Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankohrasko
9. nov 2009

chcela som povedat ze: malicke vecicky mas rychlo ozehlene

jasminet
9. nov 2009

my sme byvali na travnikoch, na salviovej, teraz sme na mierovej. akurat sme sa z osamelej spacirky vratili 😀

rainee
9. nov 2009

moncuska ozvem sa ked ta tam zbadam, tusim sme spolu chodili aj na cvika k jezikovej 😉
metlonka, presne tak, ja idem na poradnu v stredu a rovno sa mam s lekarom /nemam zazmluvneneho/ dohodnut na hospitalizacii ak neporodim do konca tyzdna, tak uvidime.

jasminet
9. nov 2009

baby, ktore to uz mate za par - drzim palce aby vam to dobre dopadlo a nech uz ste o par dni doma aj s pokladikmi 🙂

metlonka
9. nov 2009

babulky dnes rano mi odisla zatka a odvtedy mam kontrakcie...sice su este take slabe a moze to trvat aj niekolko dni... ale drzte mi palce aby som do pol noci porodila 😉 nebolo by super keby sa narodi v ten den ako jeho sestricka Lucka? 😉 no uvidime...nebudem predbiehat udalosti 🙂 je dost mozne ze tu este budem vypisovat v piatok, kedy mam termin, ze nic sa nedeje 😀 Vidite uz mam jeden porod za sebou a aj tak som si vobec v nicom neni ista 😝

triminka
9. nov 2009

alexandrah,rybka - idete do poradne vo stvrtok? idete k niekomu konkretnemu? a prednasku o epi uz mate absolvovanu?
ja idem v stredu,aby som to spojila aj s tou prednaskou. byva v stredu o 14h ak sa nemylim,ze?

alexandrah
9. nov 2009

metlonka - drzim palce, daj vediet, strasne - nech ti vsetko dobre dopadne, aspon nebudes prenasat, boze,, ja ze sa este uvidime, a ty uz mozno aj s malickym!!!!!!!!!!!!! 😀 😀
jankohrasko - urcite sa dohodneme na kocikovani, strkovec je k tomu idealny, fakt vela zelene, a ihrisko a tak, potom zoznamime vikinku s riskom 🙂 😉
triminka - veru my ideme vo stvrtok, k rozembergovi, dufame, prednasku uz mame obe, boli sme pred 2 tyzdnami, je to v stredu o 14, jak si pisala, vchod z nemocnice ... inak, kto by chcel, jedna baba, co som mnou cakala na lekara mi vravela, ze su take prednasky, na antolskej, najblizsie 23.11 o 12.30 vchod nemocnica, nalavo, 3. poschodie, zasadacka mala, ze tam je pediater, potom taky na odber pupocnikovej krvi a porodnik, ze je to vraj dobre, a zadara, tak sa treba na vselico povypytovat, ja tam idem urcite, mozu ist aj partneri 😀 takze kto chce, nech dojde ...
inak - triminka - este som nic neplatila, ale hlavne ze nam dali tie papiere na epi, takze uz len zaplatit ...
ja este neni som furt zbalena, a to som dneska zase tak divne spala ... baby, mali ste poslickov uz aj mesiac pred porodm, a ze kazdy den? neni to ze preboha idem rodit?? som este uzavreta, ale kdekto ma strasi ...

rybka13
9. nov 2009

alex, nestresuj, ja mam poslickov uz 3 tyzdne, a este nerodim... aj ked niekedy si myslim, ze uz to prichadza 😉
Ale to nam asi tie kontrakcie chodit pravidelne a ani ked si lahneme tak to neprestane, ale bude sa to vracat...
No to by lepsie vedeli uz babeny co rodili, ale hadam aj my rozozname tie prave kontrakcie 😠

Aj ja som sa tesila na metlonku vo stvrtok v poradni, ale radsej by som jej priala aby to mala uz cim skor za sebou, nech tentokrat neprenasa 🙂
Inak mne ked odide ta hlenova zatka, tak ja budem asi v strese... to akoze budem trocha krvacat alebo co? Mam zavolat dokimu alebo cakat na kontrakcie aj niekolko dni? Co ked to nebude hlenova zatka ale nejake ine krvacanie, budem sa bat aby babo bolo v poriadku....
Hm tolko otazok, sorry ale bojim 😔

triminka ano, my ideme s alex do poradne vo stvrtok, lebo mame obe zazmluvneneho toho isteho doktora.

alexandrah
10. nov 2009

veru, ani ja neviem, ze co to znamena, ked odide zatka, to sa este len blizi, ale samotny porod to asi neni, aj ked to asi uz nasleduje rychlo za sebou, potom porozpravas, ako zajtra (dnes) na tych dychovych sviceniach, das mi nejake rozumy ... ja pojdem pre zmenu na masaz ...inak streptokoka mam negativneho, aspon ńejaka dobra sprava ...

rainee
10. nov 2009

ja uz som mala rodit a poslickovia sa este niekde zasivaju 😉 . ako prebieha ta zatka?

rainee
10. nov 2009

moncuska a metlonka to uz maju mozno za sebou, tak drzim palec

rybka13
10. nov 2009

Dievcata, metlonka to uz ma za sebou 😀 🙂 hurra...
Neviem podrobnosti, ale pisala mi sms, ze syncek sa narodil este vcera o 22.28, 3400 g, 51 cm, presne na den o 2 roky neskor ako dcerka 🙂
Tak dufam, ze tento krat mala lahsi porod ako ten prvy... vidim, ze vcera pisala o 15.30, ze ma slabe konrakcie, no sice kym porodila do 22.30 je to 11 hodin, ale hadam sa cely cas netrapila...
Porodila do polnoci ako chcela 🙂

rybka13
10. nov 2009

Alex za to cvicenie som platila 10 Eur, teta porodna asistentka hovorila ako rozoznat kontrakcie, potom o 1 dobe porodnej, najprv bola prednaska - celkom uzitocna, boli tam aj oteckovia, a potom dievcata cvicili a ja som sa zapojila na dychove cvicenia, akoze bola to iba chvilka, ale aspon viem ako predychat do bruska kontrakcie ...
Este mozno pojdem na jednu prednasku, bude o porode, buduci utorok.

Hovorila, ze ta hlenova zatka ze je to je taky zhustnuty hlien, ze to rozozname... iba ak by sme zacali velmi krvacat, ze vtedy ihned zavolat zachranku treba, lebo to moze byt odtrhnutie placenty ale ze to je velmi zriedka, jedine v takych pripadoch nas nema viest manzel ale musime urychlene volat sanitku.

Dalej ak odtecie plodova voda a je cira, alebo ako mieko tak je to ok, ze do 2 hodin treba ist do nemocky. Mozu vo vode vraj byt aj male krvne zrazeninky. Ak je voda zelena - ze to spozname, tak vtedy treba ist urychlene.

A este ze kontrakcie niekto pocituje v brusku, inej to ide do krizov, a niektora ma pocit, akoby ju malo prehnat..
No tak som to zhrnula v skratke
😉

rybka13
10. nov 2009

http://www.pripravana-porod.sk/ kurzy Janky Hrabcakovej, viac je tu na jej stranke

toto je ten link (jankohrasko poradila) ak by ste sa chceli niektora este zapojit, teta je fakt mila, otvorena otazkam a vyzera ze ma prax....

alexandrah
11. nov 2009

rybka - pozdrav metlonku!!!!!!!!!! aj jej zavidim, ze to uz ma za sebou, ja sa bojiiiiim!!!!! vo stvrtok mi povies o tom dychani, nech viem ... ja sa na ten kurz asi vykaslem, lebo som si ho zhanala od augusta, baba furt ze otvori, otvori, najnovsie mala 2.11 - to by som tak tak stihla, a v den, ked som mala ist, jej volam, co si mam doniest, a ona ze mi zabudla dat vediet, ze az od 16.11, tak na to kaslem!!!
inak - aj ja som pocula - ze kontrakcie niekto citi alko bolenie krizov, ini ako menstruacne bolesti dole. mozno buduci utorok by som to stihala, ked o porode, pojdem mozno s tebou, dohodneme sa vo stvrtok 😀
rainee - snad to aj u teba uz rychlo bude, prenasat asi nie je bohvieco ...
ja klasika dneska na masazi, ale uz sa mi nic nezlepsuje, akurat ze vladzem chodit, co bez masaze by som sa uz asi ani nepostavila ...snad to porodom prejde, hlavne tie ruky, puchnutie, krce a trpnutie, lebo sa v noci budim na take bolesti, napriek magnezku ...

alex
12. nov 2009

Ahojte, hlásim nového človiečika na svete. Moncuska dnes ráno o 5,25hod. porodila malého Paťka a miery 52cm a 3500gr.

jankohrasko
12. nov 2009

gratulujeme moncuske k malemu Patkovi 😀 😀 😀

ivka2009
12. nov 2009

ahojte,
neviete niektora aka je teraz situacia na antolskej? ci je tam teraz vela mamiciek ako v inych nemocniciach?

jankohrasko
12. nov 2009

ivka2009: stale je plne 😉

macka78
12. nov 2009

Ahojte babulky,

som tu na fóre nová. Chcela by som rodiť na Antolskej a potrebujem nejaké rady od informovanejších a skúsenejších. Chcem sa opýtať na zazmluvnenie pôrodníka a epidurálku. Ako postupovať pri zazmluvnení? Musí to schváliť a podpísať doktor, ktorého chcem? Čo prednášky o epi? Kedy prebiehajú a kde? Momentálne som v 32. týždni. Viem, že ešte mám čas, ale 2 týždne som ležala v nemocke, hrozil mi predčasný pôrod, pustili ma po zlepšení stavu, teraz ležím doma, tak si chcem veci vybaviť čím skôr, aby nebolo neskoro. Dik za všetky rady.

jankohrasko
12. nov 2009

prednaska o epi - streda o 14.00 hod, kazda streda, ako je hlavny vchod do nemocnice, tam bude koooopec tehu. Niekto Ta tam urcite naviguje.

Ja som zazmluvneneho nemala nikoho, mozem si len pochvalovat, ja som dostala Dr. Scholtza a Dr. Janaca 😀 😀

alexandrah
12. nov 2009

macka - chod do nemocky v 36 tt najneskor, ja zase odporucam rozemberga. oni ti uz daju zmluvu.
dneska som bola na poradni, vsetko ok, krcok drzi, buduci tyzfden idem na sono ... tak som zvedava ...
ivka -- veru je nas tam furt dost ...
alex - pogratuluj aj za mna moncuske!!!!!!!

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

alexandrah a ako Rozemberg? ma vela pacientok?

alexandrah
12. nov 2009

asi ano, klasika, ale su na neho najlepsie referencie, aj ja som u neho bola uz 2 krat, u mna vela zavazi nielen ako odbornik, ale aj ako clovek, predsa len, porod, citlive obdobie ... a on je v tomto ze vraj najlepsi ... mozem potvrdit, ze je naozaj velmi mily ...odbornici su tam vraj vsetci, ale nie vsetci su asi taki mili, ale asi aj ako kto komu sadne ...mna ale aj s rybkou zobral bez problemov ...dokonca aj jednu babu, co tam bola v 39 tt, a povedali jej, ze ju uz nikto nezazmluvni, ze je neskoro, tak ho porposila, a do 2 dni mala podpisanu zmluvu, fakt zlaty .. a to fakt na poslednu chvilu, lebo jak som ju dneska stretla v poradni, tak v sobotu sa ma hlasit v nemocnici na porod ...pocula si uz o nom nieco, ci len sondujes akehokolvek lekara??

rybka13
12. nov 2009

blahozelame moncuske 🙂
alex, tak balis? ja chcem ist dnes spat do polnoci
😉

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

alexandrah ja som u neho odrodila dceru 😉 bol fantasticky, ja som tam bola v case vianoc, on uz mal dovolenku, ale tak aj tak ma dosiel mrknut v civile ako sa nam vodi 😎
LEn som pocula ze ma toho strasne vela 😖

alexandrah
12. nov 2009

rybka - si ma inspirovala, uz mam kopec zbalene, klasika, 3 tasky - risko, porod, a po porode ...muz nechapal, asi mi ta hodina spanku prospela, naco spat viac?? ☹ pocuj, ty beries teda aj cely sudokrem, a este beries aj nejaky krem alebo olejcek po kupeli? ja mam welledu, ale neviem, ci si to nenecham az na doma, ci si to mam brat ...no este poperiem veci a ozehlim, muzovi sa body s hrochom pacilo, bude v tom nadherny 😀 (teda risko, nie muz 😎 ). dokonca som aj upratovala riskovu izbu. nabuduce pojdes kuknut ty k nam 😀 inak, cez vikend este kuknem avion, jak som ti vravela, ze su tam teraz nejake lacne vecicky, tak mozno nejaku teplu bundicku, proste nejaky vrsok, na body alebo tak riskovi kupim .... no aj ja chcem ist spat do polnoci ... ale do ktorej? to je otazka ... u mna ... inak, trpnu mi ruky, a to neni ani noc, dokelu, idem si dat magne ...co bude v noci, ked si uz teraz necitim prsty??!!! 😲 😢
katka - to si nas s rybkou potesila, vyzera fakt, ze bude super, ma toho asi vela, ale asi nevie odmietnut, ked ho niekto poprosi, snad to stihame este pred vianocami, ked su dovolenky ...

janzurka
13. nov 2009

Balit si do porodnice kozmetiku pre babatka vobec netreba. Kupat sa tam bude iba raz, to vam ukaze sestricka a hotovka. Oni ani neodporucaju nic okrem detskeho mydla 😖 . Staci plienky a vlhke utierky. Celkom uzitocne su rukavicky (nas si nechtikmi skrabal tvar) a ciapocka po kupeli. Ostatne oblecenie je erarne 😀

ivka2009
13. nov 2009

Ja chodim od 36 tt k Scholtzovi- tiez sa mi zda prijemny, no na porod si nikoho zazmluvnovat nebudem. Vy si tu vsetky na porod zazmluvnujete lekara? Je to potrebne? Vsak podla diskusii to vyzera, ze vsetci lekari su na Antolskej v pohode...

macka78
13. nov 2009

Ahojte, ďakujem za info o zazmluvnení a o epi. Čo sa týka doktorov, mala som možnosť spoznať ich počas mojej hospitalizácie na rizikovom počas 2 týždňov, čo som tam ležala. Najlepší sa mi zdajú Rozemberg (je srandista a milý), Janáč (trochu vážny, ale vyzná sa) a Havalda (tiež srandista) a chvália aj Sysáka (ale mne pripadá moc odmeraný, nič nepovie). Ešte musím vydržať aspoň 4 týždne a bude to v suchu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre