Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

kata2882
10. sep 2010

@ejasmeja @daniku no na gynekologickom to bolo fakt hnusne so stravou, ale novorodenecke si chvalim...tam bolo aj teple aj chutne...ja som nemala dietu, ale mixovane, koli cisarskemu....no a kava biela, fakt uzas, ja som pila aj dve ak bolo.... 😀 😀 na to nezabudnem....najvacsie pozitivum porodnice....

daniku
10. sep 2010

@ejasmeja no to mi je luto, ale tak keby raz bolo druhe, uz budes mudrejsia, pripadne poradis niekomu inemu, malinkeho si vypiplas aj na umelom mliecku, ked sa inak neda, aj to je dobre, len skoda ze take drahe 😒 a co si mala s tlakom, ze si nesmela bielu kavu?

@kata2882 biela kava = pre mna jeden z mala dovodov, preco zvazovat druhe dieta 😀

kata2882
10. sep 2010

@daniku no ja by som koli nej tiez druhe nechcela, ved si ju urobim aj doma...ale na dietatko sa chystame.....lebo chcem..... 😉 😝 😀 😀
ale na nemocnicu sa veru netesim, ak sa nam podari.........

ejasmeja
11. sep 2010

@kata2882 aj moj porod nakoniec skoncil cisarskym (malicky zle zrotoval a uz sa nevedel otocit, ja som mala silne kontrakcie a hrozilo, ze sa zasekne v porodnych cestach), ale mixovane som nemala... jedla som normalne jedlo.

@daniku mala som vysoky tlak - preeklampsiu (gestoza sa to tiez vola). ale nedovolila som vyvolat porod, kedze babo bolo vporiadku a stale nas monitorovali. porod mi zacal spontanne a aj by bol tak pokracoval, keby malicky nebol zle zrotoval. a nevedel sa otocit. mal omotanu snuru okolo krku, takze nakoniec dobre, ze bol cisarsky, lebo ani lekari dnes nerobia to, ze by otocili babo a tym padom by sa mohlo narodit normalne. nevedia to totizto. keby som rodila v minulosti pri babici, tak ta by to vedela urobit... ach jaj! a potom, ze nase zdravotnictvo je pokrokove... heh! 😖

daniku
12. sep 2010

@kata2882 ale doma taku fajnovu spravit neviem, ale neviem ci ta kava v nemocnici nechuti tak dobre lebo je to jedna z mala veci ktore su chutne 😀 jeeeje ty si trufas na druhe? tak to ja neviem ci sa este niekedy odhodlam..bojim sa hrozne

@ejasmeja takze ty si bola na cisara? 😖 ja som rodila normalne a po porode mi namerali taky vysoky tlak ze dovi, cize cely cas na porodnici mi davali tabletky na znizovanie tlaku, a potom som v noci mrzla v miestnosti kde bolo 25 stupnov, lebo som mala nizky tlak... 😀
citala som o otacani babatka v casopise, v anglicku ci kde to robia, ale asi to nie je nejak moc bezpecne...u nas sa snazia robit veci tak, aby bolo pre maminu aj babo co najmensie riziko ze sa nieco pobabre...si myslim...cize radsej na cisara, ako mat nejak poskodene dieta, keby nastali nejake konplikacie, ktore ale bude narodene prirodzene, nie?

kata2882
12. sep 2010

@daniku trufam.....veru, ale ked si spomeniem na tie bolesti a to vsetko..klystir....no proste nemocnicu nemusim...ale za to babo sa to da vydrzat. ked uz ho mas v naruci...uz je dobre. Nas Samik je kludny, tak si viem pri nom predstavit uz surodenca. Cisara som mala aj ja , ale zo zdravotnych dovodov. tak uz som bola pripravena.....mala som Bernusaka, je suprovy lekar....stara sa o pacientku.

vi3ka
12. sep 2010

ahojte baby, mohli by ste mi poradiť? kúpiť si vlastný klystír, alebo využiť ten v nemocnici? kúpený je že vraj šetrnejší ako ten v nemocnici. kamoška má jeden zvyšný (kúpila 2balenie), tak či to mám vziať či nie. hm? dik

kata2882
12. sep 2010

@vi3ka no mne nevadil ani ten v nemocnici no je to na tebe, ci si vezmes svoj.....ucel je ten isty 🙂
inak nebola si dnes v Lidli?

vi3ka
12. sep 2010

@kata2882 hej bola som 🙂 ten svet je ale malý 😀 dik za radu. jedna mamina mi odporúčala vlastný, tak sa ešte zajtra rozhodnem-ak to stihnem- a uvidí sa.

kata2882
12. sep 2010

@vi3ka som myslela, ze si to ty.rozhodni sa sama, ale na nemocnicnom nic neni...len aby si nenatrafila tu divnu sestricku...... 😅 ta by ti dala mat svoj klistir...."nestaci vam nas?" no drzim palce....aj ku dietatku, nech sa narodi zdrave a bez komplikacii...a aby si natrafila na dobri presonal 😉

lizatko1009
12. sep 2010

@vi3ka tak tak uz ti to bude potom jedno aky mas klystir hlavne aby sa narodilo zdarve, co bardejovcanky sa stretavaju v lidl? 😀 musim sa aj ja niekedy vybrat 😀

vi3ka
13. sep 2010

@kata2882
@lizatko1009 baby ďakujem, ste zlaté 😉 no tak dúfam, že všetko dopadne v pohodičke a so šťastným koncom. dúfam, že aj ten personál bude v poho, lebo teraz keď som ležala na gynde, tak tam boli super sestričky. všetky do jednej pohoďáčky, tak uvidíme, čo bude na druhej strane.
no jasné v lidli stretávka 😀 😀 😀

daniku
13. sep 2010

@vi3ka klystir bol pre mna vacsia nocna mora jak samotny porod...a chcela som si kupit ten v lekarni, ale na internete som nasla ze sa nepredava, pripadne ze je na predpis 😒 co bola blbost, ale nanapadlo ma ist do lekarne 😀 ...tak som to nechcela tak, doktor mal dost starosti somnou a s malou, chodila som na kontroly kazde 3 dni posledny mesiac, tak sa mi zdalo smiesne s nim riesit klystir, ked on sa bal ci sa malej nieco nestane.
nooo a ked som sa konecne dostala na "startovaciu ciaru" tj ta cudna miestnost kym ta pustia do boxu, sestricka na mna zbrechla "mate vlastny klystir"? ja som na nu asi takto 😕 😅 ze "nie, som nevedela ze sa to da kupit", tak na mna tak cudne pozerala a mala som pocit ,ze caka ze sa ponuknem ze si ho pojdem kupit, hoci som uz prezlecena v tej ich koseli 😉
ja som citala katastroficke pribehy ako bolo zenam po klystire zle a ako im pri tlaceni aj napriek tomu uslo 😖 .....a nebolo mi nic 😀 a ani mi neuslo 😝
keby som bola zase tehotna asi by som si ho nekupovala, a uz by som necitala diskusie na tuto temu 😀

ejasmeja
13. sep 2010

@daniku Daniku, ja som to tiez tak brala, ze ked to nevedia urobit a malo by byt ohrozene babo, tak nech urobia cisarak. ale bol urobeny na poslednu chvilu, takze porodne bolesti som si zazila. iba samotne vytlacenie babatka uz nie. ale co uz. snad este budem mat deticky a narodia sa prirodzene. dufam! 🙂
a s tou kavou si to vystihla! to tam bola jedina dobra vec! 😀

lizatko1009
13. sep 2010

@vi3ka epidural si nedavas? neviem preco ale mne klystir nerobili. na gynde som chvala bohu nelezala len som presla cez chodbu a mala som dost neviem ja som sa nestretla so zlym personalom, ale jedna co bola so mnou na izbe mala babo na rizikovom a tam sa stretla aj s hovednicami. 😠

vi3ka
13. sep 2010

@lizatko1009 bombasticky si sa vyjadrila-hovädnice 😀 no zo začiatku som aj rozmýšľala nad epi, ale potom som to zavrhla, že prežila nejedna, tak to zvládnem aj ja. keď som počula zážitok mojej spolužiačky (z PO), tak som len bola utvrdená v tom, že určite si ju nedám.

lizatko1009
13. sep 2010

@vi3ka a co sa stalo spoluziacke? ja som ju mala a bolo super bolest do 5 minut prestala stale mi ju dopichovali, porodila som do 2 hodin aj pred porodom mi ju dali, citila som len tlaky do zadku a vtedy som mala tlacit aj po porode mi ju dali a nemala som ziadne problemy. nevedela som si predstavit v takych krcoch lezat. kedy mas termin?

daniku
13. sep 2010

@ejasmeja o nic tak uzasneho si podla mna neprisla 😀 samotne tlacenie som si teda neuzivala 😅 ...hoci ja som pohodlna, ja som mala epiduralku, cize jedina bolest co bola taka ozajsna bola pri tlaceni.....
@lizatko1009 jak to ze tebe nerobili klystir? mna sa nikto nepytal ☹
@vi3ka ty si este doma? sledujem ta dievca 😀 hrdinsky pristup 😀 obdivujem a drzim palce

lizatko1009
13. sep 2010

@daniku ja ked som v noci uz dostavala bolesti chodila som so strachom na wc-ko a od toho strachu ma aj fajne prehnalo 😀 , tak asi preto, ja neviem ale vsetko bolo ok.

daniku
13. sep 2010

@lizatko1009 no vidis, vtedy je dobre sa aj bat 😀 mna sice tiez v noci preoneeee ale dali mi bez opytania, asi bolo este vela casu 😅 nevadi,som o skusenost bohatsia

lizatko1009
13. sep 2010

@daniku tak nabuduce musis si dat pred porodom prehanadlo 😀 a im to povedat 😀

vi3ka
13. sep 2010

@lizatko1009 no dala si epi, prvú aj druhú injekciu jej dal jeden doktor, lenže tomu potom skončila pracovná doba, tak išiel domov, a potom prišla druhá doktorka, ktorá jej surovo povedala, že jej dá rovno aj tú poslednú dávku (čo bolo ani nie hodinu po tej poslednej čo jej dal doki). spolužiačka potom relaxovala na fitlopte a keď k nej prišli, že idú pozrieť ako je na tom, necítila si nohy a hneď s ňou treslo na zem, len len, že ju zachytili. potom keď rodila bola taká znecitlivená, že tlačila len podľa monitoru keď jej hovorili že teraz tlačte, no nakoniec nebola schopná vytlačiť malú, tak išla na cisársky. a ani jej nemohli dať lokálnu anestézu, lebo nechceli ešte viac pohoršiť, keďže už ju tá epi dorazila. vieš čo, by som tej doktorke tresla, že sa tak správala a jednoducho nemám potom čas, tak dám vám hneď. 😠
no vieš čo jasné, že sa bojím tých bolestí, ale každý mesiac počas menštruácie som to zažívala, len teraz budú silnejšie, takže už to nejak hádam prežijem. termín mám v teraz v piatok, ale neviem, či sa tej našej bude chcieť ísť na termín, alebo to istí až budúci týždeň na vyvolávačku.

vi3ka
13. sep 2010

@daniku doma som doma, ale radšej by som bola už v nemocke aj s maličkou v náručí, ale paradnica je, nechce sa jej ešte ísť von. akýže hrdinský prístup-ako hovorím "glupa" ešte neviem čo ma čaká, tak to tak neprežívam, len aká bude realita 😒 😉 ale diki za podporu

vi3ka
13. sep 2010

ženy, a to akej farby je plodová voda? číra, či nejaká iná farba? 🙂

daniku
13. sep 2010

@vi3ka ja na epiduralku nedam dopustit, by som sa zblaznila keby mi ju nedali 😀 ale keby som dopadla jak ta tvoja kamoska, tak sa asi sudim 😀 somnou tam bol manzel a ten by sa teda hadal, keby tam niekto toto spravil....on kontroloval dokonca aj sestricku ci nema bublinky vzduchu v striekacke, nie to este aby ma nadopovali epiduralkou 😉

daniku
13. sep 2010

@vi3ka ja som lezala v nemocnici mesiac pred porodom, cize som sa podozvedala strasidelne pribehy mamiciek, ze som sa isla potom zblbnut...ked teba neodradili ked si tam lezala, tak je dobre 🙂 a potom mi porod vyvolavali a dost zle som to psychicky znasala, ze tam lezim kazdy pride odide a ja stale nic, az na 6 den som porodila.
plodova voda? kokos netusim, lebo mi ju vypustali az v boxe a lezala som ...ale asi taka svetlo zlta alebo biela by mala byt, neviem...mne len povedali ze ju mam ukazkovu, ze je to ok 😀

vi3ka
13. sep 2010

@daniku aj so mnou by mal ísť manžel, prípadne sestra, ak muž nebude k dispozícii. no aj ja by som dala minimálne sťažnosť na riaditeľstvo nemocnice, ak by mi to spravili. možno pri ďalšom pôrode už budem pýtať epi, neviem. uvidíme. 🙂

vi3ka
13. sep 2010

@daniku no so mnou boli tiež teraz na izbe 2 mamičky, ktoré už druhé bábo čakali a tiež sa tam bavili o pôrode, nervózne boli jak sa patrí, potom sa smiali, že či sa nebojím, no mne to asi fakt nedochádza, alebo neviem čo 😀 to fakt až tak dlho si čakala na pôrod? jedna čo bola so mnou 2 dni dostávala nejakú injekciu a potom na tretí deň ráno jej dali tú tabletku na vyvolanie a poobede bola malá na svete. no trošku si ma vystrašila, žeby to až tak dlho trvalo. ježkove oči 😒

daniku
13. sep 2010

@vi3ka ja som mala zle vypocitany termin, ale doktorka mi ho nechcela zmenit, tak preto to trvalo tak dlho...

michaelabj
13. sep 2010

ahojte dievky. Sleujem tuto diskusiu uz z lozka v nemocnici. Ste podarene a skvele ako sa podporujete, tak sa ako bardejovcanka pripadavam, lebo sa podpora zide... Hlavne ked uz tu lezim od stvrtka, este mi nikto nic nepovedal co so mnou bude a termin mam o necele 2 tyzdne...

@vi3ka plodova voda by mala byt svetlunkoruzova podla toho co som citala, ale skus si to pre istotu vygooglit...
miska.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre