Pôrodnica Bardejov - ranný bonding

wells
13. máj 2014

Baby prosim Vas mate niektora skusenosti s rannym bondingom v Bardejove? Bolo Vam umoznene aby miminko bolo s Vami cele 2 hodiny po porode? 🙂 O Bardejovskej nemocnici citam vacsinou same chvaly, co som rada 🙂

kikaneu
17. máj 2014

@wells ahoj, celé dve hodiny nie, ale možno 10-15 minút bola malinká s novorodeneckým lekárom, potom ju doniesli naspäť a už bola s nami 😉 v BJ je super 😉

anaitat31
17. máj 2014

Ahoj, moja skusenost - po narodeni ho novorodenecka sestra zvazila, premerala a utrela pienkou - bola to asi minutka - dve a dali mi ho na hrud nahuckeho - prikryteho len plienkou a nechali nas tak naozaj tie 2 hodiny. Bolo to nadherne. Potom ked sme sa s manzelom zlozili na izbe bol si ho pytat aby sme ho mali pri sebe, tak sme museli cakat, kym ho pride vysetrit detska lekarka z nejakeho ineho oddelenia a to trvalo strasne dlho bol tam asi tri krat a stale tam nebola - bola nedela tak mozno preto. To mi dost vadilo, chybal mi, nebol ani v mojom bruchu ani pri mne a mala som obavy ako sa ma a ci sa neciti osamely. Ja som nemohla chodit, tocila sa mi hlava a podlamovali nohy, este niekolko hodin som ho len poleziacky na boku kojila, kym som bola schopna samostatne fungovat.
Na priprave na porod nam tvrdili, ze nechaju aj dotepat pupocnik, ak chceme, ale na to treba pred porodom upozornit, lebo tam pri tom musi byt neviem kto - neonatolog??? a je to mozne len ak porodis v pracovnej dobe od pondelka do piatka. Porodila som v nedelu, takze som nemala moznost si overit, ci to tak naozaj je. Celkom tomu nerozumiem, nechapem preco novorodenecka sestra nemoze to babatko pozorovat, ked je este pripojene pupocnikom, leziace na mamicke - preco tam musi byt nejaky iny personal a preco ho musia vazit a merat hned po narodeni (namiesto tulenia sa v mamkinej naruci), ved za tie 2 hodky nevyrastie ani dramaticky neschudne. (Myslim pri normalnom porode, ked je mamicka aj babatko v poriadku.)
Dalsim plusom bardejovskej porodnice je, ze ak mas cisarsky v pracovnej dobe laktacnej sestry tak ti babatko prilozia aj po cisarskom to viem nie len z tvrdeni z pripravy na porod, viem to od mamiciek ktore to zazili.
Ked to zhodnotim celkovo tak v regione je Bardejovska nemocnica asi jedina naozaj baby friendly (na slovenske pomery) Zistovala som si veci aj v porodniciach v Presove a vo Svidniku, ktore mam blizsie ako BJ a to sa neda porovnat. Vo Svidniku mi porodna asistentka na otazku o bondingu odpovedala: " my vam babatko prineseme vykupkane, vysurovane sumne v perinke, bo znace, to ked se dzecko narodzi ta je take zalepene od mazku, ked ma vlasky i kohucika mu vyceseme a prilozime ku prsniku, a vy se nemyslice, ze po porodze budzece vladac kojic, budzece rada, ked sebe oddychnece. To vy take vycitace na tym internece co svet nevidzel, no ja neznam dze take robia...... " Take robia asi o 30 km dalej v BJ :D Tazko to vysvetlit ked pani nema zadne novsie informacie o vyzname bondingu pre matku a dieta o vyzname mazku na tele novorodenca ... skoda reci. Sla som tam na vyzvedy, lebo na internete som sa docitala ze prikladaju babatko bezprostredne po narodeni :D
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

anaitat31
17. máj 2014

Sorry, rozpisala som sa nenormalne.

apollo13
20. máj 2014

@anaitat31 no to teda nechapem preco by mal byt pri dotepani pupocniku neonatolog! alebo ktokolvek specialny, to si zase len v nemocnici vymyslaju blbosti. a je mi trochu luto ked citam, ze fakt najprv to dieta meraju a vazia az potom matke. ja viem bola to chvilka. ale naco? je to uuuplne zbytocne. za tie dve hodiny ani nenarasie ani nepriberie

erika009
20. máj 2014

Ahoj, no BJ je naozaj skvelá nemocnica aj pôrodnica...ja som tam odrodila 2 detičky a mala som krásne pôrody. Neviem čím to je, ale ja som k tomu dosť pristupovala zodpovedne a tak som sa na nich aj hlavne psychicky pripravovala aby som bola v pohode. A fungovalo to. Pri prvom mi dali dieťa po pôrode na prsník len na 10-15 min. Ale pri druhom som si to vychutnala naplno. Mala som 1,5 hod. nahé dieťa pri sebe, zakryté plienočkou. Je to úžastný neopísateľný pocit. Aj pre otecka, ktorý bol celý čas pri mne. Ale myslím si že to ako dlho ti ho nechajú závisí od ochoty sestričky. Ale určite odporúčam nem. BJ. Po všetkých stránkach. Akurát jediné čo by som tam vytkla bola trochu strava. Nebola zlá len niekedy nevhodná pre kojace mamičky (strukoviny) v polievkach a omáčkach.

kikaneu
1. jún 2014

no, s tým dotepaním neviem, ja som bola s primárom dohodnutá, že keď bude všetko ok, tak nechá dotepať a nespomínal nič ohľadom prítomnosti nejakého iného doktora..len som nakoniec rodila predčasne, tak mi to neumožnil, aby malú rýchlo skontrolovali, či je ok, našťastie bola úplne v poriadku 😵
@anaitat31
@apollo13
ale inak fakt super je BJ pôrodnica, aj lekári, aj sestry 🙂 ja sa fakt už teraz silno teším na ďalšie tehotenstvo a pôrod 😉

indys
8. dec 2014

@anaitat31 ahoj. Rozpisala si sa pekne. Ja som prave na zaciatku 8.meho mesiaca tehotenstva. Som z popradu,ale prave hladam nemocnicu, kde by mi aj pri planovanom cisarskom reze bol umozneny bonding. Idalne aspontie 2 hodiny. Ved aj pri zasivani po cisaraku je mamka viac v pohode, ked jej nechaju babatko.Viete mi povedat, aspon z rozpravania ako to bolo s rooming in po cisarkom reze je to pre mna velmi dolezite?Zienky mate skusenosti, alebo viete nieco a p. Doktorovi Litavcovi neonatologovi?vedeli by ste pripadne odporucit konkretneho gynekologa ? Dakujem kazdej ktora ma dokaze posunut dalej. Po prvom porode som bola od svojho babatka odlucena mesiac a dodnes sa s tym nedokazem vyrovnat. Neznesiem myslenku aby mi moje druhe dieta tiez zobrali. Dakujem
@kikaneu
@erika009 baby viete mi pomoct a odpovedat na moje otazky? Vid vyssie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre