Pôrod v Žiline 2013/2014

avalsorim
6. jan 2014

Ahojte baby, mám pár otázok na pôrodnicu v Žiline, ale chcem čo najčerstvejšie informácie, preto som vytvorila novú diskusiu. Keďže som počula o žilinskej pôrodnici viacero informácii. Ja mám termín pôrodu 3.2 a mám určité obavy zo žilinskej pôrodnici :( Naše prvé dieťa sa narodilo v Martine. Takže nemám skúsenosti zo Žilinou. Budem rada keď mi napíšete ako sa vám tam rodilo, ako ste rodili, či vám robili nástrih, kedy vám doniesli bábo na izbu, aký bol personál, či ste si zaplatili (zabezpečili )pôrodníka, či ste mali zaplatený nadštandard, ako rešpektovali vaše plány (1.kontakt s bábätom telo na telo, dotepanie pupočníka), či pomohli s kojením. A ak vám niečo ešte napadne kľudne mi napíšte budem rada každej informácii. Ďakujem 🙂

marcelahorvathova
29. jan 2014

ahoj ja som rodila v za minuly rok2013 v oktobri.ja som mala stastie na doktorku.tusim sa volala Jasova.strasne mila a hlavne starostliva doktorecka.ja som si preskakala 4 potraty tak som aj bola velmi vdacna za jej ludsky pristup.a sestricky boli tiez genialne.velmi pomahali.ale moj porod sa zomlel neskutocne rychlo tak nestihali ani mrknut.po odteceni plodovej vody bol malinky na svete za dve a pol hodiny.zaplatila som si nadstandartku bo na normalnu izbu som nemala zaludok.ani nie tak izbu ako toaletu so sprchou.asi naozaj zalezi na akeho doktora natrafis.a malinky sa mi narodil o 4 tyzdne skor.chvala bohu je v poriadku. je to na tebe ako sa rozhodnes.

nicicka
29. jan 2014

Ja som rodila pred rokom a tiez som bola rozhodnuta ze to bude v ZA avsak mesiac pred porodom prisli komplik. - akurat cez vianoce a museli ma CHVALABOHU hospitalizovat v "uzasnej" zilinskej nemocnici kde som nastastie neporodila. Po hospitalizacii som si povedala, ze tam ani NIKDY rodit nebudem a radsej porodim doma. Pristup sestriciek bol asi taky, ze co od nas chcete, neotravujte nas, totalne nehygienicke prostredie - bala som sa ze moje babo tam nieco chyti, lebo fakt to bol otras, navstevy sa prijimaju len na chodbe, kde je par laviciek, inak musia mamicky s babatkami stat a je tam dost prievan, potrhane obliecky, total chaos, nikto nic nevysvetli, clovek nema sajnu ako to tam bezi, resp. nebezi, lebo to nemalo ziaden system. No fuj, otras. Poznam aj ine zeny, ktore tam rodili a tiez povedali nikdy viac...Inak ak by si mala zaujem, mozem ti poslat par luxusnych fotiek z priestorov, len tak pre predstavu. Nakoniec som isla rodit do Cadce a to sa neda ani porovnat. Mala som pocit, ze to ani nie je porodnica na Slovensku. Od pristupu personalu, cez cistu priestorov az po starostlivost to bolo na spickovej urovni, naozaj ako v hoteli nie v porodnici a nikomu som nic neplatila ani nikoho nemala vybaveneho. 😉

vilkaamalka
30. jan 2014

Ahojte dievčatá, mňa to tiež čosko čaká a tak isto neviem, ktorú pôrodnicu si zvoliť. Bývam v Žiline, narodila som sa tu, a preto ma to ťahá sem. Len neviem či spravím dobre, lebo názory na ňu sú rôzne. Presne tak ako na Čadcu tak i na Martin. Myslím, že na každej pôrodnici by sa našlo pre a proti. Tak isto sa rozhodujem, či ísť na nadštandard, či si niekoho "zabezpečiť", či ísť s DULOU alebo si k sebe zobrať sestru. Je to ťažké.
Ľudia ma od nadštandardu odhovárajú s tým, že čo ak tam budem musieť zostať dlhšie ako je "normál", že sa potom nedoplatím a podobne. Tak isto nikoho v danej nemocnici nepoznám, aby som mohla niečo riešiť a tak isto mi to príde aj zvláštne, aby som musela platiť za niečo, čo by malo byť pre nich samozrejmosťou. Viem, že tie platy nemajú nič moc, ale aj tak. Sama veru neviem. EPI by mi určite nemal kto prísť pichnúť, takže túto variantu zamietam, nakoľko som sa dozvedela, že aj keď si ju zaplatím a nebude mať kto prísť mi ju pichnúť, peniaze mi nevrátia, čo je systém trochu nahlavu.
Každopádne, nech už si každá z nás vyberie akúkoľvek nemocnicu, hlavne nech sú naše detičky zdravé a každej z nás držím silno palce, aby všetko dopadlo na jednotku!
Pekný deň 🙂

miska2014
3. feb 2014

ahoj,,chcela by som sa opytat ze aky cas stravis na jiske po cisarskom,a po akej dobe ti daju miminko.a ze po akej dobe si sa postavila na nohy...dakujem

lienkasta
3. feb 2014

@silvinka1978
Ahoj, ja mam od tial tiez len zle skusenosti. Skoro mi mala zomrela.. ako sa vola ta .....?

limetka713
3. feb 2014

@silvinka1978 ahoj, je mi veľmi ľúto, čo sa ti stalo.. prosím ťa, čo hovoríš na prístup doktora Kyšku?

miroslava28886
3. feb 2014

Ahojte dievčata .....zážitok Žilina : 29.1. o 23:50 doviezol môj manžel švagrinu do pôrodnice s odtečenou plodovou vodou a už aj s bolesťami,ktoré boli podla nej každu minutu .....problem bol že sa vôbec riadne neotvarala bola stale na 1 palec ...... prva pomoc : až o 13:00 jej dali čipku a injekcie až sa dačo pohne ,nakolko je ona mlade 18 - ročne dievča a prvorodička tak nam to prišlo že ju nechavaju si to " UŽIŤ " , ráno jej spravili klystyr a za celý deň nemohla už ani vodu glgnuť ....... bolo 16:00 a stale nič ....16:30 jej dali infuziu potom už bolesti mala každych par sekund a nenormalne bolesti ........ za ten čas sa už aj vyplakala od unavy čo už navladala prejsť ani do sprchy .......trapila sa a trapila čas narodenia 20:25 dna 30.1. za pomoci sestričiek ktore museli jej synčeka doslova znej vytlačiť .....ona už nevladala .....Však kto by ano ked vás nechaju 20 hodín v bolestiach a ešte su sestričky tak nepríjemene že jej hovorili že či ju to nebolelo aj ked sexovala...... no chapete to? Výsledok : zdravý krásny chlapček 3700g a 50cm ....čo malo na svedomí že ju dotrhal celu až na zadku,je podošivana cela a to dnes došlo domov a ona ani lahnuť,horko ťažko prejsť a sadnuť? Nehrozííííííí. Jej prajem aj maličkemu vele vela zdravíčka......a Žilinskej pôrodnici ...... zmeniť personál a zariadenie - vybavenie pôrodnice !

silvinka1978
4. feb 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

@limetka713
Doktor Kyška je jediný ktorý si zaslúži titul doktor, ľudský a zodpovedný na rozdiel od tej čvargy. Volali ho na služby do nemocnice ale odmietol, dobre vie prečo...

womankc
4. feb 2014

dvakrát som rodila v žiline , no poviem tak stretla som sa aj s veľmi arogantným prístupom napriek tomu, že nakoniec som mala pravdu a museli mi robiť akútny zákrok , pri obidvoch pôrodoch som sa stretla aj s nepekným jednaním , čo naozaj do nemocnice nepatrí , lekári a n iektoré sestry veľmi arogantné , ale detské aj niektoré ženské boli dobré v pohode, pomáhali , to zas by som nebola objektívna . Ja som veľmi mierna osoba, dokonca som ani nekričala , ani len pri tých zákrokoch. Ešte mi tam lekár povedal , že teda klobúk dolu, že vie , že je to riadna bolesť a že to málokto takto vydrží. To len pre predstavu. Ale keď mi na miernu otázku moju , sestra odvrkne a ide preč ............... Alebo keď ťa sestra nájde plakať / plakala som , laktačná depka mi prišla / a ešte na teba naziape, že čo reveš, že to bude mať decko všetko v mlieku, miesto toho , aby ťa ukľudnila a pomohla ti . No proste pár vecí ma presvedčilo, že žilina nie . Potom som prežila potrat a to ti ani nejdem opisovať , ako tam so mnou ten lekár jednal, to som ešte musela ukľudňovať muža, aby mu tam jednu už neutrel . Až keď som skolabovala a museli ma preberať , si ma začal mierne všímať, neskôr som sa dostala o poschodie vyššie a tam bol ten prístup úplne o inom, milý lekár , skvelá sestra . Ja som počula aj maminky , ktoré mali dobré skúsenosti. Ale ja som moc nemala a aj švagriná nemala moc lepšie zážitky. Tretie dieťa som rodila v Čadci, pretože pri tých zážitkov zo Žiliny som povedala,ž e tam rodiť nebudem už nikdy ani keby mi cestu vydláždili zlatými tehlami a mala by som rodiť na stanici . A teda to bolo skvelé rozhodnutie . Veľmi sa starali skutočne, mala som komplikácie aj pri tých prvých pôrodoch ,takže na nič nečakali a radšej konali a teda to bolo tiež super rozhodnutie, čo som ocenila . Popôrodná starostlivosť bola super , ženské sestričky chodili stále kontrolovať , krásne izby všetko čistučké, strava bola dobrá chutná , prispôsobená rodičkám, nie ako v žiline, že sme dostali fazuľu, kapustu a podobne . Lekári , čo boli na oddelení, boli tiež veľmi milý , nemala som tam žiadnu negat . skúsenosť . Jediné, čo je v čadci nevýhodou , že tam nie je taký systém s bábätkami ako v žiline, teda bábo berú a dajú ho len na kŕmenie . Mne ale napríklad ho nechali stále, lebo som ich o to požiadala, bola som už treťorodička, takže nemali námietky vzali si bábo len na váženia . Problém bol v tom, že potom tie bábovské vyšetrenia mi nechceli ješitne urobiť v žiline / kĺbiky a nefro tuším / to som si musela urobiť v čadci potom . To mi v žiline povedali, že mám ísť tam, keď som tam rodila . Ale aj to sme zvládli a na to skutočne spomínam najlepšie, návštevy mohli hocikedy prísť až na izbu nebol s ničím problém .
Pravda ale je, že ak malo ale bábo problém, ktorý nevedeli riešiť v Čadci , bába prevádžali do Martina, alebo Žiliny. Ono treba si to zvážiť, možno sa ti povedie super a budeš spokojná. Ja poznám aj kočky , čo rodili v Žiline a boli spokojné . Ja by som sa znova rozhodla inde

womankc
4. feb 2014

@miroslava28886 áno žiaľ aj takéhoto som bola ja svedkom, ja som zažila , po pôrode mi museli po hodine zašívať trhlinu na maternici, 10 štychov , ale bolesti neprechádzali a lekár mi vraví, že nech si ešte na oddelení pýtam od bolesti, že to bude bolieť, tam teda na mňa zhúkla mladá sestrička , že čo chcem , že mi dali na sále , no navela mi ich teda dala, keď po troch hodinách po pôrode som stále tichu skučala od bolesti, mi vraví pani vedľa mňa, že toto rozhodne nie je normálne po pôrode a nech volám sestričku, tá prišla a nahučala na mňa , že či mi ozaj je tak, lebo že je noc a ona musí lekára kvôlli mne budiť, no to sa do nej už obula tá pani vedľa mňa, tak teda nasratá odišla , prišiel lekár a po dvoch minútach ma už aj viezli na ďalší zákrok . a že teda nakoniec to ledva ledva dali. Inak našťastie na pôrodníkov som mala šťatie aj na jednu suprovú sestričku na sále . Tá bola skvelá, zato jej kolegyňa....... to som sa modlila, len aby som vydržala zmenu smeny , aby som, pri nej nerodila .
Švagrine prajem veľa zdravia a skoré zotavenie

