Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jancia
14. aug 2008

ja mam pripravene 2 v 1 cize na porod extra a ten zvysok bude mat muzik v aute a po porode mi to donesie, nech sa tam netaham s tou kabelou po porodnej sale a tak... vraj to moc nemaju radi ked je tam vela rodiciek ze to vyzera ako na Hlavnej... 😉

certica
14. aug 2008

jancia, ja som to spravila tak isto a na porodnici kukali, ze co tak nalahko som prisla 😀

euffra
15. aug 2008

Ahojte, viete mi poradit kde v nemocnici najdem p. Jezikovu? v pondelok by uz mala byt spat z dovolenky a ja akurat budem v pondelok tam na vysetreniach, tak by som si ju skusila chytit. prosim, ak mate na mu tiez telefon, a kedy jej mozem volat, ak by sa mi to v pondelok nepodarilo
dakujem

silvinka
17. aug 2008

ahojte babule, neviete ako je to so skolenim na EPI ? je nutne absolvovat aj ked som ju absolvovala pred tym u kocha a uz 2x som rodila s epi ? neviete kedy tam byvaju tie skolenia, ci sa treba objednat ?

mhviezdicka
18. aug 2008

silvinka,
prednaska o EPI je asi povinna aj pre druho - , treto - rodicky. ja ked som na nej bola, boli tam aj maminy, ktore uz s EPI rodili. dostanes tam potvrdenie o pouceni s ktorym ides potom do pokladne zaplatit poplatok.
prednaska byva v stredu o 14-tej, len neviem ci kazdy tyzden, skus sa opytat svojho dokyho, alebo sestricky.

sonya1604
18. aug 2008

ahojte babulky, ja by som sa chcela opytat, som z devinskej ale rodit by som chcela na antolskej, zmluvneho lekara nemám / neviem, príde mi to zbytocne a aj tak nemam istotu ze ma odrodi/ ked pridu na mna bolesti, popripade mi odtecie doma plodova voda a zavolam si sanitku, odveze ma na antolsku aj ked su kramare blizsie?
Pytam sa asi ako debilek, ale ja ozaj neviem ci to je mozne.
Vopred vdka za pomoc..🙂

pozemka
18. aug 2008

sonya1604: ti si sama vyberies v ktorej chces rodit nemocnici. nemusis si zamluvat lekara ani ja som si ho nezahovorila mne je jedno kdo ma odrodi vraj su tam vsetci lekary dobry.rodila tam moja kamoska pred 2 mesiacmi a bola spokojna.ja by som mala kazdym dnom tam ist ties rodyt!

haanka
19. aug 2008

ahojte, mate niekto skusenosti s Dr. Lattakovou pri porode?

Dakujem za info

zuzna.z
19. aug 2008

ja sa pridávam, bola som úplne spokojná a nemala som dohodnutého lekára...ani jeden nebol nepríjemný

sonya1604
20. aug 2008

pozemka :
Ahoj vdaka za odpoved, no ano chcela by som rodit tam. Viem ze si mozem vybrat kde chcem rodit, ja len ze ci ma tam aj sanitka odvezie, vies aby mi nepovedali " no moja pekna ale toto neni taxi, ze poprosim na Antolsku..🙂".
Ja len ze ci tu nemá niektora podobnu skusenost.

nikitaf
20. aug 2008

ahojte dievcata, tiez som som sa rozhodla rodit na Antolskej. Neviete mi poradit aky je postup? Kam mam najskor zavolat, pripadne sa objednat ked nemam ziadneho lekara zazmluvneneho a nijakeho tam anii nepoznam? velky dik za info

slaavka
20. aug 2008

nikitaf na strane 140 som Haanke pisala ako to tam chodi, tak si to skus precitat, popripade ti potom este poradim, ak nebudes este daco vediet. Radim ti chod az na buduci tyzden, tak stredu - stvrtok, lebo teraz maju vsetci dovolenky a tazko tam niekoho najdes. Totiz dneska som tam bola a bol to horor niekoho zastihnut..

nikitaf
20. aug 2008

slaavka dakujem za info, nasla som nejaky telefon tak sa tam pokusam dovolat, lebo asi by som sa mala najskor objednat.

slaavka
20. aug 2008

pokial ja viem, tak tam ta nikto neobjedna na ziadnu hodinu, proste si to tam musis odsedet, niekedy aj tri hodiny..

bevab
20. aug 2008

Ahojte dievcata,

chodi niekto do poradne k Dr. Scholtzovi . Ak ano aky je ? Mam k nemu ist tento tyzden na kontrolu po nemocnicnom pobyte kvoli komplikaciam v tehotenstve, ale ma dovolenku mozem k niekomu inemu, zastupuje ho niekto ?
Rodili ste uz niekto u neho ?

dakujem za informaciu

slaavka
20. aug 2008

bevab ja chodim k Dr Scholtzovi, podla mna je celkom fajn, nemam proti nemu ziadne vyhrady, dokonca rozmyslam ci si ho nezazmluvnim.. sice som u neho este nerodila, ale pocula som o nom len v dobrom..je aj celkom sympaticky..chod k nemu az buduci tyzden, pretoze tento tyzden tam velmi tazko niekoho najdes..ani na dverach (č.25) nema vypisane kto ho zastupuje a ani sestricka tam nieje..vydrz do buduceho tydna uz pride..

winona24
20. aug 2008

zdravím dámy...kedže je u mňa pôrod na spadnutie,chcem sa opýtať..písali ste tu o tých taškách..tak čo si mám zbaliť do tej príručnej čo budem mať na boxe pri sebe??? pýtam sa hlavne Vás skúsených...aby som tam toho nemala veľa,ale hlavne aby mi niečo nechýbalo...priznám sa,že už začínam mať dobrý stres... 😖 😝

Ďakujem za odpovede

kukenzi
20. aug 2008

ja som sa dotrepala na porodnu salu z velkym kufrom a taskou 😕 kedze sa rodilo ako na beziacom pase a nemala som miesto na vzdychacke, teda ziadnu cakaciu izbu, tak som predychavala kontrakcie na chodbe a potom mi muz dotrepal vsetky sakramenty k boxu. nikto nic nepovedal. 😉

kukenzi
20. aug 2008

s kufrom pardon.

certica
20. aug 2008

winona, ja som tam mala noc.koselu, toaletak, sprchac, velky uterak (osusku), slapky, pap.vreckovky, mobil a doklady. jo a tusim aj ponozky, ale ja som horkokrvna, tak som ich nepotrebovala

winona24
20. aug 2008

ďakujem čertica...myslím si,že v tej chvíli mi ani viac nebude treba... 😝 😀

dadka212
21. aug 2008

ja som hlavne potrebovala balzam na pery, keďže som nemohla piť tam mi vyschlo v ústach a hlavne pery 😝

dula_renka
21. aug 2008

sonya1604...naozaj to je tak, sanitka ťa zavezie do spádovej nemocnice, ak nepatríš na antolskú, iba si si ju vybrala, tak sa musíš dopraviť do pôrodnice iným spôsobom. O takýchto šokoch už som počula od viacerých mamičiek.

dula_renka
21. aug 2008

kukenzi...tie skusenosti z bežiaceho pása na antolskej sú aj v iných pôrodniciach. Ale čo ma na Antolskej šokuje, keď tam príde maminka s dulou, tak ju začnú od nej odhovárať, vraj je tam dosť personálu....no ako vidím reakcie, celkom to pravda nie je. Maminka si vyberie potom inú bratislavskú pôrodnicu, kde je tiež *bežiaci pás* , ale má pri sebe dulu....takže sa ten *bežiaci pás* dá dosť eliminovať 😉 ....ešte sa majú veľa čo učiť

certica
21. aug 2008

hej, balzam (medovy) na pery som mala tiez a este som zabudla na malu flasku s vodou a mineralku v spreji na tvar (dostat v lekarni). inak by stacil aj rozprasovac s vodou a mas to 2v1. sice som nic z toho nepouzila (mala som SC), ale moze sa zist

dula_renka
21. aug 2008

certica....fakt je to úbohé, keď si maminka zabudla zobrat minerálku a na pôrodnici sa nedal nájsť ani jeden pohár...no tak nech je smädná.....ale dá sa to naozaj zažiť, takže maminky, nezabudnite si zbaliť vodičku, alebo aspoň pohár, či prázdnu fľašku, voda tečie všade a radšej tú chlorovanú z vodovodu ako byť smädná 🙂

sonya1604
21. aug 2008

dula_renka, hm tak to je skvele..po pravde mne sa to hned nezdalo ze by ma tam sanitka hodila. Tak neviem, najradsej by som bola keby som isla na kontrolu a uz by si ma tam nechali.. 😀 Je sice este jedna moznost..svokra byva kusok od Antolskej vraj posledne dni nech som radsej tam..ale...🙂 co budem pisat snad sa do tej antolskej nejak dostanem....

dula_renka
21. aug 2008

sonya1604....no ja by som pri kontrole v nemocnici neostávala, tam ide ten čas pomalšie ako doma a neviem či to nie je aj trochu stresujúcejšie prostredie....a to bývaš tak ďaleko?

marcelaz
21. aug 2008

Ahojte,
chcela som sa spytat, či je možné nechať si veci v jednej taške. Píše sa tu, že je to lepšie rozdeliť, veci čo použiješ na pôrodnici a ostatné keď Ta prevezu na izbu po pôrode.

Dakujem

certica
21. aug 2008

marcela, mozes to mat kludne v jednom 😉

sonya, tak potom vyuzit naozaj taxi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre