Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monika330
9. jan 2009

nsoci ahoj. kludne mozes ist na antolsku.. ja som tiez chodila k dok. do Pezinka potom som presla do Ruzinova k dok. Maresovi a teraz pred porodom som zacala chodit na antolsku.. nemusis si zazmluvnit doktora a ked chces mozes.. ja som si zazmluvnila a teraz 19 idem na prijem ked to na mna nepride skor.na antolskej som tiez prvy krat. a paci sa mi tam.. papa

monika330
9. jan 2009

katulilinka ahoj. mi cakame chlapceka 29.1.v utorok idem na ultrazvuk a doktor povedal ze ma 19 hospitalizuje.. bojim sa strasne.budem mat cisarsky pretoze jedno som uz rodila zadockom a stacilo mi. ja chodim doktorovi Scholtzovi a som velmi spokojna. super doktor mam ho aj zazmluvneneho. a ty komu chodis??

marrrka
9. jan 2009

emjee uz si zbalena? ja si vravim ze este tak 2 tyzdne si davam nacas 🙂

michaelka
9. jan 2009

Ahojte baby
Niektora z Vas tu spomenula, ze 12.1. je nejaka profylakticka priprava na porod alebo ako sa to vola. O kolkej by to malo byt a kde?
Uz pomaly nestiham 😅
Chcela by som to absolvovat, mozno aj s muzom nech vieme do coho ideme 😨

tehula
9. jan 2009

michaelka, na dverach som dnes videla ten datum, je to o 14.00 ale kde presne v nemocke to robia, to ti neviem povedat

emjee
9. jan 2009

marrka ak sa za zbalenie povazuje poloplna taska a na nej pripnuty zoznam, co tam este treba nahodit, tak potom som zbalena 😀

michaelka mam dojem, ze je to v kniznici (kde je ta netusim, ale pri pultiku ako vojdes do nemocnicnej casti ti isto povedia)

mode
10. jan 2009

Profylaktickú prípravu robia v knižnici na 3.np, teda priamo v porodnici.

marrrka
10. jan 2009

emjee stale je to viac ako nic :o) ja som si vcera zupan vyprala 😀

michaelka
10. jan 2009

Dik baby. Este otazocka - tam sa chodi aj s manzelom? Chcela by som totiz aby trosku vedel do coho ide... Nech mi tam neodpadne 😝

majusa
10. jan 2009

ahojte, hlásim sa z Antolskej. Od stredy sme tu. Chcela som len toľko, že sú tu strašne zlaté sestričky. Ešte som teda nerodila, ale myslím, že tam budú tiež milé. Sme tu kvôli vysokému tlaku na poradni, ale odkedy som tu, ani raz som nemala vysoký. Uvidíme, či ma tu nechajú a odrodia, alebo ešte pustia domov, lebo akosi sa nemôžu dohodnúť 🙂

janula10
10. jan 2009

michaelka ano spatne ked si pozries som pisala terminy a cas....kde to bude treba pozriet na gyndosovskych dverach lebo niekedy to menia niekedy je to v kniznici a niekedy v takej malej zasadacke a jasne mozes ist aj s muzom my ked sme boli v novembri bolo nas 50 urcite a 80% malo aj partnerov pri sebe....

majusa drzim palcek...potom napis ako prebiehal porod 😉

alu78
10. jan 2009

kocky ta profylakticka je v 12.1. o 12. 30 a prednaska o EPI je v stredu o 14.00, nie?

talinka
10. jan 2009

ahojte baby, rodila som v decembri na Antolskej a prikladam vam moj zoznam co som si brala do porodnice : 😉

Zoznam veci do porodnice: (spojim to aj zo zoznamom co mi dala moja gyn naposledy)

Dokumenty:

tehu knizka
karticka poistenca
obciansky preukaz
sobášny list
vysledky specialnych vysetreni v tehu alebo z minulosti
papier na EPI
prehlasenie o otcovstve z matriky (ak rodicia nie su manzelia)
meno pediatra+telefonne cislo
mobil+nabijacka
peniaze
nieco na citanie

Osobne veci:

nocna kosela 2-3ks
zupan
uteraky (asi 2 velke a 1 na tvar)
kefka,pasta
mydlo, sprchovy gel
DOVE dezodorant
holiace potreby
kozmetika (podľa potreby-pletova vody, vatove tampony, krem....)
gumicky,sponky,
balzam na pery !!!
TIC TAC (ze vraj dobre proti smadu pri porode)
sminky
hreben
papuce
slapky do sprchy
ponozky
volnejsie nohavicky (keby si ta nechali v nemocnici pred porodom)
kojenecke podprsenky 2ks
napoje+ pollitrova flasa na vodu
nieco na striekanie vody do ust, vytieranie ust- (Vincentka z lekarne?)
jednorazove podlozky na postel 5ks
poporodne vlozky 2 baliky
sietovane poporodne nohavicky 4ks
vlozky do podprdy
kalciova mast na bradavky
chranice prsnych bradaviek
glycerinove cipky
krem na hemeroidy
kvapky do nosa
pribor+pohar (kto chce)
odsavacka na mlieko
toaletný papier
papierové vreckovky

pre dieta:
jednorazove plienky pampers newborn balik 43ks
vlhcene obrusky 1 bal.
tenke rukavicky
tenka ciapocka
dudlik
bavlnena plienka 2ks

pri odchode z porodnice:
zbalit doma veci pre mimi do vajicka podla rocneho obdobia
napr.body, plienky, postolky, ciapka, rukavicky,ponozky,dupacky,overal,fusak, svetrik, deka,kabatik, tepla ciapka, autosedacka------

talinka
10. jan 2009

inak som bola velmi spokojna so vsetkym, rodila som neplanovane cisarskym rezom...keby som rodila druhykrat opat idem na Antolsku 😉 takze odporucam , aj cvicenie u p. Jezikovej je skvela......

susy
10. jan 2009

majusa, držím ti palce a pekne si to tam všetko vychutnaj. Lebo ked bude mad drobček 1rok,tak si pomali nebudeš na nič pamätať 😀 . ale nie,drž sa. Ja som tiež prvy krát išla rodiť na Antolsku, nakoniec s porodu bol neplanovany cisarsky,no bolo ssssuper ! Nič ma nebolelo, neškriabalo, neťahalo. Mna odrodil Dr.Rosenberg,takze doporucujem. Tento krat budem mať asi sekciu znova, tak mu budem musiet zavolat 🙂 . Ja som s manzelom nebola na ziadnej prednaske a ked som prisla na prijem, vypisovali mi papiere, tak sa sestricka opytala, ci chcem mat pri porode aj muža. Tak si to isliel dole zaplatit a bolo.

janula10
11. jan 2009

talinka dakujeme za zoznam chcem sa len spytat je podmienka mat zavinovacku alebo perinku pri odchode z nemocky?

certica
11. jan 2009

janula, vobec nie. my sme maleho nalozili rovno do autosedacky, potom, co mi ho sestricka na izbe pri odchode komplet obliekla. a v tej sedacke ho v zavinovacke asi sotva priputas a odnesies...

janula10
11. jan 2009

ja viem ze davali len ze bud v zavinovacke alebo perinke...ja tak neplanujem brat maleho veru preto sa pytam ze ako to je....dakujem

certica
11. jan 2009

janula a odkedy mas taku info, resp. odkial? ja nie som az tak "cerstva" sice, ale nezda sa mi to ....

palculienkkka
11. jan 2009

nemáte fotky z nemocnice ? Chcem vidieť ako vyzerá izba. DAKUJEM ... 🙂

janula10
11. jan 2009

certica hovorili mi to dve kamaratky co tam boli pred rokom a pol a pytala som sa nato lebo vsade je pisane ze veci pe babatko z nemocnice zavinovacka tak som sa pytala a hovorili mi ze niekde to vyzaduju v porodkach aj tak baby co rodili preto sa pytam ako to je lebo ja mam sice aje nezoberem ho odtial tak vsak naco....a pritom je moja vec v com ho budem brat no nie?
ale mozno ked tam oni boli ako ktora sestra lebo aj co pocuvam teraz kazda hovori inak ze treba aj veci pre maleho netreba to asi indi vindi

palculienkkka najlepsie je ked sa pojdes kuknut na antolsku tam pri ambulanciach porodnikov su fotky 😉

lusilia
11. jan 2009

No koho to zaujima, tak ja som cerstva mamina a napisem vam co som na antolskej potrebovala...
Co sa tyka cakacky, tak tam mi stacila nocna kosela a samozrejme osobne hygienicke potreby a zupan slapky a jedny do sprchy...vlozky tam su, lebo ked odtecie plodova voda skor, tak tych vloziek treba naozaj hodne...veci na cakacke si nevybalujte, lebo ked to na vas uz naozaj pride, tak vam daju klistir a po nom vas beru na sal uz aj so vsetkymi vecami...
Po porode na izbe nocnu koselu vam daju, co je dost vyhoda, kazdy den vam ju vymenia za cistu, svoju sa neoplati mat, lebo ju bud zakrvavite, alebo vam tecie mlieko, ze je cela od neho, takze skoda vlastnej...a vlozky tam treba uz svoje, tam uz nedavaju a hodili sa aj jednorazove nohavicky, aspon ked ide clovek za navstevou, tak si ich da...ak mate nejake otazky, tak rada odpoviem 😉
A este jedno, co sa tyka lekarov, uzasny, nemozem sa na nikoho stazovat, naozaj odporucam, som velmi spokojna a aj sestricky boli mile 😉
Drzim vsetkym buducim maminam palceky 😉

emjee
11. jan 2009

helou
bola som na takom predporodnom kurze (nie na antolskej) a tam nam vraveli, ze sa oplati zobrat si so sebou aj nejaku misku na jedlo, ak nahodou v case obeda musite odist na nejake vysetrenie, za babom alebo tak, ze aby ste si to presypali do misky, lebo ze zvyknu 20-30 min po rozneseni jedla zbierat a kto nejedol ma smolu - ako je to? teda ja som si pre istotu nahodila, len aby som zbytocne nestrasila ostatne, resp. ak je to tak, aby ste si aj vy pribalili 😉
lusilla vdaka za pozitivne spravy 😉

dadka212
11. jan 2009

Emjee no je to bohužial pravda, že keď nestihneš jedlo nedostaneš nič 🤐 aj keď niekedy sestričky zvykli priniesť aj na izbu, ale potrebuješ im vrátiť tanier, takže tá miska je super nápad 😉

mirela
11. jan 2009

emjee, je to pravda, ja som rodila na antolskej v oktobri a ak zmeskas obed, tak mas smolu 😢 , ta miska je dobry napad 🙂. Na obed zvyknu robit USG maternice, ale aj babätka sa kupu okolo obedu.

egyptanka
11. jan 2009

lusilia, diky za info. Ako prebiehal tvoj porod? Mala si niekoho zazmluvneneho?

kattom
11. jan 2009

palculienkkka - fotky izby som dala k sebe na blog, kupelnu a wc fotene nemam - kuk sem:http://kattom.blogspot.com/2009/01/fotky-antolskpictures-from-hospital.html
na antolskej pri ordinaciach vyvesene maju fotky nadstandardu - izby aj porodneho boxu

k tomu zoznamu - na pitie odporucam priniest si so sebou feniklovy caj (aby rychlejsie nabehlo travenie a babo nemalo problemy s kakanim.. po cisarskom vam sestricky automaticky uvaria erarny feniklovy, aj termosku erarnu prinesu a priebezne dorabaju cerstvy caj do nej)
a aj termoska sa zide (varna konvica na vodu je na chodbe, da sa uvarit caj/kava..).
a fen na vlasy
ja som tiez este mala pribalene homeopatika na podporu tvorby mlieka

alu78
12. jan 2009

tu su fotky nadstandartu a porodneho boxu na Antolskej

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

palculienkkka
12. jan 2009

KATTOM ..dakujem za foto .... aspoň mám predstavu ..neviem či ísť na Antolskú alebo na Kramáre ... po fotkách sa prikláňam na Antolskú 😀 ... sociálne zariadenia sú v izbe ? alebo na chodbe ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre