Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka13
3. nov 2009

mata ako sa citis? 😉

rybka13
3. nov 2009

dievcata neviete poradit, ked chcem monitor dychu (asi babysense II), mozem mat 10 cm matrac kokosovo molitanovy, alebo 8 cm aby to dobre fungovalo? dik

certica
3. nov 2009

chudak janac 😀 , tusim sa z toho jeho humoru zacina stavat dogma 😅
on je podla mna fajn prave preto, ze je taky, aky je 🙂 ... ako komplexny celok 😀 . uz by som ho proste dokolecka nerozpitvavala v zmysle prejav kontra odbornik

alexandrah
3. nov 2009

rybka - mas pravdu, budeme velmi stastne!!! uz nech je to za nami, ten 9. mesiac mi dava zabrat!!!!
certica - inak, veru, svojsky humor janaca je uz pojem, kazdy si pod tym ine predstavi!!! ja som ho ani nevidela, ale kedze ziaden svojsky humor od niekoho, koho nepoznam nechcem, a este v takom citlivom obdobi, tak by som k nemu nesla, a pritom by nemusel byt ku mne zly ... proste tamtamy funguju ...
rybka - podla mn je jedno, aky matrac ... to sa dava tak pod plachtu na matrac, nie? ci neviem, vidis ...
veru, aj ja som vravela, ze ked ini zvladli, mna teraz strasi moja uzka panva, ved problemy vytlacit maju aj baby s normalnou, a co ja ... co ked ma nechaju sa trapit hodiny, a potom to aj tak nepojde, a sekcia?? na vsetko sa asi opytam na poradni ... len potom ma neminu tie interne ...

mata1977
3. nov 2009

rybka ,citim sa strašne,ledva sa hybem už,všetko ma bolí-križe,klby......atd,už mam problem na posteli sa pretačať.............už nech to mam šťastne za sebou a všetko dobre dopadne............citim sa taka negramotna,ale ine nam neostava..............babo tlači všade,musime to dobojovať
v kutiku mam aj trocha strach,lebo viem do čoho už idem ale na druhej strane si poviem nech je to za nami šťastne a čim skôr
dufam,že do stredy to bude za mnou,uvidime jak dopadnu tie zajtrajšie interne vyšetrenia

rybka13
3. nov 2009

mata, musi to byt tazke, ja uz sa citim dost zle v 36 tt, tak o 3 tyzdne viac, to uz je isto desne ☹ A este vidim, ze uz mas jedno dieta, musi byt tazke sa venovat aj Terezke, asi sa ti neda velmi relaxovat, uz nech to mas za sebou 😔

alex, ten monitor sa dava vraj pod matrac, v obchode hovorili, ze 10 cm je ok, ale ja som niekde citala, ze by mal byt 8 cm, aby zachytil dych babatka dobre, tak neviem teraz 😒

neboj, tie interne stihnes, ked uz bude musiet byt ten cisarak, som fakt zvedava co Ti doki povie v poradni.

rybka13
3. nov 2009

certica, Janak nie je chudak, jemu je to podla mna uplne jedno co si kto o nom mysli 🙂 aj tak sa koli svojej povesti podla mna nezmeni.. a ako hovoris, niekomu vyhovuje taky aky je... mne nie, ale ak niekomu hej, tak fajn 😉

certica
4. nov 2009

mas uplnu pravdu rybka, ze mu je to sum a fuk 😉 , som to len chcela odlahcit, lebo mi uz je fakt smiesne, ako sa toto dokola omiela a zvyraznuje 😀 . tot vsjo 🙂 . a teda ani vo sne by ma nenapadlo, ze by moj prispevok na danu temu mohol vyzniet nejak smrtelne vazne...
nakoniec mam asi tiez svojsky humor, dokelu 😀

tak baby, nech vam tie posledne tyzdne rychle letia 🙂

metlonka
4. nov 2009

rybka monitor dychu by mal byt naozaj pod matracom, ale tiez som sa bala ze take male babo nemoze zachytit 🙂
a mojej sestre sa viackrat stalo ze jej zacal pipat len tak...tak sme si ho potom obe dali pod plachtu a na plachte som mala este taku mensiu deku, cize ta podlozka nebola ani citit, myslim tym ze babo nemoze tlacit a daj si ju co najviac nasikmo, lebo ked sa ti babo bude neskor pretacat tiez sa ti moze stat ze ho to nezachyti.
Mne nastastie ani raz nezapipal a to som ho pouzivala do jedneho roku malej...mam Nanny..

metlonka
4. nov 2009

inak ja sa tiez viac bojim porodu...asi preto ze viem do coho idem 😀 ako toho co bude potom. Mozno je to tym ze budem mat uz druhe babo, tak ma uz tak lahko hadam nic neprekvapi...aj ked...clovek nikdy nevie 😉
viem ze problemy s kojenim mozem mat aj ked som ich pri prvom babu nemala...ale na to teraz vobec nemyslim...hlavne ked ten porod prebehne bez tazkosti a obaja budeme v pohode...a tesim sa len na to, ked nas pustia domov 😉
jaj mata ty to uz budes mat coskoro za sebou...myslim na teba a drzim ti palce 🙂

alexandrah
4. nov 2009

metlonka - aj ja sa najviac tesim, ako ma uz pustia domov, hehe 😉 uz sa bojim asi vsetkeho, boze, ale neda sa s tym nic robit, jak rada by som to hodila naprl na manzela, nech rodi on ...som ja al hrdina ... no mozno nebudeme mat taky zly porod, nie?? aj ja som kupila nanny ...
baby - ja som bola taka akcna, kazdy den som luxovala byt, varila, behala po nakupoch, a posledne 3 dni, ze vstanem, idem na masaz, lahnem si a spim ... potom telka ... no ked to takto bude do porodu ... este musime trochu prestavat detsku, to cez vikend muz, darceky na vianoce, trochu upratat ... no vselico ...len uz jaksi nevladzem ... a to mam krpate brucho ...ale s tym diazepamom trochu lepsie spim, tak snad nebudem taka vycerpana pri porode a po porode ...

mata1977
4. nov 2009

babky už aby sme to mali všetky šťastne za sebou a na vianoce boli pekne v zdravi pokope doma s našimi mužičkami a deturencami 🙂 ,nech nam to dobre dopadne
tak bola som na tom internom,urobili ekg ,zmerali tlak,a lekarka popočuvala,napisala spravu a to bolo všetko.........myslim že to by mohli aj hned robiť a nie prehanat v takomto stave mamičky

maminy a ktore ste tam rodili teraz nahodou tam nefuka cez tie okna?či si mamnejaku deku zobrať,lebo pred 3 rokmi tam fučalo,nedobre sa zatvarali
alex,ty už kupuješ darčeky?ja dufam,že sa dam dokopy po porode a nejak ich nakupim s mužikom,hlavne pre dcerku,aby tam mala ona niečo.teraz nema čas a ani sa mi v takom stave nechce chodiť po obchodoch.každemu vravim že dostanu živy darček pod stromček,aj ked o niečo skôr

alexandrah
4. nov 2009

mata - ja si beriem asi hrube puncosky, mikinu na pyzamo a tak, ja som zmrzlina ... darceky musim, potom uz nebudem vladat, ani mat cas, aj na to budem kaslat, takze musim postihat teraz, inak nedostane nikto nic!!! po porode sa tymto urcite nebudem zaoberat, ja budem rodit vyslovene +- na vianoce, este ked budem prenasat ... a muz je v tomto neschopny, nechava to aj tak vzdy na mna ... uz ani ja nevladzem, ale drvivu väcsinu uz mam, nejak si s tym uz hlavu nelamem ... okrem toho som vzdy neznasala vianocne a akekolvek davove psychozy, tym sa rada vyhnem ...

gabulka26
5. nov 2009

ahojte.na antolskej som rodila pred dvoma mesiacmi a chcela by som vyjadrit svoju velku vdaku celemu personalu.pri porode bola pani doktorka Hammerova porodna asistentka pani Gabika Nemethova.vsetci boli velmi mili a velmi mi pomahali .porod prebehol bez komplikacii a mame krasneho zdraveho synceka.taktiez musim len chvalit cele oddelenie na sestonedeli.ci uz poporodne asistentky,alebo sestricky na novorodeneckom.vsetko krasne vysvetlili a pomoli,ked bolo treba.takze este raz obrovska vdaka.

janzurka
5. nov 2009

Ja mam rovnako pozitivnu skusenost ako Gabulka26, akurat s inymi lekarmi a o mesiac neskor 😀

rybka13
5. nov 2009

tak to radi pocujeme 😉 dakujeme

rainee
5. nov 2009

baby no ja uz ledva funim, neda sa mi vobec spat a do toho ma chyta tusim chripka...a to mam akoze kazdu chvilu porodit. dufam ze sa dovtedy vyliecim ☹

mata1977
5. nov 2009

babky prosim vas nevieta poradiť niektora aka je dobra odsavačka,aspoň tie ktore odsavate,mate nejake skusenosti,aby som vedela aku kupiť ked ju budem potrebovať,teda ak budem.............nemam žiadne skusenosti,lebo pri malej som ju nepotrebovala,lebosom mlieko nemala.....preto chcem poradiť,dakujem
..ak ju budem potrebovať tak ju pravdepodobne pojde manžel kupovať,tak preto by som prosila o radu

metlonka
5. nov 2009

ahoj mata...neviem ti velmi poradit, lebo som mala moznost vyskusat len dve znacky...a to tiez len v porodnici...najprv nam pozicali Avent elektricku...ta bola uplne super, bola som s nou velmi spokojna...a potom prislo nejake nariadenie zhora a vsetky aventky nam zobrali a dali nam len Medelu, ci ako sa vola ta znacka a ta sa mi nepacila vobec...doma som si uz neodstrekovala,...mlieka som mala vzdy tak akurat pre malu, nejako som to nepotrebovala...

rybka13
5. nov 2009

rainee 😔 musi to byt tazke, daj si vitaminky, aspon 500mg cecka, nech ta chripka obide 😒 mozno je to uz aj zo stresu ci nie?

rybka13
5. nov 2009

dobre vediet ze avent je dobra 😉 keby nahodou bolo treba...

alexandrah
5. nov 2009

inak, s tou avent je vela bab spokojnych, elektricka stoji sice cez 4 litre ... ale je tam aj rucna avent ...ja tiez este neviem, ci budem mat vobec mlieko, tak potom kupim od kamosky, za polovicu ...

metlonka
6. nov 2009

este som sa chcela spytat maminiek ktore to maju za sebou...ako je to s priborom? a s toaletakom? treba si doniest z domu? a vlozky vobec nedavaju? a ani plienky pre mimi?? viem ze to tu uz bolo pisane...ale uz si to nepamatam.. ☹

jasminet
6. nov 2009

pribor davaju, aj poharik na vodu (caj), ale zober si radsej misku alebo tanierik na prelozenie jedla ked nestihnes zjest ranajky, obed, tak teta proviantacka je nervozna a zoberie ti to...
toaletak si zober, vlozky nedavaju (iba hned po porode ti jednu dve daju), plienky tiez nie (iba ked nahodou nie si hned na zaciatku s mimcom, tak asi beru od ostatnych mamiciek co maju deti na sesterni), ani tie podlozky pod pacienta.
iba oblecko pre mimco a masticku na prdelku.

odsavacka - ja mam medelu rucnu piestovu, na obcasne odsavanie je to ok, ale pravidelne by som to s tym nerobila. medela elektricka je hlucna ako krava (nemala som, iba baba so mnou na izbe mala a skoro som ju s nou vyrazila ked mi malu zobudila tou odsavackou...) - poculi ju aj baby v druhej izbe... 😅

metlonka
6. nov 2009

dakujem jasminet, este ze si mi pripomenula tu misku, o tom som tu uz citala...a davaju aj llieh na pupcok a tie gazove tamponiky? alebo aj to si musim doniest? a ako to je vlastne s kupanim?

jasminet
6. nov 2009

pupcek bude mat drobec zalepeny, takze to budete az doma potrebovat.
kupe sa 2x za pobyt. prvy krat ti okupe sestra a ty sa pozeras a 2x kupes ty pod dohladom.

metlonka
6. nov 2009

a treti krat uz kupem hadam doma 😀 no bodaj by.. 😀 dakujem 😉

jasminet
6. nov 2009

no, presne, cela rodina sa zgrupne okolo vanicky a budu ti usi pizukat aby si krpca neutopila, neublizila mu a podobne 😀

jasminet
6. nov 2009

ja som z toho kupania mala taky strach, ze som si to na medvedovi skusala 😀 ruky sa mi klepali, do toho moj otec furt - davaj pozor, co to s nou robis, vsak jej ublizis, utopis ju, ta to neprezije...som ho skoro vyrazila z izby 😅 ako keby on niekedy kupal dieta 😀 😀 😀

rainee
6. nov 2009

ja som kupila rucnu odsavacku na mlieko Canpol babies tak hadam bude dobra.
do spitala beriem aj chranice na bradavky a kalciovu mast, pre istotu. a samozrejme vlozky, podlozky, hajzlak, plienky, vlhcene obrusky, vlastny hrncek a mozno aj pribor aby som nedostala kutiky 🙂 pre mimi aj dupacky a ciapocku keby sa mi neuslo erarne. deku hadam daju ked bude zima. tasku mam uz taku napratanu ze ju manzel ledva odnesie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre