

tinika
23. nov 2009

no začinam sa tesit na porod, doteraz som nemala problem, stretla som len mile sestričky a lekarov, ale tie vytahu vytačaju aj mna, ale to tu nebudem pisat, ako jedna tava čo snastupila az po mne sa ani nepohla aby vystupila ked vytah nechcel ist ze sme tazky, a to sla zrejme len o par posch. vyssie a ja az na 9 ale sak pohoda ne? porodim po ceste hore schodami

olienka12
23. nov 2009

Mati este ze vies kde su vnutorne 😉

tinika
23. nov 2009

oli viem kde su vnutorne, minule som na nich sla bo ma vytočila ta zenska hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre