silvinka1978
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.
silvinka1978
12. feb 2015

ja to napíšem otvorene....naivne som si myslela, že je ich povinnosť sa postarať o každého rovnako, ale je to veľký omyl....a ja som naň veľmi kruto doplatila tým že som prišla o zdravé dieťatko len kvôli lekárom a ich totálnej ignorácii....pretože som nedala do obálky...

silvinka1978
14. jan 2015
V diskusii: Vzťah s Arabom
silvinka1978
9. okt 2014

@nikolinkamoja
nikdy sa nevzdávaj vlastného dieťatka....celý život by si uvažovala kde je, ako sa má....mať dieťatko je to najkrajšie čo môže byť a VŠETKO sa dá zvládnuť.... 🙂

silvinka1978
30. júl 2014

@zvolsiinylogin
@marcelaza
ja som sa vyjadrila k diskusii pôrod v žiline, ale vám to tu skopírujem:
7.11.2013 v 35 tt tehotenstva ma poslal MUDr.Kyška z poradne rovno do nemocnice, vraj mám vyšší tlak, nezdajú sa mu prietoky a malá je otočena zadkom...povedal mi a na to do konca života nezabudnem, že mám byť pripravená na cisársky, keď som sa so strachom opýtala, či nie je skoro odvetil že dieťatko od 1,6 kg je životaschopné..v skvelej žilinskej pôrodnici mi urobili ráno a večer monitor a dosť... tá osádka mladých doktorov je tam na smiech, hlavne tie lekárky sú tam asi omylom..inak všetci hovoria, že lekári čo majú niečo v hlave zo Žiliny dávno zdupkali a ostal tam len odpad. Adekvátne k tomu som dopadla , 10.11.po štyroch dňoch pozorovania mi v brušku zomrelo zdravé dieťatko, napichali vyvolávačky a nechali ma trpieť, nedali mi epidurál, neurobili cisársky len čakali...potom na vizite sa zmohli len na je nám ľúto a že je to nepríjemná štatistika. Samozrejme že iné ženy tam rodia zdravé deti, sú v poriadku a aj budú rodiť naďalej... je to aj o šťastí. Ja som však mala problém a mali to riešiť a nie nechať ma tak...pre niečo ma tam predsa ten doktor poslal, lenže nikomu som nič nedala a nemala som vybaveného lekára. V dnešnej dobe to tak bohužiaľ funguje všade a žilinská pôrodnica nie je výnimka.

no a toto mi napísala pani Dr. o niekoľko dní

prečo ste to nedala na úrad? To nenapíšete, že ste necítila pohyby a nikomu ste nič nepovedala.
Len sa obuvajte do tej čvargy, ktorá ma medicínske vzdelanie. Svoje maslo na vlastnej hlave nevidíte.

silvinka1978
milá pani vzdelaná v neviem akom obore, zrejme patríte k tým s medicínskym vzdelaním, k tej bielej mafii....na úrad som to nedala preto, pretože určite by nenašli žiadne pochybenie na strane lekárov, ale ako píšete vy chyba bola na mojej strane...to že som bola štyri dni v nemocnici a zomrelo mi tam dieťa je predsa moja chyba a nie chyba lekárov...keby aj úrad zistil pochybenie, tak mi povedzte čo sa komu stane? nevšimli ste si, že žijete na Slovensku?
keď ste už taká múdra a určite niekoľkonásobná matka, mali by ste vedieť že dieťa v poslednom mesiaci sa hýbe menej a pohyby nie je cítiť aj niekoľko hodín.... prečítajte si ešte raz toto fórum a porovnajte si koľko tu je pozitívnych a koľko negatívnych skúseností so žilinskou pôrodnicou...a koľko mamičiek ide radšej rodiť do Martina alebo Čadce....

no a pani Dr. mi potom písala súkromne do IP, vraj to nemieni rozmazávať verejne, že im je to ľúto a prečo sa mi to stalo vie len Boh...

takže milé mamičky, sa spoliehajte na šťastie a Pána Boha....ale určite nie na žilinskú pôrodnicu...ja som rodila v žiline pred deviatimi rokmi a všetko bolo ok, prišli bolesti, potrápila som sa polhodinu a malá bola na svete...bez komplikácii, ako všetky dobre vieme odrodiť a vytrápiť sa musíme sami, viac ako lekári mi pomáhali sestričky, ale vtedy som na žilinskú pôrodnicu nemohla povedať jedno krivé slovo, nevadilo mi prostredie alebo prístup sestričiek, lebo som bola šťastná že mám krásne dieťatko....a tak isto som si myslela, že teraz to bude tiež tak, ale mala som problém a oni nič neurobili....stačilo spraviť hneď cisársky a malú som mohla mať pri sebe...nechcite vedieť ako musím ďalej žiť....s nekonečnými výčitkami, že som rodila v žilinskej pôrodnici,, že som nešla niekam inam...jedna švagriná obe deti odrodené v Martine, druhá tri deti v Čadci aj keď obe sú zo Žiliny....a ja hrdinka som sa vybrala tu do tejto,ako som sa neskôr dočítala, dlhodobo je hodnotená ako jedna z najhorších na Slovensku...

silvinka1978
29. júl 2014

čo na to povedať...ďakuj všetkým svätým že tvoje dieťa prežilo, moje také šťastie nemalo....a to som bola štyri dni "pozorovaná" na oddelení rizikovej gravidity, kde bolo podľa nich všetko v najlepšom poriadku...do konca života si budem vyčítať že som išla do Žiliny, je to tam hnus...ja keď som toto čo sa mi stalo zverejnila sem na stránky MK, tak sa mi dokonca ozvala pani s titulom, ktorú som mala pri pôrode mŕtveho bábätka a napísala mi že je to vlastne moja vina...dať to na úrad podľa mňa nič nevyrieši, veď oni si kryjú chrbty navzájom a mne dieťatko nikto nevráti...

silvinka1978
1. júl 2014

@mima4
@siska53
no tak to je potom smutné keď vš neovláda to čo ovláda stredoškolák...mohli by zrovna zrušiť slovenský jazyk na škole, či ako...ak sa vš prezentuje tým, že robí pravopisné chyby a je to podľa vás OK, je pre mňa veľmi zvláštny názor...to potom ani p.učiteľka nemusí ovládať pravopis, lebo má logické uvažovanie a to jej ku kariére stačí? 😀

silvinka1978
28. jún 2014

@veronika2612
nuž ja som zažívala v apríli to isté, snažili sme sa, menzes nikde a testy negatívne..začalo ma však bolieť podbruško a cítilo som také pichanie v pravom boku, šla som na gyndu a tam cysta...normálne blokovala menštruáciu...takže choď čím skôr k dr.

silvinka1978
31. máj 2014

ja by som takú milú spoločnosť z vlastnej postele nevyháňala....držať dieťatko za rúčku a pritúliť sa v noci je krásne....ja sa to aj hanbím napísať, ale naša malá spávala s nami kým nešla do školy.... treba mať skrátka veľkú posteľ 🙂 🙂 🙂

silvinka1978
20. máj 2014

@lady_v
dievča, dievča.....nič v zlom, ale tvoj slovník sa hodí skôr na chlapa v krčme ako na gymnazistku...aby si sa o pár rokov nehanbila za to čo si tu popísala.....a neboj sa ty nič, ešte ťa život poriadne vyobracia ako mnohé z nás...ešte ťa vyfacká z každej strany....keď budeš v mojom veku, možno pochopíš a potom si spomenieš akými nezmyslami si sa prezentovala...

silvinka1978
15. máj 2014

ja do bodky súhlasím s príspevkom od andreasiskova3....nechcem ťa odsudzovať, je to tvoj život....ale tvoje dieťatko ľutujem....prvý rok v živote dieťaťa je najdôležitejší, vtedy nepotrebuje nikoho iného, iba jednu osobu....tá osoba sa volá matka...

silvinka1978
14. mar 2014

@vzdelanavobore
milá pani vzdelaná v neviem akom obore, zrejme patríte k tým s medicínskym vzdelaním, k tej bielej mafii....na úrad som to nedala preto, pretože určite by nenašli žiadne pochybenie na strane lekárov, ale ako píšete vy chyba bola na mojej strane...to že som bola štyri dni v nemocnici a zomrelo mi tam dieťa je predsa moja chyba a nie chyba lekárov...keby aj úrad zistil pochybenie, tak mi povedzte čo sa komu stane? nevšimli ste si, že žijete na Slovensku?
keď ste už taká múdra a určite niekoľkonásobná matka, mali by ste vedieť že dieťa v poslednom mesiaci sa hýbe menej a pohyby nie je cítiť aj niekoľko hodín.... prečítajte si ešte raz toto fórum a porovnajte si koľko tu je pozitívnych a koľko negatívnych skúseností so žilinskou pôrodnicou...a koľko mamičiek ide radšej rodiť do Martina alebo Čadce....

silvinka1978
4. feb 2014

@limetka713
Doktor Kyška je jediný ktorý si zaslúži titul doktor, ľudský a zodpovedný na rozdiel od tej čvargy. Volali ho na služby do nemocnice ale odmietol, dobre vie prečo...

silvinka1978
29. jan 2014

@papaya308
nikdy by som si nepomyslela že takto dopadnem,prvú dcérku som rodila pred deviatimi rokmi tiež v Žiline a bez problémov, prišli bolesti a za hodinu bolo po všetkom...myslela som že druhé bude ešte ľahšie...hovorili mi všetci, rodina, priatelia,kolegyne aby som to dala do JOJky alebo preveriť úradu pre dohľad nad zdr.star., ale nemá to pre mňa význam, moje dievčatko mi už nikto a nič nevráti...ostali mi len oči pre plač

silvinka1978
25. jan 2014

@natalia9
7.11.2013 v 35 tt tehotenstva ma poslal MUDr.Kyška z poradne rovno do nemocnice, vraj mám vyšší tlak, nezdajú sa mu prietoky a malá je otočena zadkom...povedal mi a na to do konca života nezabudnem, že mám byť pripravená na cisársky, keď som sa so strachom opýtala, či nie je skoro odvetil že dieťatko od 1,6 kg je životaschopné..v skvelej žilinskej pôrodnici mi urobili ráno a večer monitor a dosť... tá osádka mladých doktorov je tam na smiech, hlavne tie lekárky sú tam asi omylom..inak všetci hovoria, že lekári čo majú niečo v hlave zo Žiliny dávno zdupkali a ostal tam len odpad. Adekvátne k tomu som dopadla , 10.11.po štyroch dňoch pozorovania mi v brušku zomrelo dieťatko, napichali vyvolávačky a nechali ma trpieť, nedali mi epidurál, neurobili cisársky len čakali...potom na vizite sa zmohli len na je nám ľúto a že je to nepríjemná štatistika. Samozrejme že iné ženy tam rodia zdravé deti, sú v poriadku a aj budú rodiť naďalej... je to aj o šťastí. Ja som však mala problém a mali to riešiť a nie nechať ma tak...pre niečo ma tam predsa ten doktor poslal, lenže nikomu som nič nedala a nemala som vybaveného lekára. V dnešnej dobe to tak bohužiaľ funguje všade a žilinská pôrodnica nie je výnimka. Môžu sa hanbiť, hlavne tá vymachlená doktorka v bielej mikinke so zväzkom kľúčov za pásom, to nie sú doktori ale úbožiaci vďaka ktorým som prišla o to najcennejšie...

silvinka1978
22. jan 2014

@deninka233 Ja som prišla o dieťa omnoho neskôr v 35 tt a tiež mám niekedy také stavy, že sa nič nestalo, všetko je v poriadku tak ako bolo predtým, akoby som ani nebola tehotná neviem to popísať zrejme som stále v šoku. Tiež sa mi stalo, že na štedrý den sa muž rozplakal a ja som sa len dívala...zrejme je to tak dané "zhora" aby sa človek nezbláznil od bolesti, na uplynulé mesiace sa ani poriadne nepamätám. Zase niektoré dni sú také, že plačem od rána a nemôžem prestať, nechcem žiť, nebaví ma nič a najradšej by som tu nebola.Ale musím tu byť, mám ešte jednu dcéru...Raz som bola u psychiatričky, ale vôbec mi nepomohla, drístala že také veci sa stávajú, taký je život a mám myslieť na dieťa ktoré mám. Antidepresíva som si dala raz, vôbec nepomohli, na srdce bez života liek nevymysleli.Chlapi to prežívajú inak aj môj sa uzavrel, najprv ale dva týždne zapíjal žiaľ a tiež to vyzeralo všelijak.. s takou bolesťou sa nedá vyrovnať.

silvinka1978
19. jan 2014

ja som prišla z práce o 17., potom varila večeru a učili sme sa asi od pol siedmej, niekedy pol hodinu, niekedy hodinu a išlo to... inak sa nedalo... naša babka, v preklade svokra, dokáže vnučke nanajvýš uvariť čaj

silvinka1978
9. jan 2014

Moja 8 ročná má 146 cm a 33 kg. Väčšie bruško v takomto veku by ma netrápilo,hlavne že je zdravá a časom sa vytiahne, uvidíš.

silvinka1978
8. jan 2014

Mne v žilinskej pôrodnici na štvrtý deň "pozorovania" na oddelení rizikovej gravidity zomrelo zdravé dieťa. V živote tam ja a moji príbuzní nevkročíme. Chceli sme to dať preveriť úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ale nemám na to silu a dievčatko mi to nevráti. Nedala som nikomu peniaze a nemala som vybaveného lekára a primerane tomu som dopadla.

silvinka1978
7. jan 2014

Je to obrovská irónia osudu, že ženy, ktoré otehotnejú chcú ísť na potrat a iné nemôžu otehotnieť, prípadne o dieťa prídu.Ja si myslím, že mať dieťa je to najkrajšie čo môže byť. JA by som na potrat nešla, pretože to dieťa vo mne je časť mňa.Sú predsa aj iné riešenia, dotyčná môže dať bábo na adopciu, koľko je párov čo nemôžu mať deti, môže časom prehodnotiť svoju situáciu a keď dieťatko uvidí zmení názor.
Misaelka ako vidíš ľudia sú rôzni, a na tom čo si napísala nevidím nič zlé, veď si vyjadrila len svoj názor a to sa hádam ešte môže.

silvinka1978
7. jan 2014

z hocijakého dôvodu - nerob to

silvinka1978
20. dec 2013

Rodina s oboma rodičmi je základ pre šťastný život detí... aspoň tak sa to niekde píše. Žena s dvoma malými ďeťmi na materskej je zraniteľná omnoho viac ako iné. Chápem ťa, že nechceš rozbíjať rodinu, vlastný otec je len jeden a vždy bude. Príspevky od tých, ktoré by hneď s takým chlapom zatočili, vyhodili ho atď. sú síce zaujímavé, ale ony nie sú reálne v tvojej koži. Ja by som možno ešte nejaký ten čas počkala, ako sa všetko vyvinie. Nenechaj si zase ale skákať po hlave a byť domáca husička. Skús si ho možno menej všímať, zaujímať sa oňho, nájsť si nových priateľov .Odísť a rozviesť sa môžeš predsa hocikedy.