kch
19. feb 2014

@miska2014 Ahoj. Na Jiske si cca 24hod. Z Jisky odchadzas uz po svojich nohach. Ja som sa zotavila dost rychlo, uz na druhy den som behala jak srna, ale 1x som bola k.o. mesiac. Je to indi vindi a zavisi to od organizmu nie lekara. Babo mi doniesli ukazat ked som sa prebrala z anestezy.

martina1213
22. feb 2014

Tiez som rodila v Ziline v novembri 2013. A mám iba dobré skúsenosti nemala som dohodnutého doktora, ani nadstandart, na izbe som mala prijemnu spolubivajucu s ktorou som mohla aspon porozpravat. Rano sme prisli do porodnice prave si menili sluzby, bala som sa ze budu neprijemny ale nebolo tak nastastie. Kedze som mala bolesti, no pomaly som sa otvarala a uz som tyzden prenasala na vizite mi primar prepichol polodovu vodu, stale som sa pomaly otvarala tak mi dali sestricky capiky na uvolnenie svalstva a ani sme sa pomaly nenazdali a bol maly na svete. Samotny porod prebehol strasne rychlo. Maleho mi ukazali este na porodnej sale aj mi maleho sestra hned prilozila k prsniku.Pri porode som avsak stratila vela krvi kedze maly bol na mna privelky ale to spravne neodhadol ani moj gynekolog. Sestra, uz na oddeleni, ma dala na izbu blizko sesterne aby ma mala pod kontrolou chodila ma stale kontrovat aj v noci. O maleho sa mi prvu noc starali sestricky a rano mi ho priniesli. Sestricky boli ochotne so vsetkym bez problemov pomohli a poradili. Musim si ich zastat aj ohladom hygieny sice maju zastarale priestory ktore by potrebovali rekonstrukciu ale urcite hygienu a cistotu dodrzuju!!! Jedine negativum su navstevy na chodbe na ktorej vazne prefukuje z kezdej strany, maleho som si preto este zvlast zabalila do deky a dala mu ciapocku. Na stvrty den sme isli domov. Dokonca mam krstnu dcerku ktora sa narodila v zilinskej porodnici v 7. mesiaci tehotenstva, mesiac lezala na detskej iske a krasne ju zo vsetkeho dostali je to nasa krasavica 🙂 keby sa narodila inde a nemali v tej porodnici specialny inkubator mala by neprezila... Preto si ja aj nabuduce vyberiem porodnicu podla vybavenia a nie podla vyzoru. To je moj nazor a moja skusenost zo zilinskej porodnice.

vzdelanavobore
14. mar 2014

@silvinka1978 prečo ste to nedala na úrad? To nenapíšete, že ste necítila pohyby a nikomu ste nič nepovedala.
Len sa obuvajte do tej čvargy, ktorá ma medicínske vzdelanie. Svoje maslo na vlastnej hlave nevidíte.

silvinka1978
14. mar 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

@vzdelanavobore
milá pani vzdelaná v neviem akom obore, zrejme patríte k tým s medicínskym vzdelaním, k tej bielej mafii....na úrad som to nedala preto, pretože určite by nenašli žiadne pochybenie na strane lekárov, ale ako píšete vy chyba bola na mojej strane...to že som bola štyri dni v nemocnici a zomrelo mi tam dieťa je predsa moja chyba a nie chyba lekárov...keby aj úrad zistil pochybenie, tak mi povedzte čo sa komu stane? nevšimli ste si, že žijete na Slovensku?
keď ste už taká múdra a určite niekoľkonásobná matka, mali by ste vedieť že dieťa v poslednom mesiaci sa hýbe menej a pohyby nie je cítiť aj niekoľko hodín.... prečítajte si ešte raz toto fórum a porovnajte si koľko tu je pozitívnych a koľko negatívnych skúseností so žilinskou pôrodnicou...a koľko mamičiek ide radšej rodiť do Martina alebo Čadce....

papaya308
18. mar 2014

baby co ste si brali do porodnice v Ziline tie ktore ste tam rodili tento rok?

orlik4
18. mar 2014

rodila som januar 2014. ja som s doktormi nemala ziadne zle skusenosti, ale horsie je to so sestrickami. strach a hroza. ak chces byt na beznom standarde, tak ti nepomozu, este sa s tebou aj pohadaju. mna skoro nechala jedna sestra rodit samu v sprche. ked ma konecne doviedla na porodnu salu, uz som hned sla tlacit... a starostlivost potom tiez hrozna.
odporucam ak Zilina, tak nadstandard. tam som bola od 2.dna, a tam boli sestricky perfektne, starostlive. poradia a pomozu, ci je den, ci je noc. je to mozno drahsie, ale po porode su hormony a psychika tak rozhadzane, ze ti to padne dobre.
inak, dieta ide po beznom porode na izbu priamo s tebou. od zaciatku sa staras sama. mali by ti ho prebalovat prvych 24 hodin oni, ale necakaj zazraky. velmi to nerobili, starala som sa sama.
Epidural som nemala a po konzultacii s anesteziou v ZA mi ho ani neodporucili. ked chces EPI, tak chod do Martina (to mi povedali priamo na oddeleni)
co sa porodu a prilozenia tyka, keby som chcela, tak mi ho asi daju. ale ja som to nechala na nich. mala po porode aj tak spala takmer pol dna a nechcela papat, takze sme to neriesili.
prve som rodila v Cadci a uprimne ju odporucam urcite na 100%. Zilina sa nechyta vobec....

froglet
19. jún 2014

Ahojte baby, ja by som sa chcela spýtať či neviete ako je to v Žiline. Či je možné rodiť druhé dieťa normálne ak bol prvý pôrod cisárskym? Ďakujem za info.

danka1611
2. júl 2014

ja som rodila minulý rok 2013 v apríly. A ako môžem povedať, tiež som si veľa čítala o žilinskej nemocnici, kedže som bola prvorodička. Ale bola som veľmi spokojná so všetkým. Nemala som zaplatení ani nadštandard. Rodila ma mladá doktorka a bola veľmi milá, hneď mi malého dala nech si ho chytím za ručičku a potom ho zobrali na okupkanie a vyšetrenie, to bolo možno 10 minút a doniesli mi ho priložiť. Sestričky a aj sestričky na novorodeneckom boli super, pýtali sa či niečo nepotrebujeme. Pomáhali aj s kojením, keď som sa spýtala. A strava pre mňa bola dobrá, neviem podľa mňa tam varia dobre, len netreba mať také prehnané nároky. Len vytknúť im musím spoločné WC a kúpelka, to by mohli zrekonštuovať inak maximálne spokojná 🙂
Tak, ale ako sa hovorí "sto ľudí, sto chutí"...

majuska287
15. apr 2015

ahojte baby pisala som pre istotu aj do ineho fora tuto istu otazku neviete nahodou ked ste chodili na pasy do nemocnice v ziline na 1posch. kedy totam robia,myslim casovo ? dakujem za info...

cinnamon111
15. apr 2015

@majuska287 no je to na 1. poschodí myslím že od 7,alebo 7,30 a do 14,00

maricenka23
1. jún 2015

Ahojte, aké mate skusenosti v poslednej dobe s porodom v Žiline? Rodil niekoho Dr.Sudek? Je lepšie íť do Martina alebo Čadce?

nokiae72
20. okt 2017

Mate niekto skusenosti so Sudekom v ziline ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre