Pôrodnica BB alebo Zvolen?

megicka007
1. feb 2019
Potrebujem poradit od zien co rodili v tychto nemocniciach, hlavne od tych co rodili alebo chceli rodit prirodzene po cisarskom. Ako cely porod prebiehal a starostlivost o vas. Budem vdacna za kazdu odpoved, stale sa neviem rozhodnut kde je lepsie aj v pripade komplikacii.
ucholacik
1. feb 2019
@megicka007 Ahoj ja som rodila pred 5timi rokmi v BB .Podla mna ziadna slava.*Možno som len zle vychytaala personal ale cakala som lepsiu starostlivost....svagrina rodila pred 3mi mesiacmi vo Zv a nevie si vynachvalit.Ked budem rodit druhy krat urcite budem aj ja vo Zvolene.
jaja23
1. feb 2019
@megicka007 ja som rodila vo Zvolene, bola som spokojná. Veľmi. Rodila som prirodzene. Oni tam všetko chcú robiť čo najviac prirodzene. Rodila som minulý rok, prerabali novorodenec ké a pôrodné,tak sme bývali na inom poschodí. A bolo tam pekne, museli sme síce chodiť s bábätká i o poschodie nižšie, ale dalo sa to. Už je to asi prerobené. Inak boli všetci milí, sestričky mi neskutočne pomáhali pri pôrode, boli úžasné. Ja by som si inú nemocnicu ani nevybrala.
lubik87
1. feb 2019
@megicka007 ja som rodila dva krát v ZV a bolo opäť fajn..syn 6 rokov (5 dní po pôrode domov) dcérka 1 rok(3 dní po pôrode domov)...personál super , jedlo bolo tiez chutné ( ale malo 😃 ) švagriná rodila po cisárskom prirodzene a ja oba prirodzene bez epi. Dr veľmi pomahali boli veľmi ústretový to iste.setricky. môžem len odporučiť 🙂) BB majú zasa lepšie detské pre.pripad komplikácií bábätka .
dominikafr
28. feb 2019
Ja som rodila v decembri v BB a veľká spokojnosť. Možno som mala šťastie na super ľudí,ale fakt ako prvorodička som sa tam cítila veľmi dobre.
erosinka
14. mar 2019
Ahojte, ja som rodila v BB pred 12 rokmi a bol to des, ako prvorodička vystrašená, nič mi nevraveli, keď som sa na niečo opýtala tak som zrejme obťažovala, tlak mi vyskočil 210/160 a to riešili ďalším krikom, no proste hrúza, ale našťastie všetko dobre dopadlo. V máji ma čaká druhý pôrod, budem znova rodiť v BB ale dúfam že to bude oveľa lepšie... hlavne prístup na pôrodnej sále...
megicka007
autor
14. mar 2019
@erosinka tak potom dajte vediet ako to dopadlo 🙂 drzim palce nech co najlepsie 🙂 .. ja som rodila v bb pred tromi rokmi nemozem nic zle povedat na personal ja som isla ale cisarskym akutnym po prevoze zo zv takze neviem ako to tam aj je ked zena prirodzene rodi ci je tam taky dobry pristup ako aj ked sa nieco zle deje len 😕.
erosinka
15. mar 2019
Ďakujem, určite napíšem ako to prebiehalo, teraz čo čítam a počujem tak sa ten prístup dosť zmenil, tak verím že to bude ok 🙂🙂
miaxy
13. máj 2019
@megicka007 ja som tiež rodila prvé pred 3rokmi v zv tiež akútna sekcia ale neprevazali do BB..teraz sa neviem rozhodnúť či BB či ZV .. v zv lekárka s tromi výkričníkmi napísala že odporúča sekciu...tu čo dr to iný názor... Bola by som za klasiku ale keďže mi nezaručia že to nedopadne ako prvyx nechcem malé riskovať. ..
megicka007
autor
14. máj 2019
@miaxy ja uz som rozhodnuta za BB ..zvolen cim dalej tym ide dolu vodou celkovo cela nemocnica.. a ktoru lekarku mate? Moj doktor tu vo zv je zatial len za prirodzeny porod, ale tak ja som oproti predoslemu tehotenstvu ovela viac ok a aj jazva je vo velmi dobrom stave takze asi aj preto.. mozno ma vasa doktorka nejaky dovod aby bola zase ta druha sekcia..
nika3136
14. máj 2019
Rodila som vo Zvolene 5/2018 a spokojnosť
miaxy
15. máj 2019
@megicka007 no veď jasné že má dôvod preto chcem ísť znovu k nej ...v zv bihariova ma rodila veľmi milá .. tu v BB ani správu nevideli z prvého pôrodu a chcú klasicky pôrod 🤦🏻‍♀️🤷
nikiki29
15. máj 2019
@megicka007 BB je dobré rozhodnutie. Ja som síce prvorodička ale nemôžem ani jedno zlé slovo povedať... rodila som vo februári, sestričky milé, väčšinou ochotné, pôrodník super, aj pôrodné asistentky... chcú praktizovať aj dlhší bonding, pýtajú sa na to mamičiek, snažia sa nechať dieťa na sále. Mne sa napríkad aj ospravedlňovali že mi ho vzali lebo museli ísť o 5.00 ráno na oddelenie za ostatnými deťmi. Samozrejme sa našla aj neochotná a nepríjemná sestrička, ale bolo ich menej ako tých dobrých 😊
dominikafr
15. máj 2019
@nikiki29 ja som to mala úplne podobné. Tiež prvorodička, rodila som v BB v decembri 😊
megicka007
autor
16. máj 2019
@nikiki29 a tak uz sestricku jednu dve nemile prezijem.. hlavne nech je tam odborna pomoc keby nieco 🙂 .. este som sa chcela opytat ze ci ste mohli mat aj niekoho pri sebe pocas porodu aj na cakacke, lebo som dost citala ze ak vela zien rodi tak nepustia nikoho uz len potom do boxu len pre mna by to bola dost pomoc aj na cakackee
nikiki29
16. máj 2019
@megicka007 s týmto neporadím, mne sa tak rýchlo z ničoho nič rozbehol pôrod, že som išla rovno na box a muž prišiel hneď za mnou a bol tam celý čas až kým ma neviezli na šestonedelie. Ale tiež som počula že na čakačku nechcú partnerov ak je viac žien. No podľa mňa sa vždy dá dohodnúť a záleží od služby 🙂 Ak majú voľný box, dávajú ženy do boxov aj skôr aby tam mohol byť muž keď na tom žena trvá 🙂 Ja som bola tiež v stave buď ho pustia alebo idem rodiť na chodbu a to bola chrípková karanténa 😃
megicka007
autor
16. máj 2019
@nikiki29 joj no uvidime dufam ze to tak vychytam ze bude rodit akurat sama alebo rovno do toho boxu a tam uz so mnou bude 🙂 no som zvedava
nikiki29
16. máj 2019
@megicka007 každopádne držím palce 💪🏻😊
tetkaevka
21. máj 2019
pripajam sa k diskusii, aj ked nie s odporucanim, ale presne riesim tuto dilemu, popripade som zvazovala aj Ziar..po tom vsetkom, co som precitala, mi pride, ze kazdy ssa snazi ist mimo svojho mesta🙂z BB idu do Zv a opacne..zatial mi je sympatickejsi na zaklade recenzii Zvolen..zaujima ma vsak, ako je to tam s dianim po porode..prilozia babo? a potom tych prvych 24hod,ostava pri matke, alebo ho beru?myslim pri prirodzenim porode..lebo som bola rozhodnuta pre Ziar a docitala som sa, ze prave tieto 2veci nepodporuju..prve som rodila v Stiavnici 2014 a ked to porovnavam s tym, co citam dnes, tak to, co tam bolo samozrejmostou akoby som nemohla v tychto ostatnych cakat😞 nechapem, preco taku dobru a vyhladavanu porodnicu zrusili, fnuk.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli